Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Reloxart14
Posty: 28
Rejestracja: 19 sie 2021, 17:48
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Reloxart14 »

Bardziej boli mnie chyba fakt braku rozszerzeń typu sinister six, albo ten dodatek z thanosem. No i mnóstwo złoczyńców z ksa, a Ci są najważniejsi.
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: noowy »

Reloxart14 pisze: 31 gru 2021, 13:01 Bardziej boli mnie chyba fakt braku rozszerzeń typu sinister six, albo ten dodatek z thanosem. No i mnóstwo złoczyńców z ksa, a Ci są najważniejsi.
Mam ponad 150 partii na koncie, ograłem wszystkich bohaterów i złoli no i niestety muszę przyznać rację. Bez dodatkowych bohaterów można żyć, ale złoczyńców bardzo szkoda - trójka moich ulubionych Kang, Dormammu oraz Carnage - wszyscy KSE. Ale jest też wielu innych, którzy są świetnym urozmaiceniem np. MODOK, Zemo, Rhino, Sinister Six, Octopus, Mysterio. Jeśli grać od czasu do czasu to siódemka bossów z wydań PL wystarczy, ale jeśli chcieć pograć regularniej to jednak trochę słabo. Ta gra to taki dziwny przypadek gdzie 75% najważniejszej i najfajniejszej zawartości jest ograniczona do KSa.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: rastula »

Curiosity pisze: 31 gru 2021, 12:33 Kwota wejścia w Polską wersję "all-in retail" to wydatek jakichś 500-550zł. Kupuj, jeśli gra ci się podoba.

Co z tego, że mam wersję all-in z KS, jak ograłem może jakieś 20-30% bohaterów?
Część z nich jest dla mnie kompletnie anonimowa (jak np. America Chavez), inne znam, ale "tylko z widzenia", a fajowe w tej grze jest dla mnie wcielanie się w tych megabohaterów z filmów. To, co wydał Portal, w zasadzie dostarcza Ci to wszystko. Nie ma tam nikogo tylko dla "zapchania" pudełka. Oczywiście, brakuje kilku fajnych, typu Punisher czy WarMachine, no ale tego nie przeskoczysz.

Z drugiej strony, jak już rozgrywka się toczy, to nie zwraca się za bardzo uwagi kto kim jest, tylko jakie ma umiejki na ręce 8)
choroba KSowa wychodzi przy narzekaniu (nie twoim Curiosity). Podstawka przy 3 złoczyńca , 7 bohaterach , 18 kartach zagrożeń i 8 kartach lokacji daje całkiem przyzwoitą zmienność gry, szczególnie przy grze 1-3, solo. Za 134 zł nie ma co narzekać. Niestety w porównaniu do dobrej ceny podstawki pl cena dodatków jest mało atrakcyjna...i tam faktycznie jeszcze jeden villian mógłby się znaleźć za te 85 pln.

Mnie się gra podoba, mojemu 9 latkowi też...a jest wybredny. Ogólnie fajnie, że Portal to dźwignął PL - w tej cenie chętnie kupię kolejną podstawkę...dodadki...nie wiem.

ps. gdybym w jakaś grę chciał grać 150+ razy to bym nie żałował chyba na KS - to oczywiste :), podobnie gdybym był fanem uniwersum...ale jestem umiarkowanym i np. 4 wersje spidermana to dla mnie srednia atrakcja. z tych dostepnych w pl...tp w sumie asgard mi pasuje - ale mechanika zdrajcy na 2 osoby? chyba nie...
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: noowy »

Narzekanie na to, że wydając 500+ PLN na komplet polskich pudełek otrzymujemy tylko 25% najważniejszej zawartości jaką zaprojektowano do gry według mnie nie jest KSową chorobą. Czterech wersji Spider-Mana większość nie potrzebuje ale np. Punishera, Doktora Strange'a, Hawkeye'a albo kampanii z Thanosem i kamieniami nieskończoności czy walki z całą szóstką wrogów Spider-Mana na raz chyba jednak trochę szkoda. Podstawka za ponad stówę to jest bardzo fajna opcja, ale dalsze dodatki za kolejne stówki to już tak średnio bardzo.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10903
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Ciekawym aspektem jest to, ze zdaje się że kolejne postaci chciano wypuszczać jako pojedyncze figurki jak w serii Arcana, ale skończyło się na tym, że gra w retwilu chyba nie zazarla - w stanach mozna bylo trafić na promocje i wyrwać ja nawet za 4$

To jest koronny przykład dlaczego nawet tak duże wydawnictwa jak CMON ida w dzisiejszych czasach na KSa i dlaczego KS dla nas jako graczy mimo wszystko jest dobry - w retailu nigdy nie dostalibyśmy tak bogatej zawartości
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: rastula »

dobry może jest...dla kogoś kto chce wydać na to 500 stów. Ja się cieszę, że mam opcję za 134.
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: mordajeza »

noowy pisze: 02 lut 2021, 07:21 Syn ma 7 lat. Myślę, że z 5-latkiem też będzie można zagrać. Wszystkie informacje są jawne, zawsze można podpowiedzieć ruch. Zdolności specjalnych nie ma dużo i są tematyczne, więc dzieci łatwo je zapamiętują. Gra jest na tyle krótka, że 5-latek powinien przy niej wysiedzieć.
W końcu się skusiłem i był to strzał w dziesiątkę. W dwa dni machnęliśmy już 6 partii i dzieciaki nie mają dość (grające chłopaki mają 8 i 5 lat, a trzylatka bawi się figurkami). A i ja się nie nudzę. Świetna gra :)
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: JimmyPL »

Tymczasem na bgg parę ciekawych dodatków do druku:
- Loki i Taskmaster jako nowi bohaterowie
- Winter Soldier i Hulk jako Villains

Będę drukował i nie omieszkam przetestować, zwłaszcza nowych przeciwników
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Khag »

Gra jest świetna, ale mam dwa zażalenia - pierwsze to cena dodatków (100/szt), żeby była spoko regrywalnosc to potrzeba z 2-3 dodatki, co daje 300-400pln. Za tę cenę to ja mogę kupić dwie spore gry, a grając w Marvel United mam raczej odczucie małej gry (pod kątem elementów). Jak już przy elementach jesteśmy to jest po prostu wstyd, że planszetki zostały wydrukowane na papierze, a nie są kartonowe. Przecież to jest tak cienkie jak papier toaletowy i samo gnie się w każdym kierunku. Żetony są spoko, ale też nie rozumiem po co ich, aż tyle, a w cenie jednego arkusza można było dodać kartoniki złoczyńców.
Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: JimmyPL »

Khag pisze: 07 sty 2022, 13:01 Gra jest świetna, ale mam dwa zażalenia - pierwsze to cena dodatków (100/szt), żeby była spoko regrywalnosc to potrzeba z 2-3 dodatki, co daje 300-400pln. Za tę cenę to ja mogę kupić dwie spore gry, a grając w Marvel United mam raczej odczucie małej gry (pod kątem elementów). Jak już przy elementach jesteśmy to jest po prostu wstyd, że planszetki zostały wydrukowane na papierze, a nie są kartonowe. Przecież to jest tak cienkie jak papier toaletowy i samo gnie się w każdym kierunku. Żetony są spoko, ale też nie rozumiem po co ich, aż tyle, a w cenie jednego arkusza można było dodać kartoniki złoczyńców.
Mam ponad 60 gier z synem, lat prawie 6 i tym planszetkom nic nie ma, takze jakościowo jest dobrze.
Żetony... nam się już raz skończyli zlołe/cywile (to z planem B jak graliśmy).
Karty, jakościowo bardzo dobrze, bez koszulek gramy i bez śladu użytkowania.
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Khag »

Być może dostałem jakiś trefny egzemplarz, ale u mnie karteczki (bo inaczej tego nie nazwę) lokalizacji, zbirów czy misji są wygięte jak banan. Capitanowi Ameryce już musiałem kleić tarcze 🙄. Jeżeli chodzi o za dużo ilość żetonów to doprecyzowując chodziło mi o duża ilość żetonów pięści, jokerów, heroicznych wyczynów oraz ruchu, a można było zadbać o lepszą jakość lokalizacji/zbirów w tym koszcie.
Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 271 times
Been thanked: 112 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: preshiq »

Czy Portal zdradzał już może czy będzie zainteresowany wydaniem pudełka z Xmenami ?
schen
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 20 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: schen »

Jeśli im się dobrze linia przyjmie (a raczej na to wygląda) to pewnie i po Xmenów sięgną.
Liarus
Posty: 396
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Liarus »

I ja dorzucę parę groszy. Kupilem i gram w to z 4 latkiem. Jeszcze optymalnych ruchów nie robi ale spokojnie załapał ikony oraz większość akcji (wypełnianie tych kart złoczyńców najciężej mu zrozumieć). Bohaterów głównie kojarzy z lego. Zabawa jest przednia. Czas gry na 2 osoby idealny. Jaramy się jak cholera kopiąc tylki złolcom. Nawet jak zrobi nieoptymalny ruch lub zagra średnią kartę to mam dodatkowy aspekt żeby swoimi ruchami spróbować to naprawić. Jestem mega zajarany bo juz chwilę probuję wciągnąć go z planszowki. Proste gry nie chwyciły bo nie mam zapału, więc próbowałem wymyślać urposzczone zasady w dużych grach. Tutaj mam wszystko podane na tacy i mogę grać na swoich warunkach i on na swoich.
Khonrad
Posty: 40
Rejestracja: 13 maja 2021, 08:08
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Khonrad »

Portal właśnie ogłosił X-Men United po polsku.
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: noowy »

Bardzo dobra wiadomość. Już całkiem sporo pograliśmy i ze swojej strony polecam - podstawka MUX jest praktycznie pod każdym względem lepsza (więcej zawartości, ciekawsze mechaniki złoli, trudniejsza, drobne poprawki w balansie) od podstawki MU. Dodatkowo udany tryb 1 vs reszta daje drugie życie całej zawartości z MU.
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Coin22 »

Hej,

planuje zakupić Marvel United podstawkę PL żeby pograć z dzieciakami - chłopcy prawie 10 lat i 6 lat. Młodszy jeszcze nie czyta płynnie, ale już dosyć różne tytuły ogarnia.
Czytam, że wiele osób poleca tę grę do gry z dziećmi właśnie, ale do jakiego wieku ta gra myślicie sprawi jeszcze frajdę?
Wejdę raczej w podstawkę, żeby zobaczyć czy ten system się w ogóle sprawdzi, ale czy jakieś dodatki wyjątkowo polecacie? Te KS Exclusive wychodzą po około 100zł za figurkę i wydaje mi się to niestety bezsensownym zakupem.

I jeszcze pytanie - poluję na forum na używkę w dobrej cenie i praktycznie nie ma ofert, czy ta gra jest aż tak dobra, że nikt nie sprzedaje ?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10903
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

1. Tak gra jest dobra
2. Gra sprawia frajdę 30-letnim facetom
3. Tak, gra jest dobra
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: AndreV »

A czy Portal planuje dodruk Spidermana? Bo w sklepach juz nie ma
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: lesar »

Coin22 pisze: 05 lut 2022, 22:19 Hej,

planuje zakupić Marvel United podstawkę PL żeby pograć z dzieciakami - chłopcy prawie 10 lat i 6 lat. Młodszy jeszcze nie czyta płynnie, ale już dosyć różne tytuły ogarnia.
Czytam, że wiele osób poleca tę grę do gry z dziećmi właśnie, ale do jakiego wieku ta gra myślicie sprawi jeszcze frajdę?
Wejdę raczej w podstawkę, żeby zobaczyć czy ten system się w ogóle sprawdzi, ale czy jakieś dodatki wyjątkowo polecacie? Te KS Exclusive wychodzą po około 100zł za figurkę i wydaje mi się to niestety bezsensownym zakupem.

I jeszcze pytanie - poluję na forum na używkę w dobrej cenie i praktycznie nie ma ofert, czy ta gra jest aż tak dobra, że nikt nie sprzedaje ?
Z dodatków polecam zakupić Spidermanów z Green Goblin em. Ciekawy złoczyńca, trudny i jest fajnym wyzwaniem.
Z KS Exclusive polecam również: Kingpina i Rihno.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Coin22 »

A jak się nazywało pudełko stretch goals KS Exlusive w Marvel United i czy było tam sporo Villains czy raczej sami bohaterowie? Może na to trzeba zapolować...
Awatar użytkownika
Kondzio167
Posty: 241
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:28
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Kondzio167 »

Coin22 pisze: 06 lut 2022, 21:58 A jak się nazywało pudełko stretch goals KS Exlusive w Marvel United i czy było tam sporo Villains czy raczej sami bohaterowie? Może na to trzeba zapolować...
https://www.kickstarter.com/projects/cmon/marvel-united
Z tego co widzę to 9 Villains. :)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 610
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Gab »

Coin22 pisze: 06 lut 2022, 21:58 A jak się nazywało pudełko stretch goals KS Exlusive w Marvel United i czy było tam sporo Villains czy raczej sami bohaterowie? Może na to trzeba zapolować...
Cena kosmos - zapomnij. Lepiej poczekaj na Marvel United X-men, wydanie ks-owe pojawi się u wspierających jakoś luty/marzec - sądzę, że znajdą się osoby chcące szybko odsprzedać swoje kopie.
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Coin22 »

Gab pisze: 07 lut 2022, 09:47
Coin22 pisze: 06 lut 2022, 21:58 A jak się nazywało pudełko stretch goals KS Exlusive w Marvel United i czy było tam sporo Villains czy raczej sami bohaterowie? Może na to trzeba zapolować...
Cena kosmos - zapomnij. Lepiej poczekaj na Marvel United X-men, wydanie ks-owe pojawi się u wspierających jakoś luty/marzec - sądzę, że znajdą się osoby chcące szybko odsprzedać swoje kopie.
Ja wsparlem podstawiwy pledge X-Men'ow, ale nie ukrywam, ze universe X-Menowy jakos mi nie lezy, totalnie nie kojarze tych postaci :)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 610
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Marvel United (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang)

Post autor: Gab »

Coin22 pisze: 07 lut 2022, 09:53
Gab pisze: 07 lut 2022, 09:47
Coin22 pisze: 06 lut 2022, 21:58 A jak się nazywało pudełko stretch goals KS Exlusive w Marvel United i czy było tam sporo Villains czy raczej sami bohaterowie? Może na to trzeba zapolować...
Cena kosmos - zapomnij. Lepiej poczekaj na Marvel United X-men, wydanie ks-owe pojawi się u wspierających jakoś luty/marzec - sądzę, że znajdą się osoby chcące szybko odsprzedać swoje kopie.
Ja wsparlem podstawiwy pledge X-Men'ow, ale nie ukrywam, ze universe X-Menowy jakos mi nie lezy, totalnie nie kojarze tych postaci :)
Także wolę zwykłego Marvela, co nie zmienia faktu, że będę chciał od kogoś odkupić najlepiej zestaw all in x -menów. Jeśli chodzi o ilość łotrów to jest ich zwyczajnie cały czas mało, ilu by ich nie było, więc rozumiem chęć poszerzania kolekcji. Niestety dostępność figurek zwłaszcza oznaczonych jako ks-exclusive jest bardzo mała.
ODPOWIEDZ