Gloomhaven: Szczęki Lwa / Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
mk20336
Posty: 1543
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 71 times
Been thanked: 436 times
Kontakt:

Gloomhaven: Szczęki Lwa / Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: mk20336 »

Gloomhaven: Jaws of the Lion – first look at Voidwarden and Demolitionist characters

Dla chętnych lub niezdecydowanych - przedstawienie dwóch postaci z Jaws of Lion. Karty, perki, itp.

LINK: Voidwarden and Demolitionist characters

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: vikingowa »

Obrazek
Obrazek

I co państwo na to?😂🤩
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: tapczanik420 »

vikingowa pisze: 03 lip 2020, 19:06
I co państwo na to?😂🤩
A ja na to pytam kiedy?
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: vikingowa »

Oczywiście 2021 ale lepsze to niż nic. Zawsze można zamówić inglisz werszyn i zagrać w sierpniu... hmm kuszące nie powiem 😉
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4650
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1417 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Mr_Fisq »

Ja zdecydowanie docenię ruch Albi i poczekam na polską wersję :)
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 21:08 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RUNner »

A ja poczekam na PL, bo w tej chwili nie mogę patrzeć na Glooma :) Za rok będzie szansa na zakup.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Matek173
Posty: 98
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Matek173 »

Fajnie, że będzie tłumaczenie, ale niefajnie że tyle trzeba czekać. Podobno ma być dopiero na połowę roku 2021 - czyli od teraz za calutki ROK (źródło: - dzisiejszy filmik z kanału yt: ON TABLE Gry Planszowe - https://www.youtube.com/watch?v=mWNBx8gYQGg&t=258s ). Trochę to dziwne, bo jednak nie jest to tak duży projekt jak podstawka Gloomhaven, poza tym większość słownictwa i nomenkaltury już jest przetłumaczona na język polski właśnie przy okazji tłumaczenia podstawki, więc opóźnienie 12 miesięcy jest po prostu ogromne.

Czy doczekam - nie wiem. Zdecydowanie preferuję gry w języku polskim, ale faktem jest, że teraz jestem wkręcony w klimat Gloomhaven, miałbym czas i ekipę do grania więc nie wiem czy nie skuszę się jednak na wersję angielską.
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2020, 15:13 przez Matek173, łącznie zmieniany 1 raz.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Arek001 »

Będę wspierał Polskiego wydawcę i kupię wersję PL :-)
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: mecenas »

Arek001 pisze: 04 lip 2020, 21:06 Będę wspierał Polskiego wydawcę i kupię wersję PL :-)
Rozczaruje Cię. Albi nie jest Polska firmą.
Awatar użytkownika
lou
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: lou »

A co ma piernik do wiatraka? Jest polskim wydawcą - wydaje obcojezyczne gry po polsku. Nikt nie pisał że jest polską firmą. I w jakim stopniu mialo by to kogoś rozczarować i dlaczego?
"Humans need fantasy to be human. "
— Terry Pratchett
moje gry
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: sin »

lou pisze: 04 lip 2020, 22:52 A co ma piernik do wiatraka? Jest polskim wydawcą - wydaje obcojezyczne gry po polsku. Nikt nie pisał że jest polską firmą.
Otóż nie - określenie "polski wydawca" nie jest tożsame z "wydawcą polskiej wersji". Tak samo jak Redimp wydawszy angielską edycję PLO nie przeistoczył się magicznie w angielskiego wydawcę, tak samo Albi nie jest polskim wydawcą.

Oczywiście to kwestia semantyczna i mogę śmiało zalożyć, że wszyscy jesteśmy świadomi stanu faktycznego, warto jednak szanować język. Co do zasady popieram całym sercem wybór wydań polskojęzycznych i mocno kibicuję Albi.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Largo »

Matek173 pisze: 04 lip 2020, 12:30 Fajnie, że będzie tłumaczenie, ale niefajnie że tyle trzeba czekać. Podobno ma być dopiero na połowę roku 2021 - czyli od teraz za calutki ROK (źródło: - dzisiejszy filmik z kanału yt: ON TABLE Gry Planszowe - https://www.youtube.com/watch?v=mWNBx8gYQGg&t=258s ). Trochę to dziwne, bo jednak nie jest to tak dużo projekt jak podstawka Gloomhaven, poza tym większość słownictwa i nomenkaltury już jest przetłumaczona na język polski właśnie przy okazji tłumaczenia podstawki, więc opóźnienie 12 miesięcy jest po prostu ogromne.

Czy doczekam - nie wiem. Zdecydowanie preferuję gry w języku polskim, ale faktem jest, że teraz jestem wkręcony w klimat Gloomhaven, miałbym czas i ekipę do grania więc nie wiem czy nie skuszę się jednak na wersję angielską.
Obstawiam, że pliki będą mieli wcześniej, ale najprawdopodobniej koło tej daty planowany jest druk międzynarodowy pod, który chcą się podpiąć :-)
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1273
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 357 times
Been thanked: 213 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: ShapooBah »

Czyli to jest niezależny spin off w postaci minikampani? Posiadanie GH nie jest wymagane? Dobrze rozumiem?
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: mecenas »

ShapooBah pisze: 05 lip 2020, 12:20 Czyli to jest niezależny spin off w postaci minikampani? Posiadanie GH nie jest wymagane? Dobrze rozumiem?
Tak, jest to samodzielna gra. Nie musisz posiadać Gloomhaven. Jeżeli mini-kampanią można nazwać 24 scenariusze ;)

Ogólnie zamysł jest taki, że jest to swego rodzaju tutorial Gloomhaven. W pierwszym scenariuszu masz ograniczone zasady w stosunku do podstawowej wersji gry, gdzie te rozszerzają się i mniej więcej koło 5/6 scenariusza masz zasady pełnego Gloomhaven. Czyli można powiedzieć że wprowadzenie ;)

Dodatkowo, oprócz tego jest bardzo ułatwiony setup - nie masz już kafli terenu oraz żetonów, które kładziesz na planszy, wszystko załatwia książka, co ludzie strasznie chwalą i ogólnie jest sporo komentarzy "Czemu dopiero teraz!?!?!?!?"

Jeżeli zniechęciło Cię do Gloomhaven jego wielkość, a niekoniecznie mechanika - jest to tytuł, którym powinno się zainteresować. Tym bardziej, ze cenowo co się pojawia póki co w polskich sklepach w przedsprzedaży to 200 zł, a nie 500, więc też mniejszy ból dla portfela.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 950
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 358 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: yrq »

ShapooBah pisze: 05 lip 2020, 12:20 Czyli to jest niezależny spin off w postaci minikampani? Posiadanie GH nie jest wymagane? Dobrze rozumiem?
Tak, 4 postaci, mapy wydrukowane w książce, mniej zasad specjalnych i samodzielna kampania z wygodnym samouczkiem.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 533
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 384 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: Gribbler »

mecenas pisze: 05 lip 2020, 12:30
ShapooBah pisze: 05 lip 2020, 12:20 Czyli to jest niezależny spin off w postaci minikampani? Posiadanie GH nie jest wymagane? Dobrze rozumiem?
Jeżeli zniechęciło Cię do Gloomhaven jego wielkość, a niekoniecznie mechanika - jest to tytuł, którym powinno się zainteresować. Tym bardziej, ze cenowo co się pojawia póki co w polskich sklepach w przedsprzedaży to 200 zł, a nie 500, więc też mniejszy ból dla portfela.
Myślę, że właśnie dla takich graczy powstał ten tytuł - żeby zachęcić nowych, starzy fani i tak kupią wszystko z tej serii. Dodatkowo kafle w Gloomhaven wyglądają bardzo nijako, zero klimatu. Z tego co widziałem grafiki w tej książce są bardziej urozmaicone. Na pewno kupię polską wersję od Albi i w końcu zobaczę o co to wielkie halo i czemu gra dominuje w topkach.
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 315
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 56 times
Been thanked: 43 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: xtomashx »

Uważajcie na ostatni film On Table z newsem dotyczącym polskiego wydania tej gry. Nakręciła masę spoilerów nie informując o tym.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: elayeth »

xtomashx pisze: 05 lip 2020, 17:57 Uważajcie na ostatni film On Table z newsem dotyczącym polskiego wydania tej gry. Nakręciła masę spoilerów nie informując o tym.
Tom Vasel tak samo, i SUSD itd... to są lekkie spoilery. Widać mapy, potwory itd... Zakładam, że ludzie nie robią stop-klatki i nie analizują dokładnie tych danych.
Moim zdaniem, zobaczenie map nieodblokowanych, bez treści, bez celu i w końcu bez zagrania ma pomijalnie niskie znaczenie.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 570 times
Been thanked: 239 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: DarkSide »

Ponieważ oryginalny Gloomhaven mnie odstraszył objętościowo, to całkiem możliwe że się skuszę z kolei na tego. Zwłaszcza że na FB warlock polecał :mrgreen: Mnie nie straszne czekanie do przyszłego roku. Jak zawsze mam czas na pozbycie się czegoś z regału. :wink: Z punktu widzenia takiego żółtodzioba jak ja jeśli chodzi o to uniwersum to zdążyłem już zapomnieć wszystko co było powiedziane i pokazane na filmiku "On Table" :mrgreen: ale rozumiem, że starych wyjadaczy może to zirytować. Z kolei Gambit zawsze gdy robi recki gier kampanijnych lub legacy to dzieli recenzję na część ogólną i na część ze spojlerami.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: bartekb8 »

A ja już wcześniej zamówiłem na Planszomanii i już nie moge się doczekać. A jeśli miałbym czekać jeszcze rok na polską wersję...to mniej więcej tak jak na Kickstartera :-) Faktycznie premiery PL powinny być szybsze, no ale wierzę że czasem szybko się po prostu nie da, a i jestem pewien że Albi zapowiedziało polską wersję tak szybko jak tylko się dało.
Sam jestem ciekaw jak Szczęki Lwa przyjmą się na moim stole, bo z dużym Gloomhaven nie miałem styczności, a wiecie są 2 opcje: poprzestanę na tych 25 scenariuszach albo wciągnę się bez reszty i wtedy nastąpi Frosthaven... ;-)
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: Salah Ad-Din »

xtomashx pisze: 05 lip 2020, 17:57 Uważajcie na ostatni film On Table z newsem dotyczącym polskiego wydania tej gry. Nakręciła masę spoilerów nie informując o tym.
"Te figurki w pudełkach chyba są po to, żeby dopiero w odpowiednim scenariuszu je wyjać. Moim zdaniem totalny brak profesjonalizmu. Spoilery co chwilę. Jak na unboxing, to materiał trwa zdecydowanie za długo."

Ktoś już fajnie odpowiedział:

"Widać nie grałeś w Gloomhaven, ale postanowiłeś się wypowiedzieć na jego temat, jesteś totalnym lamerem, uświadom nas kim mamy grać w szczekach, bohaterami w kartonikach ^^ I to jest brak profesjonalizmu :) To ile unboxing powinien trwać?

Masa spoilerów, a ja nie widzę żadnego :)
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: hadrian »

Zazdroszczę ludziom tej fotograficznej pamięci. Obejrzałem unboxing w niedzielę i już nie pamiętam ani tych scenariuszy, ani która figurka w którym pudełku. Jedynie tylko że ładne te figurki i miłe dla oka plansze w książce. Obawiam się że za rok zapomnę, że w ogóle oglądałem ten unboxing :roll: :(
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: Salah Ad-Din »

Figurki masz 4 i na początku gry wybierasz jakim chcesz grać bohaterem :), a jak gracie w 4 osoby to rozpakowujesz wszystkie 4 figurki. Czyli wspólnie dokonujecie masowego SPOILERA! :lol:
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: tapczanik420 »

hadrian pisze: 09 lip 2020, 10:57 Zazdroszczę ludziom tej fotograficznej pamięci. Obejrzałem unboxing w niedzielę i już nie pamiętam ani tych scenariuszy, ani która figurka w którym pudełku. Jedynie tylko że ładne te figurki i miłe dla oka plansze w książce. Obawiam się że za rok zapomnę, że w ogóle oglądałem ten unboxing :roll: :(
Ta sama myśl, ktoś pisze o wielkich spoilerach bo mu mignęła mapa i ledwo czytelny tekst do gry w którą zagra za kwartał albo nawet za rok w innej wersji językowej xD Jak to mówią pozazdrościć problemów.
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ODPOWIEDZ