Moje najdroższe gry w kolekcji

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: kinioo »

Jaipur - 20zl (23 z przesylka)
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: rattkin »

Obrazek
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5279
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1704 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: BOLLO »

Mały update do pierwszego posta.

Lecą do mnie z USA Promy Lambda X-wing oraz zakupiłem kilka skamów więc X-wingi już warte jakieś 1600pln. Dodatkowo wsparłem Kwapińskiego Lockdowna i jeszcze czekam na WH Indomitus. Tym samym hierarchia się troszkę pozmienia.

Aha Świat Dysku jeszcze doszedł i zamówione są Zakazane Gwiazdy.....a święta dopiero przede mną :-)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4665
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1966 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: warlock »

Władca Pierścieni LCG, myślę, że 5 tysięcy na to poszło... oczywiście nie żałuję ani jednej wydanej złotówki (mam na koncie 280 partii, także gra jest w ciągłym użyciu) ;).

Dwie podstawki, obie sagi, 6 pełnych cykli, skrzynia, mata, insert, countery, segregatory, przegródki, koszulki - studnia bez dna ;). W szczególności, że za część dodatków z uwagi na niedostępność trzeba było zapłacić premium ;).

Obrazek
Ogmios
Posty: 32
Rejestracja: 14 sie 2020, 17:09
Been thanked: 4 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Ogmios »

BOLLO pisze: 05 sie 2020, 12:23 Wow pozazdrościć ja miałem u siebie Grunwald Kircholm i Wiedeń. A został mi tylko Grunwald...a chętnie pograłbym bo miło wspominam. Może masz coś z tego na sell? 8)
Zajrzyj na https://strategie.net.pl
Często Dragonowe gry się tam pojawiają w wątku sprzedażowym. Możesz też zamieścić ogłoszenie, że kupisz.

Natomiast żeby nie było offtopic: karcianki SWCCG i Magic TG. Pierwszą miałem nawet okazję dobrze oszacować, bo znajomy z wymian kart niedawno się pozbywał wszystkiego. Na spokojnie 5k za same prawie skompletowane edycje, a jeszcze mam kg nadmiarów... Ale warto było, mimo, że nie gram za często. Każda rozgrywka jest świetna, klimacik super. Magic jest poza kontrolą, pewnie podobnie, ale obecnie już nic nie dokupuję.

A obecnie rośnie w siłę bitewniak historyczny DBA, mam już 7 gotowych armii plus 5 w drodze, licząc każdą średnio 150zł wyjdzie 1800zł. Być może plus farbki i inne duperele, tylko po to kupione, bo nie zbieram innych bitewniaków. Niemniej mam wytłumaczenie, bo gromadzę siły na organizację lokalnego turnieju, gra jest świetna.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: jakmis83 »

Zdecydowanie Wojna o Pierścień 2 edycja, w skład której wchodzi:
Podstawka, oba rozszerzenia, insert, fanowska mata do gry + 2 zestawy kości bitwy( czerwone i niebieskie - bo podstawowe są do kitu).
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Kira.Hiroshi
Posty: 198
Rejestracja: 21 lis 2014, 22:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Kira.Hiroshi »

Może nie moja, bo to mojego TŻ ale:
X-Wing 2.0 4000zł
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Halloween »

W tej dobie gdy czas jest tak cenny i ograniczony to najdrozsze gry bylyby to takie, na ktore poswieciliscie nie najwiecej pieniedzy ale czasu. Albo jakas kombinacja obu gdzie czas pelni duza role bo jest bardziej ograniczony.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: AnimusAleonis »

Halloween pisze: 17 paź 2020, 15:46 W tej dobie gdy czas jest tak cenny i ograniczony to najdrozsze gry bylyby to takie, na ktore poswieciliscie najwiecej czasu.
Obrazek

Wychodziłoby że chyba Ryzyk Fizyk, Karaluszek Kłamczuszek i takie tam są najdroższymi w naszej kolekcji licząc ile godzin rodzinnie przy winie były i będą grane.... BOLLO? Yuri? Wymiana na coś z waszych list? :mrgreen:

Całej kolekcji naszej to ja się boję podliczyć :lol: ale patrząc na innych to raczej blado wychodzimy jeśli chodzi o poszczególne pozycje, chyba najwięcej wyszłyby Ankh-Morpork Deluxe i War of the Ring Collectors.

Ale za to jak zaskakująco ciekawie się czyta te listy :)
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1256 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Yuri »

AnimusAleonis pisze: 17 paź 2020, 16:02
Halloween pisze: 17 paź 2020, 15:46 W tej dobie gdy czas jest tak cenny i ograniczony to najdrozsze gry bylyby to takie, na ktore poswieciliscie najwiecej czasu.
...
Wychodziłoby że chyba Ryzyk Fizyk, Karaluszek Kłamczuszek i takie tam są najdroższymi w naszej kolekcji licząc ile godzin rodzinnie przy winie były i będą grane.... BOLLO? Yuri? Wymiana na coś z waszych list? :mrgreen:
...
Ja za "Karaluszka..." bym się pisał. Wybierz co Ci pasuje z listy :)
Skoro mam okazję to może uzupełnie jeszcze swój wpis i przypomnę, że ja wg. mnie wcale wiele więcej nie wydałem jak inni... No dobra - poza SoB-em, tutaj się zgodzę, ale też b.okazyjnie go kupowałem, nie po cenach rynkowych. Ale wliczając zamówione Kickstartery na które czekam ( Tainted Grail, Waste Knights) na pólce miał będę łącznie....17 tytułów. To dużo ? No nie sadzę, śledząc Wasze listy. Po prostu ja celuję w mocno rozbudowane, fabularne tytuły, nie zbieram wielu tytułów po 100/200zł. A jak widzę, mozna w ten sposób znacznie więcej ulokować środków, niż ja to zrobiłem i chyba nawet łatwiej, bo 200zł nie "boli" tak jak 2000zł. Czy to pieniądze "wywalone w błoto" ? Również nie wydaje mi się, bo swoje pozycje bez większego trudu bym sprzedał w większości z zyskiem wzgl. tego za ile je kupiłem. A ileż zabawy i grania z kobita i znajomymi i frajdy dostaje w gratisie ? Jak dla mnie "win-win situation".
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
feniks_ciapek
Posty: 2298
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1605 times
Been thanked: 936 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: feniks_ciapek »

Przyjmując założenia Halloweena, moje najdroższe pozycje to Battlestar Galactica, Imperial Assault, Sid Meyer’s Civilization (ta oryginalna), Tash-Kalar, Harry Potter Hogwart’s Battle, różne Pandemie, Carcassone, Kakao, Festiwal Lampionów, Kowale Losu, Takenoko i Teby ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: rattkin »

U mnie najdroższa gra to jednocześnie ta, nad którą spędziłem najwięcej czasu (setki, a może już tysiące nawet, godzin). Więc się zgadza :)
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1358
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 160 times
Been thanked: 160 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Zet »

rattkin pisze: 17 paź 2020, 18:09 U mnie najdroższa gra to jednocześnie ta, nad którą spędziłem najwięcej czasu (setki, a może już tysiące nawet, godzin). Więc się zgadza :)
U mnie też to idealnie się pokrywa - MtG ;)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: donmakaron »

Gry, nad którymi spędzam najwięcej czasu są najtańsze (albo wręcz mają ujemną cenę w rozrachunku), bo zwracają mi godziny, które marnuję w pracy na zarabianiu pieniędzy.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5279
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1704 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: BOLLO »

Zet pisze: 17 paź 2020, 18:13
rattkin pisze: 17 paź 2020, 18:09 U mnie najdroższa gra to jednocześnie ta, nad którą spędziłem najwięcej czasu (setki, a może już tysiące nawet, godzin). Więc się zgadza :)
U mnie też to idealnie się pokrywa - MtG ;)
Niestety u mnie tez ....dlatego sie dziadostwa pozbylem bezpowrotnie. Aczkolwiek mialem ostatnio ochote kupic 2startowe talie w empiku po 30pln za kpl....ale udalo sie powstrzymac i wyszedlem naszczesie tylko z SW Zewnetrzne Rubierze.🤑
buhaj
Posty: 1046
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 861 times
Been thanked: 513 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: buhaj »

donmakaron pisze: 17 paź 2020, 18:33 Gry, nad którymi spędzam najwięcej czasu są najtańsze (albo wręcz mają ujemną cenę w rozrachunku), bo zwracają mi godziny, które marnuję w pracy na zarabianiu pieniędzy.
Ja też tak rozumuje. Im więcej zagram w daną grę tym staje się tańsza :). Przeliczam ile kosztuje mnie jedna partia.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Elemenek »

buhaj pisze: 19 paź 2020, 08:03
donmakaron pisze: 17 paź 2020, 18:33 Gry, nad którymi spędzam najwięcej czasu są najtańsze (albo wręcz mają ujemną cenę w rozrachunku), bo zwracają mi godziny, które marnuję w pracy na zarabianiu pieniędzy.
Ja też tak rozumuje. Im więcej zagram w daną grę tym staje się tańsza :). Przeliczam ile kosztuje mnie jedna partia.
Ja mam identyczne podejscie. Tym sposobem niektore gry kosztowaly mnie doslownie grosze, wiekszosc ponizej 10 zlotych. Jakos tak sobie tlumacze te wydatki :wink: .
Awatar użytkownika
Piskal
Posty: 151
Rejestracja: 11 lis 2015, 22:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 41 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Piskal »

Chwilowo jest to zapewne Terraformacja (bo mam wszystkie dodatki - w tym fanowskie, mega mapę etc.)
Ale jak wyjdzie dodatek do TI4 to zapewne będzie to właśnie to :)

Natomiast jeśli chodzi o czas.... to ciężko stwierdzić. Wydaje się, że może to być GOT 2ed lub Zakazane Gwiazdy...
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 497
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 347 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: itsthisguyagain »

Najdroższa w sensie wartości rynkowej to Zakazane Gwiazdy, w sensie najwięcej wydałem na grę to Mage Knight Ultimate Edition.
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 144 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: raphaell7 »

Chyba muszę mniej wydawać na gry. Właśnie zauważyłem, że im więcej kupuję do danej gry, tym mniej w nią gram... :/

  • #10 Xia: Legends of a Drift System ~760 PLN. W zestawie z dodatkami i insertem Folded Space.
  • #9 Nemesis ~800 PLN. Wersja PL z sundropem. Wkrótce będzie wyżej jak przyjdzie mata, Nieznane Historie #2 i Karnomorfy.
    • Nemesis
    • Nemesis: Aftermath & Void Seeders & Medic
    • Nemesis: Nieznane Historie #1
    • + koszulki i kapsle na żetony
  • #8 Darkest Night (Second Edition) ~900 PLN
    • + Miniatures Set, drewniany insert od Saim Lab i koszulki premium Rebel
  • #7 Sentinels of the Multiverse ~1050 PLN. Było wyżej, ale niedawno sprzedałem dodatki "OblivAeon" oraz "Villains of the Multiverse".
    • Wszystko co wyszło do tej pory oprócz dwóch ostatnich dodatków i tego wielkiego pudła.
  • #6 Star Realms ~1100 PLN. Co mnie podkusiło żeby tyle ładować w tą grę... Z perspektywy czasu spokojnie wystarczyłaby podstawka i parę małych dodatków :)
    • Wszystko co wyszło do tej pory w Universal Storage Box i w koszulkach Star Realms oraz playmata.
  • #5 Crokinole ~1200 PLN. "Wintersonne TV Edition" z Crokinole.de, ładnie się prezentuje na ścianie :)
  • #4 Eldritch Horror ~1400 PLN. Odpuściłem "Góry Szaleństwa" oraz "Maski Nyarlathotepa".
    • Eldritch Horror
    • Eldritch Horror: Zaginiona Wiedza
    • Eldritch Horror: Tajemnicze Ruiny
    • Eldritch Horror: Pod Piramidami
    • Eldritch Horror: Widma Carcosy
    • Eldritch Horror: Krainy Snów
    • Eldritch Horror: Miasta w gruzach
    • + kufer WarBox, masa koszulek FFG i kości Chessex
  • #3 Hoplomachus: The Lost Cities + Hoplomachus: Rise of Rome ~2000 PLN. Byłoby na pozycji #2, ale sprzedałem Hoplomachus: Origins.
    • Hoplomachus: The Lost Cities
    • Hoplomachus: Rise of Rome
    • Chyba wszystkie dodatki
    • Premium Health Chips (125 chips)
    • Steel Alloy Dice Pack (x2)
  • #2 Warhammer Quest: Blackstone Fortress ~2000 PLN, skleiłem jedynie figurki z podstawki i nie zagrałem jeszcze ani razu...
    • wszystkie dodatki
    • + 2-3 numery White Dwarf, dodatkowy zestaw kości oraz insert Feldherr
    • + książki: "Vaults of Obsidian" (Paperback), "Blackstone Fortress" (Paperback) oraz "Blackstone Fortress: Ascension" (Hardback)
  • #1 Kingdom Death: Monster ~7500 PLN na KS, skleiłem jedynie figurki z podstawki i nie zagrałem jeszcze ani razu.
    • Kingdom Death: Monster
    • 12 "starych" dodatków
    • Gambler's Chest Expansion (2021)
    • Campaigns of Death Expansion (2021)
    • 15 "nowych" dodatków (2022)
    • + 2x Classic Death Dice, Xelaser Insert i masa koszulek
Ostatnio zmieniony 30 lis 2020, 21:55 przez raphaell7, łącznie zmieniany 3 razy.
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 647 times
Been thanked: 524 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Harun »

buhaj pisze: 19 paź 2020, 08:03
donmakaron pisze: 17 paź 2020, 18:33 Gry, nad którymi spędzam najwięcej czasu są najtańsze (albo wręcz mają ujemną cenę w rozrachunku), bo zwracają mi godziny, które marnuję w pracy na zarabianiu pieniędzy.
Ja też tak rozumuje. Im więcej zagram w daną grę tym staje się tańsza :). Przeliczam ile kosztuje mnie jedna partia.
O kurcze, nie jestem sam. Buhaju, bratnia duszo! Też przeliczam koszt partii w daną grę
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 213
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 37 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: doczek »

Harun pisze: 20 lis 2020, 20:57
buhaj pisze: 19 paź 2020, 08:03
donmakaron pisze: 17 paź 2020, 18:33 Gry, nad którymi spędzam najwięcej czasu są najtańsze (albo wręcz mają ujemną cenę w rozrachunku), bo zwracają mi godziny, które marnuję w pracy na zarabianiu pieniędzy.
Ja też tak rozumuje. Im więcej zagram w daną grę tym staje się tańsza :). Przeliczam ile kosztuje mnie jedna partia.
O kurcze, nie jestem sam. Buhaju, bratnia duszo! Też przeliczam koszt partii w daną grę
Ja przeliczam nie na partie, ale na czas spędzony przy danym tytule.

Co do tematu moja najdroższa, najlepsza najukochańsza to Mage Knight UE ponad 2000 PLN. Gra, figurki od Planszowego Dobromira (7 postaci, Volkar prawie 100 lokacji) plus malowanie lokalnego artysty.
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: trance-atlantic »

Ja dzielę wydatki na gry na minuty, wychodzą dzięki temu takie wartości, że aż miło się na nie patrzy na koniec miesiąca.

Ponieważ nie jestem LCG-owcem, CCG-owcem, RPG-owcem ani ameri-owcem, to w sumie ciężko się wykosztować na jeden tytuł. Chyba najwięcej poszło na WN, bo z tego co się oficjalnie ukazało nie mam tylko wydania Deluxe i Fable Expansion a kupiłem dwie podstawki + wersję karcianą. Do tego wydruk 3D zasobów i pionków graczy a także plastikowe żetony jako zamienniki pieniędzy i koszulki na karty.

Trochę też wydałem na gry z serii Pandemic (5 podstawek + 2 dodatki) i Memuara (podstawka, samoloty + kilka małych pudełek). Mam to szczęście, że większość "wielkogabarytowych" gier z toną plastiku (o dodatkach nie wspomnę) kupuje znajomy, więc mi w większości pozostają skromne eurasy, co niestety nie oznacza, że ich jest w kolekcji mało, wręcz przeciwnie.

Idąc autorami, najwięcej wydałem na Felda, Friese, Knizię i Wallace'a. Szczególnie do dwóch pierwszych mam dziwną słabość, bo nawet jak ich gry mi nie siedzą w stu procentach, to i tak ostatecznie większość z nich zamawiam. Dobrze, ze Stefek trochę przystopował, bo gdyby znów zaczął projektować jak w 2013 (4 tytuły w roku!), to mianownik mojego przelicznika musiałbym zmienić na sekundy. :)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Elemenek »

U sievie zauwazylem tendencje ze gry Ameri oraz LCG pochaniaja najwiecej pieniedzy (ameryki jakos nie odkrylem na nowo :D ).
Zapewne przez to ze tego typu gry opowiadaja jakas historie, czlowiek chce kontynuowac przygode, zaglebiac sie w swiat. W takiego Descent'a, EH czy AH LCG to naprawde sporo kasy poszlo (a i pewnie pojdzie wiecej w AH LCG).

W grach euro wystarczy pudelko za 100 czy tez 200 zl i mozna grac do konc aswiata i sie nie powtorzy taka sama partia. Jednak jest to "suche". W ameri placimy wlasnie za cala otoczke i alternatywna rzeczywistosc.

Co do przeliczania gier na partie to w moim przypadku liderem jest: 7 CS:Pojedynek + Panteon. Wezmy ze kosztowalo mnie to 150 zl. Na BGG mam zapisanych rozgrywek: 117 (a bylo napewno gdzies okolo 200, ale liczmy to z BGG). Daje to wynik: 1,28 zl / partia. Emocje i wspomnienia nie do policzenia. Dokupilem kilka kart cudow oraz fanowski dodatek Liderzy, co podnioslo w ostatnim czasie wartosc zestawy, ale nie licze bo dopiero bede z tym gral.

Ogolnie zle sie czuje jakos jak wiem ze wydalem na gre 200-500 (bo dodatki) a mialem tylko 2-3 rozgrywki. Czuje taki niedosyt. Chociaz wiadomo ze czasami jedna partia potrafi dostarczyc tyle emocji, ze trudno to przelozyc na pieniadze :)

W mojej kolekcji najdrozyszy Descent + wszystkie dodatki pudelkowe bez Cieni Nerkehal.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3362
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Ardel12 »

Spoiler:
U mnie na miejsce 4 wskoczył właśnie TMB za 1050 z wieloma dodatkami. Legendary marvel dobił do 4k, więc jego pozycja jest nie zagrożona :D
ODPOWIEDZ