Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 411
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: Arachion »

Szukałem na forum polecanych sklepów zza granicy które nas obsługują oraz nie mają zaporowych cen na wysyłkę do nas.

Jak wyglądają wasze doświadczenia z takimi zamówieniami?
Jakie są średnie koszty wysyłki z rożnych Państw?
Czy istnieje zagraniczna wyszukiwarka jak i-szop?

Polecane sklepy w Czechach / Niemczech albo gdzieś dalej?


Moje pytanie nie wzięło się z wglądu na oszczędności na wersjach albo nie wspieraniu Polskich wydawnictw - szukam perełek, a liczę się z większą gwarancją bezpieczeństwa z takimi zakupami.
Sucharzysta
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: mikeyoski »

Na pewno amazon.de
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: Curiosity »

https://www.fantasy-in.de/

Zamawiałem u nich dwa razy niedostępne w Polsce dodatki. Największy minus to ten, że Niemcy mają wiele gier po niemiecku i trzeba uważnie czytać i oglądać zdjęcia. Dostawa 8 euro, kurierem, raczej szybko wysyłają, na maila przychodzi tracking.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5594
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1206 times
Kontakt:

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: mat_eyo »

Ostatnio robiłem zamówienia z francuskich ludifolie i philibertnet oraz czeskiego svet-her. W wszystkich bardzo szybka, dobrze zapakowana paczka i bezproblemowy kontakt po angielsku.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2020, 21:25 przez mat_eyo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 381
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: E2MD »

Mam spore doświadczenie z Czechami:
1) Zostawiłem sporo siana w https://www.tlamagames.com/
Ostatnio kupowałem za 2500 czk czyli trochę powyżej 400 pln i dostawa była za darmo, niecałe trzy dni u mnie (DPD)
2) Svet her- https://www.svet-her.cz/
Ostatni zakup na początku roku i odstawa 179czk czyli 30 pln. Dostawa trzy dni (z czego odcinek od granicy Polską Pocztą - normalnie list z powiatu na moją wioskę idzie tydzień a paczki z zagranicy dochodzą w jeden dzień)
3) Knihy Dobrovsky - https://www.knihydobrovsky.cz/
Taki odpowiednik Empiku. Nie wysyłają do Polski, ale można zamówić gdzieś z odbiorem blisko granicy. Normalnie mają wysokie ceny, ale w sekcji Mega Slevy (obniżki) można czasem coś trafić. Mają też czasem tytuły nigdzie indziej niedostępne - np. tam kupiłem Lewisa & Clarka
4) Podobno największy sklep to Planeta Her https://www.planetaher.cz/
Niestety nie mam z nimi żadnego doświadczenia

Jak się wie czego się szuka to polecam odpowiednik ceneo czyli zbozi.cz
W Czechach jest spora zaleta, że (chyba) wszystkie tytuły są dobrze opisane w jakiej są wersji językowej. Mają systemy rabatowe tak jak u nas.
Moje ogólne doświadczenie jest tylko i wyłącznie pozytywne. Nigdy nie miałem jakichkolwiek problemów.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4458
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1413 times
Been thanked: 1089 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: garg »

Ja kupiłem sporo gier na amazon.de, spieleoffensive.de i milan-spiele.de - wszystkie trzy sklepy są bez zarzutu: dobrze pakują, szybko wysyłają, reagują na maile i w razie potrzeby rozwiązują problemy.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: woytas »

Hiszpański e-minis w cenniku ma polskę.
Na pewno warto sprawdzić ich ofertę. Mają masę figurek, systemy bitewne, gry planszowe, farbki, akcesoria itd. Jest tego dużo i co chwilę dochodzi coś nowego. Chyba największy sklep tego rodzaju w ES.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: Szewa »

https://www.bgextras.co.uk

Zamawiałem stąd małe paczki do władcy pierścieni, wysyłka to 2,5 funta. Przy większych grach cena się zwiększa, ale ogólnie jest ok.

https://www.svet-her.cz/
Także polecam, szybka wysyłka (czasem 3 dni od zamówienia).

Oczywiście Amazon.de :)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: japanczyk »

Ja polecam sprawdzac ceny: http://boardgameprices.co.uk/ - chyba nie ma tam sklepu niegodnego zaufania
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: mecenas »

Z czeskich polecam https://www.svet-deskovych-her.cz/

Zamawiałem co najmniej dwa razy, przesyłka do Polski niecałe 20 zł wychodzi, a mają sporo ciekawych tytułów, które są trudno dostępne w Polsce, a do tego ciekawe promocje - kiedyś na The Colonists czy Nusfjord.
toblakai
Posty: 1257
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 222 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: toblakai »

Nadreprezentacja Czech, ale co tam - też polecę.

deskoland.cz - kupowałem u nich Lewis&Clark, tania i bardzo szybka wysyłka. Żadnych problemów nie uświadczyłem.
poxi
Posty: 237
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 50 times
Been thanked: 106 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: poxi »

Jak długo czekaliście na zamówienia z BGGStore? Czekam już miesiąc i zastanawiam się, czy interweniować.
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: ponika »

Jako że mieszkam na północy, to bardzo często korzystam ze skandynawskich sklepów - nigdy nie miałam żadnego problemu z żadnym z nich. Nie wiem jak wyglądają ceny wysyłki do Polski, ale mocno polecam porównywarkę bradspelpriser.se, mają polską i angielską wersję, sklepy z połowy Europy
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 157 times
Been thanked: 158 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: Zet »

poxi pisze: 20 sie 2020, 15:41 Jak długo czekaliście na zamówienia z BGGStore? Czekam już miesiąc i zastanawiam się, czy interweniować.
Bggstore z którego korzystałem kilka razy ma obecnie duże problemy z przesyłkami. Więcej jest tutaj:
https://boardgamegeekstore.com/blogs/ne ... stmas-2020
Zrobiłem zamówienie 12 maja, śledzenie paczki mówiło mi, że od 23 mają leżała gdzieś w US i dopiero 11 sierpnia się ruszyła, paczka dotarła do mnie jakoś 13 sierpnia.
Niestety pomimo ostrzeżenia "DO NOT BEND" promki były zgięte. Nie wiem czy to wina listonosza, czy 3 miesięcy leżenia nie wiadomo gdzie, ale wstrzymam się z zakupami od nich, aż to ogarną.
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: jnowaczy »

Zatu Games
Szybkie wysyłki, świetnie pakowane, dobre ceny i tytułu w Polsce niedostępne. Polecam

Www.board-game.co.uk
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Varth Dader
Posty: 213
Rejestracja: 30 sie 2019, 22:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 37 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: Varth Dader »

jnowaczy pisze: 21 sie 2020, 11:59 Zatu Games
Szybkie wysyłki, świetnie pakowane, dobre ceny i tytułu w Polsce niedostępne. Polecam

Www.board-game.co.uk
W moim przypadku to jedno nigdy nie było spełnione, dwa razy zamawiałem, dwa razy pudełka z grami były wrzucone do cienkiego kartonu bez jakiegokolwiek wypełniacza, w wyniku czego dwa razy mialem poobijane narożniki pudełek.
Reszta tak jak piszesz, jak na zagranicę to w miarę szybko (około tygodnia?), ceny można trafić niezłe, no i dostępność tytułów, których często u nas brak.

Bardzo podobna sytuacja jest z innym sklepem z UK (także mam zastrzeżenia jedynie do pakowania):
https://www.365games.co.uk/
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: jnowaczy »

Varth Dader pisze: 21 sie 2020, 12:44
jnowaczy pisze: 21 sie 2020, 11:59 Zatu Games
Szybkie wysyłki, świetnie pakowane, dobre ceny i tytułu w Polsce niedostępne. Polecam

Www.board-game.co.uk
W moim przypadku to jedno nigdy nie było spełnione, dwa razy zamawiałem, dwa razy pudełka z grami były wrzucone do cienkiego kartonu bez jakiegokolwiek wypełniacza, w wyniku czego dwa razy mialem poobijane narożniki pudełek.
Reszta tak jak piszesz, jak na zagranicę to w miarę szybko (około tygodnia?), ceny można trafić niezłe, no i dostępność tytułów, których często u nas brak.

Bardzo podobna sytuacja jest z innym sklepem z UK (także mam zastrzeżenia jedynie do pakowania):
https://www.365games.co.uk/
No widzisz, w sumie ja tam dość regularnie zamawiam, ze względu na dostępność gier, których w Polsce nie ma i na te kilkanaście, naprawdę kilkanaście przesyłek nie miałem nawet najmniejszego problemu
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: maqzaq »

Jesli chodzi o sklep z USA to Miniature Market
Sprawdza sie przy malych paczkach np dodatki do LOTR LCG.
Przesylka 6-11 dolarow zalezy czy jeden czy dwa dodatki.

Plusy:
szeroka gama gier,
pancerne opakowanie...ilosc buforujacyh wkladek jest ogromna
dobra cena przy pre orderze

Minusy:
dlugi okres oczekiwania, przez Covid19 paczki sa przytrzymywane przed wejsciem na teren Polski wiec mozna czekac nawet 4 tygodnie wczesniej trwalo to 2

Zamawialem do max 40-50 dolarow per paczka, nigdy nie zplacilem cła lub Vatu
Paczki obsluguje poczta
SoloPlayer
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: maqzaq »

Sklep z Danii, sprawdza sie przy malych paczkach
https://www.hyggeonkel.dk/
Z tego co pamietam koszt wysylki podobny jak w PL
SoloPlayer
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: shaigan »

Jeśli chodzi o zakupy w Miniature Market to ostatnio zamówiłem Unmatched: cobble and fog i coś małego do funkoverse. Skończyło się na ponad 90pln opłat celnych. Sama wysyłka 30$ nie uwzględniona na deklaracji, ale uwzględniona na fakturze. No ale to nie żadne czary, tylko standardowe ryzyko przy kupowaniu w USA raczej bez względu na sklep. Przy tej wartości zamówienia na ebay zapłaciłbym 30$ ze wszystkimi opłatami, uśpiło mnie to że do tej pory wszystko z tego sklepu szło gładko.

Swoją drogą skalowanie kosztów wysyłki w tym sklepie jest koszmarne.
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: maqzaq »

Z tym Miniature M trzeba byc ostroznym. Akurat w moim przypadku mam juz 22 zamowienia ale zadne nie przekroczylo 41 dolarow z przesylka.
Jak dotad celnicy nie kazali mi nic doplacac.

Ten sklep sprawdza sie przy malych gabarytach i malej wartosci zakupu.
SoloPlayer
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: Probe9 »

Pytanie czy przy większym zamówieniu, optymalizacja kosztów wysyłki nie pokrywa ewentualnych opłat celnych :) Szczególnie, że pewnie nie wyłapują każdej przesyłki. Ja miałem ostatnio z usa 2 spore zamówienia na 260$ każde i jedno zatrzymali a drugiego już nie :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 92
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: Polzcount »

Probe9 pisze: 26 sie 2020, 13:44 Pytanie czy przy większym zamówieniu, optymalizacja kosztów wysyłki nie pokrywa ewentualnych opłat celnych :) Szczególnie, że pewnie nie wyłapują każdej przesyłki. Ja miałem ostatnio z usa 2 spore zamówienia na 260$ każde i jedno zatrzymali a drugiego już nie :)
Ja ostatnio zrezygnowałem z wylicytowanego na ebay'u zamówienia. Koszt gry 50$ + przesyłka miała wynieść 33$ i wszystko było pięknie do momentu podliczenia płatności gdyby nagle doliczono mi z kapelusza kolejne 30$ jako opłaty celne... Kilka razy wczesniej zamawiałem z ebaya i gry dochodziły szybko i bez dodatkowych opłat.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 983
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 614 times
Been thanked: 537 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: Irr3versible »

Wspominane raz na jakiś czas jest Zatu, praktyki 'restock expected' opisywać nie będę, choć I moje zamówienie finalnie modyfikowałem bo 5 miesięcy oczekiwania na kostki do Descenta równie dobrze może oznaczać kolejny rok lub nigdy (z przewagą na to drugie).
Drugą pozycja w zamówieniu były kostki do Cthulhu: DmD, te w trakcie wspomnianego okresu oczekiwania też zmieniły status na 'restock expected'. Tydzień temu poprosiłem o skasowanie Descenta, przesłanie kostek z DmD. Obawiałem się, że nie było rezerwacji I w między czasie sprzedali wszystkie - byłem w błędzie, od razu odpisali, że wyślą. Dzisiaj przyszły kostki, blister z cały ale taki który można otwierać i zamykać bez konsekwencji. Kostki brudne i porysowane - bardzo wyraźne mikro otarcia od używania.
Chciałbym zwrócić, tak dla zasady. Jednak dostępność kostek jest śladowa, ceny wyższe a mnie się po prostu nie chce trącić czasu. Po prostu nie zamówię tam nigdy więcej.
Tl dr nie polecam.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 783
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 121 times
Been thanked: 371 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: kurdzio »

Z tego miejsca chciałbym podziękować @Szewa za wspomnienie o sklepie https://www.bgextras.co.uk/ - koszulki dotarły w tydzień od zamówienia, łączny koszt to 4,5 funta - tyle samo zapłaciłbym w kraju gdyby były dostępne. Polecam
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
ODPOWIEDZ