Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ginet
Administrator
Posty: 222
Rejestracja: 02 cze 2012, 00:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: Ginet »

Obrazek


Opis wydawcy:
Spoiler:
Nie znalazłem jeszcze wątku więc zakładam :). Co myślicie nt. Little Town od Portalu? Dla mnie prościutki worker placement (chyba najprostszy w jaki grałem), świetnie nadający się do gry "rodzice <-> dzieci". Bardziej ograni gracze IMHO raczej nie mają tu czego szukać :/

Przy okazji podrzucam link do mojej recenzji - LINK 8)
Polecam:
GAMESFANATIC - Największy serwis o grach planszowych i karcianych
NEWS GAMESFANATIC - Najnowsze wieści z planszówkowego świata
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Little Town

Post autor: RUNner »

Posiadam, grałem kilka razy i polecam. Zwłaszcza do grania z nowymi osobami/dziećmi jest to świetna pozycja. Partia trwa ze 20 minut, więc nikt nie poczuje zmęczenia i można zagrać jeszcze raz.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Little Town

Post autor: mauserem »

Ginet pisze: 29 sie 2020, 11:04 Nie znalazłem jeszcze wątku więc zakładam :). Co myślicie nt. Little Town od Portalu? Dla mnie prościutki worker placement (chyba najprostszy w jaki grałem), świetnie nadający się do gry "rodzice <-> dzieci". Bardziej ograni gracze IMHO raczej nie mają tu czego szukać :/

Przy okazji podrzucam link do mojej recenzji - LINK 8)
Bardzo prosimy jako forumowicze, skoro założyłeś wątek, uzupełnij informacje w pierwszym poście - zgodnie ze "sztuką" wrzuć linka do grafiki, w tytule dopisz nazwisko autora/autorów - rozwiń lepiej swoją myśl.
Jeśli mienisz się recenzentem to słabo odrobiłeś zadanie, niestety :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: Kurczu »

Zasady są bardzo proste, jednak gra daje tyle możliwości, że nie bagatelizowałbym jej potencjału. Przed partią trzeba dobrze przeanalizować kafle, które będą brały udział w grze, bo szybko może się okazać, że nie mamy, jak zdobyć monet, a nasze kafle potrzebują ich do działania. Uważam, że bardziej zaangażowany gracz zwykle będzie wygrywał z tym, który traktuje tę grę, jak coś prostego.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Co? Byłem przekonany że wątek z grą już jest :shock:
Swoją drogą to chyba wydawcy powinni robić takie rzeczy, w końcu to też jeden ze sposobów promowania gier.
No chyba że to forum jest lichutkie i nie ma co sobie nim głowy zawracać :lol:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Ginet
Administrator
Posty: 222
Rejestracja: 02 cze 2012, 00:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Little Town

Post autor: Ginet »

mauserem pisze: 29 sie 2020, 13:00
Ginet pisze: 29 sie 2020, 11:04 Nie znalazłem jeszcze wątku więc zakładam :). Co myślicie nt. Little Town od Portalu? Dla mnie prościutki worker placement (chyba najprostszy w jaki grałem), świetnie nadający się do gry "rodzice <-> dzieci". Bardziej ograni gracze IMHO raczej nie mają tu czego szukać :/

Przy okazji podrzucam link do mojej recenzji - LINK 8)
Bardzo prosimy jako forumowicze, skoro założyłeś wątek, uzupełnij informacje w pierwszym poście - zgodnie ze "sztuką" wrzuć linka do grafiki, w tytule dopisz nazwisko autora/autorów - rozwiń lepiej swoją myśl.
Jeśli mienisz się recenzentem to słabo odrobiłeś zadanie, niestety :mrgreen:
Słusznie, dzięki za zwrócenie uwagi i poprawkę :)
Nieczęsto wątki na forum zakładam (zazwyczaj już są)
Polecam:
GAMESFANATIC - Największy serwis o grach planszowych i karcianych
NEWS GAMESFANATIC - Najnowsze wieści z planszówkowego świata
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: pcyzm »

Gra jest świetna i mocno regrywalna. Troszkę inaczej gra się na 2 (bardziej taktycznie), a trochę inaczej na 3 czy 4 graczy (tu już się robi mała Gra o Tron ;) Warto zamawiać bezpośrednio od polskiego wydawcy, gdyż tylko wtedy dostaje się od razu mini dodatek (4 dodatkowe kafel z budynkami). Dobra gra jak się chce kogoś wprowadzić w świat planszówek albo spróbować tego gatunku gier.
imrowai
Posty: 150
Rejestracja: 09 lis 2018, 21:29
Has thanked: 22 times
Been thanked: 16 times

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: imrowai »

NIE wiem czemu o tej grze jest tak cicho? Kupiłem ją okazyjnie myśląc, że biorę solidnego średniaka tymczasem wow - jak to chodzi na 2ch graczy... toż to 7 cudów świata pojedynek w innej wersji... mniam:
- banalne zasady
- szybki setup,
- sporo płytek, które każdą grę czynią inną,
- dwustronna plansza wymuszająca zmianę podejścia,
- szybka rozgrywka,
- neagatywna interakcja - niby nie można bezpośrednio atakować oponenta - ale jakże fajnie można mu wsadzać kij w szprychy ...,
- trzeba mocno kombinować bo workerów ma się tylko 5ciu (przy grze na 2 graczy) i tutaj każdy błąd już boli,
- optymalizuj, optymalizuj i optymalizuj - a przeciwnik może ci to wszystko utrudniać... a ty jemu :),

można się przyczepić do kart celów - nie są one jakoś specjalnie wymagające...
napisze to jeszcze raz - biorąc pod uwagę prostotę rozgrywki, i równoczesnie tą niespodziewaną głębię taktyczną - to jest Genialne - dawno żadna gra mnie tak nie zaskoczyła!
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: pcyzm »

Podpisuje się pod powyższym, tylko wydaje mi się, że mimo 'olania' tego tytułu przez większość polskiej sceny recenzenckiej gra ponoć się przyjęła całkiem nieźle i Portal informuje, że nakład powoli się kończy. To jest taki dosyć niepozorny tytuł, ale po wielu partiach w różnym gronie muszę powiedzieć, że rzadko zdarza się taka relacja ceny do frajdy jaką się dostaje.

Co do celów, są partie na 2 osoby gdzie punkty się zbiera łeb w łeb i taki 1-2 pkt są wisienką na torcie :)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: vinnichi »

Albo gwoździem do trumny :) ale gra jest świetna w zasadzie ma wszystko co worker placement powinien mieć plus ogromny plus za czas rozgrywki, z czasem trochę brakuje nowych budynków.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: pcyzm »

vinnichi pisze: 10 kwie 2021, 14:31 Albo gwoździem do trumny :) ale gra jest świetna w zasadzie ma wszystko co worker placement powinien mieć plus ogromny plus za czas rozgrywki, z czasem trochę brakuje nowych budynków.
Dlatego cieszę się, że trochę w ciemno brałem prosto od Portalu dla tych 4 bonusowych budynków bo gierka finalnie często ląduje na stole i przynajmniej jest większa regrywalność.
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: krzyss »

Ja również miałem przyjemność zagrać w Little Town. Lubię gry typu WP, przetwarzanie surowców itp.
Pytanie mam, czy osiągnięcie 60pkt jest trudne czy raczej łatwe? Przyznam, że jeszcze się nie udało mi tego powodu przekroczyć. Grałem kilka razy w składzie 2 osobowym.
imrowai
Posty: 150
Rejestracja: 09 lis 2018, 21:29
Has thanked: 22 times
Been thanked: 16 times

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: imrowai »

Gram głównie w 2 os. Przekroczenie 60 to w naszym przypadku standard. Średnia ilość punktów to 65/70 a maksy w okolicach 90. Dane z 29 gier :)
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: krzyss »

Dzięki za odpowiedź. Trzeba w takim razie bardziej zoptymaliziwac ruchy ;)
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: pcyzm »

W przyszłym roku ma wyjść dodatek. Czekam na Portalcon i potwierdzenie polskiej edycji, tym bardziej, że sama podstawka była ponoć dla Portalu pozytywną niespodzianką pod kątem sprzedaży w Polsce (na dniach dodruk).
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: krzyss »

Dobra wiadomość, ale pewnie jeszcze na niego długo poczekamy.
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 401
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 589 times
Been thanked: 384 times

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: kuleczka91 »

krzyss pisze: 17 lis 2021, 14:41 Ja również miałem przyjemność zagrać w Little Town. Lubię gry typu WP, przetwarzanie surowców itp.
Pytanie mam, czy osiągnięcie 60pkt jest trudne czy raczej łatwe? Przyznam, że jeszcze się nie udało mi tego powodu przekroczyć. Grałem kilka razy w składzie 2 osobowym.
Ogólnie jak się nie przekroczy 60pkt to uznaję, że słabo poszło :D U nas póki co najwięcej udało się osiągnąć 72 pkty, ale kocham tą grę za głębię rozgrywki. Zwłaszcza jak się wymyśli dobrego kombosa ;D Uważam, że na 2 ta gra śmiga najlepiej, na 4 mnie nie urzekła :)
Już nie mogę się doczekać dodatku do gry, liczę że portal go wyda :)
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: krzyss »

Jest progress. Dziś dwie gry i w drugiej równe 60pkt wykręciłem.
Awatar użytkownika
Koklusz
Posty: 116
Rejestracja: 26 lis 2020, 16:47
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: Koklusz »

Nakarm pracowników czasem to będzie więcej punktów :wink:
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: krzyss »

"papu" mają pod dostatkiem :)
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: Kurczu »

60 punktów? no to musicie być świetni :) w moich partiach zwycięzcy mieli około 50 punktów, ale grałem tylko w 3 i 4 osoby, może na 2 jest na tyle luźniej, że można więcej punktów wykręcić, a może też gracie miło i sobie nie psujecie wzajemnie planów. Ja uwielbiam wstawić pracownika w środek silnika przeciwnika, albo jeszcze lepiej postawić mu w środek budynek :D
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 401
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 589 times
Been thanked: 384 times

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: kuleczka91 »

Kurczu pisze: 19 lis 2021, 10:25 60 punktów? no to musicie być świetni :) w moich partiach zwycięzcy mieli około 50 punktów, ale grałem tylko w 3 i 4 osoby, może na 2 jest na tyle luźniej, że można więcej punktów wykręcić, a może też gracie miło i sobie nie psujecie wzajemnie planów. Ja uwielbiam wstawić pracownika w środek silnika przeciwnika, albo jeszcze lepiej postawić mu w środek budynek :D
Na 3-4 raczej ciężko osiągnąć takie wyniki, przynajmniej nam się nigdy to nie udało. Na 2 gra jest bardzo taktyczna i jesteś w stanie przewidzieć co Twój przeciwnik może chcieć zrobić. A co do wsadzania kija w mrowisko to jak najbardziej, gra bez psucia planów przeciwnikowi nie miałaby sensu dla mnie :D To jest moc tej gry, taka mała sprytna gra :-). Uważam, że na 2 ta gra śmiga najlepiej, jest najciekawiej :)
Piotrus458
Posty: 69
Rejestracja: 12 paź 2014, 11:34
Has thanked: 13 times
Been thanked: 8 times

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: Piotrus458 »

Gra jest mega. Mam ją od roku i ląduje na stole przynajmniej kilka razy w miesiącu. Zasady banalne a możliwości ogromne. Zdecydowanie polecal!
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: pcyzm »

Z tego miejsca bardzo polecam zobaczyć/odsłuchać najnowszy materiał Dżentelmenów przy stole: https://youtu.be/WvePkPwAAew

Jest tam zestawienie Little Town z kolejną grą autorów, Little Factory. Oj można się zdziwić kupując w ciemno.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: RUNner »

Po dłuższej przerwie wróciliśmy do gry i z zadowoleniem stwierdzam, że LT nadal nas bawi. Gramy w 3 osoby, w tym 8-letnia córka. O dziwo dopiero teraz wprowadziłem karty celów, bo wcześniej je usuwałem z gry ze względu na córkę, ale skoro dorosła to czemu nie? ;) LT to świetny wstępniak do mechaniki worker placement i choć myślałem, że z czasem nam się znudzi, to okazało się zupełnie inaczej. Ta gra nie ma słabych punktów i w swej kategorii lekkich gier rodzinnych jest dla mnie w topce.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ