The Edge: Dawnfall - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Komimasa
Posty: 151
Rejestracja: 26 lis 2012, 11:09
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: The Edge: Dawnfall - pytania o zasady

Post autor: Komimasa »

Pytanie odnośnie Bezlicych ich sztandaru i ewolucji.

1. Czy można zapłacić koszt ewolucji i zagrać tę kartę bez sztandaru? Jeśli tak, czy wtedy nie dokonuje się wskrzeszenie?

2. Czy można zagrać akcję ze sztandaru bez karty ewolucji na ręce? Np dla jednostki, która ewoluowała 2 tury wcześniej?

Bo to wygląda tak, jakby, żeby zagrać tę akcję ze sztandaru muszę mieć jednocześnie kartę ewolucji i ją zagrać. Czy może źle to interpretuję?
Revol
Posty: 71
Rejestracja: 23 paź 2018, 15:36
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: The Edge: Dawnfall - pytania o zasady

Post autor: Revol »

Komimasa pisze: 24 paź 2022, 09:36 Pytanie odnośnie Bezlicych ich sztandaru i ewolucji.

1. Czy można zapłacić koszt ewolucji i zagrać tę kartę bez sztandaru? Jeśli tak, czy wtedy nie dokonuje się wskrzeszenie?

2. Czy można zagrać akcję ze sztandaru bez karty ewolucji na ręce? Np dla jednostki, która ewoluowała 2 tury wcześniej?

Bo to wygląda tak, jakby, żeby zagrać tę akcję ze sztandaru muszę mieć jednocześnie kartę ewolucji i ją zagrać. Czy może źle to interpretuję?
1. Jeżeli sztandar jest nie aktywny nie można wskrzesić jednostek. Natomiast samą karte ewolucji można zagrać.
2. Piszę "kiedy zagrywasz kartę ewolucji" więc jeżeli nie zagrywasz karty eweolucji nie mozesz wskrzesić oddziału.
Moja opinia.
I moje pytanie :)
1.Co oznacza czarna kostka np. świety rycerz ma taką przy ataku po zmianie trybu.
2. Jak traktujecie 2 rzut czerwona kostkę kiedy pojawia się zębatka, Odnawianie kryształ ? ( My odnawiamy ale zamierzam to zmienić bo jest to trochę op)
Komimasa
Posty: 151
Rejestracja: 26 lis 2012, 11:09
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: The Edge: Dawnfall - pytania o zasady

Post autor: Komimasa »

Hej,

dzięki za odpowiedzi. Czyli jest tak jak myślałem, kartę ewolucji samą można zagrać, ale bez sztandaru nie wskrzesimy, a z kolei sztandarem nie wskrzesimy bez karty ewolucji. Ma to sens jak najbardziej.

Co do Twoich pytań.

1. Jeśli chodzi CI o symbol takiego kwadratu kostki właśnie, szarawy, to jest to darmowy przerzut kostką, którą wybraliśmy do rzutu.

2. Tak. W instrukcji jest napisane, że trzeba zaakceptować drugi wynik, więc jak najbardziej ma to sens, że jest duża szansa na odzyskanie kryształu, którym się zapłaciło za rzut kością czerwoną w razie niepowodzenia rzutu. Jest to imo dobry mechanizm, bo rzut nie wyjdzie, choć w to zainwestowaliśmy, więc jako niezadowolony klient otrzymujemy zwrot pieniędzyxd To rozwiązanie też sprawia, że dużo ważniejsza jest strategia niż sam rzut kością, a skoro każdy tak może to tylko lepiej dla wszystkich.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: The Edge: Dawnfall - pytania o zasady

Post autor: Acererak »

gogovsky pisze: 03 lis 2020, 19:06
Pawelw pisze: 15 sie 2020, 00:12
rav4 pisze: 12 sie 2020, 17:51 W kampanii Zakonu vs Demony w talii Zakonu wskazana jest karta 'Gotowość'. W mojej talii mnie znalazłem karty o takiej nazwie, na arkuszu Zakonu również nie ma jej opisanej. Czy to jakoś błąd w tłumaczeniu ?
Jak mi powiesz która to kampania i który dokladnie punkt Cię interesuje, to Ci sprawdzę. Ja mam angielską wersję i może będzie jasne.
początek kampnii demony vs zakon pierwsze decki jakie należy złożyć
Wiem, że stary post, ale właśnie było mi to potrzebne. Z angielskiej wersji, którą znalazłem, wynika że to "Overwatch", czyli najpewniej "Obrońca". Może komuś się przyda.
spirit7
Posty: 41
Rejestracja: 15 sty 2020, 09:40
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: The Edge: Dawnfall - pytania o zasady

Post autor: spirit7 »

Cześć mam pytanie dotyczące frakcji Ciemność czy wydając punkty mroku przesuwamy je z puli aktywnej do neutralnej czy wyczerpujemy jak kryształy i przesuwamy na pole wyczepania z którego wracają do puli aktywnej po akcji pasywnej ?
spirit7
Posty: 41
Rejestracja: 15 sty 2020, 09:40
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: The Edge: Dawnfall - pytania o zasady

Post autor: spirit7 »

spirit7 pisze: 11 kwie 2023, 21:28 Cześć mam pytanie dotyczące frakcji Ciemność czy wydając punkty mroku przesuwamy je z puli aktywnej do neutralnej czy wyczerpujemy jak kryształy i przesuwamy na pole wyczepania z którego wracają do puli aktywnej po akcji pasywnej ?
znalazłem w necie odp wiec podaję dla potomnych jakby ktoś szukał: pkt mroku po wydaniu trafiają do puli neutralnej (to nie są kryształy i nie można ich wyczerpywać)
Revol
Posty: 71
Rejestracja: 23 paź 2018, 15:36
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: The Edge: Dawnfall - pytania o zasady

Post autor: Revol »

Mam pytanie odnośnie kampanii... Jak to jest z tymi Kapliczkami i sztandarami.
Jest napisane: "przygotowanie" każdego z scenariuszy zawiera tylko niestandardowe elementy, którymi należy zmodyfikować normalna procedurę wystawiania modeli oraz żetonów " resztę należy wykonać jak w normalnej rozgrywce. Czyli co ...
Ad1 :Jak nie ma wzmianki o kapliczkach i sztandarach to je wystawiamy ?
Jeżeli tak to po co nam naklejki np. B23 kapliczka Bezlicy ... Skoro i tak wystawiamy normalnie kapliczki ...
Oglądałem na YT i widziałem że w grze demony vs zakon wystawiali normalnie kapliczki ale nie wiem czy poprawnie ...
Ad2. A co z kryształami zawsze wystawiamy złoża ? Czasami wchodzą modyfikacje że wystawiamy po 1 złożu i to jest zrozumiałe .
Mam nadzieję że pytania są zrozumiałe.
Ps. Nie sądziłem, że te kampanię będą takie dobre ;)
Kampania GvG Pożeracz światów to kampania uniwersalna ... Ktoś grał i może ocenić balans ?
Pozdr
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 201 times

Re: The Edge: Dawnfall - pytania o zasady

Post autor: Zmij »

Revol pisze: 17 kwie 2023, 13:47 Mam pytanie odnośnie kampanii... Jak to jest z tymi Kapliczkami i sztandarami.
Jest napisane: "przygotowanie" każdego z scenariuszy zawiera tylko niestandardowe elementy, którymi należy zmodyfikować normalna procedurę wystawiania modeli oraz żetonów " resztę należy wykonać jak w normalnej rozgrywce. Czyli co ...
Ad1 :Jak nie ma wzmianki o kapliczkach i sztandarach to je wystawiamy ?
Jeżeli tak to po co nam naklejki np. B23 kapliczka Bezlicy ... Skoro i tak wystawiamy normalnie kapliczki ...
Oglądałem na YT i widziałem że w grze demony vs zakon wystawiali normalnie kapliczki ale nie wiem czy poprawnie ...
Ad2. A co z kryształami zawsze wystawiamy złoża ? Czasami wchodzą modyfikacje że wystawiamy po 1 złożu i to jest zrozumiałe .
Mam nadzieję że pytania są zrozumiałe.
Ps. Nie sądziłem, że te kampanię będą takie dobre ;)
Kampania GvG Pożeracz światów to kampania uniwersalna ... Ktoś grał i może ocenić balans ?
Pozdr
Nie powinno się używać sztandaru ani kapliczki póki się nie ma odpowiednich naklejek lub scenariusz jasno tego nie komunikuje co do złóż to my wystawialiśmy normalnie chyba że scenariusz wskazywał inaczej.
Pożeracza nie grałem jeszcze więc tu nie pomoge
Revol
Posty: 71
Rejestracja: 23 paź 2018, 15:36
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: The Edge: Dawnfall - pytania o zasady

Post autor: Revol »

A jeżeli scenariusz mówi aby umieścić w moim przypadku Gwardię matecznika (1 model) czy w takim przypadku przeciwnik otrzymywał dodatkowe kryształy ?
Dzięki za wyjaśnienie nie jasności.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 201 times

Re: The Edge: Dawnfall - pytania o zasady

Post autor: Zmij »

Revol pisze: 19 kwie 2023, 16:30 A jeżeli scenariusz mówi aby umieścić w moim przypadku Gwardię matecznika (1 model) czy w takim przypadku przeciwnik otrzymywał dodatkowe kryształy ?
Dzięki za wyjaśnienie nie jasności.
Jeżeli scenariusz nie wskazuje że ta zasada nie obowiązuje to jak najbardziej otrzymuje bonusowy kryształ
kjuhui1
Posty: 2
Rejestracja: 29 wrz 2022, 20:06

Re: The Edge: Dawnfall - pytania o zasady

Post autor: kjuhui1 »

Ile położyć darkness point (punkty mroku) na planszy gdy zabijam jednostkę w wyniku walki. Ja rozumiem to tak, że walczę, zadaje ranę, jednostka umiera, bo nie ma już tarcz. Model jest zabity. Więc umieszczam 2 tokeny mroku na planszy, jeden bo jednostka dostała ranę, drug bo została zabita.
Mój znajomy twierdzi, że powinno się dać tylko jeden, bo jednostka nie może być zraniona jak jest zabita, ale w podobnym przypadku przy karcie Żądzą mordu (Odrodzeni) (Bloodlust (reborn) zgadza się, że można użyć tej umiejętności jak jednostka ginie w wyniku rany.

Co o tym myślicie? W zasadach dotyczących frkacji ciemności, jest napisane, że za każdym razem jak jednostka dostaje ranę lub jest zabita kładzie się token. I wg mnie, pierw muszę zadać ranę, aby jednostka mogła być zabita. Szczególnie ma to sens, jak można zabić jednostkę bez zadawania ran.
Doemenel
Posty: 4
Rejestracja: 21 mar 2024, 00:02
Has thanked: 2 times

Re: The Edge: Dawnfall - pytania o zasady

Post autor: Doemenel »

Mam pytanie odnośnie tury aktywnej.
A player can activate single, chosen squad of their army during any moment of their turn. One, more or all models of this squad may now Move and initiate Combat in any order. However, the player has to decide wheter they want to Move all their models first and then perform Combat with them, or the other way around.
Mogę wybrać czy chcę ruszyć wybrane modele i potem nimi zaatakować, czy wolę najpierw zaatakować a potem ruszyć. Czy jeśli oddział ma cztery modele, chcę aktywować każdy z nich i trzy z nich chciałbym po prostu ruszyć a czwartym ruszyć i zaatakować, nie mogę tego zrobić? Czy jeśli chciałbym najpierw zaatakować a potem ruszyć, a dwa z czterech modeli nie mają nikogo w bezpośrednim kontakcie, tj. nie mogą najpierw zaatakować, to tylko dwa modele z tego oddziału mogą zaatakować, po czym się ruszyć? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Montesque
Posty: 264
Rejestracja: 15 lip 2020, 18:26
Has thanked: 22 times
Been thanked: 78 times

Re: The Edge: Dawnfall - pytania o zasady

Post autor: Montesque »

To Ty decydujesz ile modeli z danego oddziału się poruszy i ile zaatakuje. Musisz zdecydować, czy modele najpierw się poruszą, czy najpierw zaatakują. Przykładowo: ruch może wykonać model A i B, po czym atak mogą wykonać modele A i C. Pamiętaj jedynie, że aktywacja dotyczy całego oddziału, czyli nie możesz zdecydować, że model A poruszy się, po czym zaatakuje, a model B zaatakuje, a potem się poruszy.
Doemenel
Posty: 4
Rejestracja: 21 mar 2024, 00:02
Has thanked: 2 times

Re: The Edge: Dawnfall - pytania o zasady

Post autor: Doemenel »

Dzięki wielkie za odpowiedź. Chciałem się jeszcze dopytać; więc możliwa jest sytuacja, w której decyduję się najpierw wykonać atak i potem ruch dla oddziału czterech modeli, gdzie:
  • Modele A, B i C są base to base z wrogiem,
  • Model A i B atakują tego wroga,
  • Model A się rusza,
  • Model B zostaje w miejscu,
  • Model C rusza się bez wcześniejszego zaatakowania
  • Model D, który był gdzie indziej, rusza się
Do tego domyślam się że modelem D już nie mogę zaatakować, skoro zdecydowałem się na atak -> ruch?
Awatar użytkownika
Montesque
Posty: 264
Rejestracja: 15 lip 2020, 18:26
Has thanked: 22 times
Been thanked: 78 times

Re: The Edge: Dawnfall - pytania o zasady

Post autor: Montesque »

Doemenel pisze: 21 mar 2024, 13:18 Chciałem się jeszcze dopytać
Tak, dla całej aktywacji, jaką opisałeś. Oczywiście D mogłoby przed ruchem zaatakować inny model wroga, gdyby przed aktywacją było styczne z podstawką tego modelu.
Doemenel
Posty: 4
Rejestracja: 21 mar 2024, 00:02
Has thanked: 2 times

Re: The Edge: Dawnfall - pytania o zasady

Post autor: Doemenel »

Nidhogg pisze: 18 lis 2020, 18:12 Taki przerzut nie wymaga płacenia kolejnego kryształa
Nie jestem pewien. w angielskiej wersji wspomniany zapis brzmi:
Paid rerolll - Pay one Crystal and reroll the die. Reroll always uses the same die as the original roll. Note that, the Red Die's cost is paid only when rolling it for the first time.
Nie oznacza to, że nie trzeba płacić za ponowne rzucenie kością, a za to, że przerzut jest wykonywany czerwoną kostką, tj. płacimy normalnie jeden kryształ za ponowny rzut, ale nie musimy płacić jeszcze kolejnego kryształu, żeby przerzut ponownie był czerwoną kostką.
Doemenel
Posty: 4
Rejestracja: 21 mar 2024, 00:02
Has thanked: 2 times

Re: The Edge: Dawnfall - pytania o zasady

Post autor: Doemenel »

Kilka pytań odnośnie zasad:
  • Mind Control demonów - wybieramy jeden oddział i przejmujemy nad nim kontrolę, po czym inicjujemy sekwencję walki z kilkoma wrogimi modelami. W instrukcji kontratak jest opisany jako akcja dobrowolna po skutecznej obronie od ataku, czy oznacza to, że przeciwnik nie musi kontratakować swojej jednostki? Poza tym, na karcie frakcji demonów do tej umiejętności dopisane jest, że wróg rzuca kością za wszystkie modele, jednak w FAQ na stronie awaken realms (do wersji 1.2) twórcy piszą, że gracz kontrolujący model decyduje o wyborze kości za jego atak i opcjonalnych decyzjach przy kołach zębatych, więc jak to powinno wyglądać teraz w 1.6?
  • Galop Jeźdźca moru (Odrodzonych) - mówi tylko o wykonaniu akcji ruchu modelem, a część odnosząca się do ataku zaczyna się od;
    jeśli rozpoczniesz sekwencję walki...
    mam przez to rozumieć, że aby skorzystać z bonusu do obrażeń po ruszeniu się przy użyciu karty musimy aktywować tę jednostkę i zaatakować nią?
  • A propos aktywowania i używania kart - Czy można aktywować jednostkę, wykonać nią jedną z dwóch dostępnych akcji (atak/ruch) użyć kart, po czym wykonać pozostałą czynność z aktywacji oddziału? Czyli, czy można w trakcie aktywacji oddziału używać kart? jakichkolwiek, nie natychmiastowych, nawet niezwiązanych z tym oddziałem?
  • Rozmieszczenie źródeł kryształów - Instrukcja mówi, że każde źródło musi być oddalone co najmniej o dwa pola od ustawionych kapliczek i pozostałych źródeł, jednak na pewnym forum widziałem, jak ludzie opisują sytuacje, gdzie te źródła były oddalone o tylko jedno pole, do tego w samej instrukcji (dokładnie na siódmej stronie) jest przedstawiona przykładowa akcja poboru kryształów, gdzie również są oddalone tylko o jedno pole.
  • Czy na skutek debuffów zmniejszających statystyki jednostek, te statystyki mogą zejść poniżej zera?
  • Ostatnie pytanie, które ciężko mi sprecyzować, jeśli jest ktoś w stanie opisać, (dokładniej niż robi to karta frakcji odrodzonych), jak dokładnie mają działać gąszcza? Mam wrażenie jakby krótki opis na karcie frakcji pominął wiele, ale sam nie jestem w stanie powiedzieć co.
Z góry dziękuję i pozdrawiam,
wesołych świąt
ODPOWIEDZ