Malowanie drewnianych elementów - Iwari

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 770
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 671 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Malowanie drewnianych elementów - Iwari

Post autor: anitroche »

Zastanawiałam się nad kupnem gry Iwari w wersji KS Deluxe, ale cena tak dość prostej gry dla początkujących trochę odstraszała. Ostatecznie stwierdziłam, że zależy mi głównie na tym, żeby drewniane namioty miały nadruki, więc postanowiłam kupić grę w wersji retail i pokombinować z tymi namiotami (w wersji sklepowej namioty po prostu są kolorowe bez żadnych nadruków). No i wymyśliłam, że do naniesienia wzroków mogę użyć moich stempli do zdobienia paznokci :D. Kto by pomyślał, że hobbystyczne malowanie paznokci, kiedyś przyda mi się w planszówkach :D. Na zdjęciach pierwsze stemple z porównaniem do niepomalowanych jeszcze namiotów i potem już po skończonej pracy :). A tak stwierdziłam, że się pochwalę, bo myślę, że wyszło całkiem znośnie ;)
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Malowanie drewnianych elementów - Iwari

Post autor: rastula »

bardzo ładne

sklepy "kosemtologiczne" to tajny raj dla modelarzy

a co to za stempelki konkretnie ?

dej linka :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10987
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3245 times

Re: Malowanie drewnianych elementów - Iwari

Post autor: japanczyk »

Swietnie to wygląda :)
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 770
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 671 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Malowanie drewnianych elementów - Iwari

Post autor: anitroche »

rastula pisze: 07 gru 2020, 14:07 bardzo ładne

sklepy "kosemtologiczne" to tajny raj dla modelarzy

a co to za stempelki konkretnie ?

dej linka :)
Stempelki to duże uproszczenie z mojej strony :D Przy stemplowaniu paznokci się używa metalowej płytki z wygrawerowanymi wzorami, na dany wzór nakładasz lakier w kolorze, który chcesz i potem taką silikonową gąbeczką zdejmujesz z płytki i odciskasz na paznokciu. Ja używam głównie płytek ze sklepu MoYou London, ale taka jedna płytka to często 20-35 zł plus wysyłka :D plus jeszcze specjalny lakier, żeby był dobrze napigmentowany, żeby drobne wzory ładnie wychodziły, więc jak Twoja żona/parnerka się w to nie bawi, to chyba raczej szkoda zachodu :D. Ja tylko do tych wzorków to wykorzystałam 6 różnych płytek (4 przykładowe na zdjęciach), jakbym ich nie miała, to specjalnie za te pieniądze bardziej by mi się opłacało kupić po po prostu wersję Deluxe gry :D

Spoiler:
Spoiler:
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8755
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2666 times
Been thanked: 2353 times

Re: Malowanie drewnianych elementów - Iwari

Post autor: Curiosity »

anitroche pisze: 07 gru 2020, 14:29 plus jeszcze specjalny lakier, żeby był dobrze napigmentowany, żeby drobne wzory ładnie wychodziły, więc jak Twoja żona/parnerka się w to nie bawi, to chyba raczej szkoda zachodu
Mówisz to człowiekowi, który ma po 20 buteleczek jednego koloru (w różnych odcieniach). :lol:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Malowanie drewnianych elementów - Iwari

Post autor: rastula »

Curiosity pisze: 07 gru 2020, 14:37
anitroche pisze: 07 gru 2020, 14:29 plus jeszcze specjalny lakier, żeby był dobrze napigmentowany, żeby drobne wzory ładnie wychodziły, więc jak Twoja żona/parnerka się w to nie bawi, to chyba raczej szkoda zachodu
Mówisz to człowiekowi, który ma po 20 buteleczek jednego koloru (w różnych odcieniach). :lol:
może 18...no ale co mozna poradzić ,że naziści nie mogli się zdecydować jak wygląda kolor feldgrau ;)
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Malowanie drewnianych elementów - Iwari

Post autor: scarletmara »

Super są te ostemplowane namioty :) a takei cos by nie wystarczyło na potrzeby sotemplowania mepli ? Jeszcze tylko lakier (możnaby się pokusić i spróbowac farbkami czy wyjdzie jak już sie ma farbki), jakas gąbeczka czy nie wiem co tam najlepiej do ściągania nadmiaru lakieru/farby z blaszki użyć i chyba by sie w dyszce człowiek ze wszystkim zmieścił + przesyłka.
ODPOWIEDZ