Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 306
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 501 times
Been thanked: 174 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: nimsarn »

Origins: Pierwsi budowniczowie - na prawdę nie wiem dla czego, mam już Panthalosa, który zawiera podobne mechanikim ale to jest civ. i nie mogłem się oprzeć... Rozpakowałem, zniszczyłem statki (mazak a potem rozpuszczalnik) - ale wciąż grywalna, czeka na okazję do gry...
AuZtralia: Zemsta przedwiecznych - odszczekuję co mówiłem o tym dodatku - chcę grać 8)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 946
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Losiek »

Diuna: Imperium Nieśmiertelność mimo niewielu partii w D:I - spodobała mi się i Dominion: Zdobycze bo to Dominion i kupuję wszystko jak leci :) Teraz wydam fortunę na koszulki.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Jiloo »

Firefly: Misbehavin'
Bo mam sentyment do serialu. Bo uwielbiam deckbuildery. Bo mimo, że ocena średnia, a Gambit zjechał to sam chciałem spróbować. Bo trafiła się używana w naprawdę rewelacyjnej cenie.

Star Trek: Frontiers
Bo Mage Knight. Bo Andrew Parks. Bo lubię uniwersum. Bo już miałem, ale sprzedałem... A to było tak. MIałem, pograłem, ale znajomi nie bardzo, bo Sci-Fi, mało intuicyjne, że fantasy lepsze. No to sprzedałem, kupiłem Mage Knight. Ale i tak grałem sam, bo... Mage Knight. Więc sprzedałem MK i kupiłem ponownie ST:F. Tylko Khana żal, bo tak jak podstawkę dorwałem w dobrej cenie to dodatek będzie ciężko upolować...

Terra Mystica: Big Box
Bo już miałem, ale... no tak, tak – sprzedałem. Czyli patrz wyżej, bo podobna historia. Tym razem jednak z mniejszą stratą, bo z kompletem dodatków i w jednym pudle. I w sumie może już o tym tutaj pisałem, bo kupiłem w sierpniu, ale dopiero wczoraj dotarła :)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
feniks_ciapek
Posty: 2279
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: feniks_ciapek »

Jiloo pisze: 15 mar 2023, 18:01 Firefly: Misbehavin'
Bo uwielbiam deckbuildery.
Ale wiesz, że to nie jest deck builder, tylko zarządzanie ręką? Tak tylko wspominam, żeby potem nie było płaczu :)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Jiloo »

feniks_ciapek pisze: 15 mar 2023, 18:41 Ale wiesz, że to nie jest deck builder, tylko zarządzanie ręką? Tak tylko wspominam, żeby potem nie było płaczu :)
Już grałem. Generalnie jest market, a nawet dwa. Jest kupowanie kart jako mechanika gry (nie przed grą. Moze rasowy deckbuilder to nie jest, ale więcej tu budowania talii niż w Mage Knight czy Dungeon Alliance.
Poz atym cena była na tyle atrakcyjna, że warto było nawet kupić, pograć i ewentualnie puścić dalej jeśli nie podejdzie.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: tekknoboy »

A ja się w końcu skusiłem na ekosystem.
Tyle obok tej gry chodziłem, Tyle razy wrzucałem ją do koszyka podczas innych zakupów, a jakoś ciągle nie mogła do mnie trafić, bo decydowałem się na co innego.
W empiku za 44pln była, to w końcu się skusiłem i zabrałem.
Torquemada666
Posty: 778
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 249 times
Been thanked: 126 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Torquemada666 »

Swego czasu krążyłem wokół Mombasy, chciałem mieć grę Alexandra Pfistera. W końcu kupiłem Great Western Trail, więc zadanie zostało wykonane :D Całkiem niedawno dowiedziałem się o Mombasie w kosmosie, ze wzbogaconą zawartością w stosunku do Mombasy, czyli Skymines. Dodatkowo trafiła się dobra cena (175 zł) za Skymines w Flambergu i tak stałem się posiadaczem tej gry :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: RUNner »

Twisted Fables all-in. Lubię gry pojedynkowe, bo często gram głównie z żoną lub córką. Twisted Fables zachęciło mnie ciekawą mechaniką i generalnie prostotą rozgrywki. Próg wejścia nie utrudnia startu zabawy z tą grą. Do tego super figurki i przystępny czas rozgrywki.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: tomg »

Small city
Za ten zakup odpowiedzialne są to forum oraz jego użytkownik ckbucu.
ckbucu pisze: 05 mar 2023, 13:05 Tak, jak zachwalałem grę po pierwszych kilku rozgrywkach solo, tak na ten moment gra jeszcze bardziej zyskała i bardzo możliwe, że zbliży się u mnie albo uzyska maksymalną możliwą notę.
Bo choć gra była na radarze od dłuższego czasu to dopiero pozytywna opinia spowodowała że przyjrzałem się jej bliżej, swoje zrobiło też FOMO. Zakup zracjonalizowałem sobie akceptowalną ceną i obietnicą SimCity na planszy które przeważyły nad akceptowalnymi słabościami tytułu.
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Dazir »

No i stało się:

Dark Rituals: Mallus Maleficarum: klimat, wykonanie, dobra mechanika, 1vmany/solo, świetny plastik
Village Attacks: Od dawna za mną chodziło, jedyny Dungeon Keeper na planszy jaki znam:)

W KS: palce niezbiepiecznie blisko Allin w Elden Ring...
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: arian »

Potrzebowałem jakiegoś euro i deckbuildingu do pogrania solo. Wybór padł na Dark Souls Gra karciana i Bonfire.

W Dark Souls - Gra Karciana grałem wcześniej jedyny raz na PortalConie i już wtedy ta gra mi się spodobała mechanicznie. Gra ma kilka problemów, jak np. diametralna zmiana trudności gry w zależności od liczby postaci (jednym bohaterem to jest festiwal losowości) i tragiczny projekt kart, które ani nie są ładne, ani funkcjonalne. Ale sama rozgrywka jest przyjemna i chętnie będę do niej wracał.

Natomiast Bonfire to zupełne przeciwieństwo pod względem graficznym. Gra jest śliczna. Ikonografia rewelacyjna i czytelna, przez co gra, mimo mnogości opcji bardzo szybko staje się łatwa do opanowania. Rozgrywka jest niesamowicie satysfakcjonująca, automa wymaga minimum obsługi, a do tego występuje coś co może trudno nazwać klimatem na miarę gier przygodowych, ale mimo wszystko ten świat ognisk i gnomów na mnie działa. Wizualnie gra też wyjątkowo mi się podoba i jak grafiki tego ilustratora w innych grach raczej mnie nie zachęcają, tak tutaj to w zasadzie wizualia, od okładki przez grafiki na kartach, kolorystykę i prezentację na stole, przyciągnęły mnie do tego tytułu.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: RUNner »

Terraformacja Marsa + Preludium + Big Box + planszetki. To nasze drugie podejście do tej gry. Kiedyś mieliśmy podstawkę i mimo, że gra nam się w miarę podobała, to jednak poszła na sprzedaż. Po latach wracamy do tego tytułu, bo mamy ochotę pograć w coś mniej agresywnego, a BigBox to kapitalny bajer, który podbija doznania wizualne i ułatwia setup. Planszetki to must have, a Preludium ludzie sobie chwalą. Nic tylko grać.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: arian »

RUNner pisze: 28 mar 2023, 14:09 Terraformacja Marsa + Preludium + Big Box (...). Planszetki to must have, a Preludium ludzie sobie chwalą. Nic tylko grać.
Ja polecam też nowe mapy. Nie komplikują rozgrywki, jak inne dodatki, a fajnie ja odświeżają, gdy podstawowa mapa już się znudzi. Szczególnie. Jeśli ktoś lubi walczyć o miejsca na planszy. Ja akurat uwielbiam podpinać się złośliwie z moim miastem pod czyjeś lasy. :twisted:
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: eveni »

RUNner pisze: 28 mar 2023, 14:09 (...) a BigBox to kapitalny bajer, który podbija doznania wizualne i ułatwia setup.
W sklepie Grybezpradu.eu jest preorder na kapsuły do miast i inne bajery.
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Pluck »

Tylko o wiele za drogie te bajery. O wiele.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 296 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Grzdyll »

Pluck pisze: 28 mar 2023, 22:44 Tylko o wiele za drogie te bajery. O wiele.
Jak już dowodzono na tym forum wielokrotnie cena jest rzeczą wysoce względną. Dla Ciebie o wiele za drogo, dla mnie też. Ale dla kogoś kto kocha TM czystą planszówkową miłością (może nawet odwzajemnioną?) to może być wręcz okazja nie do przegapienia :)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3291
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 427 times
Been thanked: 1038 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

Ja nie jestem w temacie TM, ale na preordery w grybezpradu nie dziala rabat 5% niestety. Ale nie wiem czy jest alternatywa gdzies. Jesli to rebel, to moze u nich lojalka+kod sie oplaci
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3347
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1985 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Ardel12 »

W marcu aż jedne zakupy, ale za to jakie:
- Klask - zagrałem na Gratislavii i jakie to było świetne i zabawne. Dawno nie miałem takiej czystej przyjemności by śmiać się jak dziecko, gdy mi pałąk wpadał w bramkę albo obkleił się dropsami. Potem jednak duch rywalizacji się włączył i walka się zaczęła! Grę na drugi dzień zakupiłem i gram z żoną oraz z synem. Kurde dalej super, mam już 20 meczy lekko i mógłbym siadać i grać dalej. A tak to omijałem na konwentach jako głupią grę dla dzieci(mała wersja cymbergaja). Polecam spróbować, bo gra choć mocno zręcznościowa to pozwala pokombinować przez 3 rodzaje punktowania.

- Biuro Śledcze: Śledztwa w Arkham i inne tajemnice - kupiłem, bo ograłem dwóch Sherlocków(PL i ENG), więc dla mnie nie było nad czym myśleć. Bawiłem się przy nich doskonale, choć nigdy nie osiągnąłem 100%, bo Sherlock jak nic oszukuje xD ale 60-80 już się udawało. Na plus tutaj jest, że do każdej sprawy jest JEDNA gazeta, co mnie osobiście bardzo męczyło w Sherlocku, gdy byłem w 6 sprawie i miałem ich 6. A co ciekawe w jednym z nich była sprawa w 100% do zrobienia przez gazety :D powodzenia w szukaniu i dedukcji jak tam artykułów, nazw, imion i dat nawalone, że można kręćka dostać.

Gambit i Rogue z MC - ostatnie dodatki z ostatniej fali. Mam komplet i na razie robię hard pass na kolejne fale. Zatrzymałem się na bodaj 3 i wszystko mam w folii. Czeka, leży, a ja gram we wszystko inne. Grę bardzo lubię, ale składanie talii mnie stopuje, po prostu zabiera to dla mnie sporo czasu, a na 1 partię stanowczo za dużo. Kampanie to ratują, ale też nie zawsze mam na nie chęć. Musiałbym kiedyś wyciągnąć grę na stół i trzymać przez parę tygodni i ogrywać, to wtedy pewnie szybciej pójdzie tworzenie talii.

Splendor: Duel - jak ja nie lubię oryginału. Jaki to syf i gniot to głowa mała. Do Pojedynku przekonały mnie głosy osób z mojej paczki, którzy mówili, że lepsze, że inne i ciekawsze. Jak pies do jeża, ale w końcu na Gratislavii stwierdziłem dobra, gramy. Okazało się faktycznie pod każym względem lepsze. Z gniota zrobili na prawdę przyjemny tytuł, który również od razu zakupiłem jak Klaska. Na razie 2 partie, ale jak najbardziej liczę na więcej. Bardzo podoba mi się opcja wygranej na 1 z 3 sposobów. Plansza jest świetna i wymusza przemyślenie co wziąć a czasem jak to wziąć by przeciwnikowi zostawić jak najgorszy układ. Na prawdę jestem tym bardzo pozytywnie zaskoczony, z gry dla noobów zrobili lżejszy 7CŚ:P.

I tyle, w tym miesiącu o dziwo tylko tyle. W kolejnym szykuje się więcej wydatków. Wsparcie Townsfolk Tussle All-in gameplay oraz HexploreIT nowej kampanii wraz z matami, organizera do ATO(jeśli zbiórka w końcu się zakończy) oraz pewnie coś wyjdzie w retailu do zakupu. Na szczęście znowu ruszyłem ze sprzedażą i w tym miesiącu jesten na plusie z wydatkami i to sporo, a dwie kobyły już wystawione na sprzedaż, więc może w kolejnym miesiącu też mi z portfela nie ubędzie.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 462
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 830 times
Been thanked: 200 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: JollyRoger90 »

Równo rok nie wrzucałem nic, więc pewnie o niektórych grach zapomniałem :)

Ostatnio wpadło:
Mindbug - szybki filler, całkiem chwalony. chciałem sprawdzić, a trafiła się dobra okazja do kupna od kolegi z forum
Tajniacy Duel - Jesteśmy z żoną wielkimi fanami Tajniaków i Pojedyenk był w orbicie zainteresowań i czekałem na dobrą okazję
Botanik - Niesamowicie siadło po poczcie planszowej. To jakiś fenomen, bo praktycznie nikt tego nie sprzedaje z drugiej ręki. W końcu zakupione w empiku (miałęm voucher, to nie było aż tak żal)
Aeons End Nowy początek + Tajemnica Dziczy - Jako dozgonny fan całej linii nie mogło tego u mnie zabraknąć. Kilka parti rozegranych i ekspedycje wypełniają tę lukę, której mi brakowało :)
Trek12 - okazja w empiku, żona lubi roll and write, zatem ciężko było nie sprawdzić :) za tę cenę jest dużo zawartości plus koperty do otwarcia po zdobyciu pewnych osiągnięć

Ze starszych rzeczy to:
Wiedźmin Stary świat - BB all inn plus mata. Czekam na dostawę, jak pół polski xD
Zamku Burgundii - Podstawka plus mata od AR. Figurki i inne addony nie są potrzebne w tej grze. Czekam na dostawę
Tsukuyumi: Sunrise Kingdom - zakupione wraz z dodatkowymi frakcjami. Teraz mam chyba komplet. czekam na promke na mate ;p
Skymines - w Mombase nie grałem, ale chodziło to za mna. Bardzo chciałem sprawdzić, zwłaszcza, że dorzucili moduł automy żeby było ciaśniej na 2 osoby. Potwierdzam, jest dobrze.
Brzdęk Legacy - musiałem sprawdzić, jako fan brzdęka
Demeter - lubimy z zoną wykreślanki, więc obowiązkowe do sprawdzenia. Siadło :)
Wyspy Tukana - jw.
Ganges: Roll & Write - całkiem chwalone, więc zakupione okazjonalnie z amazona. Po pierwszej partii wydaje się, że odrobine za bardzo kombosy tam wchodzą i pod koniec ciężko się połapać.
Ark Nova - FOMO mnie kupiło oraz przedstawienie jako TM killer. Nie żałuje :)
Tortuga 2199 - Po postach na forum i czajeniu się na okazje, wpadło. Głównie kupił mnie fajny deckbuilder. Nie trzeba czaić się na konkretną kartę czy akcje, która pozwala wywalić zbędne karty z talii. Po prostu płacisz i wywalasz. Często brakuje tego w takich grach.


Generalnie mocno występowałem z zakupami, bardziej sprzedaje lub wymieniam na Mathandlu.
Jeśli już coś kupić, to czekam i obserwuje rynek, żeby z drugiej ręki zdobyć. Witryna z grami duża, więc jest w co grać ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rastula »

Myślę, że do jutra wytrzymam ...więc z dumą stwierdzam: w marcu kupiłem:

NIC, ZERO , NULL -

nawet na wyprzce, promocji, gardło sobie podżynam ;)...już czuję jak niewidzialna ręka rynku zapala wydawcom excela na czerwono :wink:

(Powiem więcej - dwie gry wypadły z tegorocznej , bardzo krótkiej zresztą wish listy - dodatek do Epickich Podziemi i Hamlet).


PS. ale kupiłem sobie farbki ;)...
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4498
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1658 times
Been thanked: 2081 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

Moje zakupy w pierwszym kwartale 2023:

Jamajka z dodatkiem
Trafiła się okazja, odkupiłem od kolegi po taniości (a potem pojawiła się ta kosmiczna promocja w empik i okazało się, że przepłaciłem 5 zł :D ), a dodatek ustrzeliłem na jakiejś wyprzedaży. Całość poniżej 100 zł. Moim zdaniem świetna cena. Gra jest bardzo ładnie wydana (najnowsze wydanie), bardzo lubimy ją grać na dobicie w gronie gamerskim (kupa śmiechu), a w domu rośnie mi junior i nie powiem, liczę niedługo na pierwsze partie z synem i żoną. Od serca polecam, top gier rodzinnych, trochę losowa, dużo klimatu, trochę kombinowania, partia 30 min.

Władcy Ziemi
Znałem wcześniej Dominant Species, to gra w ścisłej mojej topce gier area control i z negatywną interakcją. Zakup władców był tzw. no brainerem. Polskie wydanie jest dużo ładniejsze niż oryginał – choćby te meeple zamiast stożków. Polecam wszystkim, którzy akceptują powyższe cechy. Owszem, jest tam programowanie akcji, ale nie dajcie się zwieść, nie jest to klasyczne euro.

Star Wars Deckbuilding Game
Lubie Star Warsy i od początku miałem tę grę na radarze. Potem jednak paru kolegów kupiło i pomyślałem, że oszczędzę… A jeszcze potem zaczęły spływać ciepłe recenzje i zakląłem w serduszku i kupiłem jednak. Moc jest słaba we mnie… Nie żałuję. Gra jest dokładnie tym czym ma być. Jest prosta mechanika znana z innych tytułów (ale z twistami) i klimat SW. Gra mimo prostoty potrafi naprawę postawić przed graczem ciekawe wybory. Może bym tylko jakoś skrócił czas gry, bo na 4 bazy wychodzi nam 50 min.

Dodatek do Brzdęku w Kosmosie: Pulsartomat
Mam absolutnie wszystko do Brzdęka w Kosmosie PL (nie tylko dodatki, ale też promki). Cenię go wyżej, niż inne rodzaje brzdęków (zarówno nerdowski klimat, jak i zmiany mechanicznie są tutaj na korzyść). Nad tym dodatkiem jednak długo się zastanawiałem, bo…po co mi? Na koncie mam kilkanaście partii, w tym po kilka partii w każdy z poprzednich dodatków. Nie czuję, abym wyczerpał ich możliwości. Ostatecznie kupiłem, ale z zadrą w sercu, że wygrał we mnie kolekcjoner (przyjemnie mieć komplet). W przeciwieństwie do powyższych pozycji jeszcze w niego nie zagrałem, więc o samym dodatku nic nie napiszę.

Wojna o Pierścień Gra Karciana
Zamówione w przedsprzedaży. Przez ostatnie pół roku zagrałem 3 partie w dużą Wojnę o Pierścień oraz ok 10 partii w Władcę Pierścieni Konfrontację. Gdzieś mi to uniwersum siadło. Obserwowałem rozwój tej karcianki i wiem, że są różne recenzje, ale mnie ona zaintrygowała. Mechanicznie i klimatycznie myślę, że będzie dobrze. Dodatkowo, nietypowo jak na taką produkcję, można grać sensownie na 3/4 graczy. Premiera już w kwietniu i nie mogę się doczekać.

Władca Pierścieni Gra Karciana LCG
To jest absolutnie szaleństwo jak dla mnie. Unikam gier LCG, mam wrażenie że to wysysacze czasu i pieniędzy… Ale… trafiła się bardzo przeceniona oferta starszego wydania. Pomyślałem: LOTR + karcianka + niska cena to kombinacja, za którą może zaryzykuje i liznę chociaż tą zatokę planszówkowego hobby, którą do tej pory omijałem. Wiem, wiem, gra pewnie pokazuje możliwości z X dodatków, ale ja podchodzę do tego na spokojnie, po prostu chcę sprawdzić. Mój portfel ma nadzieję, że mi się nie spodoba i nie wsiąknę ;)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Jiloo »

High Frontiers 4 All – znów trochę oszukuję, bo tak naprawdę zamówienie z końca zeszłego roku, ale właśnie dotarło. Od dawana zastanawiałem się nad tą grą. Temat lubię, skomplikowania się nie obawiam, Leaving Earth grałem więc pora na krok dalej. Co prawda znajomy mnie ostrzegał, że się mocno od tej gry odbił, ale obejrzałem tyle materiałów, więc co może pójść nie tak? :P
PytonZCatanu pisze: 30 mar 2023, 10:40 Star Wars Deckbuilding Game
Lubie Star Warsy i od początku miałem tę grę na radarze. Potem jednak paru kolegów kupiło i pomyślałem, że oszczędzę… A jeszcze potem zaczęły spływać ciepłe recenzje i zakląłem w serduszku i kupiłem jednak. Moc jest słaba we mnie… Nie żałuję. Gra jest dokładnie tym czym ma być. Jest prosta mechanika znana z innych tytułów (ale z twistami) i klimat SW. Gra mimo prostoty potrafi naprawę postawić przed graczem ciekawe wybory. Może bym tylko jakoś skrócił czas gry, bo na 4 bazy wychodzi nam 50 min.
Wpadło na listę jeszcze przed premierą (do jestem pies na deckbuildery), ale jakoś ciągle odkładam zakup. Koncept mi się podoba. Mimo podobieństw do Star/Hero Realms, Terrors of London Jest tu trochę nowatorskich rozwiązań. Może kiedyś :)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4645
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1206 times
Been thanked: 1417 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Star Wars: The Deckbuilding Game - W Star Realms zagrywałem się bez opamiętania, do czasu dokupienia dodatków. Dotychczasowe klony niespecjalnie mi odpowiadały graficznie, i skusiłem się dopiero na "wersję" SW. Kilka partii mam już za sobą. Na koniec ciężkiego dnia w pracy jak znalazł.

Cy_Borg - Bo Mork Borg bardzo mi się spodobał. Bo dalej szukam idealnego skirmisha pod Solo, i wypadałoby sprawdzić kiedyś Kill Sample Process.

Death in Space - Jako źródło inspiracji + to ponoć Mork Borg w kosmosie.

Jiloo pisze: 30 mar 2023, 10:58 High Frontiers 4 All – znów trochę oszukuję, bo tak naprawdę zamówienie z końca zeszłego roku, ale właśnie dotarło. Od dawana zastanawiałem się nad tą grą. Temat lubię, skomplikowania się nie obawiam, Leaving Earth grałem więc pora na krok dalej. Co prawda znajomy mnie ostrzegał, że się mocno od tej gry odbił, ale obejrzałem tyle materiałów, więc co może pójść nie tak? :P
Koniecznie podziel się wrażeniami jak już pograsz.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

rastula pisze: 30 mar 2023, 10:37 Myślę, że do jutra wytrzymam ...więc z dumą stwierdzam: w marcu kupiłem:

NIC, ZERO , NULL -

nawet na wyprzce, promocji, gardło sobie podżynam ;)...już czuję jak niewidzialna ręka rynku zapala wydawcom excela na czerwono :wink:

(Powiem więcej - dwie gry wypadły z tegorocznej , bardzo krótkiej zresztą wish listy - dodatek do Epickich Podziemi i Hamlet).


PS. ale kupiłem sobie farbki ;)...
Jeśli mogę liczyć 51stan z KS na poprzedni rok, to w tym roku kupiłem tylko bot Faktory na premierę!
W kwietniu urodziny to jako prezent nie będzie się liczyło!
Uncle_Grga
Posty: 556
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 283 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Uncle_Grga »

rastula pisze: 30 mar 2023, 10:37

Myślę, że do jutra wytrzymam ...więc z dumą stwierdzam: w marcu kupiłem:

NIC, ZERO , NULL (...)

PS. ale kupiłem sobie farbki ;)...
Bite szklane, nie liczy się.. było kupowane!
Farbka nie-farbka, było!

Ps. A nie.. to temat o kupowaniu.
To w porządku jest.. ;(

Ps.2. Ja 51 odbiorę w sobotę, to w sumie pójdzie w rozrachunek kwietnia, nie? To ja w marcu też na czysto.. zakupowe znaczy. Bo ilościowo to... w marcu wygrałem dwie gry w internetach.. :roll:
ODPOWIEDZ