Mysthea - zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Mysthea - zasady

Post autor: Fiacik »

Przymykając oko na samą ikonografię, która czasem staje się oczywista, wydaje mi się, że instrukcja nie należy do najszczęśliwszych. Szukałem, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości.

- Co w wypadku remisu w walce? Zakładam, że nic się nie dzieje.
- Czy przy każdym ładowaniu artefaktu zdobywamy energię z kafla?
- Punkty dowodzenia otrzymane po pokonaniu potwora musimy wydać natychmiastowo np. na rozmieszczenie jednostek?
- Czy Celethe nie potrzebuje jakiegoś Home Rule'a? Wydaje się mieć nasłabszą umiejkę.

dzięki.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1403
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 186 times

Re: Mysthea - zasady

Post autor: Błysk »

Fiacik pisze: 08 gru 2020, 21:33 Przymykając oko na samą ikonografię, która czasem staje się oczywista, wydaje mi się, że instrukcja nie należy do najszczęśliwszych. Szukałem, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości.

- Co w wypadku remisu w walce? Zakładam, że nic się nie dzieje.
- Czy przy każdym ładowaniu artefaktu zdobywamy energię z kafla?
- Punkty dowodzenia otrzymane po pokonaniu potwora musimy wydać natychmiastowo np. na rozmieszczenie jednostek?
- Czy Celethe nie potrzebuje jakiegoś Home Rule'a? Wydaje się mieć nasłabszą umiejkę.

dzięki.
- Nikt nie traci jednostek, ale bonusy z kart rozkazów działają. Natomiast jeśli była walka trzech graczy i siła: 5/5/3 to wtedy ten z trójką traci 2 jednostki a dwaj pozostali zyskują punkty chwały.
- Nie, tylko na początku ery.
- Tak
- Nie mam pojęcia, chyba sporo zależy od tego jakie potwory wyjdą. Mam wrażenie, że przy UTCORO może bardzo szybko zrobić maks spotkań niskim kosztem a to jest świetne. Po samych opisach mam za to wrażenie, że Sanya jest bardzo mocna.
Awatar użytkownika
Gamleer
Posty: 129
Rejestracja: 19 sty 2019, 09:33
Been thanked: 14 times

Re: Mysthea (Martino Chiacchiera, Marta Ciaccasassi)

Post autor: Gamleer »

Pilnie poszukuję instrukcji do gry Mysthea w wersji PL.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Mysthea - zasady

Post autor: Gromb »

Na stronie Galakty do pobrania wersja PL
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Gamleer
Posty: 129
Rejestracja: 19 sty 2019, 09:33
Been thanked: 14 times

Re: Mysthea - zasady

Post autor: Gamleer »

karty z napisami
Obrazek
Awatar użytkownika
Gamleer
Posty: 129
Rejestracja: 19 sty 2019, 09:33
Been thanked: 14 times

Re: Mysthea - zasady

Post autor: Gamleer »

Po wykonaniu akcji specjalnej "spotkanie" o ile musimy (możemy?) przesunąć żeton spotkania?
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 165
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: Mysthea - zasady

Post autor: czarny kapelusz »

Str. 12 w instrukcji. Przesuwasz o tyle i w stronę która jest zaznaczona na odwrocie karty przy nagrodzie jaką zgarniasz za spotkanie.
Zachmaniak
Posty: 11
Rejestracja: 17 kwie 2020, 17:36

Re: Mysthea - zasady

Post autor: Zachmaniak »

Hej

1. Nie do końca kumam rozstawianie pachołków i golemów, czy jak zagrywam kartę to na przyzwanie i rozstawienie mogę wydać tylko punkty dowodzenia czy energię też ??
2. Czy robiąc akcję działanie muszę zagrać kartę aby uzyskać punkty dowodzenia ??

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gamleer
Posty: 129
Rejestracja: 19 sty 2019, 09:33
Been thanked: 14 times

Re: Mysthea - zasady

Post autor: Gamleer »

2. Czy robiąc akcję działanie muszę zagrać kartę, aby uzyskać punkty dowodzenia ??

ad 2 Działanie wymaga punktów dowodzenia zapisanych na karcie. W czasie jej zagrania możesz również wykonać to, co jest zapisane na karcie.
ODPOWIEDZ