Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Post autor: pan_satyros »

Obrazek

Póki co nie wiemy nic poza tym, że tej jesieni francuskie Mythic Games, za pomocą Kickstartera, przeniesie na planszę/karty hit z PCtów i konsol, czyli turowego roguelikea Darkest Dungeon.
Pierwsze teaser: https://www.facebook.com/MythicGames/vi ... 903571610/

Znając pierwowzór na pewno możemy spodziewać się wysokiego poziomu trudności i świetnej oprawy.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 398
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 338 times
Been thanked: 309 times

Re: Darkest Dungeon (Mythic Games)

Post autor: Chudej »

Bez narratora to nie ten sam Darkest Dungeon :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: Darkest Dungeon (Mythic Games)

Post autor: Hardkor »

Nigdy nie grałem w wersje PC, ale miło patrzeć, że kolejna gra komputerowa jest przenoszona do świata planszowego. Mam tylko nadzieję, że nie będą to skoki na kasę, a dobre produkcje.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Darkest Dungeon (Mythic Games)

Post autor: gogovsky »

Jeśli będzie w połowie tak zajebista jak komputerowa to all in jestem:D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 245
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 57 times
Been thanked: 119 times

Re: Darkest Dungeon (Mythic Games)

Post autor: upadly_bankowiec »

Ciekawe czy uda im się zachować klimat oryginału. Mogli by też trochę zmniejszyć losowość w walce, bo czasem mnie krew zalewała jak grałem ;)
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Darkest Dungeon (Mythic Games)

Post autor: Skid_theDrifter »

Hm, czy tylko ja jestem pesymistą jak myślę o tym, jak może wyglądać finalny produkt?

Możemy spokojnie założyć, że systemy nie zostaną przeniesione 1:1 (bo mijałoby się to z celem) - więc pewnie czeka nas jakoś okrojony wariant gry komputerowej. Nie wiem, czy aspekt dungeon crawl zostanie zachowany, czy nie, bo sensowna randomizacja mapy to trudny temat. Rola światła w grze - może być różnie. Miasto najpewniej się okroi. Klimat natomiast to trudny temat. Narrator, oprawa audiowizualna... I najważniejsze: Darkest Dungeon to gra solo. Tak więc jak się to weźmie w multi, to może się rozwodnić, a i pewnie syndrom gracza alfa się znajdzie, nawet pomimo randomizacji wyników podejmowanych akcji.

Chyba, że gra będzie drastycznie inna. Ale wtedy mamy ledwie doklejoną licencję.

Inną opcją jest jeszcze jeden gracz grający siłami ciemności. To by nawet mogło być ciekawe.

Ach, kurde. Jest jeszcze aspekt poziomu trudności względem tempa gry. Darkest Dungeon jest trudną grą, zdaniem wielu zbyt losową. Losowość gry - moim skromnym zdaniem - bardzo silnie równoważy aspekt narracyjny, ale to dlatego, że fizycznie istnieje, nie trzeba go sobie samemu zmyślać lub dopowiadać. Nawet jeśli narrator się powtarza, to nic. Nastój i narracja maja ogromny wpływ na odbiór tej gry. Znam osoby, które losowości w grach nie lubią, ale w DD zęby zjadły.

Jedno jest dla mnie pewne: Darkest Dungeon w adaptacji będzie bardzo łatwo skopać. Ciekaw jestem, co z tego wyjdzie, ale raczej posępnie ciekaw, niż entuzjastycznie.
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Darkest Dungeon (Mythic Games)

Post autor: mnw »

Ciężko mi sobie wyobrazić, że twórcy nie mają świadomości, jak charakterystyczny jest narrator w DD... tym bardziej, że słyszymy go w tej zajawce, więc obstawiam, że on powróci w jakiejś formie. Czyżby mariaż z aplikacją?
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 626
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 236 times
Been thanked: 344 times

Re: Darkest Dungeon (Mythic Games)

Post autor: Nilis »

Ta gra może być dobra ale tylko jeżeli będzie to dwuosobowa rozgrywka gracza sterującego bohaterami vs prowadzący zło. Wtedy może wypalić i może być mnóstwo frajdy z gry. W innym razie marnie to widzę
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 245
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 57 times
Been thanked: 119 times

Re: Darkest Dungeon (Mythic Games)

Post autor: upadly_bankowiec »

Ale w takim razie będzie jej bardzo blisko do Claustrophobii. Trochę za blisko. Być może ;)
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Darkest Dungeon (Mythic Games)

Post autor: gogovsky »

raczej 4 v gra obstawiam:) robisz osade, a gracz zlymi godzine patrzy w sufit make total sense;)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Darkest Dungeon (Mythic Games)

Post autor: pan_satyros »

Obstawiam coopową grę karcianą, ale zobaczymy. Figurki przy tym stylu graficznym mogłyby mocno zmienić estetykę.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Darkest Dungeon (Mythic Games)

Post autor: Szewa »

pan_satyros pisze: 02 lip 2020, 13:45 Obstawiam coopową grę karcianą, ale zobaczymy. Figurki przy tym stylu graficznym mogłyby mocno zmienić estetykę.
Też tak obstawiam.

Chociaż moje mroczne serduszko ma lekką nadzieję, że będzie to Dungeon Crawler z figsami.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Darkest Dungeon (Mythic Games)

Post autor: Dazir »

O wow, ale news! Już od dłuższego czasu marzył mi sie dobry i brutalny dungeon crawler w "świecie" DD.
Dla mnie byłoby idealnie gdyby połączyć descenta 2ed (wariant solo/coop koniecznie od początku bez RAMV, umiejętności, stany) z tymi, które występują w grze komputerowej, losowość lochów (absolutnie niezbędny motyw dla mnie), pułapki, skarby, zadania do tego rozwój osady - to może być naprawdę cacuszko. A gdyby wydawca pokusił sie o mini w klimacie gry - BAJKA.

Oby to nie był karciany coop z wymaganą aplikacją...;)
marcin8509
Posty: 161
Rejestracja: 10 lis 2014, 12:58
Has thanked: 97 times
Been thanked: 13 times

Re: Darkest Dungeon (Mythic Games)

Post autor: marcin8509 »

Hardkor pisze: 01 lip 2020, 22:38 Nigdy nie grałem w wersje PC, ale miło patrzeć, że kolejna gra komputerowa jest przenoszona do świata planszowego. Mam tylko nadzieję, że nie będą to skoki na kasę, a dobre produkcje.
W praktyce jest to planszówka na komputerze ^^
:), ach ta cenzura.
Awatar użytkownika
612
Posty: 432
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 560 times

Re: Darkest Dungeon (Mythic Games)

Post autor: 612 »

Nie wiem szczerze mówiąc jak zaprezentowane na fotach typowo crawlerowe rozwiązania mają się przełożyć na odzwierciedlenie wersji komputerowej, więc pesymistycznie przyjmę, że zdecydowano się na nie głównie z tego względu, że to się ma sprzedać, mają być figurki mają być kafelki ludzie to znają i lubią więc zróbmy to w ten sposób. O ile w nieszczęsnej adaptacji Dark Souls miało to ręce i nogi to jakoś nie widzę robienia z komputerowego Darkest Dungeon, który jest grą opartą głównie na zarządzaniu osadą i taktycznym pozycjonowaniu w dwóch wymiarach, gry z kafelkową eksploracją. Wiadomo, taki projekt po prostu musi mieć prezencję na planszy, ale mam wrażenie że dla udanego nazwijmy to "portu" z monitora na planszę wystarczyłoby podpatrzyć rozwiązania przyjęte w skromnym ale udanym Dungeon Brawlerze i zrobić z Darkest Dungeon elegancką, kameralną karciankę na sterydach.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Darkest Dungeon (Mythic Games)

Post autor: mat_eyo »

Dokładnie tak. Oczywiście ciężko ferować oceny bez żadnych informacji, jednak dla mnie gra wygląda na przesadnie rozbuchaną, żeby ludzie kupowali oczami. Dla mnie raczej pas, a w solidną, niedrogą karciankę z klimatycznymi ilustracjami wziąłbym w ciemno. Zobaczymy jak projekt będzie się rozwijał. Oczywiście życzę Mythicom sukcesów.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Darkest Dungeon (Mythic Games)

Post autor: pan_satyros »

Też chyba wolelibyśmy karciankę z silnym naciskiem na pozycjonowanie postaci i rozwijanie wioski, ale niewykluczone, że i w bardziej okazałej formie uda się zawrzeć ducha oryginału. Oby!

Tutaj pierwsze foto figurek:

Obrazek
Awatar użytkownika
612
Posty: 432
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 560 times

Re: Darkest Dungeon (Mythic Games)

Post autor: 612 »

No figurki rewelacyjne.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Darkest Dungeon (Mythic Games)

Post autor: brazylianwisnia »

Szkoda ze w to poszli. Powinni pójść w ogrom kart i lochy nie jako fizyczna plansza a modularny deck kart. Dac jakas konkret mechanike sterowania postaciami, rozbudowe wioski i rozwoj postaci.. Nie mam zbyt duzych nadzieji ze w pokazanej formie wyjdzie to dobrze.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Darkest Dungeon (Mythic Games)

Post autor: elayeth »

Niewiele gram na kompie, ale DD to jedna z nielicznych gier jaka zrobiła na mnie wrażenie... Klimat, taktyka, rozwój miasta i narracja. To główne zalety pierwowzoru. Na plansze będzie trudno przenieść klimat i narrację... liczę na taktykę i rozwój miasta. Mi też nie do końca podoba się kierunek z figurkami, ale może liczą na sentyment graczy PC i popyt na plastik na KSie... Zobaczymy. Jeśli mechanicznie będzie obiecująco to może się skuszę...
Ostatnio zmieniony 02 sie 2020, 21:41 przez elayeth, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Darkest Dungeon (Mythic Games)

Post autor: brazylianwisnia »

elayeth pisze: 02 sie 2020, 20:32 Niewiele gram na kompie, ale DD to jedna z nielicznych gier jaka zrobiła na mnie wrażenie... Klimat, taktyka, rozwój miasta i narracja. To główne zalety pierwowzoru. Na plansze będzie trudno przenieść klimat i narrację... liczę na taktykę i rozwój miasta. Mi też nie do końca podoba się kierunek z figurkami, ale może liczą na sentyment graczy PC i popyt na plastik na KSie... Zobaczymy. Jeśli mechanicznie będzie obiecująco to może się skuszę...
Problem w tym ze ciezko zrobić to dobrze mechanicznie w formie jakiej chca to zrobić.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
piwko
Posty: 362
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 67 times
Been thanked: 101 times

Re: Darkest Dungeon (Mythic Games)

Post autor: piwko »

Ja mocno liczyłem na deckbuilder ale to nie nabiło by im kieszeni tak jak figurki.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Darkest Dungeon (Mythic Games)

Post autor: brazylianwisnia »

piwo08 pisze: 02 sie 2020, 22:28 Ja mocno liczyłem na deckbuilder ale to nie nabiło by im kieszeni tak jak figurki.
Etherfileds to potezna gra gdzie glowny mechanizm to deckbuilding kazdego decku w grze. Zarobilo mln na KS. Zreszta Tainted Grail to tez karcianka z kilkoma figurkami takze da sie zrobić karcianke ktora zarobi krocie. Ta droga moglo isc DD.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10803
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: Darkest Dungeon (Mythic Games)

Post autor: japanczyk »

brazylianwisnia pisze: 02 sie 2020, 22:52
piwo08 pisze: 02 sie 2020, 22:28 Ja mocno liczyłem na deckbuilder ale to nie nabiło by im kieszeni tak jak figurki.
Etherfileds to potezna gra gdzie glowny mechanizm to deckbuilding kazdego decku w grze. Zarobilo mln na KS. Zreszta Tainted Grail to tez karcianka z kilkoma figurkami takze da sie zrobić karcianke ktora zarobi krocie. Ta droga moglo isc DD.
Ale kasę nabily Im budzące wyobraźnię figurki
Zaczynałem wtedy przygodę z planszowkami i jedyny powód dla którego wsparłem TG to wizualia + gritty Legendy Arturianskie
ODPOWIEDZ