Jakie żetony pokerowe do gier polecacie?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Jakie żetony pokerowe do gier polecacie?

Post autor: Mr_Fisq »

Gdyby jeszcze wizualnie lepiej się prezentowały...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Jakie żetony pokerowe do gier polecacie?

Post autor: Apos »

Spoiler:
Po półtora roku użytkowania tego zestawu, pora na mały review.

Dziesiątki rozgrywek w FCM, 18XX, Age of Steam i inne. Żetony bardzo czytelne dzięki dużej wartości na nich - te pomagają w operowaniu nimi. Gracze chwalili je za masę oraz jakość wykonania - czuć pieniądz w dłoni :). Jedna osoba zauważyła, że jest na nich faktycznie napis "poker". W praktyce, patrzymy na liczbę albo kolor żetonu. Niby nie są w/g "standardu" koloru, ale ani jedna osoba (a tych było wiele na naszych spotkaniach planszowych), nie zwróciła na to uwagi.

Bardzo cieszę się z ich zakupu.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Jakie żetony pokerowe do gier polecacie?

Post autor: Abizaas »

Ja jednak cieszę się z swoich Iron Claysów, paczka 200 starcza na podstawowe 18xx, ciężar jest ok (9,5g) i są bardzo miłe dla oka. Problemem jednak jest dostępność i wyższa cena niż standardowych żetonów pokerowych, nadal jednak są znacznie tańsze niż żetony z glinki.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
kubaf7
Posty: 51
Rejestracja: 17 sty 2022, 19:16
Has thanked: 60 times
Been thanked: 22 times

Re: Jakie żetony pokerowe do gier polecacie?

Post autor: kubaf7 »

Apos pisze: 14 wrz 2023, 10:28
Spoiler:

Dziesiątki rozgrywek w FCM, 18XX, Age of Steam i inne. Żetony bardzo czytelne dzięki dużej wartości na nich - te pomagają w operowaniu nimi. Gracze chwalili je za masę oraz jakość wykonania - czuć pieniądz w dłoni :). Jedna osoba zauważyła, że jest na nich faktycznie napis "poker". W praktyce, patrzymy na liczbę albo kolor żetonu. Niby nie są w/g "standardu" koloru, ale ani jedna osoba (a tych było wiele na naszych spotkaniach planszowych), nie zwróciła na to uwagi.

Bardzo cieszę się z ich zakupu.

Nie pękają Ci w ogóle te żetony? U mnie dosyć sporo z nich pęka na krawędziach. Do tego stopnia, że aż kilka krawędzi samo odpadło ujawniając metalową płytę która znajduje się w środku.

Może jest to związane z lakierem którym je pryskałem po naklejeniu własnych obrazków, bo inaczej by się ścierały. To jedyne co mi przychodzi na myśl. Szczególnie, że z ostrożności (przesadnej chyba) nałożyłem więcej niż jedną warstwę tego lakieru i być może zbudowałem "skorupe ochronną" która z czasem zaczęła się kruszyć i stąd rozwalanie się niektórych żetonów w całości.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Jakie żetony pokerowe do gier polecacie?

Post autor: Apos »

kubaf7 pisze: 14 wrz 2023, 11:06
Apos pisze: 14 wrz 2023, 10:28
Spoiler:

Dziesiątki rozgrywek w FCM, 18XX, Age of Steam i inne. Żetony bardzo czytelne dzięki dużej wartości na nich - te pomagają w operowaniu nimi. Gracze chwalili je za masę oraz jakość wykonania - czuć pieniądz w dłoni :). Jedna osoba zauważyła, że jest na nich faktycznie napis "poker". W praktyce, patrzymy na liczbę albo kolor żetonu. Niby nie są w/g "standardu" koloru, ale ani jedna osoba (a tych było wiele na naszych spotkaniach planszowych), nie zwróciła na to uwagi.

Bardzo cieszę się z ich zakupu.

Nie pękają Ci w ogóle te żetony? U mnie dosyć sporo z nich pęka na krawędziach. Do tego stopnia, że aż kilka krawędzi samo odpadło ujawniając metalową płytę która znajduje się w środku.

Może jest to związane z lakierem którym je pryskałem po naklejeniu własnych obrazków, bo inaczej by się ścierały. To jedyne co mi przychodzi na myśl.
Nie pękają. Raz czy dwa razy jakiś spadł ze stołu, ale nic się nie z nim nie stało.
ODPOWIEDZ