Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 946
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Losiek »

rodan77 pisze: 10 lut 2023, 19:02 Nadal dostępne w tej cenie. Cena nie dla wszystkich :wink:
To jak kupić w tej świetnej cenie?
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 946
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Losiek »

Dziś odebrałem Kaskadię, pograłem nieco w necie i spodobała mi się. Lekka ale nie banalna. Zobaczymy czy żonie się spodoba.
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Confidential »

Yiquan pisze: 10 lut 2023, 12:34 Rococo deluxe ,pudełko fajnie pasuje z Lacerdami na półce :wink: Rattus big box ,w oczekiwaniu na inne gry z szczurkami,
Kohle & Kolonie po obejrzeniu recenzji na Planszówkowy PKS no i z racji wykonywanego kiedyś zawodu :wink:
Gdzie znalazłeś(-aś) "Rattus: Big Box"? Sam Poszukuję i nigdzie nie ma.
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: pvdel »

Confidential pisze: 10 lut 2023, 21:04
Yiquan pisze: 10 lut 2023, 12:34 Rococo deluxe ,pudełko fajnie pasuje z Lacerdami na półce :wink: Rattus big box ,w oczekiwaniu na inne gry z szczurkami,
Kohle & Kolonie po obejrzeniu recenzji na Planszówkowy PKS no i z racji wykonywanego kiedyś zawodu :wink:
Gdzie znalazłeś(-aś) "Rattus: Big Box"? Sam Poszukuję i nigdzie nie ma.
Jest. https://bradspelspriser.se/item/show/42 ... id=3284036
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Confidential »

pvdel pisze: 10 lut 2023, 21:18
Confidential pisze: 10 lut 2023, 21:04
Yiquan pisze: 10 lut 2023, 12:34 Rococo deluxe ,pudełko fajnie pasuje z Lacerdami na półce :wink: Rattus big box ,w oczekiwaniu na inne gry z szczurkami,
Kohle & Kolonie po obejrzeniu recenzji na Planszówkowy PKS no i z racji wykonywanego kiedyś zawodu :wink:
Gdzie znalazłeś(-aś) "Rattus: Big Box"? Sam Poszukuję i nigdzie nie ma.
Jest. https://bradspelspriser.se/item/show/42 ... id=3284036
Aaa - myślałem, że w jakimś polskim sklepie... Na "Aleplanszówki" na przykład mieli w ofercie, ale już nie ma na stanie. Tak samo na głównym "Amazonie" dostać można, ale na polskim już nie.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

GREAT WESTERN TRAIL ARGENTYNA- Bo nowa edycja i inna niż pierwowzór, który mam ale przecież jest gorszy i nie mogłem tego przeboleć, a kupować tego samego mi się nie widziało. :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Yiquan
Posty: 10
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:19
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yiquan »

Confidential pisze: 10 lut 2023, 21:04
Yiquan pisze: 10 lut 2023, 12:34 Rococo deluxe ,pudełko fajnie pasuje z Lacerdami na półce :wink: Rattus big box ,w oczekiwaniu na inne gry z szczurkami,
Kohle & Kolonie po obejrzeniu recenzji na Planszówkowy PKS no i z racji wykonywanego kiedyś zawodu :wink:
Gdzie znalazłeś(-aś) "Rattus: Big Box"? Sam Poszukuję i nigdzie nie ma.
...wykazałem się refleksem ...w aleplanszówkach :wink:
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 218 times
Been thanked: 63 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: bowie »

Confidential pisze: 10 lut 2023, 21:04 Gdzie znalazłeś(-aś) "Rattus: Big Box"? Sam Poszukuję i nigdzie nie ma.
preorder na Rattus jest w Zatu Games UK, z pewnością pojawi się w PL, a jak nie, to można się dołączyć do jakiejś zbiorówki z Zatu
https://www.board-game.co.uk/product/rattus-big-box/
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Confidential »

Yiquan pisze: 10 lut 2023, 23:01
Confidential pisze: 10 lut 2023, 21:04
Yiquan pisze: 10 lut 2023, 12:34 Rococo deluxe ,pudełko fajnie pasuje z Lacerdami na półce :wink: Rattus big box ,w oczekiwaniu na inne gry z szczurkami,
Kohle & Kolonie po obejrzeniu recenzji na Planszówkowy PKS no i z racji wykonywanego kiedyś zawodu :wink:
Gdzie znalazłeś(-aś) "Rattus: Big Box"? Sam Poszukuję i nigdzie nie ma.
...wykazałem się refleksem ...w aleplanszówkach :wink:
Damn You! :D
bowie pisze: 11 lut 2023, 00:48
preorder na Rattus jest w Zatu Games UK, z pewnością pojawi się w PL, a jak nie, to można się dołączyć do jakiejś zbiorówki z Zatu
https://www.board-game.co.uk/product/rattus-big-box/
Trochę poczekam, to pewnie gdzieś dorwę...
Do "Aleplanszówki" też zagadałem, czy aby nie będą mieli w najbliższym czasie. Na razie czekam na odpowiedź.
rodan77
Posty: 755
Rejestracja: 26 lut 2021, 11:00
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 17 times
Been thanked: 18 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rodan77 »

Losiek pisze: 10 lut 2023, 20:47
rodan77 pisze: 10 lut 2023, 19:02 Nadal dostępne w tej cenie. Cena nie dla wszystkich :wink:
To jak kupić w tej świetnej cenie?
Cena z newslettera.
Philibertnet organizuje raz w miesiącu tzw. Private Sale i wysyla linka na maila. Nie wiem co trzeba spełnić żeby w tym uczestniczyć, ale ja to dostaję.
I właśnie teraz trwa lutowa odslona i tam są takie ceny jak wrzucałem do wątku z okazjami.
Nie organizowałem zbiorówki, ale parę osób pytało o możliwość zamówienia i jakoś tak samo wyszło, że się zorganizowała :D
Jedyny szkopuł, że wysyłka dopiero końcem marca.
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Pluck »

rodan77 pisze: 11 lut 2023, 07:20
Losiek pisze: 10 lut 2023, 20:47
rodan77 pisze: 10 lut 2023, 19:02 Nadal dostępne w tej cenie. Cena nie dla wszystkich :wink:
To jak kupić w tej świetnej cenie?
Cena z newslettera.
Philibertnet organizuje raz w miesiącu tzw. Private Sale i wysyla linka na maila. Nie wiem co trzeba spełnić żeby w tym uczestniczyć, ale ja to dostaję.
I właśnie teraz trwa lutowa odslona i tam są takie ceny jak wrzucałem do wątku z okazjami.
Nie organizowałem zbiorówki, ale parę osób pytało o możliwość zamówienia i jakoś tak samo wyszło, że się zorganizowała :D
Jedyny szkopuł, że wysyłka dopiero końcem marca.
jak zakończona zbiórka? pod damy bym się podłączył...
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: SosnowyPatyk »

Zamówiłem dzisiaj podstawkę Horror w Arkham LCG w odświeżonej wersji. Chodziła mi ta gra po głowie od jakiegoś czasu i dojrzałem do decyzji żeby zamówić :)
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
Yappen
Posty: 183
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:11
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 92 times
Been thanked: 80 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yappen »

Kupiłem GWT Argentyna, bo ponoć świetna gra, a jak dotychczas nie było okazji wypróbować żadnej, wcześniejszej wersji GWT. A oprócz tego zamówiłem dodatki do Ekspedycji Ares w preorderze. Pasuje nam bardziej niż podstawowa TM i jestem bardzo ciekawy, na ile się sprawdzi z nowymi opcjami, a szczególnie przy pełnej obsadzie.
Rabaty: Rebel 8%-16%, Planszostrefa 7%, Mepel 2%.
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Pluck »

Arnak + rozszerzenie aby szybko z żoną popykać.
Carnegie - bo FOMO. Oczywiście wersji KS.
GWTA korci ale bronię się mimo iż już miałem dziś w koszyku… ale takie zakupy w walentynki mogą zostać „nienajlepiej” odebrane ;)
Awatar użytkownika
Warrtain
Posty: 139
Rejestracja: 12 cze 2022, 20:50
Has thanked: 174 times
Been thanked: 23 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Warrtain »

Bot Factory bo bardzo podoba mi się koncept Kanbana a tutaj łatwiej będzie można w to wejść bez rzucania się na bardziej skomplikowany tytuł od razu, do tego łatwiej będzie znaleźć osoby do zagrania.

Dodatek do Arnaka bo trafiła się dobra cena a podobno obowiązkowa pozycja, przekonam się jak w końcu ściągnę podstawkę z półki wstydu xd

No i jeśli dobrze pójdzie to Wsiąść do Pociągu Europa Edycja Jubileuszowa bo czaiłem się na podstawkę a tutaj trafiła się na tyle atrakcyjna cena że żal było by później grać w zwykłą wersję.

Do tego to co przyszło z MatHandlu:

Rallyman: Dirt - Fajny temat, do tego można się pobawić solo, szkoda tylko że to Czacha więc już z tyłu głowy mam że mając tylko podstawkę to trochę jak wybrakowana gra.

Wiedeński Łącznik - Chciałem wejść w system Detektywa a tutaj trafiła się nawet lepsza opcja na wejście w ten świat niż podstawowy Detektyw.

MikroMakro: Na tropie zbrodni - Od dłuższego czasu się czaiłem żeby sprawdzić z czym to się je, póki co kilka spraw za mną, ciekawa gra ale cieszę się że nie kupiłem tylko mogę z MH sprawdzić

Via Magica - Medyk tak zachwalał więc w końcu sprawdzę jak to działa ;)
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2036
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 121 times
Been thanked: 331 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: walkingdead »

Cthulhu Death May Die + 2 sezon + 2 dodatki.
Ostatnimi czasy drastycznie zredukowałam kolekcję i w zasadzie zostało mi raptem kilka tytułów (ale za to takich, które z przyjemnością wyciągam na stół).
Szukałam czegoś co mogę rozłożyć wieczorkiem do gry solo. Czegoś co nie będzie wymagało każdorazowego, nerwowego wertowania instrukcji i co po cięzkim dniu nie będzie wymagało super strategicznego myślenia nad każdym ruchem. No i fajnie, że w temacie cthulhu, bo lubię klimat, ale nie przepadam za Posiadłością Szaleństwa.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 861
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 283 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: KOSHI »

walkingdead pisze: 14 lut 2023, 18:30 Cthulhu Death May Die + 2 sezon + 2 dodatki.
Będziesz Pan zadowolony. Ja też ostatnio stwierdziłem, że trzeba pozbywać się gier, przy których się siedzi w instrukcjach, wertuje FAQ albo szuka odpowiedzi na BGG. Setup i składanie jest nieco upierdliwe, ale gra się miodnie. Instrukcję machnąłem raz i teraz zaglądam okazjonalnie. Dla mnie prostota zasad i instrukcji to wielki plus tej gry.
targa
Posty: 53
Rejestracja: 05 lip 2020, 23:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: targa »

Hrosskar pisze: 10 lut 2023, 09:08 Nowy wspaniały świat z dodatkiem - udało mi się kupić w bardzo dobrej cenie, bodajże za 120zł plus wysyłka OLX. W ten tytuł od dawna chciałem zagrać i po kilku partiach uważam, że był to dobry zakup.

Tapestry plus dodatek - jak wyżej, kupiłem w dobrej cenie na OLX, ale jeszcze czekam na wysyłkę. Też od pewnego czasu miałem grę na oku, ale do zakupu skłoniła mnie w dużej mierze informacja od Phalaxa, że nie będzie wydawał dodatków i podstawki, a co za tym idzie, ceny za chwilę pójdą mocno w górę.
Co do Tapestry, to ja dokładnie z tego samego powodu (brak dodatków) jej nie kupiłem :). Widać zresztą, że ceny raczej poszły w dół. Nie wiem, czy to prawda, ale podstawka jest podobno mocno niezbalansowana i to mnie odstraszyło. Mimo wszystko ciągle się zastanawiam, bo tylko 4 strony instrukcji, a to brzmi obiecująco (w sensie: że nie będzie leżała przez 10 lat jak wiele innych gier, których nie mam czasu ogarnąć czasowo, nawet biorąc pod uwagę samą naukę zasad).
rogal
Posty: 240
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rogal »

udało mi się sprzedać troche figurek do warhammera i w ich miejsce zakupiłem
zapomniane morza
bitoku
uśpieni bogowie
ultimate railroads
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: feniks_ciapek »

Poddałem się hype'owi i zrobiłem late pledge na Wonderland's War z większością dodatków.
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 960
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 83 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Leinadus »

All-in The Others. Wymieniłem się za podstawkę i kilka dodatków. Tak mi podeszło, że kupiłem all-ina a swoją wersję sprzedałem. Jak bym miał kupować brakujące elementy na sztuki, to pewnie bym zapłacił nieco mniej niż za all-ina, a tak to wyszła wymiana za grosze.
Yiquan
Posty: 10
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:19
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yiquan »

Northgard niezbadane ziemie....gra spodobała mi się wizualnie na Planszówkach w Spodku....grubość żetonów budynków ,odjazd totalny....no i karty w koszulkach mieszczą się bez problemu.
ElHarnas
Posty: 41
Rejestracja: 06 kwie 2020, 19:37
Has thanked: 15 times
Been thanked: 26 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: ElHarnas »

Z całej puli dodatków do Terraformacji Marsa: Ekspedycja Ares zdecydowałem się wyłącznie na Odkrycia. Gramy w domu głównie we dwoje i pozostałe dodatki wydają się być kompletnie zbędne.
Za sprawą niesamowicie pozytywnych opinii zakupiłem też Great Western Trail: Argentyna. Do GWT przymierzałem się wiele lat. Kiedyś przegrał wybór z Maracaibo. Teraz, kiedy straciłem poprzednią kolekcję gier, długo wahałem się nad drugą edycją. Nie potrafiła mnie jednak do siebie przekonać. Pojawienie się Argentyny przełamało tamę i się poddałem. Wierzę, że się nie zawiodę.
Trzeci zakup, to w zasadzie nie zakup. Zrobiłem sobie print and play Mottainai. Na razie tylko pół partii dla poznania zasad i zrozumienia mechanizmów. Wydaje się nieprawdopodobnie sprytna i wymagająca dla szarych komórek. Tyle kombinacji zaklętych w talii kart. Czapki z głów.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: eveni »

ElHarnas pisze: 17 lut 2023, 13:35 Teraz, kiedy straciłem poprzednią kolekcję gier (...)
Co się stało? :(
ElHarnas
Posty: 41
Rejestracja: 06 kwie 2020, 19:37
Has thanked: 15 times
Been thanked: 26 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: ElHarnas »

Co się stało? :(
Życiowe decyzje. Wyszedłem z domu z dwiema torbami ciuchów i to jedyne co mi z poprzedniego życia zostało.
Nie miałem w kolekcji jakichś perełek, ale w taki Blood Bowl Menedżer Drużyny by się jeszcze zagrało ;)
ODPOWIEDZ