Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
rodan77
Posty: 742
Rejestracja: 26 lut 2021, 11:00
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 17 times
Been thanked: 18 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rodan77 »

Robin Wood pisze: 01 mar 2023, 12:16 Merchants & Marauders z dodatkiem Seas of glory (Kupcy i Korsarze w PL). Nowiutkie, jeszcze w folii :)
Bo uwielbiam klimaty pirackie, na dodatek w sandoxowej oprawie. Dodatek ma sporo treści, fajnie rozszerza i poprawia niedoróbki z podstawki. Jestem dumny z siebie, że udało mi się dorwać ten tytuł jeszcze zapakowany. :)
gdzie dorwałeś i za ile?
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 659
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 240 times
Been thanked: 357 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Otorek »

Ostatnio więcej sprzedaży niż zakupów, ale udało mi się bardzo korzystnie z forum dorwać (pozdrawiam!):
- Old School Tactical: Volume 2 – West Front 1944/45
od razu dobrałem dodatek:
- Old School Tactical: Airborne

Tytuł to typowa gra wojenna z II WŚ na poziomie taktycznym małych oddziałów, ale z uwzględnieniem pojazdów w odróżnieniu od Combat Commandera. Mechanika jest też bardziej tradycyjna i na tyle nie pokomplikowana, że można próbować wciągać znajomych. Rozmiar planszy jest też absurdalnie, amerykańsko ogromny.
lemon_curry
Posty: 273
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 49 times
Been thanked: 21 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: lemon_curry »

Elvaro pisze: 07 paź 2022, 12:56 - „Clash of Cultures” Monumentalna Edycja bo muszę przekonać się, co wart jest duński klasyk poprzedniej dekady, czy przebije „Era of Tribes”.
która lepsza?
sortirus
Posty: 131
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 21 times
Been thanked: 43 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: sortirus »

Ostatnio na On Table była promocja na "Karczma pod Pękatym Kuflem", tytułu nie znałem, ale byłem ciekawy jak może być zrobiona gra o karczmie. Po kilku minutach filmiku z zasadami zakochałem się i od razu kupiłem. Jestem już po pierwszej rozgrywce i jest to jedna z moich ulubionych gier a jeszcze czeka kilka modułów i dodatek do ogrania ;)
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 851 times
Been thanked: 625 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: bajbaj »

lemon_curry pisze: 02 mar 2023, 16:00
Elvaro pisze: 07 paź 2022, 12:56 - „Clash of Cultures” Monumentalna Edycja bo muszę przekonać się, co wart jest duński klasyk poprzedniej dekady, czy przebije „Era of Tribes”.
która lepsza?
Choć to pytanie nie do mnie, to może pomogę.

Era of Tribes to dość niszowy produkt, owoc ksa, który zebrał niecałe 100 tys. euro. Gra silnie wzorowana na CIV 1 (może CIV 2) i mająca znakomity klimat rozwoju przestrzennego oraz zarządzania tym rozwojem oraz rozwojem technologicznym (nie można przegiąć w żadną ze stron). Sporo fajnych pomysłów, bardzo sprytnie przemyślana walka (rzucamy kostkami, ale jest bardzo wiele sensownych modyfikatorów, wynikających z tego, jakie mamy imperium, ile dostępnego wojska, czy na tym polu już wygraliśmy etc.). Do tego asymetryczne frakcje ... Czyli wszystko niby super! Ale, ale, ale w porównaniu z Clashem to półamatorskie dzieło, mechaniki są unikatowe, ale niewygładzone. Wykonanie fizyczne gry z niby fajne, ale kolorystyka się zlewa. Zasady napisane dość amatorsko. To typowy ambitny projekt pasjonata, bardzo ciekawy, ale mocno niedopracowany. U mnie ma EoT 8/10, ale mam syna, który się ją jara i stąd mam z kim grać :D Gdybym miał wybierać, co kupić, to wziąłbym Clasha w wersji monumentalnej.
Yiquan
Posty: 10
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:19
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yiquan »

Plains Indian Wars.....bo z GMT czas przygodę zacząć :wink:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rastula »

Quadro Polis - trafiła się okazja poniżej 100 zł, to nie zastanawiałem się więcej - jakości i streamline jak w najlepszych tytułach days of wonder - ma sporą szansę trafiać na stół, nie tylko na półkę...

talie do Summoner Wars I ed. - w pierwszą syn chce grać, więc uzupełnienie wjechało ( swoją drogą dużo tego wydali ... ludzie widać nie przerzucili się na 2 ed zbytnio a rynek nasycony...) - dostępność dużych zestawów I ed nawet z drugiej ręki nie jest duża ...a już szczególnie "Przymierzy" ...
Semen
Posty: 127
Rejestracja: 22 lis 2011, 15:01
Has thanked: 25 times
Been thanked: 20 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Semen »

Kupiłem co prawda dawno temu sobie na prezent z okazji mojej grudniowej kumulacji (mikołajki, urodziny, święta) ... ale ...
To nic że 6 marca - a nie grudnia, to nic że 3 lata później, niż zgodnie z planem: dziś odebrałem paczkę z niezwykłą grą: Europa Universalis The Price of Power. Nie wiem kiedy zagram, nie wiem jak przekonam syna do lektury zasad, nie wiem jak wytłumaczę żonie, że w tę grę nie zagra z marszu ("no weź, streść mi tylko akcje i gramy - wyjdzie w graniu" :) ale jedno wiem: muszę kupić stół :D
Darkstorm
Posty: 834
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 127 times
Been thanked: 182 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Darkstorm »

Wojna o pierścień + dodatki + insert + figurki gór.
Bo tak :wink:
A na poważnie to dawno mnie tak żadna gra nie sieknęła. Jest to dosyć dziwne bo grałem w to już jakiś czas temu i owszem było fajnie ale nie czułem, że muszę to mieć. Niedawno zagrałem znowu, potem znowu i cytując klasyka "jak do tego doszło nie wiem".
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 595
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 161 times
Been thanked: 156 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Muleq »

Darkstorm pisze: 07 mar 2023, 15:37 Wojna o pierścień + dodatki + insert + figurki gór.
Bo tak :wink:
A na poważnie to dawno mnie tak żadna gra nie sieknęła. Jest to dosyć dziwne bo grałem w to już jakiś czas temu i owszem było fajnie ale nie czułem, że muszę to mieć. Niedawno zagrałem znowu, potem znowu i cytując klasyka "jak do tego doszło nie wiem".
Mam bardzo podobnie jak Ty. Też kiedyś grałem i to jeszcze w pierwszą edycję ale wtedy jakoś gra mnie nie porwała. Obecnie nie ma gry, która sprawiałaby mi większą frajdę i to niezależnie czy wygrywam czy przegrywam, banan nie schodzi mi z twarzy :wink: . Ostatnio skończyliśmy partię o 00:30, a kumpel do mnie: "to co rozkładamy od nowa??" :wink: . A żeby nie było, że nie na temat to co kupiłem ostatnio?? Oczywiście matę do WoPa :wink: .
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3210
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 417 times
Been thanked: 1007 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

Darkstorm pisze: 07 mar 2023, 15:37 cytując klasyka "jak do tego doszło nie wiem".
Dostajesz Wacpan kciuka, bo po przeczytaniu posta cala droge na rowerze nucilem te melodie z usmiechem pod nosem ;)

Ale zeby nie bylo tak rozowo, to pelen nadziei sprawdzam lokacje powyzszych Panow, a tam jeden Gda, drugi Kra. Jak zyc, moze ktos z Waw z takim bakcylem WoP?
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

AKROPOLIS- bo Taluvę ciężko dostać, a to taka namiastka :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Golfang »

Semen pisze: 06 mar 2023, 22:42 Kupiłem co prawda dawno temu sobie na prezent z okazji mojej grudniowej kumulacji (mikołajki, urodziny, święta) ... ale ...
To nic że 6 marca - a nie grudnia, to nic że 3 lata później, niż zgodnie z planem: dziś odebrałem paczkę z niezwykłą grą: Europa Universalis The Price of Power. Nie wiem kiedy zagram, nie wiem jak przekonam syna do lektury zasad, nie wiem jak wytłumaczę żonie, że w tę grę nie zagra z marszu ("no weź, streść mi tylko akcje i gramy - wyjdzie w graniu" :) ale jedno wiem: muszę kupić stół :D
A to stołu nie dodawali gratis do pledga?
----------------
10% flamberg.com.pl
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Golfang »

Ja kupiłem ostatnio Roll Playera - pomyślałem, że nie mam nic takiego rzucanego (poza Twilight Inscription) więc to wyglądało sympatycznie... po zagraniu kilka razy uważam że jest lepsze niż Sagrada.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

psia.kostka pisze: 07 mar 2023, 18:17
Darkstorm pisze: 07 mar 2023, 15:37 cytując klasyka "jak do tego doszło nie wiem".
Ale zeby nie bylo tak rozowo, to pelen nadziei sprawdzam lokacje powyzszych Panow, a tam jeden Gda, drugi Kra. Jak zyc, moze ktos z Waw z takim bakcylem WoP?
Ja trochę grywam - 3 partie mam w ciągu pół roku. Ale nie mam swojego egzemplarza 😁
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: 13thcaesar »

Weather Machine, On Mars - stwierdziłem że czas w końcu zapoznać się z grami tego słynnego Vital Lacerdy i...już po pierwszych rozgrywkach (najpierw w Weather Machine, potem w On Mars) razem z synem byliśmy pod olbrzymim wrażeniem zarówno wykonania tych gier jak i samej mechaniki. Jesteśmy zachwyceni zarówno Weather Machine jak i On Mars (tym drugim bardziej) i te gry tylko zaostrzyły nasz apetyt na zakup kolejnych gier tego autora - Lisboa i Kanban EV.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: hipcio_stg »

rastula pisze: 06 mar 2023, 16:31 Quadro Polis - trafiła się okazja poniżej 100 zł, to nie zastanawiałem się więcej - jakości i streamline jak w najlepszych tytułach days of wonder - ma sporą szansę trafiać na stół, nie tylko na półkę...

talie do Summoner Wars I ed. - w pierwszą syn chce grać, więc uzupełnienie wjechało ( swoją drogą dużo tego wydali ... ludzie widać nie przerzucili się na 2 ed zbytnio a rynek nasycony...) - dostępność dużych zestawów I ed nawet z drugiej ręki nie jest duża ...a już szczególnie "Przymierzy" ...
Polecam od razu rozglądać się za małym dodatkiem. Niewiele kosztuje, a sporo wnosi.
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 266
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 262 times
Been thanked: 108 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: preshiq »

Diuna Potęga Ix -> bo po pierwszych kilku partiach w podstawkę, widzę że dodatek wniesie fajne rzeczy do gry (lepsza ekonomia, więcej wyborów).
Catan Junior - bo chciałem fajnej gierki dla moich dzieciaków (lat 5 i 8 ) wprowadzającej podstawy gier ekonomicznych. Do tej pory grali bardziej w przygodówki (Karak, Avel). Po pierwszych 3 partiach wg mnie jest bardzo dobrze - gra prosta, ale nie prostacka, a dzieciaki muszą kombinować na kilku poziomach.
Queendomino - bo chodzi teraz po śmiesznych cenach (ok 60 zł) jak za tę jakość wydania.
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Dazir »

Monster Hunter World The Board Game - Allin - bo to mix KDM, Dark souls, Devil May cry i podobnych. świetnie wykonane (standard SFG), spora regrywalnosc i rozwój mysliwych.
Devil may cry Walking Arsenal - bo komplet musi byc;)

A po lutym było, żadnych więcej gier dopóki...
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 857
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 292 times
Been thanked: 283 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: KOSHI »

Miałem już nie wchodzić w Zombicide fantasy, ale oferuje zdecydowanie więcej od 2 Ed i jest bardziej spójna z dodatkami. Poza tym gra z dodatkowymi zombiakami z 1 Ed jest może i fajna, ale bardzo zamula bo spawn jest masakryczny. Otworzyłem praktycznie zestaw fantasy jaki miałem z lekką modyfikacją o nie chciane elementy, które się nie sprawdziły. I w ten sposób stałem się posiadaczem Czarnej Plagi po raz 3. Do tego dobrany Wulfsburg, Kompanii, Strzelcy i NPC 1. Abo pack mi został z poprzedniej sprzedaży.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 659
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 240 times
Been thanked: 357 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Otorek »

Tym razem typowo wojenne zakupy:

- Salerno 43 - ze słyszenia polecany na wejście w średniej ciężkości tytuły hex&counter i po jednej nie pełnej grze w skrócony scenariusz muszę sięzgodzić, że system nie jest banalny, ale nie przygniata swoją złożonością. NA pierwszy rzut oka gra prezentuje się znakomicie dla niewprawionego wojennika.

- Fire in the Lake: Fall of Saigon - korzystając z promocji na Planszostrefie przyszłościowy zakup dodatku do znakomitej gry z serii COIN

- Normandy 44 - po pierwszych wrażniach nad Salerno 43, kupiłem "na zapas" większy i dostępny tytuł Marka Simonitcha - za pewnie nieszybko wpadnie na stół, żeby nie rozmieniać się na drobne przy Salerno 43.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: seki »

Fleet the Dice - bo lubię wykreślanki a ta jest podobno dobra. Nikt nie chciał sprzedać używki więc zakupiłem prawdopodobnie jedyny egzemplarz dostępny w planszostrefie korzystając z niedawnej promocji.

Scout - bo lubię małe ale sprytne karciane gry. Ta jest ostatnio mocno ogrywana na świecie więc chcę sprawdzić.
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Pluck »

- zamek sokol - bo wlasnie sie zorientowalem ze zamek ma dodatek
- rysostwory x 3 bo kto ma male dzieci ten wie
- brakujacy zestaw kart do TM
- 7 cudow pojedynek agora - bo nie mam. Pewnie nigdy nie zagram ale mam komplet :)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: eveni »

Zakupy z promek do rodzinnego grania: Wsiąść do pociągu Europa rocznicowa, Jamajka i Dixit.

Preordery: Ziemia i dodatek do Diuny Imperium.

Poza tym jeszcze jakoś same wpadły do koszyka: Collector box do Najeźdźców z północy, Wsiąść do pociągu Amsterdam i sporo koszulek.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

3 brakujące modele z Nova Aetas do użytku w Nova Aetas Renaissance, tj.:
- Hunter
- Mater Ignis
- Salamander x 5

... bo była fajna okazja, a teraz mam komplecik figurek z 1 edycji do użycia w 2 edycji. Co więcej około 80% z nich jest już nawet pomalowanych i grzecznie czeka, aż Czacha wywiąże się z wersji PL.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
ODPOWIEDZ