Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: REBEL.pl »

wirusman pisze: 19 gru 2021, 19:57 Czy drugi sezon time stories będzie tłumaczony?
Nie będzie, przynajmniej w chwili obecnej nie ma takich planów.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: wirusman »

REBEL.pl pisze: 19 gru 2021, 20:06
wirusman pisze: 19 gru 2021, 19:57 Czy drugi sezon time stories będzie tłumaczony?
Nie będzie, przynajmniej w chwili obecnej nie ma takich planów.
To smutek.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: REBEL.pl »

Rok wydawniczy 2021 powoli dobiera końca, na podsumowanie roku mamy zwyczajowo pytania do Was - które z gier wydanych przez Rebela w tym roku, prezentowane poniżej, były dla Was najciekawsze? Które najmniej? Co trafiło do kolekcji? Co było zaskoczeniem?
Z góry dziękujemy za wszystkie odpowiedzi :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dodatkowo zapraszamy do odwiedzenia naszego wątku wydawniczego na 2022 rok, w którym publikować będziemy kolejne zapowiedzi:

Obrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
mineralen
Posty: 951
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 558 times
Been thanked: 638 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: mineralen »

Z powyższych gier do kolekcji trafiło:

Spektrum
Łąka z dodatkiem
Konspiracja: Abyss
Dodatek do Res Arcana z perłami
Pięć Klanów z dodatkiem Rzemieślnicy z Naqali.

Największy zaskoczeniem była Konspiracja: Abyss. Naprawdę sprytna gra w małym opakowaniu. Pięć klanów jest super (ale tego się spodziewałem :) ). W Rzemieślników jeszcze nie zdążyłem zagrać. Łąka była delikatnym rozczarowaniem, za dużo sobie chyba naobiecywałem po recenzji Dice Tower. Spektrum w ogóle nie weszło, ani na stół ani do naszych serc po próbnej rozgrywce żeby się nauczyć grać. Dodatek do Res Arcana jest satysfakcjonujący.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4458
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1413 times
Been thanked: 1089 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: garg »

Bardzo zdecydowanie cztery świetne tytuły (wszystkie 8/10 lub 9/10):
Pod Wrogim Niebem
Zamki Toskanii
Wiedźmia Skała

Trochę gorzej z Botanikiem, bo ma genialny i nowatorski system wyboru kafli, ale prostacką punktację, która zepsuła mi całą przyjemność z rozgrywki.

A poza tym sporo porządnych rzeczy :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: polwac »

Jeśli dobrze patrze to sam jestem zdziwiony, że tylko dwie gry z listy trafiły do mojej kolekcji.
Descent i TM Big Box.

Kroniki Zamku Avel i Architekci 7CŚ są na wishliście tak że pewnie w 2022 się trochę nadrobi :)

Z większych zaskoczeń (dopóki nie pojawiły się o tym plotki) to był ponowny druk gry Pięć Klanów.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 232 times
Been thanked: 315 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Koziełło »

Jakoś w tym roku było mi trochę nie po drodze z portfolio wydawniczym Rebela i na półce pojawiła się jedynie Wiedźmia Skała.
Zaskoczenia były dwa: pierwsze, to wzmiankowana Wiedźmia Skała - gry doktora Knizii jakoś nigdy nie umiały trafić w moje gusta, a tu takie zaskoczenie - może dlatego, że to chyba najbardziej feldowski Knizia, jaki powstał?
A drugie to odejście (w moim mniemaniu) Rebela od wydawania cięższych gier. Mały smuteczek :(
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1006
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 419 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: karmazynowy »

Botanik, Projekt L, Cytadela, Daj Namiar - bo lubię fajne gry w małych pudełkach.
Oprócz tego Spektrum, Wiedźmia Skała, Pięć Klanów, Odmęty Grozy i Glen More II (choć ten ostatni już odsprzedany).

Łąka, mimo, że gra prawdopodobnie zbyt lekka to chyba będzie trzeba jednak sprawdzić, bo z tego co widzę wpada do wielu zagranicznych top10 gier 2021.

Najlepsza gra: Pięć Klanów.
Najlepsza mała gra: Botanik.
Największe zaskoczenie: Odmęty Grozy (jeszcze nie ograne).
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Marooned
Posty: 53
Rejestracja: 04 lut 2020, 12:05
Has thanked: 11 times
Been thanked: 21 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Marooned »

Nabyłem:
* Pandemic Legacy sezon 0, by nie obudzić się z ręką w nocniku jak z 1/2
* Pod wrogim niebem - po zagraniu parę razy w Print and play
* Trek 12 - po zagraniu parę razy w Print and play
* Splendor Marvel - na prezent (sam mam zwykły Splendor) ;)

Najmniej ciekawe:
* Mr Jack - posiadam wersję podstawową i uważam ją za grę zepsutą, gdzie na kilka rozgrywek z różnymi osobami po różnych stronach w 100% gier bez problemu wygrywała policja nie dając Jackowi żadnych szans - gra przestała lądować na stole, bo równie dobrze można wpisać kolejną wygraną policji do statystyk
* Cytadela - posiadam inną wersję, ta to już która? czwarta?

Największym zaskoczeniem jest zaskoczenie negatywne jeśli chodzi o Pandemic Legacy sezon 1, za który zapłaciłem w wakacje i miał wylądować na moim stole w sierpniu. Mamy grudzień i ciągły brak dokładnej informacji co to za farsa i dlaczego inne tytuły są drukowane, a ten nie. Info, że przez pół roku nie było papieru nie brzmi wiarygodnie.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Lothrain »

Aż sam jestem zdziwiony, ile tego wpadło... :
Łąka - jak na rodzinne granie bardzo porządny tytuł, do tego pięknie ilustrowany, zostaje na półce
Zamki Toskanii - długo się przymierzałem, ale ostatecznie skusiłem; bardzo dobry szybki Feldzik
Wiedźmia Skała - jedna z najlepszych gier Knizii, masa fajnego kombinowania, bardzo na tak
Botanik - bardzo dobra dwuosobówka, garg narzekał na punktację, więc wziąłem, żeby go nie męczyła, u mnie chwyciło
Kroniki Zamku Avel - mam nadzieję na hiciora do grania z dzieciakami, ale czeka na otwarcie do Gwiazdki
Jamajka, Ciężarówką przez Galaktykę, Mr.Jack - te tytuły miałem we wcześniejszych wydaniach, więc po raz wtóry się nie skusiłem, tym bardziej, że opuściły już regały i nie planują wracać
Dodatki do Pięciu Klanów - kupione eony temu, ale dobrze, że przywróciliście je na rynek
Glen More II - grałem, całkiem spoko tytuł, ale portfel nie pozwolił wydać tylu złociszy
To ja go tnę - rzadko się zdarza, że nie dokończę partii ze znajomymi. Prawdopodobnie jedna z najgorszych gier poznanych w ubiegłym roku.
Największy żal - Pandemic Sezon 0 - nie miałbym z kim zagrać, a chciałbym spróbować. Solo to jednak nie ta zabawa.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: eveni »

Moje rebelowe zakupy 2021:
- Nemesis z dwoma dodatkami (poznałam dzięki poczcie planszówkowej),
- Pandemic legacy sezon 0 (półka wstydu),
- Wiedźmia skała (bardzo mi się spodobała),
- Zamki Toskanii (jak wyżej :) ),
- Wybuchowa mieszanka z dodatkiem,
- Na skrzydłach (ta pozycja średnio mi siadła, ale może muszę jeszcze pograć),
- Zaginiona wyspa Arnak (jak wyżej),
- dokupiłam również 1 brakujący dodatek do Pięciu klanów i dodatki do Everdell.

Zastanawiam się nad Glen more II, Łąką, Tyrants of underdark i kilkoma innymi tytułam ale kolekcję mam już bardzo dużą, a portfel nie jest z gumy niestety.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1517
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 634 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: EsperanzaDMV »

Zakupione w tym roku od REBEL.pl:
- Wsiąść do Pociągu: Play pink
- Rzemieślnicy Naqali (podstawkę kupiłem już wcześniej, drugi duży dodatek już miałem po angielsku)
...i to wszystko :o Dla mnie to szok, bo Rebel raczej lideruje u mnie na półkach jako wydawca.

Na radarze miałem jeszcze maty do Na skrzydłach, ale zestaw dla każdego gracza wyniósłby mnie więcej, niż łącznie kosztuje podstawka i jeden dodatek - zdecydowanie za dużo, nie jest to aż tyle warte (plus gdzie trzymać?). Myślałem też o perłowym dodatku do Res Arcana (mam podstawkę i pierwszy dodatek), ale wciąż za mało opinii na jego temat, plus sama gra jakoś się u mnie nie przyjęła (tzn. ja uwielbiam, ale współgracze niekoniecznie)... Z tyłu głowy mam też "Fantastyczne Światy", a nie widzę nigdzie na rozpisce podstawki do tej gry (tylko dodatek) - podstawka nie była dodrukowana? Ale generalnie mało tego od Rebela się u mnie w domu pojawiło, zdecydowanie inne wydawnictwa zyskały więcej swoich przedstawicieli na moich półkach. Wynika to myślę z dwóch rzeczy - lubię gry typu "Zaginiona Wyspa Arnak", "Na skrzydłach", "Everdell", "Yamatai" i inne o podobnym poziomie ciężkości i (przede wszystkim) ładności, i mam już ich na tyle dużo, że w tym roku żaden z tytułów mnie nie zachwycił na tyle, by dołączyć do mojej kolekcji. Sporo gier na powyższym obrazku to gry dla dzieci, zatem także zupełnie nie mój target.

Może w 2022 będzie lepiej ;) Na ten moment z zapowiedzi może skuszę się na jakiś dodatek do Everdell, ale to poczekam aż się ukażą (i w jakiej cenie będą).
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: japanczyk »

Zostały:
Pandemia miała wyjśc w 2020, no ale cóż.. - wciaz nieskonczona
Klatwa Stradha - nadal na stanie
Botanik - świetna gra, raczej zostanie na dłuzej
Zamki Toskanii - zakupione i czekaja na gre
Descent - dla mnie zaskoczenie roku - w ogole nie chcialem w to grac, a zakupilem, zagralem i pozytywne wrazenia mam
Piec Klanów - zakupilem nowe wydanie, czeka wciaz na gre z dodatkami
Fantastyczne swiaty - wreszcie dodatek w posiadaniu ;-)
Odmety grozy - czekają na Grę
WoW Pandemic - czeka na Grę
Od Rebela, ale nie do końca:
Here to Slay w wersji KSowej, wiec troche nie Rebel, no ale...
Glen More II - zakupione na KSie, wiec mam all-ina prawie
Cytadela niestety zakupiona od Galakty, bo sklep miał zły opis - darowalem sobie zwracanie :p
Sprzedane:

Zew Przygody
Splendor Marvel - sprzedany, został oryginalny
X-Men
WdP Europa - sprzedane, bo plansza ledwo sie na stole miescila ;( No i wkurzyly mnie promocje tak szybko po premierze
TM Big Box - tyle czekałem, ze poszedł na sell

Szczesliwice, Wiedzmia skała wciaz na radarze

Cóż... troche tego wydaliscie, kilka fajnych tytułów wpadło
Uncle_Grga
Posty: 549
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 83 times
Been thanked: 277 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Uncle_Grga »

Abyss
Abyss Lewiathan
Abyss mata

Wszystko do domu, grane rodzinnie, ze znajomymi, też jako wprowadzacz do hobby. Bardzo na plus.

Beez - na prezent. Nie grałem

Glen More II. Wreszcie. Grany, lubiany, w kolekcji. Dokupilem monety. Bardzo na plus.

To ja go tnę. Do zabawy z dzieciakami. Umiarkowanie lubię ale grywamy.

Piec klanów. Rzemieślnicy- dodatek do jednej z ulubionych gier. Na plus.

Res Arcana. Perły - no jak mogłem zapomnieć. Obowiązkowy dodatek do gry, która jest jedną z dziesięciu najlepszych gier ever. Oczywisty zakup.

Zew przygody - na prezent. Grałem. Przyjemnie bez zachwytów.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2021, 13:56 przez Uncle_Grga, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 183
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 84 times
Been thanked: 63 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Diserve »

Ku zaskoczeniu z tegorocznych nowinek to tylko Wiedźmia Skała, do której podchodziłem sceptycznie a ostatecznie bardzo nam się spodobała.

Ale również w tym roku ze starszych tytułów Rebela:
- Wsiąść do Pociągu Niemcy
- Wsiąść do Pociągu Europa
- Zamki Burgundii (te nie podeszły i zostały sprzedane)
- Nemesis
- River (raczej nie zostanie)
- K2 (raczej nie zostanie)
- 7 Cudów Świata
- Dodatek do 7CS pojedynek Panteon
- Everdell
- Małe dodatki do Everdel: "Więcej, więcej" i "Legendy"
- Duży dodatek do Everdell Zimowy Szczyt
- Zaginiona Wyspa Arnak
- Pandemic
- Cyklady
- Terraformacja Marsa i Preludium

Z planów to na razie brak może jedynie kuszą pozytywne opinie o Odmętach Grozy ale zobaczymy...

Za to największym rozczarowaniem była cała sytuacja z Pandemiciem Wotlk i programem hobby next - tu finalnie zrezygnowałem z zakupu całkowicie.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: seki »

U mnie w tym roku nie po drodze z ofertą wydawniczą Rebel. Spośród nowości zakupione jedynie:
Keyforge mroczny przypływ - kupione 2 talie.
Rzemieślnicy do Pięciu Klanów - ostatni z brakujących dodatków do tej świetnej gry.

Ze starszych tytułów pewnie coś tam jeszcze wpadło do kolekcji.
tomekmani3k
Posty: 599
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: tomekmani3k »

12 rzeczy z powyższej listy

Dla mnie najprzyjemniejsza gra to Zew przygody. Idealna jak nie ma się ochoty główkować bo jest się np. zmęczonym po pracy. Klimat idealnie trafił w moje gusta. Jak pokazuję osobom zaczynającym przygody z grami to bardzo się podoba. Szkoda, że tak mało popularna żeby można było kontynuować cykl.

Żony: Łąka. Bardzo ładna, szybka, przyjemna. Też nic ciężkiego ale z czasem trzeba tylko w takie gry grać? Na razie wygrywa z innymi ładnymi grami typu everdell czy na skrzydłach pod względem trafiania na stół.

Najwięcej gier chyba zamówionych na granie z córką (4 lata) i takie w które kiedyś w nią zagramy. Z tej drugiej grupy to ostatnio odebrałem kroniki zamku avel i jeszcze nie miałem okazji zagrać. Mieszane odczucia mam do detektywa bombla. Cała gra zajęła może z 20 minut. Z jednej strony można się było tego spodziewać, to nie jest droga gra ale chociaż spodziewałem się że jakaś godzina zajęcia dla dzieciaka to będzie. Może mam zbyt wygórowane oczekiwania po innych grach typu paragrafowych dla dorosłych jak detektyw czy kroniki zbrodnii lub zwykłych gier paragrafowych.

Pozytywne zaskoczenie: konspiracja. Mam abyss i jakoś się gra przyjemnie ale to nie jest pierwszy wybór gry do grania. Konspiracja przez to że jest krótka i rozkładanie to chwila o wiele częściej ląduje na stole.

Cały rok zastanawiałem się nad arnakiem ale ostatecznie nie kupiłem, mimo wielu super promocji bo wydaję mi się grą ok ale nie ma czegoś co sprawiłoby że muszę ją mieć.

Może kiedyś się skuszę: descent. Miałem duży zestaw 2 edycji tylko brakowało z kim grać. Legend nie kupiłem chyba głównie ze wzgledu na cenę i grafiki. Gra musi mi się podobać wizualnie a to totalnie nie mój klimat. Cena może i jakoś uzasadniona ale w podobnych cenach, lub tańsze mam inne kobyły, które wydają mi się bardziej pasować do moich wymagań.
Marbel
Posty: 209
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 99 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Marbel »

U mnie z tej listy wpadł Mr Jack i Pod wrogim niebem. Obie mi się podobają tak na 8/10. Niedużo, ale u mnie planszówki, ich ilość jest pod ścisłą kontrolą.
No i czekam na Pandemic Legacy Sezon 1. Rebelu czy dotarło? W Waszym sklepie widzę, że się pojawiło, ale realizujecie po Nowym Roku dopiero :( Jest szansa, że rozsyłacie już do sklepów?
Speedy_new
Posty: 793
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Speedy_new »

Do mnie trafily w tym roku Descent i Odmenty grozy z nowości a ze wznowien Cyklady z dodatkami.
I nie z dodruku ale tez zkup z tego roku Podroze przez Srodziemie z dodatkami (wlacznie z zapowiedzianym nastepnym)
Zamowilem tez Pandemica sezon 1 ale jak widac jeszcze nie dotarl
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 433 times
Been thanked: 135 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: esubotowicz »

U mnie wpadło Pod wrogim niebem oraz Pięć Klanów + Rzemieślnicy Naqali.
Botanik - rozważam.

Lista krótka, bo trochę mi brakuje tytułów o interesującej dla mnie ciężkości i tematyce. Część z tych, które są, to dodruki - niektóre tytuły już posiadam, a jednocześnie cieszę się, że mogłam nabyć Pięć Klanów.
Natomiast generalnie mnóstwo tytułów się powtarza, wiele wariacji Dobble - swoją drogą posiadam klasyczną wersję, więc kolejne wersje pozostają poza kręgiem zainteresowania. Różne Eksplodujące/Szczekające/Frywolne Kotki czy Minionki, niestety mnie nie kuszą. Nawet nie wiem, czy to różne odsłony tej samej gry czy też rozszerzenia, czy kompletnie inne tytuły, które fan serii musi mieć wszystkie.
Niemniej jednak - pobieżne spostrzeżenie - niektóre tytuły stanowią konkurencję dla innych. Zakładam jednak, że wydawnictwu się to i tak kalkuluje ;)

Jest kilka tytułów, w które chętnie bym zagrała, ale nie mam potrzeby posiadania w kolekcji :)
Ewa
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: rastula »

Przykro mi ale tylko:

Pod wrogim niebem


chyba się rozjechaliśmy w gustach z Rebelem :D

edit:
a sorry - jeszcze Bunt Mutantów - dla dziecka :D
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: REBEL.pl »

Bardzo dziękujemy za wszystkie wpisy :) Są dla nas niezwykle cenne :)
Marbel pisze: 20 gru 2021, 22:44 U mnie z tej listy wpadł Mr Jack i Pod wrogim niebem. Obie mi się podobają tak na 8/10. Niedużo, ale u mnie planszówki, ich ilość jest pod ścisłą kontrolą.
No i czekam na Pandemic Legacy Sezon 1. Rebelu czy dotarło? W Waszym sklepie widzę, że się pojawiło, ale realizujecie po Nowym Roku dopiero :( Jest szansa, że rozsyłacie już do sklepów?
Rebel.pl, pomimo, że ma taki wpis, nadal wysyła paczki i w ten weekend nawet udało się skierować do wysyłki wszystkie zaległości. Od wczoraj wysyłamy Pandemic Sezon 1, a od dzisiaj także Pandemic Sezon 0, który został przyjęty na stan wczoraj wieczorem. To samo dotyczy sklepów, do których paczki wysyłamy hurtowo.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: 8janek8 »

REBEL.pl pisze: 21 gru 2021, 10:18 Bardzo dziękujemy za wszystkie wpisy :) Są dla nas niezwykle cenne :)
Jestem głębokiej wiary, że ten o cięższych tytułach najbardziej :)
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1095
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 645 times
Been thanked: 521 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Harun »

Rebelu,

skoro wpisy są dla Was ważne, to proszę.

W 2021 r. dokonałem bardzo dużo zakupów, rok 2022 będzie bardzo skromny, a w moich planach może nawet ujemny. Niemniej coś kupię.
Z Waszej oferty w 2021 r. kupiłem:

Z listy 2021 r.:
- Rzemieślnicy z Naqali
- Dobble psi patrol.

Z listy 2022:
- WPPpŚ Zarzewie Wojny. Już zapłaciłem, wiec zaliczam na 2021 r.

Z pozostałych ogłoszonych na ten moment gier, nie kupię żadnej.
Niemniej rozważę dodatek do Arnak, bo chyba to wydacie,
kolejnego Sherlocka HDD, bo podobno wydacie,
mini dodatek do WPPpŚ, jeśli i tym razem dużemu dodatkowi będzie towarzyszył mniejszy, ale na razie nie widzę zapowiedzi

Jeśli wydalibyście także Kraken Attack! to bym kupił. Rzućcie okiem na ten tytuł, wydaje się bardzo dobrą grą dla dzieci.

Z lat wcześniejszych, a kupione przez mnie w 2021r.:
- Dixit wizje - tylko z uwagi na lokalną promocję, celem uzupełnienia podstawki o jeden dodatek. To mi wystarcza, więcej nie kupię.
- TM Preludium - tylko ten dodatek rozważałem. Ewentualnie może dokupię plansze graczy. Na pewno w 2022 r. nie kupię nic więcej z tej serii.
- Na skrzydłach - tylko z uwagi na promocję Black Friday. Zobaczymy, czy zostanie w kolekcji, dodatków nie planuję,
- ZW Arnak - kupiłem używany, więc się nie liczy,
- Kraina lodów x 2 - jeden dla syna w normalnej cenie. Drugi na świetnej promocji w Empiku na prezent na urodzinki. Nie wykluczam, jeśli będą w dobrej cenie promocyjnej, tytułów w tym stylu, na inne urodzinki, np Dr Mikrob itp.

Życzę Wam powodzenia w 2022 r.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Losiek »

U mnie niezbyt wiele:
  • Botanik - bardzo mile mnie zaskoczyła ta gra. Mała, o prostych zasadach ale zdecydowanie można pokombinować. Trafia do wakacyjnego zetawu gier.
  • Glen More II - moją małżonka uwielbia tę grę. Ja również nie odmówię partyjki. Podoba mi się połączenie kafli i rondla.
  • Res Arcana: Perlae Imperii
  • Fantastyczne światy: Przeklęte skarby
Dość słabo: jedna mała gierka, jedna duża i dwa dodatki. Nie bardzo interesują mnie gry rodzinne czy imprezowe (zresztą imprezówki nie mam chyba żadnej i nie mam nawet ochoty w taką zagrać). Najwyraźniej nie jestem kompatybilny ze strategią wydawniczą.
ODPOWIEDZ