Gra z klimatem na 3+ graczy do 90 minut

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 402 times
Been thanked: 270 times

Gra z klimatem na 3+ graczy do 90 minut

Post autor: Deem »

Ostatnie dwa spotkanie pokazały, że mam pewną lukę w kolekcji. Poszukuję gry, którą możemy odpalić w stereotypowym męskim gronie, gdy zostaje nam godzinka lub półtorej po czymś większym. Coś z klimatem, negatywną interakcją, mieszczące się w tych ramach czasowych. Żadnego sadzenia marchewek, przepędu bydła czy karmienia ptaków (chyba że kruków ciałami przeciwników...).

W sumie wszystkie warunki spełnia Tytants of Underdark, więc może to nie tyle luka, co szukanie alternatywy.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Gra z klimatem na 3+ graczy do 90 minut

Post autor: jakmis83 »

Tam może nie do końca jest negatywna interakcja, ale jeśli klimat to może Nemesis lub Posiadłość Szaleństwa?
I podobno Kemet jest dobry.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Frozenwar
Posty: 71
Rejestracja: 02 paź 2019, 07:48
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Gra z klimatem na 3+ graczy do 90 minut

Post autor: Frozenwar »

Martwa zima
Gra o zombi, gdzie waszym zadaniem jest współpracować zbierać zasoby itp. Ale każdy gracz ma swój własny cel zwycięstwa dodatkowo jeden może być zdrajcą. Jego zadanie to zniszczyć obóz.
Trochę negatywnej interakcji jest. Dodatkowo karty rozdroży są mocno fabularyzowane opowiadające jakąś historie jeśli coś na planszy się wydarzyło.

Można również wygnać innego gracza wtedy dostaje nowy cel misji i przejmuje bandytów.

Kupiłem od razu długą noc gdzie dochodzą historie z bazy wojskowej.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1034
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 437 times

Re: Gra z klimatem na 3+ graczy do 90 minut

Post autor: karmazynowy »

W męskim towarzystwie na 3+ osób i ok 1,5h z mocną negatywną interakcją i klimatem - idealnie będzie pasować La Cosa Nostra!
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Gra z klimatem na 3+ graczy do 90 minut

Post autor: Yuri »

"Last Night on Earth" + dodatki jeżeli się spodoba.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 402 times
Been thanked: 270 times

Re: Gra z klimatem na 3+ graczy do 90 minut

Post autor: Deem »

Dzięki Panowie, wszystkie te gry albo mam i są za długie z setupem (Nemesis i MoM) albo z różnych względów nie podeszły.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 731
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 306 times
Been thanked: 124 times

Re: Gra z klimatem na 3+ graczy do 90 minut

Post autor: vder »

Trochę inne klimaty niz ogólnie proponowane ale imho pax pamir 2ed się dobrze ze wszystkimi komponuje.

edit: a no i chyba kolejna edycja tammany hall ma się jakoś ukazać niedługo
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Gra z klimatem na 3+ graczy do 90 minut

Post autor: jakmis83 »

Deem pisze: 14 sie 2020, 22:34 Dzięki Panowie, wszystkie te gry albo mam i są za długie z setupem (Nemesis i MoM) albo z różnych względów nie podeszły.
Miałem na myśli 2 edycję, którą z aplikacją przygotowujesz 5 minut.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Gra z klimatem na 3+ graczy do 90 minut

Post autor: E2MD »

The War of Whispers
Czysta negatywna interakcja, moim zdaniem na trzech chodzi najlepiej, super krótki setup, niezły klimat, a jak gracze się nie ociągają to do 90 minut zagra się dwa razy.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 402 times
Been thanked: 270 times

Re: Gra z klimatem na 3+ graczy do 90 minut

Post autor: Deem »

jakmis83 pisze: 15 sie 2020, 00:04
Deem pisze: 14 sie 2020, 22:34 Dzięki Panowie, wszystkie te gry albo mam i są za długie z setupem (Nemesis i MoM) albo z różnych względów nie podeszły.
Miałem na myśli 2 edycję, którą z aplikacją przygotowujesz 5 minut.
Tak, też pisałem o 2 edycji. Może z podstawką setup trwa 5 minut, ale ze wszystkimi dodatkami to dużo większe przedsięwzięcie. Do tego wszystko co krótkie mamy już przerobione.

@E2MD
Dzięki, kumpel czeka na dostawę War of Whispers, więc teraz chętniej ją sprawdzę.

@vder
Dzięki, nawet druga edycja leży na półce i czeka na testy, tylko nie sądziłem, że uwiniemy się w takim czasie.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
ODPOWIEDZ