Nasze pierwsze inserty

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Nasze pierwsze inserty

Post autor: MarekPlus »

Temat założyłem żebyśmy mogli pokazać światu nasze pierwsze inserty.

Wiadomo że początki są najtrudniejsze i czasami chcielibyśmy żeby bardziej doświadczone osoby oceniły naszą pracę.
Na początku zawsze dobrze poczytać co zrobiliśmy źle albo co można było zrobić inaczej i oszczędzić czas, miejsce, pieniądze. Nie bójcie się... pierwsze koty za płoty jak to się mówi :wink:

Postanowiłem więc dać do oceny mój pierwszy w życiu insert który właśnie skończyłem. Nie robiłem żadnego projektu. Wszystko wymyślałem na bieżąco podczas prac.

Jak spadać to z wysokiego konia pomyślałem, więc mój pierwszy insert jest do... Gloomhaven.

Wszystkie tacki:
Spoiler:
Tacki osobno:
Spoiler:
Składanie w całość:
Spoiler:
Z góry dziękuję za ocenę i porady. Czekam na Wasze pierwsze inserty :)

Edycja:

Zgodnie z sugestiami umieszczam informację które mogą okazać się przydatne przy pierwszym insercie.
Może nie są to porady od weterana ale mogę coś poradzić na bazie tego insertu:

Materiał:

Spoiler:
Mata:

Spoiler:
Nożyki:

Spoiler:
Ostrza:

Spoiler:
Linijka:

Spoiler:
Klej:

Spoiler:
Inne:

Spoiler:
Ostatnio zmieniony 07 gru 2020, 22:33 przez MarekPlus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Nasze pierwsze inserty

Post autor: BOLLO »

Insert na WIELKI plus. Czego mi brakuje to bardziej opisu na co zwrócić uwagę przy robieniu swojego pierwszego insertu. Jakie kleje używałeś/pianki/depron itd?
Jakieś porady może co i jak dla laików którzy chcą również zrobić swój pierwszy insert. Nie każdy ma smykałkę i czasem coś oczywistego dla ciebie może być zbawienne dla kogoś innego. :mrgreen:
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: Nasze pierwsze inserty

Post autor: MarekPlus »

BOLLO pisze: 07 gru 2020, 09:01 Insert na WIELKI plus. Czego mi brakuje to bardziej opisu na co zwrócić uwagę przy robieniu swojego pierwszego insertu. Jakie kleje używałeś/pianki/depron itd?
Jakieś porady może co i jak dla laików którzy chcą również zrobić swój pierwszy insert. Nie każdy ma smykałkę i czasem coś oczywistego dla ciebie może być zbawienne dla kogoś innego. :mrgreen:
Dzięki. Masz 100% racji więc pozwoliłem sobie edytować pierwszy post i dodać takie informację.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Nasze pierwsze inserty

Post autor: andrzejstrzelba »

Piękna robota. Mój pierwszy nie wyglądał tak dobrze chociaż ja robiłem go z 10-letnim synem. Wtedy byłem zachwycony :)
AgaJ
Posty: 31
Rejestracja: 10 gru 2020, 13:51
Has thanked: 29 times
Been thanked: 1 time

Re: Nasze pierwsze inserty

Post autor: AgaJ »

Insert REWELACJA. Wygląda OBŁĘDNIE.

Wydaje mi się bardziej przemyślany i funkcjonalny niż te dostępne w sklepach.

Dzięki też za porady. Z tego wszystkiego chyba sama zrobię jakieś inserty do swoich gier. Tylko może na poczatek coś mniejszego i nie tak skomplikowanego.

Może podpiąć ten temat? Myślę że te porady pomogą innym tak jak mi a sam insert zainspiruje do działania.
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Nasze pierwsze inserty

Post autor: rdbeni0 »

Bardzo pomocny topic o wykonaniu swojego insertu, gratulacje dla autora.

Mam pytanie - czy jak użyjesz tego pędzla do rozprowadzenia kleju, to pędzel się "nie sklei"? Bo przecież jak się będzie pędzlem klej dawać, to bardzo szybko taki pędzel staje się bezużyteczny i trzeba wymienić i znowu i znowu i tak w kółko... Jak to właściwie jest z tymi pędzlam i klejem?

Mam ochotę wykonać takie inserty, ale problem polega na tym, że nie wiem w których grać chcę jeszcze dokupić dodatki a w których mogę powiedzieć STOP i nie kupować już dodatków. Wszystkie gry które lubię mają dodatki (z wyjątkiem Brass Birmingham, który jednak insertu specjalnie nie potrzebuje). Trochę tu problem jest.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 993 times
Been thanked: 433 times

Re: Nasze pierwsze inserty

Post autor: KurikDeVolay »

Wikol i Magic to kleje wodorozpuszczalne. Wszystko się pięknie spłukuje.
ODPOWIEDZ