Spirit Island - inserty i koszulki

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Robin Wood
Posty: 78
Rejestracja: 06 lis 2021, 17:10
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Spirit Island - inserty i koszulki

Post autor: Robin Wood »

Oczywiście dla Was wszystko.

Wieczorem powinna być gotowa wersja z wieczkiem na karty, oczywiście pudełko będzie wyższe. Zaraz doślę Wam zdjęcia jak to wygląda w chwili obecnej (czy jest docisk bazując na wysokości wszystkich plansz i zakoszulkowanych kart.
Tutaj ważna uwaga: jeśli nie masz wszystkich dodatków ten docisk z pewnością wystąpi - brak wszystkich kafelków wyspy (u nas Spirit jest pudełkiem leżącym najwyżej, zatem generalnie ten problem nie występuje).

Wiem, że dla niektórych w ogóle niedomykające się pudełko jest wersją nie do przyjęcia, już te 24 mm bywa granicą nie do przeskoczenia. Niestety fizycznie nie ma możliwości po prostu, by całe "dobro" związane z tym tytułem w jednym pudełku się zmieściło.

Miałem zatem wybór - zrobić insert i mieć wszystko w jednym miejscu, lub rozbić zawartość na dwa pudełka. W chwili obecnej muszę stwierdzić, że dokonałem dobrego wyboru (subiektywnie ;) ). Rozkładanie SI zajmuje dosłownie kilka minut, czasem w ogóle nie wyjmujemy kart, które grają z pudełka. Losujemy bezpośrednio z niego (te które da się dolosować oczywiście).

Ten sam problem stoi przede mną z arcygenialnym tytułem, który jest u nas na półce - TRICKERIONEM (+wszystkie dodatki). Wielkość planszetek graczy i plansz generalnie powoduje, że nie zmieszczę się w oryginalnym pudełku z całą zawartością. Pewnie znowu skończy się z podniesionym "wiekiem" (wiem, jest bigbox do trickeriona - jest on niedostępny i ogromny).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robin Wood
Posty: 78
Rejestracja: 06 lis 2021, 17:10
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Spirit Island - inserty i koszulki

Post autor: Robin Wood »

Bez edycji - kolejny post.

Z kompletem plansz (czyli z dodatkami Branch & Claw + Jagged Earth) - pudełko nie osiada na kartach. Różnica jest widoczna na zdjęciach. Jest 2mm miejsca nad koszulkami (przypominam, w insercie są koszulki Ultra Pro).
Kolejny aspekt:
Mierzymy szerokość: pudełko ma wymiar ~285mm, karty zajmują ~70mm - pozostaje ~215mm podparcia "z góry" (jeśli położy się inne pudło o podobnych wymiarach na SI, karty nadal nie będą dociśnięte), po zamknięciu wiekiem, po stronie kart wyczuwalna jest pod dłonią ta dwumilimetrowa przestrzeń.

Konkluzja: KARTY W CAŁYM ZESTAWIE NIE SĄ "UGNIATANE". Mogę ze spokojem ułożyć na SI (z tym insertem): Terraformacę Marsa + Zakazane gwiazdy + Too Many Bones i wyjmiemy karty w takim stanie, w jakim je schowaliśmy :)

Oczywiście jest już gotowa wersja z podniesionym box'em dla kart. [/color]
Z oczywistych względów nie mam wydruku pod ręką, ale taki projekt już przygotowałem.

Poniżej dorzucam zdjęcia do galerii Flickr + w spoilu wyłącznie zdjęcia zrobione teraz obrazujące tę różnicę wysokości. Przepraszam za jakość, ostatnie zdjęcie to linijka leżąca na planszy wyspy.
Spoiler:
https://www.flickr.com/photos/194583503@N08/albums

Pozdrawiam
sasquach
Posty: 1822
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: Spirit Island - inserty i koszulki

Post autor: sasquach »

Jakby jeszcze ceny były...
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1477
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: arturmarek »

Po szczęśliwym zakupie promek gra przestała mieścić się w oryginalnym insercie i jestem na kupnie czegoś lepszego. Najwięcej ofert widzę na Folded Space v2. Czy ktoś miał z tym kontakt? Z opisu wynika, że pudło pomieści podstawkę z pierwszym dodatkiem. Prawdopodobnie będę kupował wszystko do tej gry. Czy osoby posiadające komplet wersji angielskiej mogą coś poradzić?

Czy ten insert Folded Space pomieści podstawkę, dwa promo packi i pierwszy dodatek?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Spirit Island - inserty i koszulki

Post autor: Mr_Fisq »

arturmarek pisze: 30 gru 2021, 14:48 Po szczęśliwym zakupie promek gra przestała mieścić się w oryginalnym insercie i jestem na kupnie czegoś lepszego. Najwięcej ofert widzę na Folded Space v2. Czy ktoś miał z tym kontakt? Z opisu wynika, że pudło pomieści podstawkę z pierwszym dodatkiem. Prawdopodobnie będę kupował wszystko do tej gry. Czy osoby posiadające komplet wersji angielskiej mogą coś poradzić?

Czy ten insert Folded Space pomieści podstawkę, dwa promo packi i pierwszy dodatek?
AFAIK mam ten insert:
https://www.planszomania.pl/akcesoria/1 ... sland.html
i wydaje mi się, że po dołożeniu pierwszego promo paka nie ma tam już miejsca na planszetki kolejnych duchów.

Jak będę znowu mobilny (kwarantannuje się) to mogę ew. sprawdzić i zrobić zdjęcia.

Wstrzymałbym się też na Twoim miejscu z decyzją do czasu zaprezentowania przez reDrewno ich insertu (nie wszystkie ich konstrukcje uważam za udane, ale np. insert do Roota jest bardzo fajny).
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1477
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Spirit Island - inserty i koszulki

Post autor: arturmarek »

Mr_Fisq pisze: 30 gru 2021, 15:05
Spoiler:
AFAIK mam ten insert:
https://www.planszomania.pl/akcesoria/1 ... sland.html
i wydaje mi się, że po dołożeniu pierwszego promo paka nie ma tam już miejsca na planszetki kolejnych duchów.

Jak będę znowu mobilny (kwarantannuje się) to mogę ew. sprawdzić i zrobić zdjęcia.

Wstrzymałbym się też na Twoim miejscu z decyzją do czasu zaprezentowania przez reDrewno ich insertu (nie wszystkie ich konstrukcje uważam za udane, ale np. insert do Roota jest bardzo fajny).
Ja myślałem na tym. W opisie ma:
Insert compatible with Spirit Island® and the Branch and Claw® expansion. The insert is also separately compatible with the Jagged Earth® expansion and promos 1 & 2. If you have a complete collection of the game you will need two inserts, one for the base game box and one for Jagged Earth® box.
Także chyba na razie jakoś się przemęczę i zobaczę po zakupie dużych dodatków jakie będą rozwiązania.
Eberhard
Posty: 32
Rejestracja: 16 sty 2012, 18:02
Has thanked: 64 times
Been thanked: 16 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Eberhard »

Nie wiem jak folded space ale gra przy samej podstawce nie uwzględniała kart w koszulkach.
Mój sposób na organizację w pudełku:
- wyrzucony dolny insert
- oryginalne inserty z dahanami, najezdzcami na dole
- na to instrukcja
- na instrukcji duchy (również promo 1 i 2), scenariusze, karty w woreczkach strunowych
- na samej górze kafelki wyspy

Pudełko się zamyka normalnie a setup nie jest szczególnie upierdliwy :D
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: staniach21 »

arturmarek pisze: 30 gru 2021, 14:48 Po szczęśliwym zakupie promek gra przestała mieścić się w oryginalnym insercie i jestem na kupnie czegoś lepszego. Najwięcej ofert widzę na Folded Space v2. Czy ktoś miał z tym kontakt? Z opisu wynika, że pudło pomieści podstawkę z pierwszym dodatkiem. Prawdopodobnie będę kupował wszystko do tej gry. Czy osoby posiadające komplet wersji angielskiej mogą coś poradzić?

Czy ten insert Folded Space pomieści podstawkę, dwa promo packi i pierwszy dodatek?
Pytałem o to na grupie na facebooku i podobno wchodzą 2 promo packi, przy Branch & Claw insert już wymięka. Jak dokupisz Jagged Earth to na 2 inserty Folded Space + 2 pudła rozkladasz podstawka + 1 promo + Branch & Claw, a w drugim trzymasz Jagged Earth + 2 promo. Natomiast autor tworzy jakis dodatek dahano-centryczny, więc pytanie czy warto inwestować w insert x2, zeby pozniej znow sie nie mieściło :). Ja bym trzymał dodatkowe plansze duchów w mniejszym pudle od Branch & Claw, a reszte w podstawce z insertem Folded Space :)
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1477
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: arturmarek »

staniach21 pisze: 30 gru 2021, 16:02
Spoiler:
Eberhard pisze: 30 gru 2021, 15:58
Spoiler:
Dzięki za odpowiedzi. Na razie jakoś będę kolanem upychał, a jak już wyjdę dodatki, to się będę martwił.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2082
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 429 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: tomp »

Ja zaopatrzyłem się w folded space. Głównym powodem jest materiał z którego jest zrobiony - lekka pianka, po sklejeniu wikolem pojemniki wytrzymałe jak na potrzeby planszówki.

Z racji tego, że nie mam dodatków oraz promo "2" nie mogę potwierdzić informacji, ale wg producenta FS-ISLAv2 Insert:
Insert compatible with Spirit Island® and the Branch and Claw® expansion. The insert is also separately compatible with the Jagged Earth® expansion and promos 1 & 2. If you have a complete collection of the game you will need two inserts, one for the base game box and one for Jagged Earth® box.
Na tą chwilę, trzymam tam podstawkę, promo "1" oraz customowe żetony. Nadal jest sporo miejsca. Zakoszulkowane karty mieszczą się w pojemnikach. Nie wiem jak będzie wraz z dodatkiem, wydaje mi się, że na styk.

PS. Nie pamiętam z jakiej to było firmy, ale widziałem insert z HDF z zamykanymi pojemnikami z jakiegoś przeźroczystego plastiku - wydaje mi się bardziej użyteczne, ale zupełnie nie wiem jak to się ma do dodatków.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Robin Wood
Posty: 78
Rejestracja: 06 lis 2021, 17:10
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Robin Wood »

(Nie)śmiało się przypomnę w temacie:

KLIKNIJ TUTAJ

Mieszczą się wszystkie "duże" dodatki + 1 promo pack + koszulki + premium tokens.

Nic nie upychamy kolanem. Wszystko pięknie się mieści.

Zapraszam.

R.W.

ps. jest wersja na 2 promopack oczywiście. Sam drugiego promo nie posiadam niestety :(
ODPOWIEDZ