Jaki Splotter na 2os

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3389
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2064 times

Jaki Splotter na 2os

Post autor: Ardel12 »

Grywam w 90% w 2 osoby i to z żoną. Ogrywamy w sumie wiele ciężkich euro jak Trickerion, czy też większość gier Lacerdy. Nie mam w swojej kolekcji obecnie żadnej gry Splottera. Gier interesujących trochę mają, ale nie jestem w stanie dokopać się do interesujących mnie informacji. Po pierwsze jak działają na 2 osoby, które chodzą w takim składzie najlepiej. Partnerka nie lubi mocnej interakcji, ale podbieranie pól, wyścig o dany element, czy też przebijanie oferty przeciwnika jej nie przeszkadza. Odpada wszystko co może zniszczyć plany lub elementy silniczka przeciwnika. Dlatego w takim Gallerist bawimy się wyśmienicie. Nie mogę powiedzieć by oprawa graficzna nie grała roli, ale z tego co się orientuje to Splottery nie grzeszą urodą. Koledzy forumowicze, pomóżcie!
sajlenthill
Posty: 242
Rejestracja: 30 mar 2015, 12:50
Has thanked: 79 times
Been thanked: 22 times

Re: Jaki Splotter na 2os

Post autor: sajlenthill »

Witaj, mam za sobą wiele partii w Splottery więc mogę coś powiedzieć. Biorąc pod lupę Twoje uwagi polecam:
- Antiquity - chyba najlepiej odpowiada opisowi - to głównie gra 2 osobowa, każdy sobie coś tam dłubie, interakcja jest jak się gracze zbliżą na mapie ale nie przesadna. Trzeba tylko pamiętać, że trzeba liczyć jakieś 2,5 godziny na partię
- roads and boats - kolejny świetny tytuł na 2 graczy ale tutaj jest już więcej interakcji bo jest podkradanie zasobów. Plusem są scenariusze czyli różny czas partii (nawet w godzinę można pyknąć fajną partię)
- great zimbabwe - najszybsza, partia na 2os do godziny, ale tutaj można już przeciwnika wyprowadzić z równowagi, bardzo fajna łamigłówka
- food chain magnat - i ostatnia, która też się świetnie skaluje ale tutaj można (a nawet trzeba) niweczyć plany przeciwnikom. Możesz coś zaplanować a zaraz ktoś Ci wejdzie z nowym zapotrzebowaniem i dupa. Świetna gra ale bardzo wredna. Można grać pokojowo ale tutaj to nie o to chodzi.

Natomiast biorąc pod uwagę problem z dostępnością gier raczej głównym powodem Twojego wyboru będzie pewnie to co znajdziesz.

Mam nadzieję, że pomogłem:-)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3389
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2064 times

Re: Jaki Splotter na 2os

Post autor: Ardel12 »

sajlenthill pisze: 26 paź 2020, 13:26 - Antiquity - chyba najlepiej odpowiada opisowi - to głównie gra 2 osobowa, każdy sobie coś tam dłubie, interakcja jest jak się gracze zbliżą na mapie ale nie przesadna. Trzeba tylko pamiętać, że trzeba liczyć jakieś 2,5 godziny na partię
Odpada, 2.5h na partię to ponad nasze możliwości czasowe. Staramy się zamykać partie w euro w 1-1.5h max. Dodatkowo gry z mapą słabo wchodzą mojej żonie(tylko TM jakimś cudem jej nie przeszkadza, ale już w Mombasie było tego za wiele, zbyt duża walka)
sajlenthill pisze: 26 paź 2020, 13:26 - roads and boats - kolejny świetny tytuł na 2 graczy ale tutaj jest już więcej interakcji bo jest podkradanie zasobów. Plusem są scenariusze czyli różny czas partii (nawet w godzinę można pyknąć fajną partię)


Nowa edycja wygląda jak gra wojenna z lat 90 :D ale ciekawa idea, scenariusze i bgg potwierdzające, że na 2os the best. Muszę się temu przyjrzeć bliżej.
sajlenthill pisze: 26 paź 2020, 13:26 - great zimbabwe - najszybsza, partia na 2os do godziny, ale tutaj można już przeciwnika wyprowadzić z równowagi, bardzo fajna łamigłówka
Graficznie jak rysowane przez dzieciaki, Splotter widać famę ma za wykonanie/grafikę jednak faktycznie za coś :D Plus za krótki czas gry.
sajlenthill pisze: 26 paź 2020, 13:26 - food chain magnat - i ostatnia, która też się świetnie skaluje ale tutaj można (a nawet trzeba) niweczyć plany przeciwnikom. Możesz coś zaplanować a zaraz ktoś Ci wejdzie z nowym zapotrzebowaniem i dupa. Świetna gra ale bardzo wredna. Można grać pokojowo ale tutaj to nie o to chodzi.
No to jest właśnie najwiękze moje zmartwienie wzgledem tego tytułu, że można poskładać plan przeciwnika jak domek z kart.

Pomogłeś mi bardzo sajlenthill. Skupię się na R&B oraz GZ. Poczytam, pooglądam gameplay. Widzę, że GZ będzie miał dodruk na wiosnę, niestety względem R&B nic nie znalazłem...
ODPOWIEDZ