Jakiego by tu euraska w następnej kolejności wziąć...

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Darkstorm
Posty: 863
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 136 times
Been thanked: 216 times

Jakiego by tu euraska w następnej kolejności wziąć...

Post autor: Darkstorm »

Ponieważ ostatnio wzięło nas na euraski, chciałbym rozbudować trochę skromną kolekcję w tym kierunku.
Póki co mamy i lubimy: Terraformacja Marsa, Brass, Tzolkin, Na skrzydłach, MageKnight( :wink: )

Gra powinna mieć ładną i klimatyczną grafikę. Nie podobają mi się grafiki bajkowo-komiksowe-karykaturalne-powykręcane. Przykłady gier w których grafika mi się nie podoba: Architekci, Osadnicy Imperium, Alchemicy, Root, Zamki Burgundi.

Może ktoś o podobnych gustach by coś doradził. Zastanawiam się nad Barrage i TTA.
Może ktoś ma pomysł na jeszcze coś innego?
Cena, ciężkość i czas gry nieistotne. Będzie grane głównie w 2 osoby.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 865 times
Been thanked: 631 times

Re: Jakiego by tu euraska w następnej kolejności wziąć...

Post autor: bajbaj »

Oj Panie... zaraz dostaniesz pińcet+ propozycji :D Ja mam następujące dwie propozycje, kierując się tym, aby to, co dochodzi, różniło się istotnie mechanicznie od tego, co masz:

Marco Polo - znakomita gra. Wg mnie najlepiej kupić używkę w dobrym stanie - spokojnie znajdziesz za mniej niż 90 zł (ostatnio kupiłem w stanie idealnym za 75!)

Maracaibo - mieszanka różnych ulubionych mechanik Pfistera. Co prawda 200 zł, ale masa komponentów, bardzo duża regrywalność i w dwie osoby niezły czas rozgrywki, choć bardzo zależy od graczy.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1022
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 428 times

Re: Jakiego by tu euraska w następnej kolejności wziąć...

Post autor: karmazynowy »

Ja polecę
Barrage
Anachrony
Podwodne Miasta
Lewis & Clark
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Jakiego by tu euraska w następnej kolejności wziąć...

Post autor: Witchma »

bajbaj pisze: 29 paź 2020, 16:53 Marco Polo - znakomita gra. Wg mnie najlepiej kupić używkę w dobrym stanie - spokojnie znajdziesz za mniej niż 90 zł (ostatnio kupiłem w stanie idealnym za 75!)
Ja tak przy okazji zapytam - jak to na dwie osoby działa? I czy na dwie osoby lepiej Marco Polo czy Marco Polo II? Bo właśnie się zastanawiam i nie mogę się zdecydować.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 865 times
Been thanked: 631 times

Re: Jakiego by tu euraska w następnej kolejności wziąć...

Post autor: bajbaj »

Witchma pisze: 29 paź 2020, 20:19
bajbaj pisze: 29 paź 2020, 16:53 Marco Polo - znakomita gra. Wg mnie najlepiej kupić używkę w dobrym stanie - spokojnie znajdziesz za mniej niż 90 zł (ostatnio kupiłem w stanie idealnym za 75!)
Ja tak przy okazji zapytam - jak to na dwie osoby działa? I czy na dwie osoby lepiej Marco Polo czy Marco Polo II? Bo właśnie się zastanawiam i nie mogę się zdecydować.
Wg mnie na dwie osoby działa świetnie. Z tym, że jest to nieco inna taktycznie gra niż na 3-4. Gra jest mniej nieprzewidywalna niż w więcej osób, łatwiej kontrolować przeciwnika, ale też łatwiej mu utrudniać życie:-) Na bgg jest spory wątek o tych różnicach. W MP II nie grałem.
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Jakiego by tu euraska w następnej kolejności wziąć...

Post autor: Witchma »

bajbaj pisze: 01 lis 2020, 21:53
Witchma pisze: 29 paź 2020, 20:19
bajbaj pisze: 29 paź 2020, 16:53 Marco Polo - znakomita gra. Wg mnie najlepiej kupić używkę w dobrym stanie - spokojnie znajdziesz za mniej niż 90 zł (ostatnio kupiłem w stanie idealnym za 75!)
Ja tak przy okazji zapytam - jak to na dwie osoby działa? I czy na dwie osoby lepiej Marco Polo czy Marco Polo II? Bo właśnie się zastanawiam i nie mogę się zdecydować.
Wg mnie na dwie osoby działa świetnie. Z tym, że jest to nieco inna taktycznie gra niż na 3-4. Gra jest mniej nieprzewidywalna niż w więcej osób, łatwiej kontrolować przeciwnika, ale też łatwiej mu utrudniać życie:-) Na bgg jest spory wątek o tych różnicach. W MP II nie grałem.
Dzięki :) Zagrałam kilka razy w Marco Polo na BGA - bardzo mi się podoba. Przeczytałam o różnicach i zapoznałam się z instrukcją Marco Polo II i zamówiłam. Bardzo lubię kosteczki! :D
uszczu
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2014, 14:30
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Jakiego by tu euraska w następnej kolejności wziąć...

Post autor: uszczu »

Zdecydowanie bierz tta.
Top 5:
Cywlizacja: Poprzez Wieki, SW Rebelia, Runebound3ed, NetrunnerLCG, Legendary:Alien
Darkstorm
Posty: 863
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 136 times
Been thanked: 216 times

Re: Jakiego by tu euraska w następnej kolejności wziąć...

Post autor: Darkstorm »

Dzięki wszystkim za sugestie.
Ostatecznie wybrałem TTA. Pierwsza rozgrywka i 3 godzinki gdzieś zniknęły z życia czyli jest dobrze :wink:
ODPOWIEDZ