Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: noowy »

Solo w X-menów nie grałem, ale w MU ten tryb był doklejony na siłę, niezbalansowany, budzący sporo wątpliwości co do zasad, zupełnie nie nadawał się do grania z niektórymi złolami, po prostu był słaby. Podejrzewam, że w X-menach wiele się pod tym względem nie zmieniło. Grając solo lepiej zagrać na 3 bohaterów z osobnymi taliami, wtedy gra działa świetnie.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 17:07 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
pytajnik1
Posty: 48
Rejestracja: 17 maja 2017, 12:24
Has thanked: 3 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: pytajnik1 »

Jeśli dobrze widziałem to każdy bohater ma zestaw 12 kart: 2 jokery, 7 kart z ikonami i 3 karty ze zdolnościami. Przy czym te karty ze zdolnościami dla części są tej samej treści a dla niektórych 3 różne - w podstawce to chyba Iron Man, Ant-Man i Wasp?
Czy karty z tymi samymi zdolnościami nie powodują, że granie tymi bohaterami jest nudne?
Czy w którymś z dodatków (spośród 4 które mają wyjść w PL) dominują bohaterowie z różnymi zdolnościami czy raczej rozkładają się równomiernie (tj. część ma karty z tymi samymi zdolnościami a część z różnymi)?
Początkujący planszówkowicz prosi o wyrozumiałość :)
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: noowy »

Spiderverse - Spierman - 3 różne, Ghost Spider - 3 różne, Miles Morales - 3 różne
Asgards - Thor - 3 takie same, Valkyri - 3 takie same, Korg - 3 takie same
Wakanda - Black Panther - 3 różne (jego specjale to tylko dodatkowe symbole), Shuri - 3 takie same, Winter Soldier - 3 takie same
Strażnicy - StarLord - 3 takie same, Rocket Racoon - 2 takie same i 1 inny, Groot - ma specjal na każdej z 10 kart, jeden z 3 różnych

To czy bohater ma 3 takie same specjale, czy 3 różne, według mnie niewiele zmienia. Każdy bohater ma inny rozkład symboli na pozostałych kartach i to też ich różnicuje, w połączeniu ze specjlami daje trochę inny feeling - np. granie Winter Soldierem, który ma w talii tylko 1 akcję heroiczną, a każdy specjal daje mu 2 żetony walki gra się inaczej i wykorzystuje się go do innych zadań niż np. taką Shuri, która leczy innych, wystawia następnemu jokery i ma sporo akcji heroicznych. W mojej ocenie nudniejsi są gracze drużynowi (np. Kapitan Ameryka albo Star Lord rozdający innym jokery), a fajniej gra się wymiataczami, którzy potrafią przeprowadzić epickie akcje (wspomniany wcześniej Winter Soldeir, który na koniec gry potrafi zadać w swoim ruchu 7 -10 dmg i zdjąć bossa na raz). Uważam też za niemal obowiązkowe granie na najwyższym poziomie trudności i usunięcie kart z jokerami, bo inaczej to raz, że gra jest zbyt łatwa, a dwa, że każdy bohater może robić wszystko.
gregoff
Posty: 791
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 516 times
Been thanked: 153 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: gregoff »

Czy ktoś coś wie jak wysyłka przedsprzedażowa z Portalu?
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
IrasArgor
Posty: 370
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 68 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: IrasArgor »

Pewnie dzisiaj na streamie Planszowych Newsów się dowiemy
gregoff
Posty: 791
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 516 times
Been thanked: 153 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: gregoff »

Niby rusza wysyłka przedsprzedaży. Możliwe ze w poniedziałek/wtorek dolecą gry z przedsprzedaży :D
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Khonrad
Posty: 40
Rejestracja: 13 maja 2021, 08:08
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Khonrad »

Wczoraj dostałem maila, że dzisiaj wysyłają, ale żadnej paczki nadanej nie mam.
Flowenol
Posty: 92
Rejestracja: 16 sty 2020, 16:21
Has thanked: 20 times
Been thanked: 20 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Flowenol »

Khonrad pisze: 18 lis 2021, 19:07 Wczoraj dostałem maila, że dzisiaj wysyłają, ale żadnej paczki nadanej nie mam.
Wygląda na to, że portalowcy wczoraj pakowali paki i wołali kurierów. Tak, że pograć w to będzie można po weekendzie i ok. Ale po co w mailach pisać, że grę otrzyma się właśnie na weekend, takie to słabe marketingowo. W Portalu ktoś powinien za to dostać po łbie :evil:
Ostatnio zmieniony 19 lis 2021, 10:24 przez Flowenol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Flowenol pisze: 19 lis 2021, 10:05 Wygląda na to, że portalowcy wczoraj pajowali paki i wołali kurierów. Tak, że pograć w to będzie można po weekendzie i ok. Ale po co w mailach pisać, że grę otrzyma się właśnie na weekend, takie to słabe marketingowo. W Portalu ktoś powinien za to dostać po łbie :evil:
Moze wysylaja paczka w weekend? ;-)
Khonrad
Posty: 40
Rejestracja: 13 maja 2021, 08:08
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Khonrad »

Wysyłają z usługą "paczka w weekend", więc chyba będzie można jednak w weekend zagrać. Akurat mam urodziny :)
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Sloth »

Portalowcy może tak, ja kupiłem od pośrednika. Wysyłka od 25.11
gregoff
Posty: 791
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 516 times
Been thanked: 153 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: gregoff »

U mnie jest opcja przygotowana do wysyłki więc raczej w poniedzialek wyruszy do mnie. Akurat mi pasuje bo nie ma mnie do wtorku w domu.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 353
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 256 times
Been thanked: 55 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: narandil »

Dotarło do paczkomatu :D :
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 21 lis 2021, 19:57 przez narandil, łącznie zmieniany 1 raz.
Khonrad
Posty: 40
Rejestracja: 13 maja 2021, 08:08
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Khonrad »

Właśnie tego się spodziewałem po Marvel United. Przyjemna familijna gra, w której jednak trzeba troszkę pomyśleć. Najważniejsze, że oprócz syna lat 9 udało się namówić do rozgrywki również małżonkę. Dwie pierwsze rozgrywki przeciwko Red Skullowi przegraliśmy :) W drugiej zabrakło nam tury. Jutro kolejne partyjki. Polecam.
wesolykowal
Posty: 115
Rejestracja: 22 kwie 2011, 11:56
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: wesolykowal »

Ja w ciemno w sumie wziąłem podstawkę + 4 dodatki. Mam zamiar wciągnąć 6-cio letnią córkę w świat gier jeszcze bardziej :D jak żona się przyłączy to będzie miły przerywnik między C:DMD 8)
PS. Zapraszam do grupy na FB Marvel United Polska 8)
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 17:06 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: donmakaron »

Nie wiem do końca co myśleć o MU. Na dwójkę chodzi przyjemnie, jest trochę zbyt prosta momentami dla wyjadaczy, ale nadal bardzo przyjemna. Brakuje trochę ciekawszych i rozbudowanych efektów, więc jest lekki niedosyt, ale leci wartko i jest nad czym pogłówkować. Na pewno to dobra kooperacja, patent z rozgrywaniem kart na zakładkę jest rewelacyjny, aż się prosi o rozbudowaną karciankę. Figurki chce się podziwiać, malować i kupować kolejne.

Zagramy jeszcze na czwórkę i się namyślę. Wydaje mi się, że jako niezobowiązujący fillerek ma miejsce w kolekcji.
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: mineralen »

Czy to jest gra wyłącznie dla rodziców z dziećmi czy troje dorosłych wyjadaczy Gloomhaven, którzy po męczącym dniu chcieliby pograć w niezobowiązującą kooperację się tu odnajdą?

I jeżeli tak to jak bardzo jest to regrywalna gra? Czy scenariusze są jednorazowe i już się nie chce w nie grać drugi raz i trzeba dokupywać dodatki, żeby było świeżo?
Ostatnio zmieniony 27 gru 2021, 12:08 przez mineralen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Curiosity »

IMHO dorośli się odnajdą. Mam i gram z innymi mi podobnymi "dziadami", a dzieciaków brak 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

mineralen pisze: 27 gru 2021, 12:06 Czy to jest gra wyłącznie dla rodziców z dziećmi czy troje dorosłych wyjadaczy Gloomhaven, którzy po męczącym dniu chcieliby pograć w niezobowiązującą kooperację się tu odnajdą?

I jeżeli tak to jak bardzo jest to regrywalna gra? Czy scenariusze są jednorazowe i już się nie chce w nie grać drugi raz i trzeba dokupywać dodatki, żeby było świeżo?
Odnajdą o ile weźmiesz wiecej niz podstawke :P
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: polwac »

mineralen pisze: 27 gru 2021, 12:06 Czy to jest gra wyłącznie dla rodziców z dziećmi czy troje dorosłych wyjadaczy Gloomhaven, którzy po męczącym dniu chcieliby pograć w niezobowiązującą kooperację się tu odnajdą?

I jeżeli tak to jak bardzo jest to regrywalna gra? Czy scenariusze są jednorazowe i już się nie chce w nie grać drugi raz i trzeba dokupywać dodatki, żeby było świeżo?
Nad tym samym się ostatnio zastanawiałem. Mam córkę 4,5l, więc jeszcze troszkę za mała chyba na Marvela, ale z żoną chętnie bym zagrał (czekając na córkę, aż jeszcze troszkę podrośnie) o ile nie jest zbyt prosto i płytko.
japanczyk pisze: 27 gru 2021, 12:18
Spoiler:
Odnajdą o ile weźmiesz wiecej niz podstawke :P
Mógłbyś rozwinąć? Chodzi o wprowadzenie różnorodność, czy jakiś dodatek jest z tych must have?
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

polwac pisze: 27 gru 2021, 12:23 Mógłbyś rozwinąć? Chodzi o wprowadzenie różnorodność, czy jakiś dodatek jest z tych must have?
Po prostu wieksza roznorodnosc - ta gra to złole, w podstawce masz tylko 3, a wieksza ich ilosc robi robote - nie poleca sie ogolnie tylko pantery, reszta robi robote ;-)
Reloxart14
Posty: 28
Rejestracja: 19 sie 2021, 17:48
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Reloxart14 »

Tylko czy dodatki z retailu zapewnią taką różnorodność? Ja się właśnie zastanawiam czy kupować grę w wersji retail, bo patrząc na to, co straciłem nie kupując na kickstarterze, wydaje mi się, że retail się zupełnie nie opłaca.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Curiosity »

Kwota wejścia w Polską wersję "all-in retail" to wydatek jakichś 500-550zł. Kupuj, jeśli gra ci się podoba.

Co z tego, że mam wersję all-in z KS, jak ograłem może jakieś 20-30% bohaterów?
Część z nich jest dla mnie kompletnie anonimowa (jak np. America Chavez), inne znam, ale "tylko z widzenia", a fajowe w tej grze jest dla mnie wcielanie się w tych megabohaterów z filmów. To, co wydał Portal, w zasadzie dostarcza Ci to wszystko. Nie ma tam nikogo tylko dla "zapchania" pudełka. Oczywiście, brakuje kilku fajnych, typu Punisher czy WarMachine, no ale tego nie przeskoczysz.

Z drugiej strony, jak już rozgrywka się toczy, to nie zwraca się za bardzo uwagi kto kim jest, tylko jakie ma umiejki na ręce 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ