Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
schen
Posty: 147
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 54 times
Been thanked: 19 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: schen »

Jeśli Ci się Marvel United podoba to po prostu bierz wszystko ;) Póki co MU-X dostępne jest tylko po angielsku, ale rozumiem, że to dla Ciebie nie problem akurat. Sporym plusem jest to, że da się zdobyć we w miarę rozsądnych cenach KSowe exy z MU-X jeszcze. Gdzie niestety przy MU strasznie ciężko o to, pudełko z SG do pierwszego kickstartera rzadko się poniżej 1000zł pojawia. W sumie nie zauważyłem problemu z brakiem dostępności retailowych dodatków do MU, ale jeśli takowy jest, to prędzej, czy później będą robione przez Portal dodruki, więc o nie bym się nie martwił.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 608
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Gab »

schen pisze: 28 maja 2022, 15:43 Jeśli Ci się Marvel United podoba to po prostu bierz wszystko ;) Póki co MU-X dostępne jest tylko po angielsku, ale rozumiem, że to dla Ciebie nie problem akurat. Sporym plusem jest to, że da się zdobyć we w miarę rozsądnych cenach KSowe exy z MU-X jeszcze. Gdzie niestety przy MU strasznie ciężko o to, pudełko z SG do pierwszego kickstartera rzadko się poniżej 1000zł pojawia. W sumie nie zauważyłem problemu z brakiem dostępności retailowych dodatków do MU, ale jeśli takowy jest, to prędzej, czy później będą robione przez Portal dodruki, więc o nie bym się nie martwił.
Pełna zgoda, dodatki ks-exclusive powinny być prorytetem. W sensownej cenie co jakiś czas można trafić np Infinity Gauntlet z Thanosem i jego mini kampanią. Ponadto, polowałbym na podstawowy pledge x -menów, zwłaszcza w pudle z SG jest kilka postaci wręcz kultowych dla całego uniwersum. Jeśli chodzi o dodruk dodatków to zdaję się, że Portal już zapowiadał, że będzie wraz z drukiem międzynarodowym.
Sloth
Posty: 383
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 80 times
Been thanked: 76 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Sloth »

No cóż. Moje uwielbienie dla Groota zwyciężyło i dodatek z SG zamówiony. Szkoda tylko że, nie pełna ekipa ale najważniejsi są.
Przytuliłbyym chętnie samego Zielonego Goblina ale raczej nieosiągalne.
MU-X na razie poczeka.
bodi
Posty: 76
Rejestracja: 05 kwie 2013, 12:15
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: bodi »

Gab pisze: 28 maja 2022, 16:47 W sensownej cenie co jakiś czas można trafić np Infinity Gauntlet z Thanosem i jego mini kampanią.
Pytanko w jakich serwisach tego szukać bo jestem trochę zielony jeśli chodzi o planszówki.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 608
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Gab »

bodi pisze: 29 maja 2022, 12:19
Gab pisze: 28 maja 2022, 16:47 W sensownej cenie co jakiś czas można trafić np Infinity Gauntlet z Thanosem i jego mini kampanią.
Pytanko w jakich serwisach tego szukać bo jestem trochę zielony jeśli chodzi o planszówki.
Ja jakiś czas temu kupiłem Infinity Gauntlet dla kolegi na olx za 220zł i patrząc na obecne ceny to była okazja. Myślę, że szukałbym olx/allegro/facebook. Może coś się trafi. Ceny promos boxa do MU czy Return of the Sinster Six są zawrotne i chyba bym sobie darował.
Sloth
Posty: 383
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 80 times
Been thanked: 76 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Sloth »

Gab pisze: 29 maja 2022, 12:39
bodi pisze: 29 maja 2022, 12:19
Gab pisze: 28 maja 2022, 16:47 W sensownej cenie co jakiś czas można trafić np Infinity Gauntlet z Thanosem i jego mini kampanią.
Pytanko w jakich serwisach tego szukać bo jestem trochę zielony jeśli chodzi o planszówki.
Ja jakiś czas temu kupiłem Infinity Gauntlet dla kolegi na olx za 220zł i patrząc na obecne ceny to była okazja. Myślę, że szukałbym olx/allegro/facebook. Może coś się trafi. Ceny promos boxa do MU czy Return of the Sinster Six są zawrotne i chyba bym sobie darował.
To była okazja.
Bo ja od kilku dni jak patrzyłem to 350 wzwyż.
Pojedynczy złole blisko stówy chodzą. Dormammu widziałem chyba za 90 plus wysyłka. Jak będę chciał zlola dokupić to nie wiem czy jakiegoś z MU-X nie wezmę. Można za 30 zł przytulić.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 608
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Gab »

Sloth pisze: 29 maja 2022, 13:09
Gab pisze: 29 maja 2022, 12:39
bodi pisze: 29 maja 2022, 12:19

Pytanko w jakich serwisach tego szukać bo jestem trochę zielony jeśli chodzi o planszówki.
Ja jakiś czas temu kupiłem Infinity Gauntlet dla kolegi na olx za 220zł i patrząc na obecne ceny to była okazja. Myślę, że szukałbym olx/allegro/facebook. Może coś się trafi. Ceny promos boxa do MU czy Return of the Sinster Six są zawrotne i chyba bym sobie darował.
To była okazja.
Bo ja od kilku dni jak patrzyłem to 350 wzwyż.
Pojedynczy złole blisko stówy chodzą. Dormammu widziałem chyba za 90 plus wysyłka. Jak będę chciał zlola dokupić to nie wiem czy jakiegoś z MU-X nie wezmę. Można za 30 zł przytulić.
Raczej trzeba sobie powiedzieć, że to nie będą dni tylko miesiące szukania ;)
Co do dodatków MU-X to brać póki są!
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Probe9 »

Ale trzeba sobie powiedzieć, że sprzedawanie postaci na sztuki to już wyższy poziom :lol:
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 608
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Gab »

Probe9 pisze: 29 maja 2022, 14:12 Ale trzeba sobie powiedzieć, że sprzedawanie postaci na sztuki to już wyższy poziom :lol:
To prawda ale umówmy się - część osób zabiera dla siebie 1/3 promos boxa i reszta na sprzedaż - oczywiście w zawrotnych kwotach. Ogólnie ceny są chore i w życiu nie dałbym tylu pieniędzy na żaden dodatek do gry. Ale kolekcjonerzy co mają zrobić - rwą włosy z głowy ale kupują.
Liarus
Posty: 395
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 9 times
Been thanked: 14 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Liarus »

Ja też obserwuję ceny io dostępność i mam wrażenie że z x menami dostępność jest większa i jakoś to nie schodzi. Ale do Marvel United to ceny ostre
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Liarus pisze: 30 maja 2022, 08:51 Ja też obserwuję ceny io dostępność i mam wrażenie że z x menami dostępność jest większa i jakoś to nie schodzi. Ale do Marvel United to ceny ostre
Bo dopiero co KS przyszedł
Zanim United miało premiere to Promo Boxy jakiemus gosciowi z Krakowa lezaly chyba przez miesiac za 400 zł, w końcu zszedł do 350 i ktos to pokupował

Tutaj bedzie tak samo - wyjdzie polska podstawka - zainteresowanie grą znowu wzrosnie - cykl zycia :P
Liarus
Posty: 395
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 9 times
Been thanked: 14 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Liarus »

Jestem ciekaw, czy x meni zażrą tak, jak marvel. Ja odpuszczam/odpuściłem bo syn kojarzy postaci z poprzedniej gry z bajek czy gier lego. X menow nie kojarzy w ogóle, wiec przyjemność z gry nie byłaby już taka duża.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: kaimada »

Liarus pisze: 30 maja 2022, 21:05 Jestem ciekaw, czy x meni zażrą tak, jak marvel. Ja odpuszczam/odpuściłem bo syn kojarzy postaci z poprzedniej gry z bajek czy gier lego. X menow nie kojarzy w ogóle, wiec przyjemność z gry nie byłaby już taka duża.
Daj tylko Disney+ wejść na rynek i jak będzie miał animację z lat 90ych ze słynną czołówką TURURURURURU to będzie większy hit niż oryginał. :lol:
Sloth
Posty: 383
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 80 times
Been thanked: 76 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Sloth »

Stoczyłem okrutnie zacięty pojedynek. Kapitan Ameryka i Czarna Wdowa deptali po piętach realizując zadania i usuwając żetony kryzysu Taskmasterowi. Dosłownie krok w krok. Na jednej planszetce miał w pewnym momencie 4 szt. Tam go zresztą dopadliśmy i usunęliśmy je. Taskmaster odniósł jedną ranę i został jeden punkt życia. Czarna Wdowa miała ostatnią kartę którą dobrała po nokaucie i co ...........


Obrazek

Jeden z najlepszych pojedynków jakie rozegrałem do tej pory 👍

Gdyby nie ostatnia karta CA który był już znokautowany to byłaby wyjątkowo heroiczna śmierć 👌


Obrazek
winster
Posty: 44
Rejestracja: 17 sie 2016, 11:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: winster »

Orientuje się ktoś czy będzie dodruk dodatków? Jeśli tak to ma jakąś datę?
schen
Posty: 147
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 54 times
Been thanked: 19 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: schen »

winster pisze: 10 sie 2022, 00:08 Orientuje się ktoś czy będzie dodruk dodatków? Jeśli tak to ma jakąś datę?
Będzie, aktualnie są w produkcji - tak jak i podstawka X-Men, konkretnej daty nie ma, aczkolwiek obstawiam, że jeszcze w tym roku wraz z X-Menami się pojawi.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Ardel12 »

Udało mi się zagrać 1 partię w 2os i szczerze nie rozumiem zachwytów nad tą grą. Mechanika jest prosta, różnic między postaciami nie odczułem w ogóle(może Wasp i Iron Man mają zbliżone karty) i w sumie dla mnie najjaśniej świecą główni wrogowie, którzy faktycznie się różnią. Gra ma świetne figurki i dla nich można pewnie i zbierać ten tytuł. Spodobał mi się tor akcji, który pozwalał użyć bazowych akcji z karty poprzedniej, co dawało jakąś namiastę taktyki. Gra plusuje krótkością partii, szybkością akcji i tutaj ta prostota plusuje. Jednak ja oczekuje by w grach coop trochę mózg mi się zaczął pocić, a w klimatach Marvela mam MC. Pewnie dorzucając karty wyzwań i wybierając trudniejszych wrogów miałbym przyjemniejszą partię.

Finalnie tak jak miałem odczucia z oglądanych rozgrywach i recenzji tak partia ani o jotę nie zmieniła mojego postrzegania tego tytułu. Gra nie dla mnie, wracam do MC :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Zabrakło info przeciwko komu grales, a to dosyć wazny aspekt - czy grales przeciwko red skullowi, który jest nieskomplikowany, czy np przeciwko Taskamsterowi przeciwko któremu trzeba jednak juz pokombinować
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Ardel12 »

japanczyk pisze: 18 wrz 2022, 09:35 Zabrakło info przeciwko komu grales, a to dosyć wazny aspekt - czy grales przeciwko red skullowi, który jest nieskomplikowany, czy np przeciwko Taskamsterowi przeciwko któremu trzeba jednak juz pokombinować
Grałem przeciw Ultronowi. Abilitka mi się jego podobała względem mnożenia się na dobrą sprawę i zasypywania nas przeciwnikami. W grę jeszcze może kiedyś pyknę jeszcze, bo jednam Marvela uwielbiam ponad miarę :D
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: donmakaron »

Nie no, to jest raczej lajowny coop do pogrania z dzieciakami, albo jako 20 minut przerwy między sroższymi tytułami. Czasem trzeba będzie się nakombinować, ale nigdy nie będziemy tu pocić mózgu. Ludzie się zachwycają, bo w kategorii lajtownego, niewymagającego coopa to jest naprawdę przyjemna gra. Wartko leci do przodu, ładnie wygląda. Jeśli kto szuka tam wielkiej głębi, to jej tam nie znajdzie, będzie niezadowolony, ale trochę sam jest sobie winien.
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 124
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 37 times
Been thanked: 31 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Sever »

Z drugiej strony core z xmenami sprawia już większe trudności. Sabretooth pokroil nas w trzech czy czterech ruchach.
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Sever pisze: 18 wrz 2022, 14:10 Z drugiej strony core z xmenami sprawia już większe trudności. Sabretooth pokroil nas w trzech czy czterech ruchach.
Sabertooth, Juggernaut - a kampania z Thanosem czy Sinister Six to juz nie lada wyzwanie
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Ardel12 »

donmakaron pisze: 18 wrz 2022, 12:16 Nie no, to jest raczej lajowny coop do pogrania z dzieciakami, albo jako 20 minut przerwy między sroższymi tytułami. Czasem trzeba będzie się nakombinować, ale nigdy nie będziemy tu pocić mózgu. Ludzie się zachwycają, bo w kategorii lajtownego, niewymagającego coopa to jest naprawdę przyjemna gra. Wartko leci do przodu, ładnie wygląda. Jeśli kto szuka tam wielkiej głębi, to jej tam nie znajdzie, będzie niezadowolony, ale trochę sam jest sobie winien.
Tak też podchodziłem, ale liczyłem na troszeczkę więcej, dla mnie za lajtowe, ale
japanczyk pisze: 18 wrz 2022, 14:36 Sabertooth, Juggernaut - a kampania z Thanosem czy Sinister Six to juz nie lada wyzwanie
Jak inni przeciwnicy rzucają większe wyzwanie to bym z chęcią spróbował. Mimo to gra nie jest czymś co obecnie potrzebuję w kolekcji.
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: noowy »

Imho jedyny słuszny tryb to granie bez 2 kart dżokerów, dopiero wtedy bohaterowie zaczynają się od siebie różnić i jest odpowiedni poziom trudności. Polecam spróbować.
Najlepsza i najciekawsza zawartość do gry była niestety dostępna tylko na KS, ale nawet kompletna kolekcja MU pod względem możliwości i kombinowania nie ma szans zbliżyć się do MC, nie ten kaliber. Mimo tego osobiście bawię się przy MU jednak lepiej niż przy MC, niezależnie czy solo na 3 ręce (działa rewelacyjnie) czy grając z dziećmi.
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Michałku »

Czy 8 latek przy pomocy dorosłego (nie ogranego w planszówki) będzie w stanie ogarnąć tę grę?

Na bbg wiek wg community jest 8+ a wg wydawcy 14+.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
ODPOWIEDZ