gdzie zdobyc w Polsce domino inne niż double 6?

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Uiek
Posty: 99
Rejestracja: 30 sie 2004, 11:40
Lokalizacja: Kraków

gdzie zdobyc w Polsce domino inne niż double 6?

Post autor: Uiek »

no właśnie, gdzie można zdobyc inne domino niż double 6? Na świecie jest wiele innych zestawów- double 9, double 12, double 15 (chcialbym to zobaczyć), a jak dotychczas to takie wynalazki widziałem raz na allegro, ale ich cena nie była za bardzo zachęcająca :/
nie znacie może sklepów gdzie można takie wynalazki kupić (byłbym wdzięczny za podanie orientacyjnych cen)
Maciej
Posty: 43
Rejestracja: 16 lis 2004, 20:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej »

Co oznaczają te tejemnicze nazwy?? Chodzi o to że domino double 15 ma cyferki 1-15?? czyli 1/2, 1/3....1/15, 2/1......2/15......15/1 itd?? to jest przecież bardzo dużo kombinacji... wliczając puste domina daje 256 klocków... :)
Awatar użytkownika
Uiek
Posty: 99
Rejestracja: 30 sie 2004, 11:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Uiek »

dokładnie o to chodzi :D double 15 to domino "piętnastkowe" gdzie ilość oczek na dominie wacha się pomiędzy "mydłem" a 15
wiele kombinacji, wiele więcej domin, wiele więcej zabawy (a do tego ogromniaste ilosci innych gier)
Groan
Recenzent
Posty: 33
Rejestracja: 04 cze 2004, 23:04
Lokalizacja: Ballymena/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Groan »

znalazlem na angielskim ebaju:
domino 9 tkowe
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... 30148&rd=1
cena i koszty jak widac, moge kupic, zona okolo 5 maja wraca do polski wiec moze przywiesc...
na amazonie znalazlem:
domino 12 tkowe
http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASI ... 39-3507828
cene widac, a kosztow w tej chwili nie pamietam , ale tez okolo chyba 2 funtow, chyba ze zamowienie przekracza 19 funtow, w tedy dostawa gratis.
twojej ocenie pozostawiam sens takiego zakupu...
Groan
Ekf Fremen
Awatar użytkownika
Uiek
Posty: 99
Rejestracja: 30 sie 2004, 11:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Uiek »

chyba jednak poszyukam gdzies blizej, bo te 11 funtów za 12-stkowe to mnie troche przeraza, ale mimo wszystko wielkie dzięki :)
Wojpajek
Posty: 64
Rejestracja: 21 gru 2004, 15:06

Post autor: Wojpajek »

Ja mam takie po babci z jej lat młodości. Są to takie czarne drewniane klocki z białymi kropkami. I mają wartości nawet o ile dobrze pamiętam ok 15. Ale nie różni się to od domina które ma do 6 kropek.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

W Polsce jest dostępne domino "do 9" (55 kamieni), produkowane w Chinach dla Piatnika. Cena ok. 80 zł. Większe zestawy (do 12 czy nawet 15) w Europie praktycznie nie występują. Zresztą te zestawy służą do innego typu gier, niż te znane w Europie. Większość gier europejskich polega na budowaniu łańcucha, natomiast Amerykanie (szczególnie w południowych stanach) graja głównie w gry wywodzące się z "42", polegajace na braniu lew. To są gry w gruncie rzeczy zbliżone bardziej do gier karcianych typu brydż.

Michał Stajszczak
emilos
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2005, 12:54
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: emilos »

MichalStajszczak pisze:W Polsce jest dostępne domino "do 9" (55 kamieni), produkowane w Chinach dla Piatnika. Cena ok. 80 zł.
Mnie się udało takie dostać w Gdyni na Starowiejskiej. Ładne, w drewnianym pudełku, ale zapłaciłem chyba troszkę więcej. Nie mniej bardzo przyjemnie się nimi gra.
Awatar użytkownika
Uiek
Posty: 99
Rejestracja: 30 sie 2004, 11:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Uiek »

eee :( szczerze mówiąc myślałem, że mnie to trochę mniej będzie kosztować
Leafdrake
Posty: 54
Rejestracja: 21 cze 2004, 23:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Leafdrake »

Widziałem kiedyś (około 3 lata temu - stosunkowo nie dawno) TRIOMINO z trójkątnymi kamieniami. Leżało na półce w Centrum Zabawek w Łodzi. Trochę żałuję, że się wtedy nim nie zainteresowałem. Czy ktoś wiec coś na ten temat? Można gdzieś to kupić?
:::efkon:::
Awatar użytkownika
Uiek
Posty: 99
Rejestracja: 30 sie 2004, 11:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Uiek »

ta gra to domino z trzema polami, kosci sa w kształcie trójkąta, a ilosc kropek wacha sie od 0 do 4, w te gre gra sie na okreslonych planszach

wiecej szczegolow niestety nie znam
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Są dwie wersje triomina. W jednej sa wszystkie mozliwe układy kropek od 0 do 4, w drugiej są cyfry od 1 do 6 ale nie są powtórzone układy stanowiące lustrzane odbicie. Oryginalne Triomino jest produkowane przez firmy Goliath i Peri. W Polsce była wydana podróbka w roku 1997 lub 1998, ale nie sprzedawała sie najlepiej i byc może gdzieś jeszcze zalega na półce sklepowej.
Można znaleźć sporo stron z opisem i zadaniami triomina. Łamigłówki triominowe pojawiały sie kilka lat temu w rubryce łamigłówkowej Gazety Wyborczej.

Michał Stajszczak
Pionek
Posty: 33
Rejestracja: 24 sty 2007, 14:50
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

Post autor: Pionek »

Kupiłem ostatnio triomino, ale jeszcze inne:

http://boardgamegeek.com/image/178674
http://boardgamegeek.com/image/178673
http://boardgamegeek.com/image/178672
http://boardgamegeek.com/image/178670

Jest firmy Peri, ale ma kropki od 0 do 5, bez lustrzanych odbić...

A domino "double 9" bardzo porządne, z kolorowymi oczkami i w zgrabnej puszce kupiłem za 30 zł. Nowe. W sklepie. :)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Pionek napisał:
A domino "double 9" bardzo porządne, z kolorowymi oczkami i w zgrabnej puszce kupiłem za 30 zł. Nowe. W sklepie. :)
Można chyba kupić taniej. Ja sprzedaję detalicznie po 20 zł całkiem przyzwoity zestaw domina dziewiątkowego
http://www.rost.com.pl/Gry/Domino.htm
Pionek
Posty: 33
Rejestracja: 24 sty 2007, 14:50
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

Post autor: Pionek »

Świetna informacja - znajomi szukają... Skieruję ich do Ciebie.
Awatar użytkownika
Lizardy
Posty: 52
Rejestracja: 10 lip 2006, 13:32

Post autor: Lizardy »

Właśnie nabyłem domino double-nine w krakowskim Empiku za 24,99 - polecam
Awatar użytkownika
Krook
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2008, 13:05

Re: gdzie zdobyc w Polsce domino inne niż double 6?

Post autor: Krook »

Moja kobita była w tamte wakacje w Texasie i tam grywała z tubylcami w domino. Tak się jej spodobało, że sobie kupiła. Pech chciał, że w sklepie nie było już mniejszych jak "double 15". Szczerze nie wiedzieliśmy, że to taka rzadkość póki nie przeczytałem tego topiku. Odłożyliśmy domino aż do teraz bo instrukcja z grami była po "amerykańsku". Przetłumaczyliśmy sobie to w miarę możliwości, ale co rusz spotykały nas jakieś nieścisłości.
Zaraz zabieram się do lektury http://www.dominozone.republika.pl. Mam nadzieję, że znajdę jakąś grę na taką ilość oczek :D
BTW to klocków jest 136 a nie 256 jak ktoś tu wspomniał ;P
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: gdzie zdobyc w Polsce domino inne niż double 6?

Post autor: MichalStajszczak »

Na stronie www.dominozone.republika.pl opisane są głównie gry, do których używane jest domino szóstkowe (double 6). Jest też trochę o dziewiątkowym (double 9). A o double 12 i double 15 chyba nie ma nawet wzmianki. Na szczęście w niektóre gry mozna grać dowolnym kompletem kamieni. Na stronie firmy Puremco (największego w USA i chyba na śwoecie dostawcy sprzętu do gry w domino), przy opisie niektórych gier jest adnotacja "any domino", co mozna rozumieć jako informację o tym, że można grać zarówno dominem szóstkowym, jak i większymi. Ale te instrukcje są też napisane "po amerykańsku".
Awatar użytkownika
Krook
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2008, 13:05

Re: gdzie zdobyc w Polsce domino inne niż double 6?

Post autor: Krook »

Pograliśmy sobie w Longana dla double 9. My graliśmy z wykorzystaniem wszystkich 15 oczek i zamiast tam brać po 8 kamieni, czy ile to miało być, to braliśmy chyba 15. Fajnie się grało. Teraz tak sobie myślę, że przecież nic nie zabrania żeby wywalić wszystkie zbędne kamienie i zostawić te do 9 oczek :)
ODPOWIEDZ