Jaka gra na prezent??

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
optimus
Posty: 15
Rejestracja: 18 lut 2008, 15:33
Lokalizacja: Warszawa-Kobyłka

Jaka gra na prezent??

Post autor: optimus »

Witam

Chciałbym sprawić komuś prezent w postaci wypasionej planszówki. Na ten cel mam 400zł więc chciałbym żeby to była naprawde wypasiona gierka. Jesli chodzi o gatunek to bliżej nie sprecyzowany ale moge wykluczyć czysto karciane gry.. zależy mi na tym by zasady dawały duże mozliwości: kilka dróg do zwycięstwa/rozwoju żeby sytuacja przeciwnika nie była wydoczna odrazu. Żeby mozna bylo zaskakiwać, kombinować itp.. Do gry zawsze ktos się znajdzie wiec tak standardowo 3-6 osobowa.

Z góry dzięki za pomoc :)
Cogito
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2006, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka gra na prezent??

Post autor: Cogito »

Nie napisałeś zbyt wiele o preferencjach, taki strzał troche na ślepo:
Twilight Imperium 3rd Edition (czas 1 partii - około 8h)
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Jaka gra na prezent??

Post autor: konev »

optimus pisze:Witam

Chciałbym sprawić komuś prezent w postaci wypasionej planszówki. Na ten cel mam 400zł więc chciałbym żeby to była naprawde wypasiona gierka. Jesli chodzi o gatunek to bliżej nie sprecyzowany ale moge wykluczyć czysto karciane gry.. zależy mi na tym by zasady dawały duże mozliwości: kilka dróg do zwycięstwa/rozwoju żeby sytuacja przeciwnika nie była wydoczna odrazu. Żeby mozna bylo zaskakiwać, kombinować itp.. Do gry zawsze ktos się znajdzie wiec tak standardowo 3-6 osobowa.

Z góry dzięki za pomoc :)
Za te pieniądze to kup kilka wypasionych gierek i zapakuj je w jedno wielkie wypasione pudełko :). Bo z tego co wnioskuje to raczej nie chodzi ci o grę, w którą będzie się grało 10 godzin, ale o grę "wartą 400zł".

Z jedną wypasioną gierką będzie Ci się trudno w gusta wstrzelić. Za to z kilku wypasionych gierek na pewno coś się spodoba, a do tego różna tematyka będzie i mechanizmy. Tak szybko się nie znudzi.

Jeżeli szukasz wypasionych/utuczonych gierek to pewnie coś z Fantasy Flight Games lub ostatnio ktoś sprzedawał na forum BattleLore ze wszystkimi dodatkami.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Jaka gra na prezent??

Post autor: aswiech »

konev pisze: Z jedną wypasioną gierką będzie Ci się trudno w gusta wstrzelić. Za to z kilku wypasionych gierek na pewno coś się spodoba, a do tego różna tematyka będzie i mechanizmy. Tak szybko się nie znudzi.
Jesli zestaw, moze warto kupic rozne. Np. Mystery Of Abbey, Ghost Stories i Mall of Horror.
Dla informacji - dobor przypadkowy, ale wszystkie maja: figurki, mnostwo elementow itp, a to jest (jak mysle) znaczenie slowa "wypasione".
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Jaka gra na prezent??

Post autor: mst »

Age of Empires III z dodatkiem na 6 osób i powinno zostać kasy na jeszcze coś fajnego i dużego np.Shoguna. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
optimus
Posty: 15
Rejestracja: 18 lut 2008, 15:33
Lokalizacja: Warszawa-Kobyłka

Re: Jaka gra na prezent??

Post autor: optimus »

optimus pisze:Witam

Chciałbym sprawić komuś prezent w postaci wypasionej planszówki. Na ten cel mam 400zł więc chciałbym żeby to była naprawde wypasiona gierka. Jesli chodzi o gatunek to bliżej nie sprecyzowany ale moge wykluczyć czysto karciane gry.. zależy mi na tym by zasady dawały duże mozliwości: kilka dróg do zwycięstwa/rozwoju żeby sytuacja przeciwnika nie była wydoczna odrazu. Żeby mozna bylo zaskakiwać, kombinować itp.. Do gry zawsze ktos się znajdzie wiec tak standardowo 3-6 osobowa.

Z góry dzięki za pomoc :)


No niestety nie potrafię sprecyzować bo nie chcę zakładac że inne rodzaje gier niz te, które były grane się nie spodobają. Moge jeszcze wykluczyć typowe strategie ( hexówki). I fajnie by było gdyby operowalo sie jakaś kasą albo surowcami lecz nie koniecznie.



konev pisze:
optimus pisze:Witam

Chciałbym sprawić komuś prezent w postaci wypasionej planszówki. Na ten cel mam 400zł więc chciałbym żeby to była naprawde wypasiona gierka. Jesli chodzi o gatunek to bliżej nie sprecyzowany ale moge wykluczyć czysto karciane gry.. zależy mi na tym by zasady dawały duże mozliwości: kilka dróg do zwycięstwa/rozwoju żeby sytuacja przeciwnika nie była wydoczna odrazu. Żeby mozna bylo zaskakiwać, kombinować itp.. Do gry zawsze ktos się znajdzie wiec tak standardowo 3-6 osobowa.

Z góry dzięki za pomoc :)
Za te pieniądze to kup kilka wypasionych gierek i zapakuj je w jedno wielkie wypasione pudełko :). Bo z tego co wnioskuje to raczej nie chodzi ci o grę, w którą będzie się grało 10 godzin, ale o grę "wartą 400zł".

Z jedną wypasioną gierką będzie Ci się trudno w gusta wstrzelić. Za to z kilku wypasionych gierek na pewno coś się spodoba, a do tego różna tematyka będzie i mechanizmy. Tak szybko się nie znudzi.

Jeżeli szukasz wypasionych/utuczonych gierek to pewnie coś z Fantasy Flight Games lub ostatnio ktoś sprzedawał na forum BattleLore ze wszystkimi dodatkami.
Poniekąd masz rację tu chodzi o grę wartą 400zł. Nie chcę żeby to było kilka gier w normalnej cenie.. chcialbym żeby to była taka gra, którą normalnie ta osoba sobie nie kupi.. bo wydac tyle kasy na grę dla "siebie" to dla niektórych przesada. A prezent to prezent nie :)
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Jaka gra na prezent??

Post autor: kruck »

Popieram zdanie mst - AoEIII z dodatkiem jest jak najbardziej ok. Spodoba się raczej każdemu, ma mnóstwo figurek, są surowce, a i sama gra jest fajna :) .

Nie wiem, czy dostaniesz gdzieś planszówkę za 400 zł :| . Chyba nawet najwięksi optymiści sklepowi nie zakładali takiej możliwości :lol: .

Zawsze możesz udać się do naszego forumowego kolegi, Blue, który robi różne fajne elementy na zamówienie, np. drewniane pudła. Dostać AoEIII z dodatkiem w takim opakowaniu - mmmmm...
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Jaka gra na prezent??

Post autor: macike »

Dobrze byłoby wiedzieć coś na temat docelowego odbiorcy prezentu (profil osoby, profil gracza). Bo rzeczywiście można cyrklować od trójwymiarowych Osadników z Catanu po Twilight Imperium z dodatkiem Shattered Empire.

No i czemu ma służyć wypas? Pod jakim względem prezent ma zrobić najmocniejsze wrażenie?
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Jaka gra na prezent??

Post autor: mst »

kruck pisze:Nie wiem, czy dostaniesz gdzieś planszówkę za 400 zł :| . Chyba nawet najwięksi optymiści sklepowi nie zakładali takiej możliwości :lol: .
Gdyby brać pod uwagę także te dzisiaj niedostępne w sprzedaży to są też takie, na które 400pln raczej by nie starczyło. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Jaka gra na prezent??

Post autor: kruck »

mst pisze:
kruck pisze:Nie wiem, czy dostaniesz gdzieś planszówkę za 400 zł :| . Chyba nawet najwięksi optymiści sklepowi nie zakładali takiej możliwości :lol: .
Gdyby brać pod uwagę także te dzisiaj niedostępne w sprzedaży to są też takie, na które 400pln raczej by nie starczyło. :wink:
Blade Runner, ech :roll: :wink:
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Jaka gra na prezent??

Post autor: konev »

War of the Ring - 199zł
Epicka gra strategiczna w Śródziemiu
* wielka, kolorowa mapa - plansza o wymiarach 68cm x104 cm
* ponad 200 plastikowych figurek reprezentujących postacie i armie
* ponad 100 kart wydarzeń i postaci
* 135 znaczników
* ok. 20 kostek
* instrukcja
War of the Ring: Battles of the Third Age - 185zł
dodatek
Dodatek poza nowymi zasadami i armiami zawiera także osobną, kompletną grę pozwalającą na rozgrywanie najważniejszych bitew Trzeciej Ery na poziomie taktycznym!
Znajdziemy tu armie i nowe figurki, m.in.: enty, machiny oblężnicze, katapulty, orczych łuczników czy jazdę południowców. W grze znajdą się także nowe postacie - Galadriela, Balrog czy nowe wersje Króla Nazguli i Golluma.

TO JEST WYPAS! Za 400zł z kosztem wysyłki :)

P.S. Ceny i opisy z Rebela.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Jaka gra na prezent??

Post autor: Andy »

optimus pisze:Moge jeszcze wykluczyć typowe strategie ( hexówki).
Czy to znaczy, że "nietypowych strategii (nie-heksówek)" nie wykluczasz? ;)

Bo jeśli tak, to polecam zdecydowanie najbardziej wypasioną grę z mojej kolekcji gier wojennych - Napoleon's Triumph. Gra przepięknie wydana, pudełko bardzo ciężkie, wspaniała, wielka mapa w stylu epoki (obszarowa - żadnych heksów!), drewniane podłużne klocki przypominające oznaczenia na ówczesnych mapach sztabowych, elementy metalowe, naklejane miniaturki sztandarów jednostek etc. Poza tym wszystkim - to genialna gra.

Wady ma z Twojego punktu widzenia dwie:
1. Jest zasadniczo dla dwóch osób, choć ma wariant wieloosobowy, podobno bardzo interesujący (nie próbowałem).
2. Kosztuje zdecydowanie poniżej 200 PLN :( ;)

Ale w dziedzinie gier wojennych - full wypas! :)

Zresztą rzuć okiem: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/18098
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Jaka gra na prezent??

Post autor: Neurocide »

starcraft + dodatek, ale trzeba by jeszcze poczekać.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Jaka gra na prezent??

Post autor: Andy »

Neurocide pisze:starcraft + dodatek, ale trzeba by jeszcze poczekać.
Ale na co?
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
optimus
Posty: 15
Rejestracja: 18 lut 2008, 15:33
Lokalizacja: Warszawa-Kobyłka

Re: Jaka gra na prezent??

Post autor: optimus »

no dobra postaram sie coś jeszcze podpowiedziec.
To gra dla kobiety ale nie chciałem tego pisać wcześniej żeby nie wyszło na to że szukam gry kobiecej bo nie tylko ona będzie w to grała, a jak reszcie się nie spodoba to tez będzie rozczarowanie że nikt nie chce w to grać . Kródko mówiąc musi być koedukacyjna :).
Gry typu puertorico, prze pustynię, czy wysokie napięcie były za proste i miały za mało mozliwości dotarcia do celu czy tez dokopania innym graczom:)
Gry typu , piekło na pacyfiku, cytadela,warzone też nie będa się cieszyć zachwytem nowego nabywcy z racji gatunku.
Za to osadnicy zdobywali wysokie noty do czasu kiedy sie poporstu nie wyczerpali. ale po zakupieniu dodatku miasta i rycerze skomplikowanie zasad sprawilo że nadal jest na fali...
Gwiezdny kupiec to też gra, ktora zostala obdazona wielkim uznaniem. lecz gra której teraz szukam powinna zajmować nieco mniej czasu..
Gra Pola Naftowe miała całkie niezły potencial ale w pewnym chwili "ściana". Gdyby ja troche udoskonalic i robudowac napewno tez cieszyła by sie powodzeniem..
Oczywiście nie musi to być gra podobna do tych wyżej napewno są gry zupełnie innego rodzaju, które też mogły by sie spodobać...




Jesli chodzi o te "wypasione" to chodziło mi zarówno o mechanikę jak i o wykonanie ze znaczną przewagą mechaniki:)
Ostatnio zmieniony 05 sty 2009, 14:49 przez optimus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Jaka gra na prezent??

Post autor: aswiech »

Nie rozumiem tej idei - MUSI byc 400 za gre. Lepiej kupic jeden badziew, byle drogi, niz 3-4 porzadne gry jako zestaw? Myslisz, ze jesli osoba ta nie wyda na gre 400 PLN to wyda na taki zestaw 400? Ewentualnie - moze sobie go kupic np co miesiac wydajac 130, ale mysle ze niespodzianka bedzie taka sama w obu przypadkach, ze wskazaniem na drugi, proponowany zreszta nie tylko przeze mnie.
Napisales:
I fajnie by było gdyby operowalo sie jakaś kasą albo surowcami lecz nie koniecznie.
Najdrozsza w Rebelu tego rodzaju gra (ekonominczna) kosztuje 220PLN. :) Niekoniecznie najlepsza.
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
optimus
Posty: 15
Rejestracja: 18 lut 2008, 15:33
Lokalizacja: Warszawa-Kobyłka

Re: Jaka gra na prezent??

Post autor: optimus »

aswiech nie zrozum mnie źle nie jest tak ze szukam najdroższej gry jaka jest i patrzę tylko na cenę... Poprostu wychodzę z założenie że im droższa tym leprza. oczywiście zakładam że moge się mylić... Myślałem prawde mówiąc że ceny gier sięgają wyżej niż 250zł. w takim wypadku to faktycznie szukanie czegoś na siłę..
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Jaka gra na prezent??

Post autor: konev »

Zawsze możesz kupić stół do Carrom: http://www.carrom.com.pl/oferta.htm

Tego sobie na pewno nie kupi, chociaż bliżej temu do bilarda niż gry planszowej.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
kisio
Posty: 502
Rejestracja: 31 sty 2007, 22:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jaka gra na prezent??

Post autor: kisio »

optimus pisze:aswiech nie zrozum mnie źle nie jest tak ze szukam najdroższej gry jaka jest i patrzę tylko na cenę... Poprostu wychodzę z założenie że im droższa tym leprza. oczywiście zakładam że moge się mylić...
Zgoda, mylisz się :wink:
optimus pisze: Myślałem prawde mówiąc że ceny gier sięgają wyżej niż 250zł. w takim wypadku to faktycznie szukanie czegoś na siłę..
Drugi raz się zgodzę - szukanie na siłę.

Wszystko zależy od tego dla kogo ma być ta gra.
Najdroższa gra jaką kupiłem to Agricola i wg mnie nie jest lepsza, ani na trochę nie zbliży się do Brassa, Caylusa, czy nawet Hansy (3x tańsza).
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Jaka gra na prezent??

Post autor: janekbossko »

Gry typu puertorico, prze pustynię, czy wysokie napięcie były za proste i miały za mało mozliwości dotarcia do celu
a pozniej podajesz jako gre ktora trafla Osadnikow...i po pewnym czasie dodatek Rycerze - uwazasz ze ta gra ma wiecej mozliwosci niz 2 z 3 wymienionych przez Ciebie wyzej? :shock:

nie mam pojecia czego szukasz...bo z jedne jstrony chcesz gry ambitnej i złozonej a z drugiej strony odpowiada Ci "zwykly" i losowy gateway (w moim mniemaniu baaardzo sredni)

jezeli (mam nadzieje) juz aspekt cenowy upadl to moze skonkretyzuj na ile sob ma byc? cos wiecej?
http://www.rebel.pl/product.php/1,302/7 ... ulfed.html
niestety TYLKO 260 zl ale wczensiejsza cena 360! :lol:

UWAGA MAM!!!!

MAGIA I MIECZ NA ALLEGRO z dodatkami jak nic ponad 300 zl chodzi :twisted: :lol:
Ostatnio zmieniony 05 sty 2009, 15:21 przez janekbossko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Jaka gra na prezent??

Post autor: aswiech »

janekbossko pisze: nie mam pojecia czego szukasz...
Ja tez.
Mysle, ze kolega sie powinien zaglebic w ten watek. Moze sie wtedy zdecyduje o co mu chodzi;)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Jaka gra na prezent??

Post autor: mst »

To ja jeszcze uzasadnię propozycję Age of Empires III z dodatkiem: gra dla 2-6 osób, bardzo ładnie wykonana i zawierająca mnóstwo elementów (figurek, żetonów, monet, kart), mix wielu różnych mechanik, mnóstwo dróg rozwoju/dochodzenia do zwycięstwa, bardzo dużo, także negatywnej, interakcji, odrobina (mniej niż w Osadnikach) losowości. Całość powinna zmieścić się w 300pln. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Jaka gra na prezent??

Post autor: Blue »

Ekskluzywne zestawy szachów chodzą nawet drożej... a jak szachom zarzuci że jest mało dróg dotarcia do celu to ja dziękuję ;].

PS. MST ty widząc tekst, gdzie PR ma za mało dróg dotarcia do celu a u osadników już tego problemu nie ma, jesteś w stanie cośkolwiek polecić ?: D
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 402 times
Been thanked: 270 times

Re: Jaka gra na prezent??

Post autor: Deem »

Spróbuj może Gry o Tron. Wraz z obydwoma dodatkami wyjdzie zapewne nieco powyżej 400 pln, ale nie wiele. Jeśli dziewczyna lubi trochę poknuć (o przepraszam - kobiety intrygują) to może się w niej nieźle odnaleźć. Przy takim układzie gra idealnie się skaluje pomiędzy 4 a 6 graczy.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Jaka gra na prezent??

Post autor: janekbossko »

Cashflow i jego wersje sa drogie na allegro żart Panowie, żart - żeby nie było
ODPOWIEDZ