Moje najdroższe gry w kolekcji

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Argue »

BOLLO pisze: 17 mar 2022, 11:10
3. The Others + dodatki (Podstawka 240 - Apokalipsa 102 + 4 grzechy(kupowane miedzy 50 a 70zł) brakuje mi zazdrości i drużyn w PL)
zdecydowanie zaniżyłeś kwotę tej pozycji Podstawka do ok 400pln grzechy po ok 150szt. apokalipsa jeszcze jest w sklepach wiecjakies 100pln co łącznie dane ok-900-1100pln
To były po prostu moje ceny zakupu :) trochę jednak wątpię, że całość udałoby mi się sprzedać za ok 1000 zł :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: BOLLO »

Argue pisze: 17 mar 2022, 12:02
BOLLO pisze: 17 mar 2022, 11:10
3. The Others + dodatki (Podstawka 240 - Apokalipsa 102 + 4 grzechy(kupowane miedzy 50 a 70zł) brakuje mi zazdrości i drużyn w PL)
zdecydowanie zaniżyłeś kwotę tej pozycji Podstawka do ok 400pln grzechy po ok 150szt. apokalipsa jeszcze jest w sklepach wiecjakies 100pln co łącznie dane ok-900-1100pln
To były po prostu moje ceny zakupu :) trochę jednak wątpię, że całość udałoby mi się sprzedać za ok 1000 zł :)
za 880 w zeszłym roku kupowałem swoje więc 1000 na lekko myślę
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 984
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 618 times
Been thanked: 541 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Irr3versible »

W temacie a trochę obok.
Mam wszystkie gry z dodatkami spisane w excelu (co nie trudne, ściągnąłem z bgg listę gdzie staram się być na bieżąco) gdzie zapisuję wstępna cenę pod sprzedaż.
Powód prozaiczny, kiedyś zastanowiłem się ile problemów miałaby lepsza połówka by upłynnić wszystko - nie zna wartości wielu gier, szczególnie KSów. Więc na wszystko spisane, a ja święty spokój, że jak się przekręce to otrzyma godziwe pieniądze :P
PS. Tam też spisałem jeśli gra z dodatkami przechowywana jest w jednym pudełku, czy są jakieś upiększenia (monety) czy inserty itp
pike
Posty: 269
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: pike »

A ja się pochwalę, że w kolekcji ok. 100 tytułów nie mam ani jednej gry, której wartość przekraczała by 300 PLN-ów. Oczywiście w momencie zakupu, bo niektóre tytuły, jak wino, nabierają z czasem wartości.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Yuri »

pike pisze: 17 mar 2022, 21:26 A ja się pochwalę, że w kolekcji ok. 100 tytułów nie mam ani jednej gry, której wartość przekraczała by 300 PLN-ów. Oczywiście w momencie zakupu, bo niektóre tytuły, jak wino, nabierają z czasem wartości.
100 gier x 200-300zł = 20.000-30.000zł. Widzisz, a ja mam ok. 20 pozycji, niektóre naprawdę drogie, a nie wydałem na nie sumarycznie tyle co Ty :) Nie wiem, czy jest się czym chwalić w kwestii oszczędności ;p
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
pike
Posty: 269
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: pike »

Nie wiem, czy jest się czym chwalić w kwestii oszczędności ;p
Jest, bo tych tytułów powyżej 200 pln to kilka % kolekcji. Nigdy nie robiłem bilansu kosztów zbiorczych, ale nie wydaje mi się, by było to przesadnie dużo na przestrzeni 7 lat w hobby.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 926
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: sliff »

Po prostu na przestrzeni lat nie dopadł cię żaden ccg czy lcg ani żadna większa przygodówka, tylko tyle.

U mnie na chwilę obecną najdroższy będzie marvel zombies ciężko powiedzięc ile się zamknie dokładnie ale z 1200-1500zł.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Gizmoo »

sliff pisze: 18 mar 2022, 01:19 Po prostu na przestrzeni lat nie dopadł cię żaden ccg czy lcg ani żadna większa przygodówka
Ani żadna większa gra z Kickstartera. Choć w sumie gdzie te czasy, kiedy za Kicka Cmon i wydatek 100 dolców, ściągało z konta 300 zł? Człowiek się zastanawiał, czy dać 90 dolców za pledga The Others, w którym był komplet grzechów. (Tak, nie wziąłem :lol: )

Było minęło. Najstarsi druidzi nie pamiętają. :cry:
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 926
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: sliff »

Gizmoo pisze: 18 mar 2022, 01:56
sliff pisze: 18 mar 2022, 01:19 Po prostu na przestrzeni lat nie dopadł cię żaden ccg czy lcg ani żadna większa przygodówka
Ani żadna większa gra z Kickstartera. Choć w sumie gdzie te czasy, kiedy za Kicka Cmon i wydatek 100 dolców, ściągało z konta 300 zł? Człowiek się zastanawiał, czy dać 90 dolców za pledga The Others, w którym był komplet grzechów. (Tak, nie wziąłem :lol: )

Było minęło. Najstarsi druidzi nie pamiętają. :cry:
Tylko wtedy 300zł to było naprawdę mnóstwo kasy jak za planszówkę. Dziś to takie SCD czegoś większego niż talia kart ;).
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: BOLLO »

sliff pisze: 18 mar 2022, 02:01
Gizmoo pisze: 18 mar 2022, 01:56
sliff pisze: 18 mar 2022, 01:19 Po prostu na przestrzeni lat nie dopadł cię żaden ccg czy lcg ani żadna większa przygodówka
Ani żadna większa gra z Kickstartera. Choć w sumie gdzie te czasy, kiedy za Kicka Cmon i wydatek 100 dolców, ściągało z konta 300 zł? Człowiek się zastanawiał, czy dać 90 dolców za pledga The Others, w którym był komplet grzechów. (Tak, nie wziąłem :lol: )

Było minęło. Najstarsi druidzi nie pamiętają. :cry:
Tylko wtedy 300zł to było naprawdę mnóstwo kasy jak za planszówkę. Dziś to takie SCD czegoś większego niż talia kart ;).
Czyli wychodzi na to że albo jesteśmy bogatsi (co mnie już nie dotyczy) albo jednak wydawcy nas małymi kroczkami przyzwyczaili do nowych cen.....coś w tym musi być skoro już kilkakrotnie przekroczyłem swój próg bólu cenowego.
Pocieszam się wciąż że nie pale papierosów i nie pijam drogich trunków....takie głupie wytłumaczenie samego siebie i swoich zakupów :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Gizmoo »

BOLLO pisze: 18 mar 2022, 10:16 Czyli wychodzi na to że albo jesteśmy bogatsi
Nie. Te sześć, siedem lat temu mało było planszówek z figurkami, gry nie miały tak fikuśnych komponentów, więc każda gra z ceną powyżej 150 zł, wydawała się "droga". Powyżej 150, to przywoziło się skarby z Essen, nie wydane jeszcze w Polsce (i z małą szansą, że będą wydane). :D
BOLLO pisze: 18 mar 2022, 10:16 coś w tym musi być skoro już kilkakrotnie przekroczyłem swój próg bólu cenowego.
Taki mentalny próg, jest bez sensu. Czy lepiej kupić za trzy stówki grę wybitną, piękną, którą będziesz bawił się przez lata, a później odsprzedasz z zyskiem, czy za te same 300 kupić sześć gier, które będą "wrzutką do koszyka do darmowej przesyłki" :lol: , będą zawalały miejsce w domu, a później pies z kulawą nogą ich nie odkupi? Moim zdaniem odpowiedź jest prosta. I za każdym razem jak widzę, że ktoś sobie taki próg ustala, a później zerkam w jego kolekcje i jest tam pół tony szrotu, to zastanawiam się, czy ktoś aby nie oblał matmy w gimnazjum. :lol:
Irr3versible pisze: 17 mar 2022, 18:11 Mam wszystkie gry z dodatkami spisane w excelu (co nie trudne, ściągnąłem z bgg listę gdzie staram się być na bieżąco) gdzie zapisuję wstępna cenę
Zazdroszczę! Z jednej strony chciałbym to zrobić, żeby mieć świadomość tego ile moja kolekcja jest warta. Odkąd z moją kobietą rozeszły się nam drogi, to zawsze jak wylatuję gdzieś nurkować, to zostawiam rodzicom numer do znajomych, którzy mieliby zająć się sprzedażą gier, w przypadku gdyby coś poszło pod wodą nie tak. Lepiej, żeby rodzice mieli pełną wiedzę ile i co jest warte. Ale z drugiej strony, trochę sam boję się tej wiedzy, ile na gry już wydałem. Bo jest to spokojnie kwota pięciocyfrowa. I na pewno jest tam ukryty dobry samochód, albo safari nurkowe na Galapagos. Podejrzewam, że na same koszulki na karty wydałem spokojnie coś w okolicach 3 koła. Tak, przyznaję, żyje w błogiej nieświadomości, że jestem jednak mniej psychicznie poczochrany niż w rzeczywistości. :lol:
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Argue »

Gizmoo pisze: 18 mar 2022, 12:19
Taki mentalny próg, jest bez sensu. Czy lepiej kupić za trzy stówki grę wybitną, piękną, którą będziesz bawił się przez lata, a później odsprzedasz z zyskiem, czy za te same 300 kupić sześć gier, które będą "wrzutką do koszyka do darmowej przesyłki" :lol: , będą zawalały miejsce w domu, a później pies z kulawą nogą ich nie odkupi? Moim zdaniem odpowiedź jest prosta. I za każdym razem jak widzę, że ktoś sobie taki próg ustala, a później zerkam w jego kolekcje i jest tam pół tony szrotu, to zastanawiam się, czy ktoś aby nie oblał matmy w gimnazjum. :lol:
Takie coś działa dopóki jesteś relatywnie nowy w hobby, jak już ograsz jakąś setkę tytułów, poznasz większość mechanik, to naprawdę trochę mija się z celem branie kolejnej gry za 50-100-150 zł.

Ja już odpuszczam gry, które patrząc po gameplayu oceniłbym na jakieś 7/10 i gdzieś tego typu oceny zbierają, bo to "tylko" dobra gra i nie wnosi niczego nowego do kolekcji. Ja też zdecydowanie optuję już za szukaniem gier wybitnych.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Ardel12 »

BOLLO pisze: 18 mar 2022, 10:16 Czyli wychodzi na to że albo jesteśmy bogatsi (co mnie już nie dotyczy)
A cóż to się stało, że już nie jesteś? W wątkach dalej widzę ostre kupowanie odchodzi :D
Gizmoo pisze: 18 mar 2022, 12:19 Zazdroszczę! Z jednej strony chciałbym to zrobić, żeby mieć świadomość tego ile moja kolekcja jest warta. Odkąd z moją kobietą rozeszły się nam drogi, to zawsze jak wylatuję gdzieś nurkować, to zostawiam rodzicom numer do znajomych, którzy mieliby zająć się sprzedażą gier, w przypadku gdyby coś poszło pod wodą nie tak. Lepiej, żeby rodzice mieli pełną wiedzę ile i co jest warte. Ale z drugiej strony, trochę sam boję się tej wiedzy, ile na gry już wydałem. Bo jest to spokojnie kwota pięciocyfrowa. I na pewno jest tam ukryty dobry samochód, albo safari nurkowe na Galapagos. Podejrzewam, że na same koszulki na karty wydałem spokojnie coś w okolicach 3 koła. Tak, przyznaję, żyje w błogiej nieświadomości, że jestem jednak mniej psychicznie poczochrany niż w rzeczywistości.
No ja śpię spokojnie, gdy dokładnej wartości swej kolekcji nie znam, ale jak dodam top10 najdroższych gier, dzięki temu wątkowi to...będzie okolica 30k do tego kolejne 10k max za resztę kolekcji. Obecnie jakiś złom może kupię do jeżdżenia za to albo dwie porządne wycieczki dla rodziny. W sumie dupy mi nie urwało :D Można inwestować dalej :D No jak doliczę jeszcze nie otrzymane KS to domknę się w 55k.
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: tomg »

Ardel12 pisze: 18 mar 2022, 18:06 No jak doliczę jeszcze nie otrzymane KS to domknę się w 55k.
Ten wątek to wygląda jak seria zaproszeń dla złodziei ...
;-)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Ardel12 »

tomg pisze: 18 mar 2022, 18:21
Ardel12 pisze: 18 mar 2022, 18:06 No jak doliczę jeszcze nie otrzymane KS to domknę się w 55k.
Ten wątek to wygląda jak seria zaproszeń dla złodziei ...
;-)
Autorem jest BOLLO, więc sądzisz, że bierze udział w procederze mającym na celu uszczuplenie naszych kolekcji i wzbogacenie swojej :O w sumie białe kruki mógłby tak pozyskiwać :D
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: tomg »

Ardel12 pisze: 18 mar 2022, 18:27
tomg pisze: 18 mar 2022, 18:21
Ardel12 pisze: 18 mar 2022, 18:06 No jak doliczę jeszcze nie otrzymane KS to domknę się w 55k.
Ten wątek to wygląda jak seria zaproszeń dla złodziei ...
;-)
Autorem jest BOLLO, więc sądzisz, że bierze udział w procederze mającym na celu uszczuplenie naszych kolekcji i wzbogacenie swojej :O w sumie białe kruki mógłby tak pozyskiwać :D
W innych postach narzeka że zaczyna mu brakować piniędzy, to może być trop ...
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: BOLLO »

A cóż to się stało, że już nie jesteś? W wątkach dalej widzę ostre kupowanie odchodzi :D
Simple.....jezeli twoja pensja stoi w miejscu a dotyka cie mega inflacja i skok cen paliwa gdzie miesiecznie musisz na nie krocie wydawac, do tego spodziewasz sie 4tego dziecka, przez co szukasz na gwałt auta w zawywozych cenach byle by bylo na min 6 osob, tym samym jestes zmuszony do przeprowadzki gdzie ceny mieszkan (o domu nawet pisac nie bede) sa totalnie z czapy i po drodze jeszcze pare innych kwiatkow jak to ze corka cie prosi zebys zapisal ja na konie a corek sie okazuje ze masz jednak 3.....no to tak jakos przystopowujesz z zakupami chcac czy niechcac. Widac mam jeszcze jakies poklady normalnego egzystowania i wybierania priorytetow.

Ehhh... chyba czas pomyslec cos nad swoim biznesem 8)
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 437 times
Been thanked: 135 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: esubotowicz »

Bollo a Ty nie miałeś czasem jeszcze syna?
3 córki + 1 syn = 4, ale czwarte w drodze…
Chyba jedno z nas nie umie dodawać 😄
Gizmoo pisze: 18 mar 2022, 12:19 albo safari nurkowe na Galapagos
To byłaby jednorazowa przyjemność. A planszówki dają radość każdego dnia 🙂

A w temacie:
moja najdroższa gra na stanie - Etherfields, wersja retail kupiona za 440 zł. znajdzie się tez kilka tytułów w granicach 300 zł.
Zapłacone ale jeszcze nie dotarło: Wiedźmin Stary Świat all-in. Ok 1200. Druga: Sleeping Gods - coś powyżej 500 zł.
Ewa
mirukan
Posty: 1580
Rejestracja: 02 paź 2018, 19:21
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 87 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: mirukan »

Gizmoo pisze: 18 mar 2022, 12:19 a później zerkam w jego kolekcje i jest tam pół tony szrotu, to zastanawiam się, czy ktoś aby nie oblał matmy w gimnazjum.
Ooooo..... które gry nazywasz "szrotem"? Ciekawa jak się poczują osoby dla których ten "szrot" jest cenny bo to np. jedyne gry na jakie ich stać :cry: . Jak zwykle empatia aż kipi :( . Dlatego ja się powstrzymuję ze zdjęciami mojej kolekcji . Kompletnie też się nie dziwię osobom które jednak wstrzymują się z fotkami swoich "skarbów" by nie naraziły się na drwiny i ironię (ukrytą pogardę) przez osoby przekonane o swojej wyższości .
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4653
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1418 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Mr_Fisq »

Bez konkretnych kwot, ale ranking wyglądałby mniej więcej tak:
1) Horror w Arkham - prawie wszystko co wyszło oprócz powrotów i pojedynczych scenariuszy (obecnie w trakcie redukcji) + skrzynia + koszulki + trochę szpeju od redrewna.
2) Eldritch Horror - wszystko bez jednego dużego i jednego małego dodatku.
3) Root z wszystkimi dodatkami PL (ale bez upiększaczy - mat etc. - za to z insertem od reDrewna)
4) Etherfields + wszystkie dodatki gameplayowe.
5) Shadow of Brimstone - dwie podstawki
6) Gloomhaven z dodatkiem - ja bym tu doliczył jeszcze szczęki lwa.

Historyczne pozycje:
- Too Many Bones
- Horror w Arkham 2 edycja
- Tainted Grail

W drodze kilka wspieraczek:
- Aeon Trespass: Odyssey
- Sleeping Gods
- Nova Aetas: Renaissance
- Black Rose Wars
...
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Moonz
Posty: 282
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Moonz »

U mnie skromnie On Mars deluxe z upgrade packiem pewnie około 600 zł, boje się Lords Of Ragnarok bo tam może pójść all in + bestie i wyjdzie koło 1200
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1095
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 522 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Harun »

esubotowicz pisze: 20 mar 2022, 22:59
Gizmoo pisze: 18 mar 2022, 12:19 albo safari nurkowe na Galapagos
To byłaby jednorazowa przyjemność. A planszówki dają radość każdego dnia 🙂
Ach, jak bardzo się z Tobą nie zgadzam. Podróże to moja pasja, hen hen przed planszówkami i żyję nimi w wielu momentach. Choćby teraz moje myśli często kieruję w stronę cudownych wspomnień z moich wizyt w Ukrainie. Tak więc dla mnie to przyjemność wielorazowa. Niemniej gdybym zaczął się rozpisywać, byłby to OT na całą stronę.

PS Gizmo - obserwuję Twoje wtręty nurkowe, jako że żona i syn, właśnie są w trakcie zdobywania podstawowych uprawnień na open water (syn jeszcze w wersji junior). :D
Awatar użytkownika
Niewodnik
Posty: 384
Rejestracja: 01 lut 2016, 13:08
Has thanked: 59 times
Been thanked: 150 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Niewodnik »

Spoiler:
Interere może kogoś jak dzisiaj wygląda najgłupszy ołtarzyk nowoczesnych planszówek?
Fidel-F2
Posty: 313
Rejestracja: 12 gru 2021, 15:21
Has thanked: 129 times
Been thanked: 44 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: Fidel-F2 »

A ja nawet nie wiem jak w to grać. Mam podstawkę, podjęliśmy kilka prób, gra nigdy nie działała. Jak na razie największe rozczarowanie. Ale może kiedyś ktoś mi wyjaśni o co kaman.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1114
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 855 times
Been thanked: 631 times

Re: Moje najdroższe gry w kolekcji

Post autor: bajbaj »

Niewodnik pisze: 21 mar 2022, 12:37
Spoiler:
Interere może kogoś jak dzisiaj wygląda najgłupszy ołtarzyk nowoczesnych planszówek?
Kupiłeś dla Munchkina mieszkanie w kredycie? :D
ODPOWIEDZ