Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Tainted Grail

Post autor: Golfang »

Fenrisek83 pisze: 27 gru 2020, 08:58
detrytusek pisze: 27 gru 2020, 03:59 1. Książka każe mi walczyć z gostkiem poziomu 3, który to został w pudełku bo gra mi kazała przy grze solo grać tylko z przeciwnikami z poziomu 1. To co ja mam robić, walczyć? A po walce ew. wtasowuje czy wraca do pudełka?
2. Jeśli nie chcę walczyć tylko jak dzielny sir Robin uciekam to tracę 1 energię i przeciwnik mnie wali w odsłonięcie. Tyle, że na karcie obok odsłonięcia są 2 czerwone kosteczki. Jak mam to rozumieć?
Thnx
1. Wyciagasz z pudełka i walczysz. Co się z nim robi później to nie pamięta. Ja odkładałem na bok.
2. Minus i czerwone kostki oznaczają, że przeciwnik się leczy. To ma sens jak walczysz drużyną. Jeden ucieka, przeciwnik się leczy a reszta postaci dalej go bije. Nie pamiętam czy jak walczysz solo to zadane rany zostają po ucieczce czy się resetują.
Co do 1 - ja tę kartę wkładałem ponownie do pudełka (wtasowywałem) do przeciwników odpowiedniego poziomu (w tym przypadku 3)
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Tainted Grail

Post autor: detrytusek »

1. Jeśli przeciwnik zadaje mi np 2 rany i odzyskuje 2 kosteczki, a na ostatniej karcie w sekwencji mam "jedna kostka, +1 rana" to finalny rezultat będzie 1 kostka i 3 rany?
1a. Analogicznie jeśli na karcie w sekwencji będzie "1 rana" to jaki będzie rezultat?
2. Jeśli karta mówi, że zadaję tyle ran ile mam kluczy magicznych to chodzi tylko o klucze z wydaną magią, tak?
3. Jaka jest w końcu kolejność rozpatrywania karty? Dokładam kartę z efektem natychmiastowym, więc rozpatruję najpierw ten efekt, a potem w przykładzie walki w instrukcji widzę, że wcale nie i najpierw sobie rozpatrują to co wyjdzie z kluczy.
4. Rozdział 2
Spoiler:
5. Jeśli mam energię na 0 i tracę kolejną np w wyniku walki/wydarzenia to co się dzieje?
Thnx
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Tainted Grail

Post autor: arturmarek »

Jeśli dobrze rozumiem pytania:
detrytusek pisze: 29 gru 2020, 09:31 1. Jeśli przeciwnik zadaje mi np 2 rany i odzyskuje 2 kosteczki, a na ostatniej karcie w sekwencji mam "jedna kostka, +1 rana" to finalny rezultat będzie 1 kostka i 3 rany?
1a. Analogicznie jeśli na karcie w sekwencji będzie "1 rana" to jaki będzie rezultat?
1. Tak
1a. 3 rany, odzyskuje 2 kostki
detrytusek pisze: 29 gru 2020, 09:31 2. Jeśli karta mówi, że zadaję tyle ran ile mam kluczy magicznych to chodzi tylko o klucze z wydaną magią, tak?
tak, chodzi o połączone
detrytusek pisze: 29 gru 2020, 09:31 3. Jaka jest w końcu kolejność rozpatrywania karty? Dokładam kartę z efektem natychmiastowym, więc rozpatruję najpierw ten efekt, a potem w przykładzie walki w instrukcji widzę, że wcale nie i najpierw sobie rozpatrują to co wyjdzie z kluczy.
Ja grałem tak, że efekt natychmiastowy rozpatrywałem przed kluczami i źle grałem. Właśnie czytałem oficjalne FAQ i pierwsze łączy się klucze.
detrytusek pisze: 29 gru 2020, 09:31 4. Rozdział 2
Spoiler:
5. Jeśli jakis efekt każe Ci stracić (lub cokolwiek innego) energię, a masz zero możesz wybrać taka opcję. Jeśli efekt każe Ci wydać/zapłacić energię (lub inny zasób) i nie ma na tyle, to nie mozesz wybrać takiej opcji.
Jedyny "wyjątek" jaki przychodzi mi na myśl to usunięcie karty w trakcie walki, jeśli nie ma żdnej karty to usuwasz z ręki, a jeśli nie masz też na ręcę to wierzchnią z talii.

Mam nadzieję, że nic nie pomyliłem, bo
Spoiler:
EDIT: odpowiedź na 5. i poprawione 3.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2020, 17:00 przez arturmarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Miszon
Posty: 2516
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1016 times
Been thanked: 492 times

Re: Tainted Grail

Post autor: Miszon »

Jak grałeś szybko to jeszcze się nie pojawił. Ogólnie przed 4 rozdziałem się nie powinien pojawiać, jak już wtedy jest to jest BARDZO źle :-P .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Tainted Grail

Post autor: detrytusek »

Ja nie twierdzę, że gram dobrze :) tylko co z nim zrobić?
Ktoś coś powie na temat punktu 5 ?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Tainted Grail

Post autor: arturmarek »

detrytusek pisze: 29 gru 2020, 16:55 Ja nie twierdzę, że gram dobrze :) tylko co z nim zrobić?
Ktoś coś powie na temat punktu 5 ?
Zobacz zedytowaną odpowiedź ode mnie (poprawiona odpowiedź na 3. i dodana 5.)

Co do komentarza nt. tego, że nie mam Pierwszego, to dopytuję, bo już kilka razy zorientowałem się, że coś źle zagrałem. W ogóle zastanawiam się czy nie namówić żony zebyśmy zaczęli od początku gry, tyle żeśmy namieszali. Mam nadzieję, że przynajmniej statusy mam dobrze zanotowane.
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Tainted Grail

Post autor: omas »

Ja w sprawie dyplomacji. Pewnie to banal ale jestem ciekawy. Kiedy kostka przy torze nastawienia jest na zielonym pustym polu to jak rozpatrujemy odpowiedz przeciwnika ? Pierwsza od gory ?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail

Post autor: grzeslaw90 »

omas pisze: 30 gru 2020, 07:22 Ja w sprawie dyplomacji. Pewnie to banal ale jestem ciekawy. Kiedy kostka przy torze nastawienia jest na zielonym pustym polu to jak rozpatrujemy odpowiedz przeciwnika ? Pierwsza od gory ?
Nie wiem co to znaczy pierwsza od góry ale spotkanie dyplomatyczne zazwyczaj jest podzielone na etapy (np wiersze I i II) więc trzeba tak jakby przejść je dwukrotnie. Potem masz kolumny - pierwsza z krzyżem celtyckim mówiąca co się dzieje jak połączysz konkretny pokazany klucz i druga oznaczająca odpowiedź po każdej Twojej turze oprócz tury kiedy przeszedłeś dany etap. Każdy z etapów ma swoją odpowiedź konkretny warunek poprawy nastawienia. Kolor nastawienia ma jedynie znaczenie przy efektach kart, które Ty zagrywasz. Kilka z nich mówi 'jeśli nastawienie jest na zielonym/czerwonym to coś tam...'. Wróć do instrukcji lub nawet samouczka, bo tam jest to dobrze wytłumaczone.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Tainted Grail

Post autor: detrytusek »

Jeszcze są karty np z dwoma etapami I ale wtedy masz słówko "lub" pomiędzy nimi, więc po prostu wybierasz z którego korzystasz.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Tainted Grail

Post autor: detrytusek »

arturmarek pisze: 29 gru 2020, 13:39 Jeśli dobrze rozumiem pytania:
detrytusek pisze: 29 gru 2020, 09:31 1. Jeśli przeciwnik zadaje mi np 2 rany i odzyskuje 2 kosteczki, a na ostatniej karcie w sekwencji mam "jedna kostka, +1 rana" to finalny rezultat będzie 1 kostka i 3 rany?
1a. Analogicznie jeśli na karcie w sekwencji będzie "1 rana" to jaki będzie rezultat?
1. Tak
1a. 3 rany, odzyskuje 2 kostki
Hmmm to mi się nie spina w logiczną całość. Dokładniej piszę o punkcie 1a. Jeśli rany miałyby się dodawać to na karcie powinno być +1 rana, a nie 1 rana. Analogicznie w punkcie 1 zastępujesz liczbę kostek odzyskiwanych na karcie przeciwnika (2), liczbą kostek z karty w sekwencji (1). W przypadku ran logika powinna być ta sama, right? Czyli wychodzi mi, że odpowiedź w 1a powinna brzmieć 1 rana, 2 kostki. Chyba, że coś pokręciłem.
detrytusek pisze: 29 gru 2020, 09:31 4. Rozdział 2
Spoiler:
Sam sobie odpowiem. Licznika się nie tyka. Gra powie kiedy mam go przesunąć. Bardzo tego zdania brakuje w KT.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Tainted Grail

Post autor: arturmarek »

Jak to czytam co piszecie to chyba dzisiaj będę czytał instrukcję po raz kolejny i obejrzę Paula Grogana po raz kolejny.

Przy okazji zapytam jak długo zajmuje wam jeden rozdział czasu rzeczywistego i dni w grze?
Spoiler:
Biorąc to pod uwagę i parokrotnie pochrznione zasady, chyba zaproponuje żonie rozpoczęcie kampanii od początku.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Tainted Grail

Post autor: detrytusek »

To jest bardzo indywidualna sprawa i zależy od układu gry. Np, żeby się dostać do Kamelot
Spoiler:
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Tainted Grail

Post autor: omas »

grzeslaw90 pisze: 30 gru 2020, 09:30
omas pisze: 30 gru 2020, 07:22 Ja w sprawie dyplomacji. Pewnie to banal ale jestem ciekawy. Kiedy kostka przy torze nastawienia jest na zielonym pustym polu to jak rozpatrujemy odpowiedz przeciwnika ? Pierwsza od gory ?
Nie wiem co to znaczy pierwsza od góry ale spotkanie dyplomatyczne zazwyczaj jest podzielone na etapy (np wiersze I i II) więc trzeba tak jakby przejść je dwukrotnie. Potem masz kolumny - pierwsza z krzyżem celtyckim mówiąca co się dzieje jak połączysz konkretny pokazany klucz i druga oznaczająca odpowiedź po każdej Twojej turze oprócz tury kiedy przeszedłeś dany etap. Każdy z etapów ma swoją odpowiedź konkretny warunek poprawy nastawienia. Kolor nastawienia ma jedynie znaczenie przy efektach kart, które Ty zagrywasz. Kilka z nich mówi 'jeśli nastawienie jest na zielonym/czerwonym to coś tam...'. Wróć do instrukcji lub nawet samouczka, bo tam jest to dobrze wytłumaczone.
Chodzi mi o to ze dana karta ma kilka etapow a odpowiedzi przeciwnika nie sa przypisane do danego etapu, kiedy np kostka jest juz wyzej na zielonym polu a odpowiedzi, ktore sa na karcie sa przy etapach nizej. Co wtedy? Ataki z kart rozumiem, dziekuje.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail

Post autor: grzeslaw90 »

omas pisze: 30 gru 2020, 21:11 Chodzi mi o to ze dana karta ma kilka etapow a odpowiedzi przeciwnika nie sa przypisane do danego etapu, kiedy np kostka jest juz wyzej na zielonym polu a odpowiedzi, ktore sa na karcie sa przy etapach nizej. Co wtedy? Ataki z kart rozumiem, dziekuje.
O którą kartę spotkania konkretnie chodzi? Odpowiedzi zawsze są przypisane do etapu. Czasem jest 'lub' między etapami ale to wtedy po dociągnięciu pierwszej ręki musisz się zadeklarować który z nich będziesz próbował przechodzić. Może tor z nastawienia Ci się pokrywa z tabelką ale w mechanice gry te dwie rzeczy nie są ze sobą skorelowane :D
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Tainted Grail

Post autor: arturmarek »

Używacie tej oficjalnej apki Tainted Grail? Jeśli tak, to napiszcie proszę krótką opinię dlaczego warto. Ja gram żoną, która obsługuje dziennik, a ja całą resztę. Jestem po trzecim rozdziale i zaczynam odczuwać brak notatek. Macie jakiś sposób na śledzenie tropów itp?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail

Post autor: grzeslaw90 »

arturmarek pisze: 31 gru 2020, 13:51 Używacie tej oficjalnej apki Tainted Grail? Jeśli tak, to napiszcie proszę krótką opinię dlaczego warto. Ja gram żoną, która obsługuje dziennik, a ja całą resztę. Jestem po trzecim rozdziale i zaczynam odczuwać brak notatek. Macie jakiś sposób na śledzenie tropów itp?
Apka ma więcej podpowiedzi i muzykę fajną :) co do śledzenia to arkusz zapisu i ołówek z gumką :D
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Tainted Grail

Post autor: arturmarek »

grzeslaw90 pisze: 31 gru 2020, 14:25
Spoiler:
Apka ma więcej podpowiedzi i muzykę fajną :) co do śledzenia to arkusz zapisu i ołówek z gumką :D
W arkuszu zapisu śledzisz jedynie statusy. Pytałem o paragrafy z opisem "nowy trop do sprawdzenia", ewentualnie jakieś info ze snów czy rozmów z NPCami. Włąśnie widziałem w apce "poradnik" i z ciekawości przeczytałem rozdziały, które zagrałem. Bardzo dużo zdradza, mam mieszane uczucia. Jestem na ten moment na tak, trochę straty imersji, ale też zmniejsza rzyko, że się coś źle zrozumie i "zabłądzi".
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail

Post autor: grzeslaw90 »

arturmarek pisze: 31 gru 2020, 14:31
grzeslaw90 pisze: 31 gru 2020, 14:25
Spoiler:
Apka ma więcej podpowiedzi i muzykę fajną :) co do śledzenia to arkusz zapisu i ołówek z gumką :D
W arkuszu zapisu śledzisz jedynie statusy. Pytałem o paragrafy z opisem "nowy trop do sprawdzenia", ewentualnie jakieś info ze snów czy rozmów z NPCami. Włąśnie widziałem w apce "poradnik" i z ciekawości przeczytałem rozdziały, które zagrałem. Bardzo dużo zdradza, mam mieszane uczucia. Jestem na ten moment na tak, trochę straty imersji, ale też zmniejsza rzyko, że się coś źle zrozumie i "zabłądzi".
Ty tak serio? A puste miejsce po stronie postaci to niby po co? Na notatki gracza oczywiście!
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Tainted Grail - pytania i wątpliwości

Post autor: jediwolf »

Jak mam kartę z akcją lokacji i ma adnotację RAZ NA DZIEŃ, to odnosi się ona do użycia tej akcji raz na dzień per bohater czy per drużyna?
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Tainted Grail - pytania i wątpliwości

Post autor: arturmarek »

jediwolf pisze: 06 sty 2021, 15:18 Jak mam kartę z akcją lokacji i ma adnotację RAZ NA DZIEŃ, to odnosi się ona do użycia tej akcji raz na dzień per bohater czy per drużyna?
Możesz wykonać samodzielnie lub w drużynie, ale jeden raz dziennie. To znaczy, że jeśli ta akcja została wykonana w danym dniu, to nie może zostać wykonana po raz kolejny, ani przez tę samą postać/drużynę, ani przez inną.
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Tainted Grail - pytania i wątpliwości

Post autor: jediwolf »

1. Umiejętność postaci może być wykonana kilka razy dziennie?
2. Podczas jakiegoś spotkania efekt każe mi odrzucić np. 1 reputację. Co się dzieje, jak nie posiadam żadnego znacznika repy?
3. Gdzie można nabyć jakieś lepsze przedmioty? Poza umiejętnością Beor'a.
4. Walki są faktycznie takie trudne czy coś źle robimy? xD Gramy we 4kę i w 2 rozdziale już wpadają moby 3 poziomu, które nawet jak walczymy grupowo konkret nas potrafią zlać.
5. Karty wydarzeń losowych. Jak wyciągniemy dobrą pogodę, to karta ta obowiązuje tylko na jeden dzień tak? Nie do momentu jak trafi się kolejna karta np. określająca pogodę?
6. Koszty aktywacji menhirów przy 4 graczach to konkret sprawa :D Nie ma jakiejś możliwości, żeby te koszty obniżyć?
7. Jak wybiera się umiejętności? Mam 2 punty w agresji, decyduję się, że dokupię kolejny punkt czyli umiejętność. I którą kartę wybieram? Tam są numerki, muszę zabrać najniższy numerek czy obojętne? Czy karty skillów są jawne? W sensie czy mogę je sobie przeglądnąć?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail - pytania i wątpliwości

Post autor: grzeslaw90 »

jediwolf pisze: 09 sty 2021, 14:21 1. Umiejętność postaci może być wykonana kilka razy dziennie?
2. Podczas jakiegoś spotkania efekt każe mi odrzucić np. 1 reputację. Co się dzieje, jak nie posiadam żadnego znacznika repy?
3. Gdzie można nabyć jakieś lepsze przedmioty? Poza umiejętnością Beor'a.
4. Walki są faktycznie takie trudne czy coś źle robimy? xD Gramy we 4kę i w 2 rozdziale już wpadają moby 3 poziomu, które nawet jak walczymy grupowo konkret nas potrafią zlać.
5. Karty wydarzeń losowych. Jak wyciągniemy dobrą pogodę, to karta ta obowiązuje tylko na jeden dzień tak? Nie do momentu jak trafi się kolejna karta np. określająca pogodę?
6. Koszty aktywacji menhirów przy 4 graczach to konkret sprawa :D Nie ma jakiejś możliwości, żeby te koszty obniżyć?
7. Jak wybiera się umiejętności? Mam 2 punty w agresji, decyduję się, że dokupię kolejny punkt czyli umiejętność. I którą kartę wybieram? Tam są numerki, muszę zabrać najniższy numerek czy obojętne? Czy karty skillów są jawne? W sensie czy mogę je sobie przeglądnąć?
1. Tylko, jeśli jest tak napisane
2. Nic się nie dzieje
3. Wczuj się w klimat :) Gdzie można kupować przedmioty? :)
4. Są trudne ale po to jest możliwość ucieczki. Dużo zależy od tego jak dysponujecie PD, bo talia jest mega ważnym elementem rozwoju postaci ;) Radzę poczytać na ten temat albo przejrzeć samemu wszystkie karty zaawansowane i zobaczyć jakie można z nich wyciągnąć build'y, np. oparty na kluczach praktyczności Arev
5. Obowiązuje tylko karta wyciągnięta na dany dzień i nieważne czy przedstawia ona pogodę
6. Są umiejętności ale to raczej kropla w morzu potrzeb. Gra oficjalnie umożliwia granie w tryb eksploracyjny, który zakłada, że Menhiry mają +1.
7. Karty skillów są jawne. Możesz wybrać dowolny skill danego atrybutu. Kupując kolejny 'poziom' atrybutu (w Twoim przypadku skill) musisz patrzeć na sumaryczny poziom pary atrybutów, czyli agresja + empatia i jest to Twój aktualny poziom, z którego się podnosisz.
Jawne są również karty zaawansowane ale, gdy kupujesz musisz przetasować i wybrać spośród 3.
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Tainted Grail - pytania i wątpliwości

Post autor: jediwolf »

Mam póki co jeszcze jedno pytanie:


Obrazek

Czy dobrze to rozumiem. Przy aktywacji przeciwnika, jeśli ten miałby sobie uleczyć np. dwie kostki, to dzięki wyrażeniu "Strać kostkę mnie", zamiast uleczyć dwie leczy tylko jedną tak?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail - pytania i wątpliwości

Post autor: grzeslaw90 »

jediwolf pisze: 09 sty 2021, 17:04 Mam póki co jeszcze jedno pytanie:

Spoiler:
Czy dobrze to rozumiem. Przy aktywacji przeciwnika, jeśli ten miałby sobie uleczyć np. dwie kostki, to dzięki wyrażeniu "Strać kostkę mnie", zamiast uleczyć dwie leczy tylko jedną tak?
Tak
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Tainted Grail - pytania i wątpliwości

Post autor: Sroczka »

Przepraszam jeżeli było...
Wydaje mi się że w instrukcji nie znalazłem zasady aby po walce/dyplomacji odrzucać karty które nam zostały po ostatniej walce/dyplomacji na ręku. Jeżeli ich nie odrzucamy to np mając 3 po skończonej walce w następnej dociągamy kolejne 3? Dopiero w odpowiednim kroku walki musimy się pozbyć do 3 kart max na ręce. W instrukcji jest napisane że użyte karty do walki/dyplomacji z powrotem wtasowujemy do talii ale nie widziałem nigdzie przymusu odrzucania kart z ręki. A więc pozbywamy się kart po walce/dyplomacji czy nie?
ODPOWIEDZ