Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1168 times
Been thanked: 461 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: polwac »

Khonrad pisze: 05 cze 2021, 18:15 Co oprócz podstawki ma zostać wydane po polsku? Coś z KS exlusive jest realne? I czy są jakieś wieści nt X-Menów po polsku?
Jak sama nazwa wskazuje KS exlusive to KS exlusive ;)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
promykx
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: promykx »

Co ma wyjść to nie wiem, ale w sklepie o nazwie pewnego czarodzieja ze środziemia można zobaczyć że są karty produktów marvel united:
podstawka
enter spiderverse
tales of asgard
rise of black panther

Exy mają zwykle to do siebie że jak będą, to raczej będą tylko w sklepie portalu przy przedsprzedaży. I nie liczyłbym na na tyle bonusów co na ksie, ot pewnie może ze 3 jakieś figurki dodadzą.
Khonrad
Posty: 41
Rejestracja: 13 maja 2021, 08:08
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Khonrad »

polwac pisze: 05 cze 2021, 18:46
Khonrad pisze: 05 cze 2021, 18:15 Co oprócz podstawki ma zostać wydane po polsku? Coś z KS exlusive jest realne? I czy są jakieś wieści nt X-Menów po polsku?
Jak sama nazwa wskazuje KS exlusive to KS exlusive ;)
A inny kolega pisze, że jednak pewne exy przy preorderze mogą się pojawić.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10945
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3358 times
Been thanked: 3226 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Khonrad pisze: 05 cze 2021, 19:41 Jak sama nazwa wskazuje KS exlusive to KS exlusive ;)
A inny kolega pisze, że jednak pewne exy przy preorderze mogą się pojawić.
[/quote]

Przy preorderze w sklepie portalu
Aczkolwiek tutaj bedzie ciezko, bo zazwyczaj Portal wyciaga jakis dodatek oddzielnie pakowany w cenie jak orphan gang czy danny trejo set - tutaj bedzie to jedynie figurka Adama Warlocka czy Yondu, dodawane do Ultimate i All- Ina, woec nie widzę zeby CMON to pozwolil rozdawać

Ale z drugiej strony dorzucili scenariusz Ryleh Rising wiwc kto wie

Nie ma sensu spekulować, poczekajmy na zapowiedź
Khonrad
Posty: 41
Rejestracja: 13 maja 2021, 08:08
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Khonrad »

promykx pisze: 05 cze 2021, 18:48 Co ma wyjść to nie wiem, ale w sklepie o nazwie pewnego czarodzieja ze środziemia można zobaczyć że są karty produktów marvel united:
podstawka
enter spiderverse
tales of asgard
rise of black panther

Exy mają zwykle to do siebie że jak będą, to raczej będą tylko w sklepie portalu przy przedsprzedaży. I nie liczyłbym na na tyle bonusów co na ksie, ot pewnie może ze 3 jakieś figurki dodadzą.

A z tych, które wymieniłeś wszystkie są warte kupna?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10945
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3358 times
Been thanked: 3226 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

https://hallofunited.com/

Nie wiem czy znacie - swietna stronka gromadzaca chyba wszystko co zwiazane z Marvel United
tisfortrey
Posty: 17
Rejestracja: 14 kwie 2020, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 9 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: tisfortrey »

Wiadomo coś, kiedy ruszą preordery? :D
gregoff
Posty: 794
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 528 times
Been thanked: 153 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: gregoff »

Pierwszy piątek miesiąca jest ogłoszenie nowych przedsprzedaży. Podehrzewam, że teraz będzie Marvel United ogłoszony. Ale żadnych przecieków nie mam tylko było mówione o wakacyjnej premierze więc to ostatni dzwonek na preorder.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10945
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3358 times
Been thanked: 3226 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

gregoff pisze: 08 cze 2021, 12:57 Pierwszy piątek miesiąca jest ogłoszenie nowych przedsprzedaży. Podehrzewam, że teraz będzie Marvel United ogłoszony. Ale żadnych przecieków nie mam tylko było mówione o wakacyjnej premierze więc to ostatni dzwonek na preorder.
Osttanio pokazywali sample, wiec jest to bardzo prawdopodobne
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: mmag »

Jeżeli ktoś ma ochotę zagrać Lokim jako (anty)bohaterem, oto stworzona przez mnie talia: https://drive.google.com/drive/folders/ ... mLhs7tPe4y
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 456 times
Been thanked: 307 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: vikingowa »

No i Portal ruszył z przedsprzedażą - Premiera wrzesień/październik.
https://sklep.portalgames.pl/producent/ ... 20011d4344
Ceny bardzo fajne, nie powiem :D
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10945
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3358 times
Been thanked: 3226 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Ze zniżką Portalową za 552 zł wychodzi nieźle - aczkolwiek brak sporej czesci postaci wzbudza smuteczek
Khonrad
Posty: 41
Rejestracja: 13 maja 2021, 08:08
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Khonrad »

Jakbyście mieli na start wybrać jeden spośród tych 4 dodatków, które mają wyjść to który by to był?
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 456 times
Been thanked: 307 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: vikingowa »

Khonrad pisze: 06 sie 2021, 20:31 Jakbyście mieli na start wybrać jeden spośród tych 4 dodatków, które mają wyjść to który by to był?
Ja chce Lokiego i Groota więc Tales of Asgard i Guardians of the Galaxy😊
zielony
Posty: 37
Rejestracja: 22 maja 2015, 16:18
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: zielony »

Mnie troche zniechęciła cena podstawki. Liczyłem, że będzie w okolicach stówy. Na Amazonie chodzi po 25$. Czy w polskiej wersji będą jakoś ulepszone komponenty i stąd wyższa cena? A czy ktoś wie czy dałoby radę zakupić jeden z dodatków(Strażnicy Galaktyki mnie najbardziej interesują) i zagrać w niego bez podstawki, żeby się przekonać czy mi podpasuje rozgrywka? A i jeszcze czy wiadomo coś już o planach poleskiego wydania X- menów?
dannte
Posty: 728
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 104 times
Been thanked: 423 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: dannte »

zielony pisze: 06 sie 2021, 23:28 Mnie troche zniechęciła cena podstawki. Liczyłem, że będzie w okolicach stówy. Na Amazonie chodzi po 25$. Czy w polskiej wersji będą jakoś ulepszone komponenty i stąd wyższa cena? A czy ktoś wie czy dałoby radę zakupić jeden z dodatków(Strażnicy Galaktyki mnie najbardziej interesują) i zagrać w niego bez podstawki, żeby się przekonać czy mi podpasuje rozgrywka? A i jeszcze czy wiadomo coś już o planach poleskiego wydania X- menów?
Jest jeszcze opcja rozgrywki elektronicznej. Jeśli masz TTS to wypróbuj grę w jednym z dostępnych modów: https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 2430604169 i będziesz mieć pewność czy w to wchodzić. Ja TTS traktuję jako platformę demo - jeśli mam taką możliwość - w ten sposób udało mi się nie wyrzucać pieniędzy na coś co wiem, że się nie spodoba.
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: noowy »

Khonrad pisze: 06 sie 2021, 20:31 Jakbyście mieli na start wybrać jeden spośród tych 4 dodatków, które mają wyjść to który by to był?
Thanos! :P (promo box > sinister 6 > thanos > retailowe dodatki)
A na poważnie to Strażnicy albo Spider.
Głównie zwracałbym uwagę na złoczyńców, bo to oni wnoszą najwięcej, później na moduły, a na końcu na bohaterów (moje top 3 najciekawszych z tych dodatków to spider-man, groot i winter soldier).
W Panterze Killmonger jest beznadziejnym i banalnym złolem, moduł z lokacjami też taki sobie.
W Asgardzie Loki także niczym nadzwyczajnym się nie wyróżnia, moduł ze zdrajcą nie jest dla wszystkich i potrzeba 3-4 graczy.
W Strażnikach Ronan jest już ciekawszy przeciwnikiem. Trochę łatwo go kontrować używając tylko postaci i lokacji z tego dodatku, ale jeśli wymieszać wszystko, to potrafi być rzeźnikiem. Moduł z alternatywnym warunkiem zwycięstwa jest imho najlepszy z wszystkich dostępnych.
Goblin ze Spidera posiada jedną z najciekawszych i unikalnych mechanik w grze. Jest też chyba najtrudniejszym złolem w grze (na heroicznym większość gier przegramy). Moduł z reporterami taki sobie.

Edit: Przypomniałem sobie, że opisywałem wcześniej wrażenia po kilku partiach każdym dodatkiem, może pomoże w wyborze:
viewtopic.php?f=1&t=68118&start=25#p1351040
zielony pisze: 06 sie 2021, 23:28 A czy ktoś wie czy dałoby radę zakupić jeden z dodatków(Strażnicy Galaktyki mnie najbardziej interesują) i zagrać w niego bez podstawki, żeby się przekonać czy mi podpasuje rozgrywka?
Trzeba by zastąpić czymś żetony z podstawki. Akurat w Strażnikach używamy sporo wszystkich 4 żetonów akcji, do tego bandziory/cywile, hp-ki. Na siłę można kombinować, ale chyba średnio wygodnie i słabo wizualnie będzie.
Ostatnio zmieniony 07 sie 2021, 10:36 przez noowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10945
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3358 times
Been thanked: 3226 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Jak użyjesz kolorowych kostek zamiast żetonów i thug/civilians to na luzie da rade
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Phate »

Widzę tu sporo wytrawnych graczy mających na swoich kontach poważne tytuły więc zapytam. Gra wydaje mi się skierowana do młodszego odbiorcy (wooki w swojej recenzji też to sugerował). Co o tym sądzicie ? Myślałem żeby kupić chociaż podstawkę dla siebie (brak mi w kolekcji Marvela) ale obawiam się czy gra jest "dla dorosłych" :/ Jakie są wasze odczucia ?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10945
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3358 times
Been thanked: 3226 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Phate pisze: 09 sie 2021, 17:28 Widzę tu sporo wytrawnych graczy mających na swoich kontach poważne tytuły więc zapytam. Gra wydaje mi się skierowana do młodszego odbiorcy (wooki w swojej recenzji też to sugerował). Co o tym sądzicie ? Myślałem żeby kupić chociaż podstawkę dla siebie (brak mi w kolekcji Marvela) ale obawiam się czy gra jest "dla dorosłych" :/ Jakie są wasze odczucia ?
Jest
Ogólnie gra to taki Pandemic-light jeśli chodzi o mechanike, ALE każdy złol ma swój mechnaiczny twist i przerwaca rozgrywke do góry nogami - można się przy niektórych tęgo namęczyć zeby wygrac, a przy innych będzie to spacerek do piwka
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8748
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2657 times
Been thanked: 2338 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Curiosity »

Phate pisze: 09 sie 2021, 17:28 czy gra jest "dla dorosłych" :/ Jakie są wasze odczucia ?
Mam all-in i mogę zabrać grę do "Kosteczki". Gramy we wtorki, ale akurat w ten mnie nie będzie. Jak chcesz przetestować grę za tydzień to napisz. Albo dzwoń, zdaje mi się, że powinieneś mieć mój numer.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
venomik
Posty: 545
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 237 times
Been thanked: 254 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: venomik »

Curiosity pisze: 09 sie 2021, 17:41 Mam all-in i mogę zabrać grę do "Kosteczki". Gramy we wtorki, ale akurat w ten mnie nie będzie. Jak chcesz przetestować grę za tydzień to napisz
Ja w sumie chętnie zagram raz jeszcze. Jeśli będziecie potrzebowali gracza na wtorek to wołaj.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Probe9 »

Ktoś już ogrywał X-menów ? Czy tylko ja mam wrażenie, że skalowanie jest mocno popsute ? Gra solo jest bardzo ciężka, zaryzykuje stwierdzenie, że vs Sabretooth wygrana jest fizycznie niemożliwa (w solo 1 KO kończy grę a on zadaje mnóstwo dmg). Natomiast gra na 3 nie sprawiała najmniejszych problemów.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
kurzyszpon
Posty: 154
Rejestracja: 20 mar 2015, 15:06
Lokalizacja: Luboń / czasem Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 10 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: kurzyszpon »

Probe9 pisze: 19 paź 2021, 16:40 Ktoś już ogrywał X-menów ? Czy tylko ja mam wrażenie, że skalowanie jest mocno popsute ? Gra solo jest bardzo ciężka, zaryzykuje stwierdzenie, że vs Sabretooth wygrana jest fizycznie niemożliwa (w solo 1 KO kończy grę a on zadaje mnóstwo dmg). Natomiast gra na 3 nie sprawiała najmniejszych problemów.
Nie jest tak, że w solo grasz 3 bohaterami? Zasady solo się zmieniły w X-Men ach?
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Probe9 »

kurzyszpon pisze: 19 paź 2021, 18:24
Probe9 pisze: 19 paź 2021, 16:40 Ktoś już ogrywał X-menów ? Czy tylko ja mam wrażenie, że skalowanie jest mocno popsute ? Gra solo jest bardzo ciężka, zaryzykuje stwierdzenie, że vs Sabretooth wygrana jest fizycznie niemożliwa (w solo 1 KO kończy grę a on zadaje mnóstwo dmg). Natomiast gra na 3 nie sprawiała najmniejszych problemów.
Nie jest tak, że w solo grasz 3 bohaterami? Zasady solo się zmieniły w X-Men ach?
Grasz 3 bohaterami ale masz 1 talię. 1 KO kończy grę :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
ODPOWIEDZ