Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Beatrice
Posty: 83
Rejestracja: 14 lut 2017, 15:10
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Beatrice »

Beatrice pisze: 19 mar 2023, 15:16 Zaczynamy kampanię Czerwony Mór i posiadamy karty sekretów 15 i 33, to jest poprawne i one nie powinny być odrzucone gdzieś po drodze?
Rozwiązałam problem kontaktując się z AR, jest błąd w tłumaczeniu, na stronie 7 dziennika w podpukcie III w rozdziale Importowanie twojej Postaci zamiast "odrzucone Sekrety" powinno być "odrzuć Sekrety"...
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Morgon »

Trafiłem na błąd z numeracją sekretów, może ktoś pomoże? Czytam wydarzenie specjalne C (coś nadchodzi wszystkie części) i na samym dole jest napisane "przejdź do wersu 13 w księdze tajemnic". Problem w tym że ten wers traktuje o jakiejś zupełnie innej lokacji i nie pasuje do historii. Nie wiem gdzie szukać prawidłowego wersu. Gram w polską wersję. Pomocy.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 419
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 177 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: aduko »

Morgon pisze: 02 kwie 2023, 13:00 Trafiłem na błąd z numeracją sekretów, może ktoś pomoże? Czytam wydarzenie specjalne C (coś nadchodzi wszystkie części) i na samym dole jest napisane "przejdź do wersu 13 w księdze tajemnic". Problem w tym że ten wers traktuje o jakiejś zupełnie innej lokacji i nie pasuje do historii. Nie wiem gdzie szukać prawidłowego wersu. Gram w polską wersję. Pomocy.
Jesteś pewien, że czytałeś księgę sekretów a nie wers w lokacji w której przebywałeś?
Spoiler:
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Morgon »

aduko pisze: 02 kwie 2023, 13:09
Morgon pisze: 02 kwie 2023, 13:00 Trafiłem na błąd z numeracją sekretów, może ktoś pomoże? Czytam wydarzenie specjalne C (coś nadchodzi wszystkie części) i na samym dole jest napisane "przejdź do wersu 13 w księdze tajemnic". Problem w tym że ten wers traktuje o jakiejś zupełnie innej lokacji i nie pasuje do historii. Nie wiem gdzie szukać prawidłowego wersu. Gram w polską wersję. Pomocy.
Jesteś pewien, że czytałeś księgę sekretów a nie wers w lokacji w której przebywałeś?
Spoiler:
Wrzuciłeś mi screena z apki, a ja czytam papierową wersję i tam pod numerem 13 w księdze sekretów (nie lokacji) jest wers o labiryncie.

EDIT: Już chyba wiem. Możliwe, że pomyliłem księgę sekretów z ostatnią lokacją w księdze, bo jest tam tyle numerów, że wygląda jakby to już była księga sekretów. Zaraz to sprawdzę.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Miszon »

13 to łowca, w papierowej też.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Morgon »

Miszon pisze: 02 kwie 2023, 13:40 13 to łowca, w papierowej też.
Sytuacja się wyjaśniła. Wertując na szybko do tyłu po kilka stron przeskoczyłem na lokację 199 i nawet tego nie zauważyłem.
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Morgon »

Mam kolejne pytanie: przeczytałem zasady ściganego i nie rozumiem kiedy licznik zadania się zwiększa oraz czy mogę teraz uciekać czy odrazu walczę bo jestem w tej samej lokacji co Pierwszy?
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Miszon »

Licznik się zwiększa jak go pokonasz. Owszem, od razu walczycie, ale jak z każdej walki, możesz od razu uciec, rozpatrując atak w odslonięcie.

Na początku polecam po prostu uciekać. Walka z nim jest bezcelowa, nawet wygrana będzie okupiona dużymi stratami. Tzn zależy jeszcze w którym rozdziale jesteś, ale jak wcześniej niż końcówka 4, to nie ma sensu walczyć.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Morgon »

Rozdział 14 (Upadek Avalonu), sekret 33. Mam z tą kartą dwa problemy:
1. Kiedy z niej znika żeton zadania?
2. Po osiągnięciu celu karta nie jest odrzucana (z wyjątkiem lokacji 195), więc nie mogę wykonać kolejnego transportu, sprawdziłem w aplikacji, tam jest tak samo. Co robię źle?
Awatar użytkownika
BigBadSheep
Posty: 122
Rejestracja: 05 cze 2019, 13:46
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 20 times
Been thanked: 10 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: BigBadSheep »

Skończyłem kapanie podstawową, jak dobrze rozumiem to w ostanim rycerzu (czyli 2 kampani zgodnie z zalecaniami twórców) nie ma żadnych nowych kart umiejętności (tych małych, które kupowało się aby postać rozwinąc za PD)?
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Morgon »

BigBadSheep pisze: 04 maja 2023, 22:04 Skończyłem kapanie podstawową, jak dobrze rozumiem to w ostanim rycerzu (czyli 2 kampani zgodnie z zalecaniami twórców) nie ma żadnych nowych kart umiejętności (tych małych, które kupowało się aby postać rozwinąc za PD)?
Nie ma. Nowe umiejętności są dopiero w kampanii Czerwony Mór.
Simao33
Posty: 5
Rejestracja: 05 sie 2023, 11:21
Has thanked: 2 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Simao33 »

Witam.
Jak mam rozumieć poniższy wpis w dzienniku eksploracji? Posiadanie statusu łowcy jest zrozumiałe, ale o co chodzi z tym licznikiem oznaczającym łowczynię? Że po prostu taki strażnik krąży gdzieś po świecie gry?
Obrazek
tomekmani3k
Posty: 597
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 143 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: tomekmani3k »

Simao33 pisze: 05 sie 2023, 11:32 Witam.
Jak mam rozumieć poniższy wpis w dzienniku eksploracji? Posiadanie statusu łowcy jest zrozumiałe, ale o co chodzi z tym licznikiem oznaczającym łowczynię? Że po prostu taki strażnik krąży gdzieś po świecie gry?
Obrazek
Z tego co kojarzę, to zadanie ma limit czasu. Licznik odmierza ile mamy czasu na wykonanie go. Licznik się pojawia o ile dobrze kojarzę gdy zdobywasz status.
Simao33
Posty: 5
Rejestracja: 05 sie 2023, 11:21
Has thanked: 2 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Simao33 »

Kupiłem sobie do pomalowania i do gry dodatek "Tainted Grail Monsters of Avalon". Zauważyłem jednak, że części z potworów z tego zestawu nie ma w kartach spotkań podstawowej wersji gry(to te zaznaczone czerwoną krateczką). Zastanawiam się, czy mam niekompletną talię strażników, czy po prostu te stwory pojawią się w dodatkach, których jeszcze nie zakupiłem(Wiek legend, Ostatni Rycerz, Czerwony Mór)?
Obrazek
Dante
Posty: 37
Rejestracja: 09 sie 2015, 00:12
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Dante »

Simao33 pisze: 13 sie 2023, 17:45 Kupiłem sobie do pomalowania i do gry dodatek "Tainted Grail Monsters of Avalon". Zauważyłem jednak, że części z potworów z tego zestawu nie ma w kartach spotkań podstawowej wersji gry(to te zaznaczone czerwoną krateczką). Zastanawiam się, czy mam niekompletną talię strażników, czy po prostu te stwory pojawią się w dodatkach, których jeszcze nie zakupiłem(Wiek legend, Ostatni Rycerz, Czerwony Mór)?
Obrazek
Są to potwory z dodatków wiek legend i ostatni rycerz. Nie pamiętam czy były w dodatku czerwony mór.
vernit
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2023, 23:29

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: vernit »

Czerwony mór ma swoje 3 figurki potworów.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Miszon »

I są one od razu w pudełku, nie trzeba ich dokupywać.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Thonar
Posty: 15
Rejestracja: 27 maja 2022, 08:51
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Thonar »

Hej wszystkim,
Mam pewną zagwozdkę, może szanowne grono forumowiczów pomoże mi ją rozwiązać :)
Chodzi o karty z dodatku Echa Przeszłości. Gram sobie Arevem, dosyć szybko, bo w trzecim rozdziale, udało mi się zdobyć kartę ze wspomnień, "Obfite Plony", która mówi: Zdobywasz 6 prowiantu oraz tracisz całą Grozę (w osadach).
Czy mam to rozumieć, że jak tylko wchodzę na obszar z osadą, bez używania żadnej akcji, bez żadnych limitów, np raz dziennie, dostaję ten prowiant i leczę grozę? Nie jest to trochę op?

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1591
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: nidhog »

Thonar pisze: 02 wrz 2023, 15:59 Hej wszystkim,
Mam pewną zagwozdkę, może szanowne grono forumowiczów pomoże mi ją rozwiązać :)
Chodzi o karty z dodatku Echa Przeszłości. Gram sobie Arevem, dosyć szybko, bo w trzecim rozdziale, udało mi się zdobyć kartę ze wspomnień, "Obfite Plony", która mówi: Zdobywasz 6 prowiantu oraz tracisz całą Grozę (w osadach).
Czy mam to rozumieć, że jak tylko wchodzę na obszar z osadą, bez używania żadnej akcji, bez żadnych limitów, np raz dziennie, dostaję ten prowiant i leczę grozę? Nie jest to trochę op?

Pozdrawiam :)
Zdolności z kart są jednorazowe. Dopiero ostatnia zdolność zostaje na stałe.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Miszon »

To zadziała jak zdecydujesz się użyć tej karty. Czyli raz.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Simao33
Posty: 5
Rejestracja: 05 sie 2023, 11:21
Has thanked: 2 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Simao33 »

Drodzy forumowicze mam pytanie odnośnie przedmiotów: można się wyposaż tylko jeden z daną kategorią (broń, tarcza, pancerz, relikt i towarzysz). A jak to jest z tymi przedmiotami bez w/w cech np. zestaw poszukiwacza przygód? Takie przedmioty też można mieć tylko po jednym na wyposażeniu? Mam z tym zagwozdkę, bo niestety nie napisali na ten temat w instrukcji :roll:
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Miszon »

Jeśli nie napisali, że jest ograniczenie, to ograniczenia nie ma, proste :) .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Simao33
Posty: 5
Rejestracja: 05 sie 2023, 11:21
Has thanked: 2 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Simao33 »

Kiedy poruszamy model "Pierwszego"? Napisali w sekrecie, że na początku dnia, ale początek dnia to dość rozległy temat. Innymi słowy poruszamy go, zanim odrzucimy menhiry i lokacje czy w której części początku dnia?
Beerior
Posty: 68
Rejestracja: 26 maja 2020, 10:13
Has thanked: 125 times
Been thanked: 25 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Beerior »

Z tego co pamiętam, do niego odnosi się punkt porusz strażników.
Pouzy
Posty: 67
Rejestracja: 19 sty 2020, 19:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 14 times

Re: Tainted Grail - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Pouzy »

Po odrzuceniu menhirów i lokacji poza zasięgiem a przed pociągnięciem karty wydarzenia.
ODPOWIEDZ