Moje najdroższe gry w kolekcji

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: BOLLO »

MichalStajszczak pisze: 23 cze 2021, 12:30 Wiele przedstawionych w tym wątku kolekcji kosztowało obiektywnie sporo, ale jednak niedużo, w porównaniu z kwotami, wydawanymi przez fanów gier komputerowych. :shock:
Jakoś nie che mi się wierzyć w ten wpis.....
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: hipcio_stg »

MichalStajszczak pisze: 23 cze 2021, 12:30 Wiele przedstawionych w tym wątku kolekcji kosztowało obiektywnie sporo, ale jednak niedużo, w porównaniu z kwotami, wydawanymi przez fanów gier komputerowych. :shock:
Te skiny akurat kupił duży handlarz od innego dużego handlarza.
gogovsky
Posty: 2206
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: gogovsky »

Hmm dragon lore w factory new souvenir to jakies minimum 30k naklejki titan od dawna niedostępne jedna pewnie z 3-5 tyś oczywiście z dolarach. Natomiast jako, że oba produkty niedostępne to wolny rynek zadecydował.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: BOLLO »

gogovsky pisze: 23 cze 2021, 13:21 Hmm dragon lore w factory new souvenir to jakies minimum 30k naklejki titan od dawna niedostępne jedna pewnie z 3-5 tyś oczywiście z dolarach. Natomiast jako, że oba produkty niedostępne to wolny rynek zadecydował.
Rozumiem ze takie skorki kompletnie nie polepszaja gry a przeciwnicy i tak nie widza tego kto i czym zabija? Gralem bardzo slugoni duzo w CS 1.6 wiec wiecie wypadlem z obiegu.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: hipcio_stg »

BOLLO pisze: 23 cze 2021, 17:42
gogovsky pisze: 23 cze 2021, 13:21 Hmm dragon lore w factory new souvenir to jakies minimum 30k naklejki titan od dawna niedostępne jedna pewnie z 3-5 tyś oczywiście z dolarach. Natomiast jako, że oba produkty niedostępne to wolny rynek zadecydował.
Rozumiem ze takie skorki kompletnie nie polepszaja gry a przeciwnicy i tak nie widza tego kto i czym zabija? Gralem bardzo slugoni duzo w CS 1.6 wiec wiecie wypadlem z obiegu.
Skórki są widoczne zarówno dla posiadacza, jak i wszystkich innych na serwerze. Można też podnieść upuszczoną broń ze skórką i nią grać. Można też po podniesieniu takiej broni zacząć się do niej modlić i czekać na kulę (czasami tak się dzieje na niskich rangach jak ktoś podniesie drogi skin).

EDIT:
Oczywiście skórki nie wpływają na obrażenia czy recoil pocisków. To tylko dodatek wizualny!
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: szczudel »

Ardel12 pisze: 27 maja 2021, 08:39 A jest:
1. Legendary Marvel ze wszystkimi dodatkami oraz Villains - 4k
2. AH LCG 2x podstawka + wszystkie cykle - 3k
3. Posiadłość Szaleństwa 1ED + 2ED obie ze wszystkimi większymi dodatkami(odpuściłem jedynie pojedyncze scenariusze w 1ED) 2k
4. Marvel Champions ze wszsytkim co wyszło + insert + 2 albumy do trzymania kart aspektów - 1600zł
5. Too Many Bones - gameplay all-in bez splice and dice - 1200zł
6. 7th Continent ALL in KS edition 800zł
7-8. Anachrony i Trickerion - oba KS all in - 700zł
9-11. Vinhos, On Mars, The Gallerist w wersjach KS - 400zł

Jak widać LCG idą ostro w górę. Najwięcej przybrał MC, bo aż o 800zł, więc pewnie przy kolejnej aktualizacji zajmie 3 miejsce. Na 5 wdarł się TMB. Na moje szczęście tutaj to co najwyżej kupię ulepszone chipsy + TMB3 + splice and dice, więc cena już dużo nie podskoczy. Reszta bez zmian. Smutno mi się tylko robi jak patrzę na sam dół i wciąż nie widnieje tam Kanban z resztą gier Lacerdy...
Nie wiem czy słowo "kolekcja" w 100% pasuje do produktów LCG. Owszem to są gąbki na kasę, sam mogę bez żadnej wątpliwości powiedzieć, że na żadną grę w życiu nie wydałem tyle co na LCG GoT 2ed (z akcesoriami to spokojnie 4000pln), ale realnie to w co tam inwestujemy to bardziej abonament na granie równo z metą. Łatwiej siebie przekonać do takiej formy abonamentu niż subskrypcji w jakimś WoW bo jednak nam coś zostaje. Coś do czego można wrócić, ale szczerze powiedziawszy liczy się ten czynnik "living" w LCG. Co z tego, że mam wszystkie karty do GoTa i mogę złożyć dowolną talię, skoro najszybsze granie będę miał z synem gdzie pewnie i tak sam złożę decki.
Swoją drogą takie rywalizacyjne granie po tym jak gra umiera po prostu wyparowywuje a i cena "kolekcji" leci o kilkadziesiąt procent.

"Elegancko" sobie FFG poskładało wszystko do kupy i wyszło im, że mniejszym nakładem sił można doić graczy co-opowych. Szczerze mówiąc nie mogę zrozumieć, że jako gracze nie buntujemy się i płacimy za Core Sety, zamiast dostawać je za free przy okazji subskrypcji na pierwszy cykl :P
_leigam_
Posty: 943
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: _leigam_ »

Podejrzewam że działa to tak że ktoś kupuje skórkę z myślą o przyszłym zysku a nie po to żeby mieć skórkę. To trochę jak ulokowanie grubej kasy w działo sztuki. Piszą o tym wszystkie media, co jeszcze podkręca samą wartość takiego przedmiotu, za parę lat się sprzeda z zyskiem powiedzmy 30%.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Ardel12 »

Dla mnie właśnie LCG coop jest znacząco bardziej opłacalny niż jakikolwiek inny LCG czy CCG. Nie potrzebujemy innych graczy zbierających to samo. Bycie z tyłu z metą dla mnie w ogóle nie ma znaczenia. Nie wejdę z każdym w dyskusje o nowych taliach i układach, ale poza tym nic nie tracę. Nie zostanę zgnieciony przez przeciwników, którzy mają w swych taliach daną nowinkę i nie zostanę wykluczony z turnieju, bo mam talie z poza mety.

Swego czasu sam zbierałem AGoT LCG 1ED. Miałem z kim grywać, ale nikt z ekipy gry nie kolekcjonował. Granie przeciw taliom przeze mnie złożonym na dłuższą metę było nudne. Pojawiały się też lepsze i gorsze talie, gdyż oczywiście miałem swych ulubieńców. Miałem wiele dodatków i finalnie sprzedałem w cenie może 2x podstawek. Coop z kolei jak AH trzymają cenę a wręcz rosną. Nawet jeśli pojawi się kolejna edycja, to poprzednia nic na tym nie traci.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: BOLLO »

BOLLO pisze: 31 lip 2020, 11:52 Zainspirowany nowym odcinkiem GAMBITA pomyślałem sobie że jest to tak ciekawy temat że warto byłoby się nim podzielić z innymi. Z tego miejsca serdecznie zapraszam do obejrzenia odcinka Tomka i z zazdrością kolekcjonera patrzenie na jego perełki. Nie miej jednak troszkę zmodyfikuje jego "zasady" wydzielenia topki najdroższych gier.
Tu nie ma miejsca na sentymenty , wartość sklepową, skąd się ma gre itd. Liczy się czysta kasa, czyli moje kryterium to ile fizycznie aktualnie chodzi gra na rynku (wtórny też).
Tomek ma racje pisząc że zaczyna się od gry za 200pln a kończy na 1000+. U mnie jest to o tyle łatwe że nie mam dodatków do gier. Nie mniej jednak jestem również kolekcjonerem (głównie polskiego wydania) i czasem lubie sobie popatrzeć co tam na pułeczkach jest takiego nieoczywistego. Jestem również świeży w planszówkach i z pewnością nie mam ani pokaźnej kolekcji ani tym bardziej jakichś białych kruków ale coś tam się znajdzie.

Liczę natomiast na was Panowie i Panie że podzielicie się swoimi kolekcjami (okraszone fotką będą jeszcze piękniejsze). Wpis ten zachęca jak najbardziej do chwalenia się i chełpienia wręcz z posiadania tego czego inni nie mają. Pokazujcie i nie krępujcie się , niech inni mają gula :mrgreen:

TOP 10:
1) X-wing 1.0 3000pln
2) Warhammer Underworlds 1200pln
3) Star Wars Imperium Atakuje 1200pln
4) Descent 2 1000pln
5) The Others +Grzechy+Drużyny 900pln
6) WH40K Podbój 880pln
7) WH40K Indomitus 650pln
8 ) Chaos w Starym Swiecie 600pln
9 )Nemesis Lockdown 500pln
10) Runebound 450pln



Jak widzicie nic specjalnego tu nie ma i patrząc lata wstecz jak kolekcjonowałem MTG które sprzedałem na tamte lata za 20 000pln (liczyłem ostatnio ile byłoby to warte teraz to mi szczęka opadła) to sumy powyższych gier wydają się być co najmniej śmieszne. Nie mniej jednak cała moja kolekcja gier jak licze aktualnie pochłonęła jakieś 6k pln.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: BOLLO »

Poprawiłem swój pierwszy post bo z przytupem do topki wdarł się E.Lang ze swoimi The Others i grzechami. Pisałem kiedyś że moja cała kolekcja to ponad 6k pln w kartonie. Teraz jak licze zaledwie te TOP10 to już ponad 10kpln....a gdzie reszta :mrgreen:
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: SuCHaR »

Dobra to ja też się pochwalę:
1. Blood bowl figurkowy - wszystkie drużyny, które wydało GW do tej pory + paru star player'ów, wszystko pomalowane na TT+ - wartość około 7000 - 7500 PLN
2. Batman Gotham City Chronicles S1 & S2 - 3000 PLN
3. Star Wars: Imperium Atakuje - wszystko co wyszło po PL od Galakty - 2500 PLN
4. Horror w Arkham LCG - 2 podstawki + 4 pełne cykle + powroty + skrzynie + inne pierdółki - 2500 PLN
5. MArvel Legendary - 16 pozycji (ciągle brakuje 8 dodatków) - 2500 PLN
6. Bloodborne All in - 1600 PLN (?)
7. Cthulhu DMD All in - 1200 PLN (?)
8. Marvel Champions wszystko co wyszlo do tej pory + skrzynie + pierdółki - 1500 PLN (?)
9. Marvel United all in - 1300 PLN (?)
10. Jeszcze kilka innych pozycji które zasługuje na 10 miejsce bo wartość tego jest grubo ponad 1000 PLN :P wgląd do całej kolekcji tutaj:
https://www.boardgamegeek.com/collection/user/SuCHaR

Nie wiem czy kilku pozycji nie wyceniłem za mało a innych za drogo, to tak mniej więcej na oko ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: BOLLO »

SuCHaR pisze: 30 cze 2021, 09:16 Dobra to ja też się pochwalę:
1. Blood bowl figurkowy - wszystkie drużyny, które wydało GW do tej pory + paru star player'ów, wszystko pomalowane na TT+ - wartość około 7000 - 7500 PLN
2. Batman Gotham City Chronicles S1 & S2 - 3000 PLN
3. Star Wars: Imperium Atakuje - wszystko co wyszło po PL od Galakty - 2500 PLN
4. Horror w Arkham LCG - 2 podstawki + 4 pełne cykle + powroty + skrzynie + inne pierdółki - 2500 PLN
5. MArvel Legendary - 16 pozycji (ciągle brakuje 8 dodatków) - 2500 PLN
6. Bloodborne All in - 1600 PLN (?)
7. Cthulhu DMD All in - 1200 PLN (?)
8. Marvel Champions wszystko co wyszlo do tej pory + skrzynie + pierdółki - 1500 PLN (?)
9. Marvel United all in - 1300 PLN (?)
10. Jeszcze kilka innych pozycji które zasługuje na 10 miejsce bo wartość tego jest grubo ponad 1000 PLN :P wgląd do całej kolekcji tutaj:
https://www.boardgamegeek.com/collection/user/SuCHaR

Nie wiem czy kilku pozycji nie wyceniłem za mało a innych za drogo, to tak mniej więcej na oko ;)
Chylę czoła przed tak pokaźną i dopieszczoną kolekcją. Zresztą jak przed większością z Was w tym wątku. Masz może fotki z Blood Bowla?
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 622
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Michito »

Jednostkowo Nemesis za 333 zł.

Rozpatrując jako "serię" to na Wojnę o Pierścień (podstawka, 2 dodatki i Drzewiec) wyszło 440 zł.

Gra o Tron plus Matka Smoków to ok. 330 zł.

Barrage plus dodatek 290 zł.

Potem kilka tytułów w granicach 220-250 zł (z 4-5), a dalej to już poniżej 200.
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: roadrunner »

Fajny ten watek. Niby mowimy o sobie, a przeciez sluzymy poprawianiu samopoczucia innym.

1) Nagrody im. Żuka z przyczepką w kategorii "Gra x rozszerzenia x dodatki":
W grudniu na czolo wysuna sie chyba u mnie dwa tytuly:
- Aura (Petrichor)
- W pogoni za szczęściem (The Pursuit of Happiness).

Podstawke Aury mam polską, reszta jest niemal w komplecie niezalezna jezykowo.

W pogoni za szczesciem kupilem z drugiej reki w wersji angielskiej. Innej wtedy nie bylo. Dobrze na tym wyszedlem, z dwoch powodow. Cykl zycia tego tytulu w rodzimym wydaniu przypomina mi liane przecieta maczeta - nawet nie, ze w polowie, ale gdzie akurat komu wypadlo. Wszedlbym w edycje polska, zainwestowal w kampanie renomowanej firmy Czacha Games, obserwujac pozniejsze przeceny cieszac sie szczesciem innych - a i tak skonczylbym bez wiekszosci kontentu dostepnego w oryginale.
To w ogole bardzo ciekawy przypadek polskiej branzy planszowkowej, gdy mozesz po polsku w folii miec to samo co po angielsku w folii - tylko po polsku dostaniesz ze 2x mniej.

Drugi aspekt, na jakim "wygralem" w PoH jest, ze humor w polskich edycjach zagranicznych planszowek jest przasny jak scenografia "Swiata wg Kiepskich". Fakt, nie opinia.
Jak to szlo? Mam: "tym chlopakom brakuje luzu". Skala problemu pl tlumaczen gier dowodzi mi, ze dla wielu osob krecacych polska branza planszowkowa to okreslenie pozostaje aktualne do dzis, 21 lat pozniej.

Wczesniejsi liderzy kategorii:
- Viticulture 2ed anglojezyczne + Tuscany KS 1ed + Tuscany: special workers + dodatkowy pakiet kart gosci Viticulture EE Upgrade Pack (za 30 zł w planszomanii) + oba rozszerzenia + metalowe monety
- Carson City rozbudowane z czasem o 2 dodatki i komplet promek

2) Nagrody im. Leo Mesiego z Manchesterem United w finale Ligi Mistrzow 2009 w kategorii Jednorazowy wyskok:
- The Gallerist pelna edycja + Scoring expansion
- Mare Nostrum z Atlasem
- Kupcy i korsarze (Merchants of Marauders) w wersji angielskiej z Seas of Glory
- Great western trail PL + kolej na polnoc × Poker × 13-ty budynek
- Western Legends anglojezyczne + dodatki
- Lords of waterdeep + Skullport
- Libertalia
- Ra

3) Wyroznienia im. Kwoty, Za Ktora Mozna Isc Kupic Sobie Cos Ladnego w kategorii "Małe wydatki":
- Indonesia
- Dominant Species (EN)
- Zamki szalonego Ludwika (PL) + Secrets
- Na skrzydlach PL, Europa, Oceania, Szybki start
- Kemet z dodatkami
- Klany kaledonii PL w.to
- Kanban Driver's Edition
- The Networks + OtA
- Castell
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 25 paź 2021, 21:16 przez roadrunner, łącznie zmieniany 4 razy.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4502
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1662 times
Been thanked: 2084 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: PytonZCatanu »

roadrunner pisze: 25 paź 2021, 16:05
El Grande Anniversary Edition



Co.. kolwiek przyniesie przyszlosc.

Coooo? Będzie nowa edycja el Grande???
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: kwiatosz »

roadrunner pisze: 25 paź 2021, 16:05 Fajny ten watek. Niby mowimy o sobie, a przeciez sluzymy poprawianiu samopoczucia innym.

Nagrody im. Żuka z przyczepką w kategorii Gra x rozszerzenia x dodatki:
1. W grudniu na czolo wysuna sie u mnie dwa tytuly: Aura (Petrichor) i W pogoni za szczęściem (The Pursuit of Happiness). Podstawke Aury mam polską, reszta jest niemal w komplecie niezalezna jezykowo.
[...]

Obrazek
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: roadrunner »

Co tam, @kwiatosz @Yuri @Bollo? Ktorys fragment mojego posta jest nie na temat :?: :roll:
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Losiek »

roadrunner pisze: 25 paź 2021, 21:11 Ktorys fragment mojego posta jest nie na temat :?: :roll:
Hmmm... Cały?
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Otorek »

U mnie najdroższa wyjdzie pewnie Wojna o Pierścień (+ dodatki) przez fanaberie. Drewniana skrzynka, kości od qworkshop dla obu stron, dodatkowe góry na mapę. Fabrycznie najdroższa pewnie Lisboa/Gallerist.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2021, 22:18 przez Otorek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: roadrunner »

Losiek pisze: 25 paź 2021, 21:22
roadrunner pisze: 25 paź 2021, 21:11 Ktorys fragment mojego posta jest nie na temat :?: :roll:
Hmmm... Cały?
Ciekawe. Ograniczając się do przykładu pierwszego z brzegu, ledwie dwa posty niżej wspomniany został Gallerist - jedna z gier, które wymieniam.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: kwiatosz »

roadrunner pisze: 25 paź 2021, 21:11 Co tam, @kwiatosz @Yuri @Bollo? Ktorys fragment mojego posta jest nie na temat :?: :roll:
Hmm, być może źle zrozumiałem post, Twoja tradycyjna formuła z Gry miesiąca, sama liczba gier nie szokujących cenowo plus wspomnienie że coś się w grudniu wysuwa na czoło zrobiły wrażenie że post miał trafić do podsumowania miesiąca i znalazł się tu przez pomyłkę.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Losiek »

Miałem dokładnie takie samo odczucie.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: jakmis83 »

BOLLO pisze: 23 cze 2021, 12:47 Wiele przedstawionych w tym wątku kolekcji kosztowało obiektywnie sporo, ale jednak niedużo, w porównaniu z kwotami, wydawanymi przez fanów gier komputerowych. :shock:
Jak ktoś jest kolekcjonerem i zbiera wszystko, to wyda sporo kasy.
Jednak przykładowo: ostatnio kupiłem na konsolę Sekiro - jako że jestem masochistą - i za kwotę jaką za nią dałem, nie kupię żadnej dobrej planszówki.
Więc wpis wg mnie trochę nie trafiony.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Yuri »

roadrunner pisze: 25 paź 2021, 21:11 Co tam, @kwiatosz @Yuri @Bollo? Ktorys fragment mojego posta jest nie na temat :?: :roll:
Bo bez zaszeregowania konkretnego w PLN to zabrzmiało mi po prostu jak post, który chciałeś wrzucić do wątku "Ostatnio kupiłem, bo...". Bez drugiego dna.
Hardkor pisze: 31 lip 2020, 16:14 Przeczytałem i większość tych cen to jest tylko i wyłącznie wasze gdybanie. Nie wiesz czy ktoś ci zaoferuje te 2000 zł czy mniej, tylko tak uważasz.
Tak sobie czytam co się zmieniło w mojej liście i w odniesieniu do tego co piszesz, za SET "The Others" dostałem niedawno ofertę x2 wzgl. tego co wpisałem. Kupiec sam się zgłosił, by było ciekawiej. Trzeba jednak zaznaczyć, że secik pomalowany. Więc w sumie to się pomyliłem, ale nie w tą stronę której sie spodziewałeś :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4453
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1347 times
Been thanked: 844 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Hardkor »

Z tym malowaniem to widzę mega dziwnie jest. Część ludzi chce z tego powodu taniej albo lekko drożej, a inni bardzo podnosza za to cenę xD
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
ODPOWIEDZ