Lucky Duck Games 2021

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: eveni »

Miałam i nie podeszła: Kroniki zbrodni 1900.

Mam i lubię: Diuna Imperium.

Czekam na zamówienie w preorderze: Wyspa kotów z dodatkiem i Kaskadia.

Zastanawiam się: Paleo.
LukaszLozz
Posty: 187
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 77 times
Been thanked: 77 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: LukaszLozz »

Cześć Kaczki,

wpadły:
1. Kroniki Przygody
Dzieciaki 4+8 zachwycone.
Pytanie - planujecie dodatkowe przygody do tego tytułu?

2. Dice Throne
Zawładnęła naszym stołem przez święta. Katujemy pierwsze pudełko od tygodnia po trzy razy dziennie, a to dopiero dwie postacie. Generalnie jesteśmy zachwyceni i bierzemy wszystko co wydacie w tym systemie. Duel roku, jeśli nie ever. MtG i Unmatched rozłożone na łopatki. Świetny wybór.
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Kurczu »

Diuna i Micromacro mam i zostają ze mną. Było Tu i Tam, ale poleciało dalej. Myślę, że jeszcze kupię Kaskadia, grałem w wersję angielską, całkiem fajne, ale muszę zrobić miejsce na półce i obawiam się, że wypchnie z niej Calico.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4653
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1418 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Mr_Fisq »

Moja lista jak na jedno wydawnictwo jest spora:
- Calico
- Kaskadia
- Paleo
- MikroMakro
- Diuna: Imperium

Czekam na Uśpionych Bogów.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: seki »

Ja w tym roku od Lucky Duck Games:
1. Kaskadia - nie jestem przekonany. Zbyt wiele możliwości dobrych ruchów. Wolę ciasnote Calico
2. Calico - fajny, ciasny abstrakt choć końcówka mocno losowa.
3. Diuna imperium - jestem zachwycony i po poznaniu sporej liczby deckbuilderów, wreszcie jakiś tytuł zdetronizował staruszka Dominiona. Świetne połączenie deckbuildingu z workerplacement. Top.
4. Urbanista - wybitna kieszonkowa pozycja. Wybitna w tej kategorii!
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 440 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: vnzk »

Z premier tegorocznych na półce:
- Kaskadia (bardzo przyjemna łamigłówka z odpowiednią proporcją relaksu do móżdżenia)

Z dotychczasowych premier, wciąż na półce:
- Calico (świetne, acz chyba Kaskadia będzie częściej schodzić z półki)
- Watergate (bardzo dobre CDG w 45 minut)
- Urbanista (sprytniutkie solo)

Zagrane u kogoś:
- Diuna Imperium - dobre, choć bez urwania głowy
- Paranormalni Detektywi - fajny pomysł, ale nie zaczarował

Dzięki za ten rok, powodzenia w 2022!
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lothrain »

Patrzę na ten stosik i:
Micro Macro - bardzo przyjemny tytuł, ale przyznaję bez bicia grałem na pożyczonym egzemplarzu;
Diuna Imperium - chciałem się polubić, ale nam nie wyszło, poza samą grą strasznie mnie te grafiki bolały; no i też pożyczona była;
Destinies - zagrałem, ale właściwie dodatek, bo wersja z KS-a, a jakże... pożyczona. Podstawkę też zagram, ale co tu dużo mówić - pożyczę.
Kaskadia - jedyny tytuł, który kupiłem, i który do mnie nie dotarł na czas :( A kiedy dotrze nie mam pojęcia, bo teraz musi poczekać na zapełnienie koszyka.

Kiedy tak popatrzę, to przez kolekcje przewinęło się sporo Waszych tytułów, ale żaden się w niej dotąd nie ostał. Ok, jest Urbanista, ale w wersji Sprawlopolis pocket od oryginalnego wydawcy, więc jakby nie Wasz. Mam nadzieję, że Kaskadia to zmieni.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: fitzroy »

U mnie w tym roku od kaczek wpadło:
-Diuna Imperium
-Kroniki Zbroni 1900 i 2400
-Amazonia
-Destinies

Zastanawiam się nad:
-Kaskadia
-Dice Throne
Podsumowując dzięki za świetne gry, uważam że macie sporo hitów, całkiem szerokie i urozmaicone portfolio, dla mnie bardzo szybko staliście się jednym z głównych graczy na rynku gier planszowych jeśli chodzi o wydawnictwa, jeszcze raz dzięki za Wasz wkład w nasze hobby i czekam mocno zaintrygowany cóż to
szykujecie na 2022r.
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: tomekmani3k »

Ze stosu kupiłem:
-kroniki zbrodni 1900, mimo że nie lubię tego okresu to grało mi się przyjemnie
-kroniki zbrodni 2400 - jeszcze nie miałem okazji zagrać bo przyszło razem z Destinies
-destinies-mam duże oczekiwania wobec tej gry bo o ile seria kronik zbrodni jest bardziej pod żonę to ta gra była moim głównym celem od kaczek na rok 2021
-kilka dodatkowych scenariuszy do kronik zbrodni jak była promocja, na razie rozegrany 1, nie było czuć że robiony jakoś na siłę i miał klimat więc +
-mikromakro- trzymaliśmy mapę na stole ale chyba trzeba było gdzieś powiesić pionowo bo ciężko się patrzy do góry nogami na górną część obrazka, faktycznie wymagane dobre oświetlenie. Grało się ok chociaż nie mieliśmy jakieś potrzeby żeby rozgrywać kolejne sprawy i chyba podzieliliśmy grę na 4 czy 5 razy, poszło w świat
Dla dziecka:
-kroniki przygody: prosta, przyjemna dla oka, ładnie wykonana wersja kronik zbrodni dla dzieci. U nas na plus
-głodniaki-moja córka uwielbia tę grę, chociaż jakbyście wypuścili wersję z różnymi króliczkami zamiast innych stworków to chyba by padła z zachwytu :D

Wsparte: uśpieni bogowie: lubię gry przygodowe z okrywaniem nowych miejsc
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 437 times
Been thanked: 135 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: esubotowicz »

U mnie następujące zakupy:

Gram sama:
Crime Zoom - obydwa pudełka,
Kroniki Zbrodni 1900 i 2400 (czy będzie szansa zakupu Kronik Czasu do uzupełnienia kolekcji?)

Gram z dzieckiem:
MikroMakro
Kroniki Przygody
Głodniaki

Poza tym wpadły, do solo / 2-osobowo:
Diuna Imperium
Paleo

Hitem jak na razie są Głodniaki 🙂
Ewa
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1013
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: karmazynowy »

U mnie też tego trochę...

Diuna Imperium - wskakuje do topek gier.
Amazonia - przyjemna gra draftowa.
Tu i Tam - przyjemna gra logiczna.
Mikromakro - przyjemna łamiwzrokówka.

Kaskadia, Wyspa Kotów - zamówione.
Watergate, Nova Luna, Kroniki 1400 - wcześniej na półce.

Paleo, Destinies - nie moje typy gier ale kuszą, żeby spróbować.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Huhu
Posty: 7
Rejestracja: 02 maja 2021, 20:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Huhu »

U nas wpadła Diuna Imperium, jesteśmy z niej bardzo zadowoleni i często wraca na stół. Teraz czekamy na dodatek :)
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Retro »

Wsparłem Dice Throne i nie żałuję. Czekam na więcej :D
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: fitzroy »

Hej Kaczki będzie polska edycja Barona Voodoo ? Po obejrzeniu krótkiego filmu z zasadami stwierdzam, że to jeden z ciekawszych abstraktów.
kiniol1
Posty: 134
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:15
Has thanked: 220 times
Been thanked: 28 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: kiniol1 »

U mnie w 2021 sporo rzeczy od LDG:
1) Dice throne - jeszcze nie grana.
2) Destinies - jeszcze na nią czekam.
3) Diuna Imperium - świetna gra. Wiedziałem, że to coś dla mnie od pierwszej rozgrywki (którą sromotnie przegrałem).
4) 1900, 2400 - jeszcze nie grałem. Ogrywam dopiero 1400.
5) MikroMakro - bardzo sprytne zagadki. Moje dzieci bardzo polubiły. Ograliśmy i sprzedałem.
6) Kaskadia - jeszcze czekam.
7) Tu i tam - całkiem spoko gierka. Tyłka nie urywa ale na pewno jeszcze w nią nieco pogram.
8) oba Crime Zoomy - na razie rozwiązany jeden. Może być ale mam nadzieję, że ten drugi będzie nieco lepszy.
9) Głodniaki - bardzo fajna zabawa dla dzieci. Zarówno pięciolatek jak i jedenastolatka bawią się świetnie. Dziadkowie też lubią 😉.

A żeby tego było mało to pod choinkę kupiłem dla rodziców Calico i dla brata Watergate.

Dzięki za tak świetne tytuły i jeszcze lepszego roku 2022 👍😁
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

fitzroy pisze: 01 sty 2022, 23:11 Hej Kaczki będzie polska edycja Barona Voodoo ? Po obejrzeniu krótkiego filmu z zasadami stwierdzam, że to jeden z ciekawszych abstraktów.
Nie, nie planujemy. Ale niebawem będzie bardzo fajna promka na wersję angielską.
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: SickMind »

A kiedy ta promka na Barona?
Jakaś przybliżona data?
😉
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1095
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 522 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Harun »

Szanowne Kaczki,

jeśli jakkolwiek ma to Wam pomóc, to:

1. Na wstępie chciałbym nawiązać do Waszej postawy podczas Black Friday. W szale szybkich zakupów i różnych promocji pojawiła się Wasza cena dolarowa na Calico. Jak zapewne wiecie, choć się nie wypowiedzieliście, toczyła się w innym wątku dyskusja co do tego, czy to był błąd, czy oczywisty błąd, promocja, a może promocja na rynek USA. W każdym razie, do czasu potwierdzenia zawarcia umowy mieliście możliwość nieprzyjęcia zamówienia i większość z nas by to w pełni zrozumiała. Zdecydowaliście się jednak zamówienia zrealizować. Uważam, że w podsumowaniu roku, ta Wasza decyzja zasługuje na wspomnienie, jako miły gest wobec społeczności graczy. Dziękuję.

2. Dla mnie ten rok był bardzo wyjątkowy, bowiem z pewnych względów dokonałem zakupów w liczbie i kwocie bardzo przewyższającej wszystkie inne lata. To się już na pewno szybko (jeśli w ogóle) nie powtórzy. Co więcej, zakładam, że moje zakupy w 2022 r. będą bardzo skromne i zdecydowanie poniżej średniej, choć oczywiście życie może mnie zaskoczyć. Z Waszych gier kupiłem:

a) Calico - mniej więcej znałem tę grę z opisu, nie planowałem zakupu. Skusiłem się na tę niby promocję. Jestem po 3 grach i początkowo sceptyczny, obecnie widzę potencjał, w tym w wyzwaniach solo. Wszystko na razie wskazuje na to, że gra na długo pozostanie u mnie.

b) Tang garden - od dawna rozważałem tę grę, ale się wahałem. Przekonała mnie promocja na BF. Bez tej promocji bym nie kupił. Gra czeka na pierwszą rozgrywkę.

c) Watergate - rozważałem jako prezent dla syna, kierując się pewnym podobieństwem (ale i odmiennością) do naszego ukochanego LOTR - konfrontacja, a także z uwagi na tematykę, dotyczącą historii współczesnej, którą lubimy. Wahałem się - ostatecznie przekonała mnie nagroda w plebiscycie Gra roku. Jesteśmy po pierwszej partii, wstępnie podoba nam się i będziemy grali dalej.

3. Z Waszych gier z obrazka nie kupiłem niczego i niczego nie planuję kupić. Może jeśli będzie super promocja, ale nie sądzę.

4. Z Waszych zapowiedzi niczego nie kupię. Niemniej chcę wszystkich zachęcić do kupna W poszukiwaniu X planety. Nie kupię tylko dlatego, że ją mam i jestem zachwycony. Gdybym nie miał, kupiłbym na 100%.

Życzę Wam powodzenia w 2022 r. i dalszego rozwoju.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2022, 22:36 przez Harun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10875
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: japanczyk »

Spoiler:
Musze poweidziec, ze w tym roku szybko wkroczyliscie do TOP3 mojej prywatnej listy polskich wydawnictw
Z waszych gier w mojej kolekcji obecnie znajdują się Destinies, Kaskadia i Diuna, Samotna Wyspa i Urbanista
W preorderze czeka Paleo
Kolekcje opuściły Tu i Tam MikroMakro i Kroniki Zbrodni, ale wersje 1400/1900/2400 kupie jak ktos puści KSa w rozsadnej cenie :D
Na liscie do zagrania jest Amazonia...

Preorder na Sleeping Gods zlozony, chociaz tu sie waham czy potrzebuje najwyzszej wersji ;-)

Czekam z wypiekami na Search for Planet X I Skulls of Sedlec
mineralen
Posty: 954
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 562 times
Been thanked: 638 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: mineralen »

Moim zdaniem też Lucky Duck Games trafia do najlepszych wydawców, wasza linia wydawnicza doskonale pokrywa się z moimi prefencjami :)

Od LDG do mojej kolekcji wpadło:
Samotna Wyspa (świetnie się sprawdza w podróży!)
Diuna: Imperium (wygrana w konkursie i jednocześnie jedna z najbardziej ogrywanych gier przeze mnie w kolekcji, ależ to był strzał w dziesiątkę!)
Calico (fajny abstrakt)
Micro Marco: Crime City (ograne kilka spraw, ale jakoś nie ciągnie mnie do dokończenia)
Paleo (ostatni zakup już w nowym roku; niestety nie zdążyłem ograć, bo okazało się, że w pudełku nie było znaczników zasobów; Wysłałem formularz 11 stycznia, mam nadzieję, że dojdzie szybko, bo bardzo mam ochotę zagrać).


Najbardziej oczekiwaną grą 2022 jest dla mnie kolejna gra wydawana przez LDG - Search for Planet X! Poza tym obowiązkowym zakupem będzie też dodatek do Diuny: Imperium. Bardzo jestem ciekawy jakie gry wydacie w 2022.
Zablokowany