(Katowice) Granie na Hałdzie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: (Katowice) Granie na Hałdzie

Post autor: XLR8 »

Dzisiaj zagraliśmy w Chronicle X, Eclipse i Draftozaura.
Niestety CX opuści kolekcję, ale tylko i wyłącznie dlatego, że nie mam tyle czasu żeby tweakować i homerulować tę grę. Szkoda, bo potencjał jaki w niej drzemie jest gigantyczny.
Eclipse jak zawsze mega, a Draftozaur to jest dokładnie taki filler jakiego nam brakowało. Gra w którą można zagrać bez wyrzutów sumienia, że wyciągnęło się jakiś szrot.
Mega ekipa, mega granie i wspaniałe doświadczenie na zakończenie tego roku 🥰


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: (Katowice) Granie na Hałdzie

Post autor: XLR8 »

Małe podsumowanie roku 2021 na Hałdzie.
Gra roku Karoliny: Concordia z dodatkami.
Gra roku Krzysztofa: Projekt Gaja.
Liczba rozegranych partii (tylko dłuższe gry np bez Tajniaków czy KLASK!) : 462
Liczba kupionych pudeł: 50
Liczba gier, które pozostały w kolekcji: 9. Zdecydowanie lepszy wynik od zeszłorocznego! Choć tylko dwie gry zostały wydane w 2021 (Tyrani oraz Wiedźmia Skała) czyli bardzo słaby rok dla planszówek pod względem premier.

Na co czekam w roku 2022? Na pewno liczę na Pax Renesans i na utworzenie grupy wokół niego. Liczę też, że nasza grupa zacznie się mocniej ogrywać i wrócimy do spotkań gdzie wyciągamy kilka gier w ciągu jednego wieczora i nie tłumaczymy żadnych zasad. Niestety sytuacja pandemiczna mocno te plany krzyżuje, ale trzeba być dobrej myśli. Do siego roku!
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: (Katowice) Granie na Hałdzie

Post autor: XLR8 »

U nas niestety w domu covid. Wracamy za tydzień.
Do tego czasu na spokojnie sobie ogarnę wszystkie zaległości i pogram solo w SI i Trismegistusa. :D
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: (Katowice) Granie na Hałdzie

Post autor: XLR8 »

Kwarantanna skończona więc wracamy do gry. 🔥💪
Dziś dwie najlepsze gry w swoich kategoriach: Brass Birmingham i dwa razy Rebelia, bo jedna partia to za mało. 💥


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: (Katowice) Granie na Hałdzie

Post autor: XLR8 »

Wczoraj całodniowe granie.
Najpierw klasyka Splottera czyli Bus🚌. Niestety pod koniec gra kompletnie upadła pod swoim ciężarem. Kingsmaking, uciekający lider i zerowa decyzyjność. Wylatuje.

Potem Barrage z dodatkiem💧⚡ i to była pierwsza partia, w której mi poszło całkiem nieźle. Oczywiście nie obyło się bez głupich ruchów na starcie, ale finalnie wyszedłem na swoje. Na pewno bardzo mocne połączenie Francji z Simone miało w tym swój udział.

Na koniec Wiedzmia Skała. Kocham ❤️


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: (Katowice) Granie na Hałdzie

Post autor: kuba32 »

XLR8 pisze: 24 sty 2022, 07:29 Najpierw klasyka Splottera czyli Bus🚌. Niestety pod koniec gra kompletnie upadła pod swoim ciężarem. Kingsmaking, uciekający lider i zerowa decyzyjność. Wylatuje.
Jestem zszokowany :D Jestem po kilkunastu partiach, w przeróżnych ekipach i szczególnie końcówki gry potrafią zaskoczyć, przeważnie wyniki są bardzo wyrównane. Jestem też ciekawy co rozumiesz pod stwierdzeniem "zerowa decyzyjność"? Priorytetyzacja wyborów odpowiednich akcji w tej grze to jest dla mnie olbrzymia doza decyzyjności.

Chociaż ja mam kompletnie inne wydanie, może to też ma znaczenie :P
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: (Katowice) Granie na Hałdzie

Post autor: XLR8 »

kuba32 pisze: 24 sty 2022, 16:05
XLR8 pisze: 24 sty 2022, 07:29 Najpierw klasyka Splottera czyli Bus🚌. Niestety pod koniec gra kompletnie upadła pod swoim ciężarem. Kingsmaking, uciekający lider i zerowa decyzyjność. Wylatuje.
Jestem zszokowany :D Jestem po kilkunastu partiach, w przeróżnych ekipach i szczególnie końcówki gry potrafią zaskoczyć, przeważnie wyniki są bardzo wyrównane. Jestem też ciekawy co rozumiesz pod stwierdzeniem "zerowa decyzyjność"? Priorytetyzacja wyborów odpowiednich akcji w tej grze to jest dla mnie olbrzymia doza decyzyjności.

Chociaż ja mam kompletnie inne wydanie, może to też ma znaczenie :P
Dlatego napisałem, że w samej końcówce gra się sypie.
Praktycznie wszystko już wiadomo.
Niestety ma ona wszystkie wady typowe dla Splotterow, ale niestety żadnych zalet ich nowych designów.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: (Katowice) Granie na Hałdzie

Post autor: XLR8 »

W styczniu pyklo aż 74 partii.
Luty zaczynamy z grubej rury, bo od Concordi, Pax Pamir, a dziś dwie legendy:Twilight imperium 4 i Eclipse.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: (Katowice) Granie na Hałdzie

Post autor: XLR8 »

Dziś root i Maracaibo.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: (Katowice) Granie na Hałdzie

Post autor: XLR8 »

Wow! Ale wczoraj było granie!💥🔥
W sześć godzin udało nam się zagrać w: Pax Pamir, Root, Brass Birmingham, Wiedzmia Skała i Draftozaur. Bawiłem się genialnie. 🥰
Spoiler:
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: (Katowice) Granie na Hałdzie

Post autor: XLR8 »

Dzisiaj pękły cztery gry: Gaja, Inis, Maracaibo i Taj Mahal.
Pierwsze trzy jak zawsze świetnie. Taj Mahal natomiast wylatuje z kolekcji. Za duża losowość, która dodatkowo jest strasznie brutalna. Dodajmy problem uciekającego lidera i mamy przepis na kiepską rozgrywkę.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: (Katowice) Granie na Hałdzie

Post autor: XLR8 »

Zamieszam ten temat z powodu braku czasu i tego że tak naprawdę #nikogo. Tylko jedna sensowna osoba z tego forum się trafiła więc skupimy się na innych kanałach w celu rekrutacji.
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 458 times
Been thanked: 53 times

Re: (Katowice) Granie na Hałdzie

Post autor: kolosm »

Szkoda. Ja to zawsze śledzę i nawet już pomysł jest aby do was podjechać, ale z tego co kojarzę to wymagacie co tygodniowej dyspozycyjności?
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: (Katowice) Granie na Hałdzie

Post autor: XLR8 »

kolosm pisze: 20 lut 2022, 08:44 Szkoda. Ja to zawsze śledzę i nawet już pomysł jest aby do was podjechać, ale z tego co kojarzę to wymagacie co tygodniowej dyspozycyjności?
Jeśli jesteś mocno ograny to i raz w miesiącu wystarczy. Zależy nam na tym, aby współgracze stanowili jakieś wyzwanie. Jeśli ktoś się pojawia raz na kwartał to ciężko o to. :)
Więc opcje są dwie: spotykamy się rzadko, ale gramy w gry, które dobrze znasz, albo często i uczymy Cię nowości, aby je ogrywać.
Gedono
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2020, 19:22
Has thanked: 9 times
Been thanked: 2 times

Re: (Katowice) Granie na Hałdzie

Post autor: Gedono »

Też chętnie śledziłem wątek bo większość tytułów pokrywa się z moim gustem, więc szkoda.. Byłem nawet raz ale później już nie było okazji zagrać przez wyprowadzkę, niemniej wspominam bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: (Katowice) Granie na Hałdzie

Post autor: XLR8 »

Gedono pisze: 22 lut 2022, 00:13 Też chętnie śledziłem wątek bo większość tytułów pokrywa się z moim gustem, więc szkoda.. Byłem nawet raz ale później już nie było okazji zagrać przez wyprowadzkę, niemniej wspominam bardzo dobrze.
Nie wiedziałem, że ktoś to czyta nawet. Przecież nawet nie wrzucam żadnych opisów czy przepastnych relacji z epickich pojedynków, tylko same zdjęcia czasem z małym komentarzem. :shock:
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: (Katowice) Granie na Hałdzie

Post autor: Seykan »

E tam, ja też zawsze sobie spojrzałem ;)
Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: (Katowice) Granie na Hałdzie

Post autor: Torquemada666 »

XLR8 pisze: 22 lut 2022, 17:14
Gedono pisze: 22 lut 2022, 00:13 Też chętnie śledziłem wątek bo większość tytułów pokrywa się z moim gustem, więc szkoda.. Byłem nawet raz ale później już nie było okazji zagrać przez wyprowadzkę, niemniej wspominam bardzo dobrze.
Nie wiedziałem, że ktoś to czyta nawet. Przecież nawet nie wrzucam żadnych opisów czy przepastnych relacji z epickich pojedynków, tylko same zdjęcia czasem z małym komentarzem. :shock:
Przecież piszesz np. co wylatuje, nawet krótko uzasadniając, co zostaje czyli gra jest dobra :)

P. S. Też tu regularnie zaglądałem.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: (Katowice) Granie na Hałdzie

Post autor: XLR8 »

Spoiler:
Od ostatniego posta sporo było grane. Luty to zdecydowanie jeden z najlepszych miesiąców pod względem liczby jak i jakości partii.

Orlean jednak wylatuje z kolekcji. Liczba budynków przytłacza nowych graczy, a wariant z tylko 5 dostępnymi na raz nie jest satysfakcjonujący. Gra jest jak wykastrowana.

Twilight imperium znowu rewelacyjny, ale mam kilka nowych pomysłów na poprawę homerules.

Bardzo się cieszę, że Barrage wrócił i dwie osoby zadeklarowały, że chętnie będą grać częściej.

El Dorado dołącza do rotacji na stałe i zbiera rewelacyjny feedback. Jest to genialna gra w swojej kategorii.

Bardzo też cieszy, że coraz więcej graczy udaje się wkręcić w paxa. Fakt, że go mocno lobbuje, ale nadal cieszy się gęba jak po 60min ostrego szachowania i przepychanek znajomi wstając od stołu pytają kiedy rewanż i kiedy gramy w paxren.

:)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2318
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 565 times
Been thanked: 907 times

Re: (Katowice) Granie na Hałdzie

Post autor: Galatolol »

Też zaglądam :)
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2082
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 429 times

Re: (Katowice) Granie na Hałdzie

Post autor: tomp »

Do Katowic mam daleko, ale odwiedzam ten temat.
Mam takie dziwactwo, że lubię obejrzeć zdjęcia z gier.

Wg mnie bardzo fajnie, że prowadzisz taki temat.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 622
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: (Katowice) Granie na Hałdzie

Post autor: Michito »

Ja również potwierdzam, że regularnie zaglądam. Serce rośnie patrząc na regularne, kulturalne granie (karty w koszulkach, brak żarcia na stole). Przyznam, że patrzę nieco z zazdrością. Powodzenia w poszukiwaniu nowych graczy.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: (Katowice) Granie na Hałdzie

Post autor: XLR8 »

Michito pisze: 23 lut 2022, 00:05 Ja również potwierdzam, że regularnie zaglądam. Serce rośnie patrząc na regularne, kulturalne granie (karty w koszulkach, brak żarcia na stole). Przyznam, że patrzę nieco z zazdrością. Powodzenia w poszukiwaniu nowych graczy.
Gry traktujemy z należytym szacunkiem. W końcu to dzieła sztuki. 🥰
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 458 times
Been thanked: 53 times

Re: (Katowice) Granie na Hałdzie

Post autor: kolosm »

Pięknie że to jednak kontynujesz! Właśnie kilka zdań czy warto / nie nam wystarcza i daje wskazówki. Świetne tytuły ogrywacie :)
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: (Katowice) Granie na Hałdzie

Post autor: XLR8 »

Skoro ktoś faktycznie czyta te moje wypociny to postaram się kontynuować prowadzenie tego tematu. Choć powstał on głównie w celu rekrutacji nowych graczy. 😁
ODPOWIEDZ