Kickstarter multikonta

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Kickstarter multikonta

Post autor: c08mk »

Orientuje się ktoś czy można mieć multikonta na Kickstarterze? Przeglądałem regulamin i nic tam nie znalazłem na ten temat ale mogłem też coś przegapić. Czasem są dobre opcje za wsparcie gier ale "bonusy" idą na jedną kopię. Przy wsparciu z dwóch kont dałoby się więcej wyciągnąć z KSa ale nie chcę też robić czegoś niezgodnego z regulaminem.
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Kickstarter multikonta

Post autor: Babik »

Support Kickstartera proponuje, aby w przypadku chęci większego wsparcia projektu, w celu uzyskania większej ilości "bonusów" kontaktować się z organizatorem projektu.
Napisz pytanie o multikonto do ich działu pomocy, bo mimo, że faktycznie nie ma tego w ich regulaminie, to biorąc pod uwagę, że regulamin ten opiera się na innych "ichniejszych" zapisach prawnych (oraz się do nich odwołuje), to ich interpretacja potrzeby i zasadności założenia multikonta może różnić się od Twojej.
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Kickstarter multikonta

Post autor: AnimusAleonis »

c08mk pisze: 29 wrz 2020, 08:44 ... Czasem są dobre opcje za wsparcie gier ale "bonusy" idą na jedną kopię. Przy wsparciu z dwóch kont dałoby się więcej wyciągnąć z KSa ...
Jeśli chodzi, a tak rozumiem, o różnego typu promocje/gratis-y dla 'earlybird' czy takie które są dla wspierających w pierwszych godzinach kampanii itp, to jeszcze się nie spotkałem, przy kampaniach planszówkowych, by przy domawianiu X kopii wydawca nie dożucił tyle samo promek.
W sumie tak samo z cenami dla 'earlybird', będąc i mając cene dla 'earlybird' i w PM domawiając dodatkowe kopie nadal była to ta sama niższa cena.

Jeśli chces być absolutnie pewny to jak Babik napisał można się skontaktować z wydawcą i zapytać, ale z doświadczenia jest to raczej standard że domawiasz dodatkowe kopie na tych samych warunkach/z takimi samymi bonusami jak Twój pierwotny pledge.

A co do samych kont, nie wiem czy jest to wbrew regulaminom czy nie, ale znajomi mieli dwa konta, na inne osoby, ale te same dane płatności i ten sam adres fizyczny, tylko inny email, i nie skasowali im żadnego czy cokolwiek. Sytuacja długo nie trwała bo sami skasowali drugie konto po jakimś czasie, no ale jedną kamanię wsparli przez nie.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11175
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3307 times

Re: Kickstarter multikonta

Post autor: japanczyk »

Można, wspierałem z dwóch różnych kont - nie było problemu.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Kickstarter multikonta

Post autor: AnimusAleonis »

japanczyk pisze: 29 wrz 2020, 13:01 Można, wspierałem z dwóch różnych kont - nie było problemu.
A były przesłanki cenowe/gratisowe by z dwóch kont wspierać?
Pytam czysto z ciekawości, bo nie spotkałem się jeszcze by wydawca odmówił dorzucenia dajmy to drugiego gratisa jeśli wspierający której się gratis należy w pledge chce zamówić dodatkową kopię.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11175
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3307 times

Re: Kickstarter multikonta

Post autor: japanczyk »

AnimusAleonis pisze: 29 wrz 2020, 13:05 A były przesłanki cenowe/gratisowe by z dwóch kont wspierać?
Pytam czysto z ciekawości, bo nie spotkałem się jeszcze by wydawca odmówił dorzucenia dajmy to drugiego gratisa jeśli wspierający której się gratis należy w pledge chce zamówić dodatkową kopię.
Teraz np. Serious Pulp odmawia wiecej niz 3 kopii w pledge'u ;-)
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2112
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 278 times
Been thanked: 437 times

Re: Kickstarter multikonta

Post autor: tomp »

Czy od razu trzeba robić konto na siebie ? Zawsze można porozmawiać z kimkolwiek z rodziny itp. brat, siostra, babcia, wujek, etc. Wątpię, że te osoby będą robiły kłopot z kupnem dla Ciebie w swoim imieniu.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Kickstarter multikonta

Post autor: c08mk »

Dzięki za info :)
Nie chodzi mi tylko o promki ale też o kwotę pledge, która jest całkiem dobra. W teorii można po KSie dodać jeszcze te same rzeczy koszyka ale zazwyczaj są już w normalnej cenie. Stąd jeżeli się da zrobić wsparcie na dwóch kontach to cena wyjdzie korzystniej.
ODPOWIEDZ