Posiadłość szaleństwa 2nd edition - planszetki gracza

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
theres
Posty: 13
Rejestracja: 01 gru 2019, 17:19
Has thanked: 34 times
Been thanked: 9 times

Posiadłość szaleństwa 2nd edition - planszetki gracza

Post autor: theres »

Cześć,
Może komuś się przyda, ostatnio pobawiłem się i zrobiłem sobie takie oto planszetki/organizery gracza:

Obrazek

Obrazek

Póki co grane 1 raz, nie zauważyłem problemów, więc mogę umiarkowanie polecić :)

Dla osób które byłyby zainteresowane ewentualnym zrobieniem sobie takowych, u mnie wyglądało to tak:
- Spodnia warstwa to papier ekologiczny Eko KRAFT 250g z nadrukiem - szablon poniżej.
- Górna warstwa to tektura introligatorska 2mm - najpierw wydrukowałem szablon na zwykłym papierze, później wycinałem ręcznie zwykłym nożem z wymiennymi ostrzami i x-acto. Całość pokryta warstwą mieszaniny modpodge i czarnej farby akrylowej, choć i sama farba powinna wystarczyć bez problemu (patent z modpodge podejrzany na YT u BlackMagicCraft, wydaje się dodawać trochę wytrzymałości).

Szablony tutaj:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Kilka uwag:
- Robiłem też test na tekturze 1mm i raczej nie polecam, bo stojące karty gorzej stały.
- Jak wspomniałem, rozegrałem póki co tylko jeden, krótki scenariusz - miejsca nam nie zabrakło, dobrze organizuje bałagan wokół graczy. Nie wiem czy przy dłuższych scenariuszach nie zabraknie troszeczkę miejsca.
- Zapewne da się to wyciąć nawet zwykłym chińskim laserem/grawerką ze światłem widzialnym. Nie testowałem bo takowego nie posiadam, ale jeśli ktoś ma to polecam najpierw wypróbować bo wycinanie bywa nudne :)
- Testowałem też czy nie zrobić drukowanej warstwy górnej na to, niestety ręczne wycinanie było na tyle nieprecyzyjne i upierdliwe że zarzuciłem. Ciężko otwory dobrze spasować. Można się pokusić o ew. zrobienie jakiejś tekstury np. drewna, drybrush, czy malowanie templatki z areografu. Ostatecznie odpuściłem, IMHO ten czarny wygląda całkiem nienajgorzej.
- Nie testowałem z kartami w koszulkach, wymiary powinny być ok, ale polecam sprawdzić + ew. przeskalować

#posiadłość szaleństwa, #mansion of madness, #MOM2, #planszetki gracza, #player boards, #dyi
ODPOWIEDZ