Ragusa (Fabio Lopiano)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Fishbone Games
Posty: 30
Rejestracja: 30 cze 2019, 07:32
Has thanked: 14 times
Been thanked: 16 times

Ragusa (Fabio Lopiano)

Post autor: Fishbone Games »

Obrazek

„Ragusa” to nieskomplikowana gra typu euro, w której gracze na zmianę umieszczają swoje domy, zdobywając dostęp do surowców lub wykonując odpowiednie akcje przynoszące punkty. Ważnym elementem rozgrywki jest ponowne aktywowanie wcześniej wystawionych domów w przypadku, gdy przy tym samym polu pojawi się kolejny dom (tego samego, lub innego gracza). Zasady są proste, ale dają wiele możliwości na osiągnięcie zwycięstwa.

Więcej o grze dowiecie się TUTAJ.

Recenzje video:
Gambit TV

Zdjęcia gry:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Mendaks
Posty: 245
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 54 times

Re: Ragusa (Fabio Lopiano)

Post autor: Mendaks »

Zapraszam was na moją recenzję tej świetnej gry euro.

https://youtu.be/sU4dql7V2ds
Ostatnio zmieniony 09 mar 2021, 15:44 przez Mendaks, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Ragusa (Fabio Lopiano)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Mendaks pisze: 09 mar 2021, 15:13 Zapraszam was na moją recenzję tej świetnej gry euro.

https://youtu.be/sXJJmOsLMO4
Coś nie pyka :(
Mam problem z tymi grami, tą i Wenecją. Mają potencjał ale jakby były nie dopieszczone, takie nijakie z wyglądu.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Mendaks
Posty: 245
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 54 times

Re: Ragusa (Fabio Lopiano)

Post autor: Mendaks »

Już działa link ;)

Jak dla mnie wygląd Ragusy jest bardzo przyjemny. Wenecji jeszcze nie testowałem ;)
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 409 times
Been thanked: 205 times

Re: Ragusa (Fabio Lopiano)

Post autor: Arachion »

Dr. Nikczemniuk pisze: 09 mar 2021, 15:30
Mendaks pisze: 09 mar 2021, 15:13 Zapraszam was na moją recenzję tej świetnej gry euro.

https://youtu.be/sXJJmOsLMO4
Coś nie pyka :(
Mam problem z tymi grami, tą i Wenecją. Mają potencjał ale jakby były nie dopieszczone, takie nijakie z wyglądu.
Też mam takie wrażenie, szkoda że nie grałeś... Chętnie bym przeczytał recenzje kogoś kogo znam gusta.
Sucharzysta
Mendaks
Posty: 245
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 54 times

Re: Ragusa (Fabio Lopiano)

Post autor: Mendaks »

Arachion pisze: 09 mar 2021, 23:47
Dr. Nikczemniuk pisze: 09 mar 2021, 15:30
Mendaks pisze: 09 mar 2021, 15:13 Zapraszam was na moją recenzję tej świetnej gry euro.

https://youtu.be/sXJJmOsLMO4
Coś nie pyka :(
Mam problem z tymi grami, tą i Wenecją. Mają potencjał ale jakby były nie dopieszczone, takie nijakie z wyglądu.
Też mam takie wrażenie, szkoda że nie grałeś... Chętnie bym przeczytał recenzje kogoś kogo znam gusta.
Jeżeli chodzi o Wenecję to w piątek będę pierwszy raz siadał do rozgrywki :)

Natomiast jeżeli chodzi o Ragusę to jest zrobiona w stonowanych barwach jeżeli chodzi o planszę główną i moim zdaniem dobrze. Jest czytelna wszystko łatwo można zrozumieć bo ikonografia nie jest skomplikowana a do tego na polach mamy numery stron, na których znajdziemy wyjaśnienie o co chodzi na danym hexie. Jak dla mnie świetna gra z wieloma możliwościami wyboru, bardzo regrywalna ( sam fakt, że od kilku dni gramy w nią i UnMatched na zmianę dobrze o tym świadczy ;))
ODPOWIEDZ