Szukam urządzenia audio do przyklimacenia spotkań przy planszówkach

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Szukam urządzenia audio do przyklimacenia spotkań przy planszówkach

Post autor: Evokenx »

Dzień dobry wszystkim, szukam pewnego urządzenia, jednak nie koniecznie wiem czy coś takiego jest w ogóle na rynku. Przepraszam jeżeli to zły dział, ale nie wiem gdzie mogę zadać takie pytanie.

Otóż często gram ze znajomymi w rozmaite gry planszowe i bardzo lubimy sobie przyklimacić, dodać nastroju do samej planszówki poprzez różne rzeczy jak muzyka, odpowiednie światło, jakieś klimatyczne akcesoria i inne tego typu rzeczy. To o czym ostatnio pomyślałem to żeby dodać jakieś dźwięki do wspólnych sesji np. : dźwięk sypiących się monet, dźwięk walki, wiwaty, odgłos zombie... wiecie o co chodzi.

I do tego właśnie szukam urządzenia bądź pomysłu na to wszystko, żeby mieć coś pod ręką czy tam w pobliżu i móc odtwarzać takie dźwięki w dowolnym przeze mnie wybranym momencie. Jakieś takie urządzenie które mógłbym sam konfigurować i ustawiać pod jakim przyciskiem jaki dźwięk ma lecieć.
Czy jest coś takiego możliwe? Czy macie może jakiś pomysł aby coś takiego ogarnąć? Liczę na waszą pomoc :)
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Szukam urządzenia audio do przyklimacenia spotkań przy planszówkach

Post autor: E2MD »

Jasne że jest - np. Novation Launchpad Mini MK2 - poniżej 400 pln
Bibliotek z takimi dziękami jest sporo - https://www.online-tech-tips.com/comput ... d-effects/
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Szukam urządzenia audio do przyklimacenia spotkań przy planszówkach

Post autor: Evokenx »

Dzięki ^^ Co do dźwięków to z tym problemu mieć nie będę, a czy wiesz bądź może znasz jakiś poradnik jak ustawić dany przycisk na odtwarzanie mojego własnego dźwięku?
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Szukam urządzenia audio do przyklimacenia spotkań przy planszówkach

Post autor: E2MD »

Normalnie do komputera i w zestawie masz soft Ableton Lite - tam wrzucasz sample pod konkretny przycisk, zapisujesz sesję i masz już ustawione. Sporo tutoriali jest na YT. Dla Ciebie to chyba najłatwiej będzie z komórką i SuperPadsLights,

Pamiętaj, że ten Novation to tylko przykład - jest sporo takich maszyn. Zobacz tutaj:
https://www.musicradar.com/news/the-bes ... ontrollers
Każdy producent ma swój software - ja używam akurat Native Instrument i jest super, ale reszta też jest pewnie spoko.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
dawid
Posty: 515
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Szukam urządzenia audio do przyklimacenia spotkań przy planszówkach

Post autor: dawid »

Brzmi troszeczkę jak przerost formy nad treścią.
Oczywiście zależy jaki masz budżet, kontrolery można kupić całkiem tanio, ale do takiego zastowania raczej nie wykorzystasz ich możliwości.

Na początku poleciłbym zabawę z LMMS. To jest darmowa alternatywa Abletona czy tam FL Studio. Do tego możesz zmapować klawiaturę komputera. Nie trzeba mieć koło siebie komputera. Wystarczy Ci klawiatura z długim przewodem albo Bluetooth, mapujesz sobie przyciski jak tylko chcesz, dla ułatwienia możesz sobie wydrukować naklejki z symbolami i przykleić do klawiatury i lecisz z grą.

Proponowałbym zacząć od tego a jeśli stwierdzisz, że chyba wolisz jakieś "eleganckie" rozwiązanie to wtedy inwestować w pady.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Szukam urządzenia audio do przyklimacenia spotkań przy planszówkach

Post autor: Evokenx »

Dzięki wielkie za obie propozycje, zacznę od klawiatury bezprzewodowej, być może później zdecyduje się na coś bardziej "eleganckiego" ^^
MsbS
Posty: 883
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Szukam urządzenia audio do przyklimacenia spotkań przy planszówkach

Post autor: MsbS »

A może aplikacja na telefon? Słowo klucz to 'soundboard' - widzę że na Androida jest tego trochę. Każda powinna wyjść taniej niż dedykowane urządzenie :)
ODPOWIEDZ