Wyjdzie w Graniu

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
czikenpredator
Posty: 266
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 58 times

Re: Wyjdzie w Graniu - Recenzje, Podcast, Pudełko Nonsensu...

Post autor: czikenpredator »

Ucieczka: Świątynia Zagłady – GAMEPLAY (Pełna Rozgrywka)

"Czy niczym Indiana Jones – dzięki sporej dozie farta – [Madzia, Kamis i Wojtek] unikną pewnej śmierci? Czy skończą jak jego mniej szczęśliwi poprzednicy, których szczątki zwykł znajdować na swojej drodze?"
Awatar użytkownika
czikenpredator
Posty: 266
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 58 times

Re: Wyjdzie w Graniu - Recenzje, Podcast, Pudełko Nonsensu...

Post autor: czikenpredator »

WWG Podcast #5: Czy dobre gry muszą smażyć mózgi? Relaksujący miodek i pogromcy karcianej mądrości

"Kamis, Madzia i Wojtek wspólnie, obiektywnie i raz na zawsze ustalą, czy granie w skomplikowane gry to oznaka inteligencji, biegłości i planszówkowego dobrego smaku, czy może to właśnie sięganie głównie po proste tytuły świadczy o dojrzałości, braku kompleksów i docenieniu elegancji."
Awatar użytkownika
czikenpredator
Posty: 266
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 58 times

Re: Wyjdzie w Graniu - Recenzje, Podcast, Pudełko Nonsensu...

Post autor: czikenpredator »

Carcassonne (+ Karczmy i Katedry) – Recenzja Wyjdzie w Graniu

Dziś na widelcu tegoroczny jubilat – Carcassonne. Czy zameczki, wiejskie polanki i wylegujący się całymi dniami w słońcu chłopi skradną nasze serca? Czy to jest ten klasyk, którego szukacie? Też kilka słów o dodatkach, a przede wszystkim o “Karczmy i Katedry”.
Awatar użytkownika
czikenpredator
Posty: 266
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 58 times

Re: Wyjdzie w Graniu - Recenzje, Podcast, Pudełko Nonsensu...

Post autor: czikenpredator »

Recenzenci w Dziczy — Czy WWG przetrwa? (Dziennik WWG)

W dzisiejszym wydaniu wiadomości patrzymy na to, co udało się przez te ponad pół roku osiągnąć na kanale Wyjdzie w Graniu. Jest to też niepowtarzalna okazja, by obejrzeć archiwalne nagranie programu dokumentalnego o życiu i kulisach WWG – programu, dodajmy, prowadzonego przez kontrowersyjnego podróżnika i dokumentalistę Mirka „Pogromcę” Żukowskiego. A wszystko to dlatego, że na szali waży się przetrwanie lub upadek kanału i portalu. Zapraszamy na audycję i życzymy Państwu miłego wieczoru!
Awatar użytkownika
czikenpredator
Posty: 266
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 58 times

Re: Wyjdzie w Graniu - Recenzje, Podcast, Pudełko Nonsensu...

Post autor: czikenpredator »

Już za chwileczkę, już za momencik wrócimy na WWG z zupełnie nowymi materiałami. Aby umilić oczekiwanie już dziś wrzuciliśmy za to na kanał najciekawsze wpadki, improwizacje i ogólnie rzeczy, które wykroczyły poza koleiny scenariusza przy nagrywaniu materiałów do tej pory:

Wyjdzie w Graniu – Kulisy, Wpadki i Urywki #1
mordajeza
Posty: 360
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 245 times

Re: Wyjdzie w Graniu - Recenzje, Podcast, Pudełko Nonsensu...

Post autor: mordajeza »

czikenpredator pisze: 05 maja 2021, 20:37 Recenzenci w Dziczy — Czy WWG przetrwa? (Dziennik WWG)
A wszystko to dlatego, że na szali waży się przetrwanie lub upadek kanału i portalu. Zapraszamy na audycję i życzymy Państwu miłego wieczoru!
Pewnie to jakiś dziwny zbieg okoliczności, ale mam wrażenie, że w większości przypadków, kiedy gdzieś mi się pojawiliście, było to w kontekście "czy kanał przetrwa?!" W każdym razie głównie z takimi rozterkami mi się na razie kojarzycie. Może to tylko taki marketing czy coś - nie wiem, bo nie kliknąłem. Bez urazy ;)

Żeby nie było, że tylko jakieś podśmiechujki robię, to recenzja Królestwa Królików była spoko :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2641 times
Been thanked: 2330 times

Re: Wyjdzie w Graniu - Recenzje, Podcast, Pudełko Nonsensu...

Post autor: Curiosity »

mordajeza pisze: 21 maja 2021, 18:25 recenzja Królestwa Królików była spoko :)
Powiem więcej, recenzja Królików była NAJLEPSZYM nagraniem, jakie zostało zamieszczone na kanale. Czyli można powiedzieć, że potem było już gorzej. Może to da twórcom do myślenia? Konwencja kanału jest fajna, ale martwi mnie, że więcej jest nagrań stricte kabaretowych niż recenzenckich. Jeśli chcecie iść w tę stronę to życzę powodzenia, ale cofnę suba.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
czikenpredator
Posty: 266
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 58 times

Re: Wyjdzie w Graniu - Recenzje, Podcast, Pudełko Nonsensu...

Post autor: czikenpredator »

mordajeza pisze: 21 maja 2021, 18:25
czikenpredator pisze: 05 maja 2021, 20:37 Recenzenci w Dziczy — Czy WWG przetrwa? (Dziennik WWG)
A wszystko to dlatego, że na szali waży się przetrwanie lub upadek kanału i portalu. Zapraszamy na audycję i życzymy Państwu miłego wieczoru!
Pewnie to jakiś dziwny zbieg okoliczności, ale mam wrażenie, że w większości przypadków, kiedy gdzieś mi się pojawiliście, było to w kontekście "czy kanał przetrwa?!" W każdym razie głównie z takimi rozterkami mi się na razie kojarzycie. Może to tylko taki marketing czy coś - nie wiem, bo nie kliknąłem. Bez urazy ;)

Żeby nie było, że tylko jakieś podśmiechujki robię, to recenzja Królestwa Królików była spoko :)
Hej, dzięki że napisałeś o tym, zastanowimy się na pewno skąd mogło się to wrażenie wziąć. Nie przypominam sobie byśmy w jakimkolwiek wcześniejszym filmiku lub opisie próbowali jakoś specjalnie sugerować, że kanał może nie przetrwać albo ogólnie grać z tym pomysłem.

Tutaj ten motyw się pojawia w dwóch znaczeniach, bo z jednej strony sam materiał po prostu o tym jest - to znaczy jeśli nie znajdą się osoby chętne by nam pomóc w utrzymaniu kanału, to zwyczajnie nie będzie to fizycznie możliwe w długiej perspektywie. Naprawdę jesteśmy niezależnym kanałem i naprawdę mamy ograniczone możliwości, ale też naprawdę staramy się robić swoje i cieszyć się tym co jest. Ale jest też to tutaj użyte półżartem, bo w materiale trochę bawiliśmy się z takim medialnym "sensacjonalizmem". Oczywiście możesz sam ocenić na ile nam się to udało oglądając materiał do czego uprzejmie zachęcam, ale nie namawiam :wink:
Curiosity pisze: 21 maja 2021, 18:35
mordajeza pisze: 21 maja 2021, 18:25 recenzja Królestwa Królików była spoko :)
Powiem więcej, recenzja Królików była NAJLEPSZYM nagraniem, jakie zostało zamieszczone na kanale. Czyli można powiedzieć, że potem było już gorzej. Może to da twórcom do myślenia? Konwencja kanału jest fajna, ale martwi mnie, że więcej jest nagrań stricte kabaretowych niż recenzenckich. Jeśli chcecie iść w tę stronę to życzę powodzenia, ale cofnę suba.
I tą opinię również przyjmuję w imieniu zespołu z pokorą. Przykro mi, że odnosisz takie wrażenie, bo wkładamy naprawdę masę pracy, serca i przede wszystkim czasu w to co robimy. Szczególnie zaskakujące jest dla mnie to, że rozumiem przez to, że uważasz, że żadna z późniejszych recenzji (czy Madzi, czy moich, czy wspólnych) nie była równie ciekawa i merytoryczna jak Królestwo Królików. "Zaskakujące" bo prywatnie chyba inaczej oceniam poziom merytoryczności i kabaretowości pomiędzy recenzjami, ale nie będę tej oceny rozwijał, żeby nie sprawiać wrażenia, że polemizuję z Twoim doświadczeniem, bo w pełni je szanuję i zastanowię się co je spowodowało.

Nie jest tajemnicą, że recenzje w takim formacie to najbardziej wymagające pod każdym względem materiały i że ich przygotowanie w tej formie naprawdę dużo nas kosztuje (i czasu i pośrednio również pieniędzy), więc liczymy się z tym, że pozostałe materiały będą miały inny charakter i jako mniej "reprezentatywne" będą dla niektórych być może mniej interesujące.

Oczywiście jeśli zdecydujesz się odsubskrybować kanał to nie możemy nic na to poradzić. Co prawda nie monetyzujemy YouTube, więc subskrybcje bezpośrednio nic nam nie dają, ALE naprawdę zależy nam na tym, żeby nasze materiały były jak najlepsze i żeby były dla ludzi przyjemne i użyteczne, bo nie robimy ich oczywiście dla siebie (zwłaszcza, że jak wspominałem wiąże się to dla nas ze sporymi kosztami finansowymi i czasowymi) :wink:
Ostatnio zmieniony 09 cze 2021, 17:37 przez czikenpredator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2641 times
Been thanked: 2330 times

Re: Wyjdzie w Graniu - Recenzje, Podcast, Pudełko Nonsensu...

Post autor: Curiosity »

No dobra, to już konkretniej. Recenzja Królików to była bomba, która wybuchła w polskim recenzenckim internecie i to wybuchła z takim hukiem, że inni recenzenci mogli się tylko otrzepywać z odłamków. Oczywiście, że były kolejne dobre recenzje, ale kanał padł ofiarą "efektu wow". Wejście było takie, że siłą rzeczy ciężko jest to przebić, bo ile razy można zaskakiwać widzów czymś nowym?
Spoiler:
Zupełnie nie trafiają do mnie nagrania w stylu "test przekąsek" czy to budowanie wieży z elementów gier - to miało być śmieszne i może było, ale po prostu nie tego szukam. I jeśli na kanale będzie większość takich "treści zastępczych" to przestanę go oglądać.

Tyle ode mnie.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
czikenpredator
Posty: 266
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 58 times

Re: Wyjdzie w Graniu - Recenzje, Podcast, Pudełko Nonsensu...

Post autor: czikenpredator »

Jeśli chodzi o pierwszą część komentarza to jest to możliwe, że sporo osób mogło tak to odebrać. Wydaje mi się, że po części cokolwiek byśmy nie zrobili, to w jakimś stopniu jest to nieuniknione. Ale nie znaczy to, że nie myślimy co możemy zrobić z tym co mamy, by jakoś jeszcze zaskoczyć te osoby.
Curiosity pisze: 21 maja 2021, 19:14 (...)
Zupełnie nie trafiają do mnie nagrania w stylu "test przekąsek" czy to budowanie wieży z elementów gier - to miało być śmieszne i może było, ale po prostu nie tego szukam. I jeśli na kanale będzie większość takich "treści zastępczych" to przestanę go oglądać.

Tyle ode mnie.
Rozumiem. W oczywisty sposób nie tworzyliśmy tych materiałów z intencją by były "zastępcze" w sensie "bylejakie", staraliśmy się by były ciekawe i jak widać są osoby, którym się podobały. Ale w jakimś stopniu jest to efekt tego o czym pisałem wcześniej i te materiały zawsze mogłyby być dużo lepsze nawet nie będąc recenzjami. Powiem więc tylko, że od początku chcieliśmy by kanał był pogodzeniem merytoryczności z humorem i na pewno nie zamierzamy rezygnować z tej pierwszej. Cały czas analizujemy co zadziałało, a co niekoniecznie - a jeśli tak to dlaczego - i staramy się ulepszać na każdym polu. Wiemy co możemy zrobić by dostarczać bardziej dopracowane materiały, bardziej wypełnione treścią i bardziej regularnie, ale nie oszukamy tego, że dobre materiały po prostu kosztują (w różnych sensach tego słowa) i tylko w celu zwrócenia na tą kwestię uwagi pozwoliliśmy sobie na uruchomienie Patronite i na ten - być może delikatnie prowokacyjny - tytuł filmiku, w którym o tym mówimy :)
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Wyjdzie w Graniu - Recenzje, Podcast, Pudełko Nonsensu...

Post autor: lotheg »

Popieram kolegę Curiosity. Również przestałem sprawdzać, ponieważ poszło to w kierunku okołorecenzenckim niż czystych recenzji. Zgadzam się, że recenzja KK była super i tego powinniście się trzymać. Ja mam wrażenie, że takie materiały specjalne jak "wpadki" i inne można robić jak się rok-dwa jest na YT i jest z czego to zebrać i wybrać najlepsze. Życzę jednak powodzenia! :)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Wyjdzie w Graniu - Recenzje, Podcast, Pudełko Nonsensu...

Post autor: Szewa »

Dorzuce swoje trzy grosze, jesli moge, gdyz zgadzam sie z uzytkownikami wyzej. Po recenzji KK ciekawym materialem byla recenzja Cyklad, a potem materialy (np. Test przekasek i Ukladanie elementow, wt.?), mimo ciekawego podejscia i dobrej realizacji, staly sie nudne i coraz bardziej odrzucaly mnie od kanalu.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2070
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 274 times
Been thanked: 427 times

Re: Wyjdzie w Graniu - Recenzje, Podcast, Pudełko Nonsensu...

Post autor: tomp »

Mi z kolei bardzo się podobała recenzja TM. Zrobiona w 2021 i realiami tego co oferują gry wydane do tego roku. W perspektywie obecnie dostępnych gier wg mnie bardzo łagodnie podeszliście do oceny TM (warto obejrzeć odcinek i zastanowić się dlaczego tak to ujmuję).
Zakładam, że gdyby gra wyszłaby w tym roku, mało który recenzent chciałby to oceniać, a tym bardziej powiedzieć coś lepiej niż "dobry średniak".
Podejrzewam, że wielu fanbojom TM nie spodobało się rzetelne podejście do omówienia gry. Stąd odosobnione głosy niezadowolenia w stronę waszego kanału.
Youtube to medium rozrywkowe w szerokiej perspektywie. Znajdzie się też miejsce na Wasz koncept do przedstawiania treści.

PS. Słyszałem parę opinii, ale całkowicie popieram wszystkich hejterów. Niech robią wam reklamę 8) Niech licznik subów wam rośnie.
PS2. Jak w filmiku jeszcze raz zobaczę choćby cień dowcipu, mrugnięcie okiem do widza, pozytywne podejście do życia albo choćby zabawną metaforę, to nie wycofam suba.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
mordajeza
Posty: 360
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 245 times

Re: Wyjdzie w Graniu - Recenzje, Podcast, Pudełko Nonsensu...

Post autor: mordajeza »

czikenpredator pisze: 21 maja 2021, 19:00 Nie przypominam sobie byśmy w jakimkolwiek wcześniejszym filmiku lub opisie próbowali jakoś specjalnie sugerować, że kanał może nie przetrwać albo ogólnie grać z tym pomysłem.
Przejrzałem sobie Wasze materiały (tytuły) i rzeczywiście tylko raz się ten wątek pojawia. Nie wiem czemu miałem myśli w stylu "O matko, a ci znowu hamletyzują". Może wg algorytmów YT jestem jakimś targetem tego typu treści, że pojawiało mi się to tyle razy w polecanych (a ja nie zwróciłem uwagi, że to ten sam film). Zwracam honor (ale jak w tym dowcipie - niesmak pozostał :p).

Recenzję TM obejrzałem i też uważam, że w 2021 r. to taki średniak+ (co więcej - są gry równolatki, które zestarzaly się o wiele lepiej). Choć może użyłbym innych argumentów, gdybym był recenzentem (ale nie jestem).
Awatar użytkownika
czikenpredator
Posty: 266
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 58 times

Re: Wyjdzie w Graniu - Recenzje, Podcast, Pudełko Nonsensu...

Post autor: czikenpredator »

lotheg pisze: 21 maja 2021, 22:51 Popieram kolegę Curiosity. Również przestałem sprawdzać, ponieważ poszło to w kierunku okołorecenzenckim niż czystych recenzji. Zgadzam się, że recenzja KK była super i tego powinniście się trzymać.
Szewa pisze: 21 maja 2021, 23:10 Dorzuce swoje trzy grosze, jesli moge, gdyz zgadzam sie z uzytkownikami wyzej. Po recenzji KK ciekawym materialem byla recenzja Cyklad, a potem materialy (np. Test przekasek i Ukladanie elementow, wt.?), mimo ciekawego podejscia i dobrej realizacji, staly sie nudne i coraz bardziej odrzucaly mnie od kanalu.
Te komentarze również są dla nas trochę przykre biorąc pod uwagę, że wymieniacie dosłownie pierwsze recenzje, które zrobiliśmy jakby sugerując, że wszystkie, które później robiliśmy (m.in. Spirit Island, Kartografowie, Terraformacja, Catan, Aeon's End, Carcassonne i inne) są Waszym zdaniem niewarte wzmianki? Chyba, że mówicie o tym jak odbieracie recenzje, których nie oglądaliście? Pewnie nie o to Wam chodziło, ale wybaczcie, że upewniam się, bo nieco przykra dla nas strona to, że wiemy, że wkładaliśmy w nie tyle samo, a właściwie nawet więcej pracy oraz serca - i nie mówię tu o żartach tylko o pracy przy ograniu, przygotowaniu samej treści recenzji, nagraniu i montażu.

Od samiutkiego początku założyliśmy, że co czwarty materiał, to pewnego rodzaju zabawa z planszówkami, nie dlatego, że nie interesuje nas mówienie o grach, ale dlatego że chcemy zachować pewien zdrowy dystans do tego czym są planszówki (sztuką, zabawą, rozrywką, ale nie sferą sacrum) oraz mieć również jakieś treści dla osób, które chcą właśnie lżejszego podejścia do tematu albo dopiero odkrywają planszówki. Mówię co czwarty, bo oczywiście nasz podcast można lubić lub nie, ale rozmawiamy tam w zasadzie tylko o grach i pod tym względem to najbardziej czysto "growy" typ materiału obok recenzji. Ostatnio eksperymentowaliśmy też z gameplayem, który zdawał nam się typem materiału czysto gamerskiego, popełniamy czasem też artykuły o grach.

Recenzji zwyczajnie nie jesteśmy w stanie przygotowywać za darmo w obecnej formie (i poziomie produkcji) znacząco częściej niż to robimy - ba utrzymanie obecnej częstotliwości jest sporym wyzwaniem, ale takim, które z radością podejmujemy :) W tym sensie tytuł odcinka o tym jak powstaje program i wsparciu na Patronite hamletyzowaniem do końca nie jest, bo faktem jest, że bez wsparcia zwyczajnie nie będzie możliwe w dłuższej perspektywie realizowanie tego programu i poziom tego wsparcia wprost przełoży się na to na ile będziemy mogli utrzymać/zwiększyć częstotliwość i jakość materiałów. Ale liczymy się też z tym, że ludzie muszą mieć czas zastanowić się czy ten kanał jest warty utrzymania, więc cokolwiek by się nie działo na pewno przez określony czas nie zawiesimy jeszcze broni :wink: 8)

Zaskakuje mnie więc wrażenie, które macie, że "ostatnio" poszliśmy w kierunku nierecenzenckim, bo materiał "o układaniu wież" był jednym z pierwszych na kanale (przed recenzją Cyklad), a staraliśmy się by materiałów czysto "gamerskich" było tyle samo lub jeśli już to więcej niż wcześniej. Możliwe, że przez brak budżetu na komercyjny marketing (bo priorytetem jest dla nas jakość materiałów) algorytmy nie podsuwają tych materiałów, które chcemy tylko to co ludzi najbardziej "strigeruje" zdaniem algorytmu, bo przecież tak działa "darmowy" internet wujków G i F w 2021 roku. Możemy na pewno zachęcić do korzystania z wyjdziewgraniu.pl
lotheg pisze: 21 maja 2021, 22:51 Ja mam wrażenie, że takie materiały specjalne jak "wpadki" i inne można robić jak się rok-dwa jest na YT i jest z czego to zebrać i wybrać najlepsze. Życzę jednak powodzenia! :)
Z grubsza to właśnie zrobiliśmy tylko nie czekaliśmy do pełnego roku, bo mieliśmy akurat chwilę by to zrobić, a materiału mieliśmy jak widać zdecydowanie pod dostatkiem.

Ale tak jak pisałem wyżej szczerze przyjmujemy te opinie z pokorą, będziemy zastanawiać się z czego wynikają i co możemy jeszcze w naszej sytuacji zrobić. Jestem ostatnią osobą, która chciałaby komukolwiek mówić, że nie czuje tego co czuje, bo nie tak oczywiście działa rzeczywistość :wink:

Recenzje, gameplay oraz podcasty są jasno oznaczone i wydzielone w osobnych playlistach. Dziękuję w imieniu swoim i reszty WWG za te budujące komentarze, ale dziękuję też za te odrobinę przykre i naprawdę postaramy się wyciągnąć z nich jakieś konstruktywne wnioski.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Wyjdzie w Graniu - Recenzje, Podcast, Pudełko Nonsensu...

Post autor: detrytusek »

To ja żeby zamotać w głowie powiem, że najbardziej mi się podobał pomysł pudełka nonsensu bo był świeży i dobrze robiony. Filmik o robieniu wieży był świetny bo pomysłowy.
Macie z Madzią swego rodzaju "chemię" i wg mnie najlepsze materiały robicie wspólnie. Pojawiają się elementy humorystyczne i to mnie przyciąga. Test przekąsek to jest kierunek, w którym nie chciał bym żebyście poszli.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
j_g
Posty: 1975
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 495 times
Been thanked: 240 times

Re: Wyjdzie w Graniu - Recenzje, Podcast, Pudełko Nonsensu...

Post autor: j_g »

Ja tam się nie znam, ale mam nieodparte wrażenie, że powinniście robić swoje, zamiast analizować dlaczego jakiś element się temu i temu nie podoba i co możecie zrobić by się im bardziej podobało. Chyba nie tędy droga; zamotacie się w tych domysłach, kalkulacjach, stracicie koncepcję, cel, a potem zapał. Macie jakiś wyraźny pomysł na siebie i nie ma co tu rozkminiać będąc w jakichś frustrujących szpagatach, aby niektórym dogodzić i pozbierać niezadowolonych (co i tak się nie uda, bo by tak było, musielibyście się przeistoczyć w Gambita, czy jeszcze kogoś innego). Nic na siłę. By to robić na dłuższą metę, i tak musicie to robić w zgodzie z sobą. To chyba taka uniwersalna prawda.

PS. A nawiasem, akurat dla mnie 'przekąski' miały coś w sobie z "Za chwilę dalszy ciąg programu" i zagrania na nosie dotychczasowemu recenzenctwu - bardzo fajna sprawa...
PS2. ...i, tak, tą opinią też się nie przejmujcie. Miłego dalszego...
Awatar użytkownika
czikenpredator
Posty: 266
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 58 times

Re: Wyjdzie w Graniu - Recenzje, Podcast, Pudełko Nonsensu...

Post autor: czikenpredator »

Chodziło mi raczej o to, że nie jesteśmy (może to kwestia czasu) po prostu całkiem z kamienia oraz że po prostu czytamy komentarze myśląc czy nie składają się na coś inspirującego. Ale rozumiem o czym piszesz, dziekuję i w związku z tym pozwolę sobie nie rozwijać już dalej tego wątku :)
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Wyjdzie w Graniu - Recenzje, Podcast, Pudełko Nonsensu...

Post autor: lotheg »

czikenpredator pisze: 22 maja 2021, 08:37
lotheg pisze: 21 maja 2021, 22:51 Popieram kolegę Curiosity. Również przestałem sprawdzać, ponieważ poszło to w kierunku okołorecenzenckim niż czystych recenzji. Zgadzam się, że recenzja KK była super i tego powinniście się trzymać.
Szewa pisze: 21 maja 2021, 23:10 Dorzuce swoje trzy grosze, jesli moge, gdyz zgadzam sie z uzytkownikami wyzej. Po recenzji KK ciekawym materialem byla recenzja Cyklad, a potem materialy (np. Test przekasek i Ukladanie elementow, wt.?), mimo ciekawego podejscia i dobrej realizacji, staly sie nudne i coraz bardziej odrzucaly mnie od kanalu.
Te komentarze również są dla nas trochę przykre biorąc pod uwagę, że wymieniacie dosłownie pierwsze recenzje, które zrobiliśmy jakby sugerując, że wszystkie, które później robiliśmy (m.in. Spirit Island, Kartografowie, Terraformacja, Catan, Aeon's End, Carcassonne i inne) są Waszym zdaniem niewarte wzmianki? Chyba, że mówicie o tym jak odbieracie recenzje, których nie oglądaliście? Pewnie nie o to Wam chodziło, ale wybaczcie, że upewniam się, bo nieco przykra dla nas strona to, że wiemy, że wkładaliśmy w nie tyle samo, a właściwie nawet więcej pracy oraz serca - i nie mówię tu o żartach tylko o pracy przy ograniu, przygotowaniu samej treści recenzji, nagraniu i montażu.

Z mojej strony: oglądałem recenzję TM, SI, Kartografów, Aeons End, więc moja opinia nie była tylko na bazie KK ;)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
czikenpredator
Posty: 266
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 58 times

Re: Wyjdzie w Graniu - Recenzje, Podcast, Pudełko Nonsensu...

Post autor: czikenpredator »

Wracamy z nowymi materiałami - a na start podcast, w którym głównym tematem jest losowość w grach, czemu gracze jej nienawidzą (oraz czemu skrycie, a czasem nie do końca świadomie tak naprawdę kochają) oraz dzielimy się przemyśleniami o grach, w które się ostatnio zagrywaliśmy - Jaskini, Everdell, ale też rozmawiamy jeszcze nieco dłużej o niedawno recenzowanym na kanale Carcassonne.

WWG Podcast #6: Fantastyczne doliny, kosmos rycerzy – losowe gry czy kupy nietoperzy?

PS jak zwykle wszelkie opinie mile widziane :)
Awatar użytkownika
czikenpredator
Posty: 266
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 58 times

Re: Wyjdzie w Graniu - Recenzje, Podcast, Pudełko Nonsensu...

Post autor: czikenpredator »

Malarze, tancerki, fontanny, a może miniaturowe, XIX-wieczne SimCity? Zawzięty pojedynek czy najbardziej romantyczna gra na świecie? Przed Wami "Paryż: Miasto Świateł" :wink:

Paryż: Miasto Świateł – Recenzja Wyjdzie w Graniu
Awatar użytkownika
czikenpredator
Posty: 266
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 58 times

Re: Wyjdzie w Graniu

Post autor: czikenpredator »

W najbliższy piątek o godz. 20:00 na naszym kanale odbędzie się stream* pełnej rozgrywki "Wyprawy do El Dorado"

Będą emocjonujące pościgi, wielkie maczety i tropikalny pot na czołach :!:

Zapraszamy - i zachęcamy od razu do włączenia przypomnienia na stronie transmisji: https://youtu.be/ytvaGzpBPKs

Kamis, Wojtek i Madzia

*mowa tu o publikacji YouTube w formie "premiery", która pozwala na oglądanie materiału wspólnie z nami i komentowanie na bieżąco przebiegu na specjalnym czacie.
Ostatnio zmieniony 09 lip 2021, 09:45 przez czikenpredator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
czikenpredator
Posty: 266
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 58 times

Re: Wyjdzie w Graniu

Post autor: czikenpredator »

W tym tygodniu na naszym portalu przygotowaliśmy artykuł-zestawienie gier, które idealnie nadają się na nadchodzące lato i wakacje:

Orzeźwiające planszówki na wakacyjne upały

Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 lip 2021, 09:44 przez czikenpredator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
czikenpredator
Posty: 266
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 58 times

Możemy porozmawiać o Cthulhu? – WWG

Post autor: czikenpredator »

Obrazek

Możemy porozmawiać o Cthulhu? – Horror w Arkham (3. edycja) | Recenzja

Wybuchy, pościgi, gustowne kapelusze i kosmiczne macki. Czyli Arkham. A w nim Madzia z nową edycją słynnej gry i kontrowersyjnymi, ale uzasadnionymi opiniami :D Zapraszamy :)

PS Gdy kręciliśmy było 36 stopni na zewnątrz, a Madzia z poświęceniem śmigała w szlafroku, więc na mój gust samym tym zasłużyła na lajka, ale ja nie jestem oczywiście obiektywny :lol:
Awatar użytkownika
czikenpredator
Posty: 266
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 58 times

Gdzie grać poza domem? Najciekawsze miejsca inne niż salonowy stół (PODCAST)

Post autor: czikenpredator »

WWG Podcast #7: Gdzie grać, co brać, z kim się bawić, wakacje
Obrazek

Oprócz najciekawszych (może kontrowersyjnych?) miejsc, w które warto zabrać swoje gry na spacer rozmawialiśmy w tym odcinku podcastu o Little Town, Kolejowym Szlaku, Gold West
ODPOWIEDZ