Zerywia - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Zerywia - pytania i wątpliwości

Post autor: Darkstorm »

Pouzy pisze: 20 lut 2021, 20:53 Wg odpowiedzi autora, którą gdzieś widziałem musisz pokryć symbole wyzwania, wyzwanie otrzymuje dwie kości nicy wyjściowo i tarcze czerwoną i niebieską (nie Ty).
Czyli jeśli dobrze rozumiem muszę tak naprawdę podczas tego wyzwania wbić 6 symboli?
Jest jakiś powód dla którego ukryto te dwa dodatkowe symbole w postaci tarcz? Czy te tarcze działają jakoś inaczej?
Pouzy
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2020, 19:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 14 times

Re: Zerywia - pytania i wątpliwości

Post autor: Pouzy »

Jest to ostatnie wyzwanie sagi personalnej bohatera, więc dlatego prawdopodobnie ma dość wysoki stopień trudności. W założeniu prawdopodobnie podchodzący do tego wyzwania bohater powinien być już na tyle wyposażony, by sobie z nim poradzić.
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Zerywia - pytania i wątpliwości

Post autor: damianKr »

Czyli jeśli dobrze rozumiem muszę tak naprawdę podczas tego wyzwania wbić 6 symboli?
Jest jakiś powód dla którego ukryto te dwa dodatkowe symbole w postaci tarcz? Czy te tarcze działają jakoś inaczej?
Tarcze zawsze możesz wrogowi odrzucić trafieniem krytycznym, ewentualnie konkretnymi umiejętnościami bóstw/sag/przedmiotów, opcji jest wiele.

Mnie udało się zrobić całą sagę Gorywa w pierwszym scenariuszu "Maski Umory", co prawda scenariusz ukończyłem mając szósty czarny kamień i było duże ryzyko porażki, ale się udało. Do ostatniego wyzwania sagi radzę wyposażyć się w przedmioty, niektóre dodają kości do wyzwania. Wezwać na pomoc bóstwo, większość z nich potrafi usunąć tarczę, ewentualnie po odrzuceniu dodać kość do puli. Popatrz na umiejętności krytyczne kart sagi, większość potrafi dodać runy a to w połączeniu z eliksirami które potrafią ustawić trafienie krytyczne na kości, jest zabójcze dla oponenta.

Poczekaj na walkę z pierwszym Heroldem, miazga, ja chyba spędziłem 20 minut obmyślając taktykę, mega.
nightmarek
Posty: 8
Rejestracja: 07 lut 2020, 16:31

Re: Zerywia - pytania i wątpliwości

Post autor: nightmarek »

Czy szczelina plugawi tylko wrogów z tali wrogów czy też wyzwania z symbolami kości nicy? Instrukcja jest nieco niejednoznaczna w tej kwestii, teoretycznie tak ale karta skrótów już raczej mówi o wrogu w formie słowa kluczowego do którego skorowidz doprowadza do opisu wrogów tych konkretnie z karty wrogów.
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Zerywia - pytania i wątpliwości

Post autor: damianKr »

Czy szczelina plugawi tylko wrogów z tali wrogów czy też wyzwania z symbolami kości nicy? Instrukcja jest nieco niejednoznaczna w tej kwestii, teoretycznie tak ale karta skrótów już raczej mówi o wrogu w formie słowa kluczowego do którego skorowidz doprowadza do opisu wrogów tych konkretnie z karty wrogów.
Na chłopski rozum, jesteś na terenie ze szczeliną, losujesz kartę eksploracji i musisz zdać trudny test wigoru. I jak teraz chcesz splugawić wyzwanie? Dołożysz kolejną kartę eksploracji? W instrukcji pisze, że regiony ze szczeliną są traktowane jak pod wpływem kadzi i jedyne co to dodajesz do wyzwania drugą kość nicy za region kadzi.

Możesz oczywiście wylosować wroga, ale tutaj nawet układ kart nie pasuje, poziome vs pionowe :). Tak, więc według mnie wyzwania się nie plugawi.

Oczywiście jeśli karta każe Ci wylosować wroga to go plugawisz.
nightmarek
Posty: 8
Rejestracja: 07 lut 2020, 16:31

Re: Zerywia - pytania i wątpliwości

Post autor: nightmarek »

damianKr pisze: 22 lut 2021, 16:56
Czy szczelina plugawi tylko wrogów z tali wrogów czy też wyzwania z symbolami kości nicy? Instrukcja jest nieco niejednoznaczna w tej kwestii, teoretycznie tak ale karta skrótów już raczej mówi o wrogu w formie słowa kluczowego do którego skorowidz doprowadza do opisu wrogów tych konkretnie z karty wrogów.
Na chłopski rozum, jesteś na terenie ze szczeliną, losujesz kartę eksploracji i musisz zdać trudny test wigoru. I jak teraz chcesz splugawić wyzwanie? Dołożysz kolejną kartę eksploracji? W instrukcji pisze, że regiony ze szczeliną są traktowane jak pod wpływem kadzi i jedyne co to dodajesz do wyzwania drugą kość nicy za region kadzi.

Możesz oczywiście wylosować wroga, ale tutaj nawet układ kart nie pasuje, poziome vs pionowe :). Tak, więc według mnie wyzwania się nie plugawi.

Oczywiście jeśli karta każe Ci wylosować wroga to go plugawisz.
Więc grałem chyba dobrze. To jeszcze jedna wątpliwość. Kwestia skazy pierwu a gardzica. Otrzymujemy 3 skazy i w wyniku tego zmieniamy kartę na stronę z gardzicą. Zostaje tak aż nie pozbędziemy się skazy. To jest jasne. Ale dostajemy następną więc jedna ze skaz przeskakuje na miejsce dla skaz pierwu. Czy to oznacza że wracamy do zwykłej formy postaci a może skazy pierwu zaliczają się do 3 skaz zwykłych więc zostajemy w formie gardzicy?
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Zerywia - pytania i wątpliwości

Post autor: damianKr »

Cytat z instrukcji:
"Gracz decyduje, który to będzie ze znaczników i tym samym, który Atrybut zostanie permanentnie Skażony."
Skażenie pierwu symbolizuje trwałe skażenie jednego z atrybutów. Postać była tak długo wystawiona na działanie kadzi że odcisnęła trwałe piętno na bohaterze.

I kolejny cytat z instrukcji:
"Postać Gardzicy jest na szczęście stanem tymczasowym. Gdy liczba posiadanych Skaz spadnie poniżej trzech"
Czyli po skażeniu pierwu nadal posiadasz 3 skazy, tyle że jedna jest permanentna. Gdy usuniesz skazę z jednego z pozostałych dwóch atrybutów, wychodzisz z postaci gardzicy. Od tej pory twoja postać będzie bardziej narażona na postać gardzicy, ponieważ na stałe posiada skazę na jednym atrybucie.
Podbipięta
Posty: 16
Rejestracja: 27 mar 2020, 16:24
Been thanked: 1 time

Re: Zerywia - pytania i wątpliwości

Post autor: Podbipięta »

Ja mam pytanie odnośnie celu scenariusza "Droga Wybrańca "
W celu napisane jest : Każdy bohater musi wypełnić zadanie z pierwszej karty Opowieści swojej Sagi Personalnej.
Ja rozumiem to w ten sposób ,że wystarczy wypełnić to pierwsze zadanie , jedną kartę .
Niestety w filmiku instruktażowym na youtubie , Dominiki mówi ,że trzeba wypełnić całą sagę bohatera w tym scenariuszu .
Błąd w księdze scenariuszy czy błąd na filmiku ?
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Zerywia - pytania i wątpliwości

Post autor: damianKr »

Ja mam pytanie odnośnie celu scenariusza "Droga Wybrańca "
W celu napisane jest : Każdy bohater musi wypełnić zadanie z pierwszej karty Opowieści swojej Sagi Personalnej.
Ja rozumiem to w ten sposób ,że wystarczy wypełnić to pierwsze zadanie , jedną kartę .
Niestety w filmiku instruktażowym na youtubie , Dominiki mówi ,że trzeba wypełnić całą sagę bohatera w tym scenariuszu .
Błąd w księdze scenariuszy czy błąd na filmiku ?
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam
Dominik źle się wyraził mówiąc, "Zrealizować główną sagę", tutaj zapewne miał na myśli, "główna" czyli pierwszą sagę personalną. Jest to samouczek, realizacja całej sagi nie ma sensu :).

To jeszcze ja zadam pytanie, Scenariusz Włócznia Życia, czy w wariancie solo, mam rozmieścić tylko jedną część włóczni? Czytając scenariusz wychodzi na to żeby rozmieścić w każdym z kirów, a solo nie da się wszystkiego ogarnąć.
Pouzy
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2020, 19:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 14 times

Re: Zerywia - pytania i wątpliwości

Post autor: Pouzy »

No niestety, musisz rozmieścić wszystkie fragmenty włóczni i rzeczywiście grając solo scenariusz jest trudny (mało czasu). Trzeba optymalizować każdy ruch.
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Zerywia - pytania i wątpliwości

Post autor: damianKr »

No niestety, musisz rozmieścić wszystkie fragmenty włóczni i rzeczywiście grając solo scenariusz jest trudny (mało czasu). Trzeba optymalizować każdy ruch.
Scenariusz powinien lepiej skalować się w trybie solo, ale ostatecznie udało się go ukończyć. Klucz to odpowiednie wykorzystanie stworzy, wiele z nich pozwala pokonywać Ci duże odległości.

Popraw mnie jeśli się mylę.
Umiejętność, która pozwala dobrać żeton w typie regionu, jeśli znajdujemy się w regionu z dwoma typami to wybieram który? Przykładowo mam do wyboru czerwony i żółty to mogę wybrać żółty czyli dowolny?
Ogólnie żółty typ działa jak dowolny? Pytam bo gram Gorywem a on posiada masę umiejętności które działają na typach stworzy i regionów i chce się upewnić czy gram dobrze. Przykładowo Rozkaz Borowira, pozwala dobrać tarcze i dołożyć kość w typie odrzuconego stworza. Czyli mogę praktycznie przywoływać żółte stworzą i mieć dowolny kolor?
Pouzy
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2020, 19:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 14 times

Re: Zerywia - pytania i wątpliwości

Post autor: Pouzy »

Nie mylisz się- jest tak jak piszesz.
nightmarek
Posty: 8
Rejestracja: 07 lut 2020, 16:31

Re: Zerywia - pytania i wątpliwości

Post autor: nightmarek »

Pierwszy scenariusz. Usuwanie ruin jest opcją regionu czy tylko dodatkiem do niej. Czy mogę, najpierw eksplorować, potem usunąć kadź po czym zabrać ruiny, czy tylko eksploracja i usunięcie kadzi a w następnej akcji znowu eksploracja i zabranie ruin?
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Zerywia - pytania i wątpliwości

Post autor: damianKr »

Pierwszy scenariusz. Usuwanie ruin jest opcją regionu czy tylko dodatkiem do niej. Czy mogę, najpierw eksplorować, potem usunąć kadź po czym zabrać ruiny, czy tylko eksploracja i usunięcie kadzi a w następnej akcji znowu eksploracja i zabranie ruin?
Jest to opcja regionu musisz zdecydować, czy usuwasz kadź czy eksplorujesz ruiny itp. Pamiętaj że żeton ruin może być zabrany tylko po udanej eksploracji w NOCY. Jak wiadomo kult zapomnienia działa głównie w nocy, w dzień ich nie zastaniesz ;).
Nie mylisz się- jest tak jak piszesz.
Ok, to teraz taka sytuacja, wchodzę na region który posiada oznaczenia puszczy i gór. Dociągam kartę eksploracji gór i losuję Biesa który dostaje tarcze za region puszczy. Pytanie, czy powinien ją dostać? Region posiada typ puszczy ale eksploruje góry.

I podobna sytuacja, wchodzę na region który posiada typ puszczy i gór, dodatkowo znajduje się żeton zagrożenia. Po wejściu losuje Biesa i rozumiem, że tutaj na 100% bies dostaje tarcze ponieważ region zawiera lasy.
Pouzy
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2020, 19:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 14 times

Re: Zerywia - pytania i wątpliwości

Post autor: Pouzy »

Nieważne, że eksplorujesz góry. Jest to region z dziczą, a w takim musisz rozpatrzeć przewagę wroga. Bies dostaje zieloną tarczę.
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Zerywia - pytania i wątpliwości

Post autor: Darkstorm »

1. W jaki sposób "odpala" się epicką bitwę ze zniczem? (Na przykładzie scenariusza Pamięć świata) - czy po wypełnieniu 3 sag trzeba jeszcze się z nim ganiać po planszy by znaleźć się na polu ze zniczem czy też po wypełnieniu ostatniej sagi przez ostatniego bohatera walka zaczyna się automatycznie?

2.Czy podczas walki z zniczem są jakieś możliwości regeneracji punktów atrybutów i pierwu? Miałem trochę pecha bo po pierwszej karcie ataku jeden z moich atrybutów został zmniejszony do 0 co w zasadzie zakończyło zabawę.

3. Rozpatruję atak znicza. W jego wyniku otrzymałem uraz. Czy padam od razu czy też mogę dokończyć rozpatrywanie ataku, wbić zniczowi ewentualne punkty i dopiero po tym umrzeć? (fabularne uzasadnienie: urwało mi rękę i nogę ale ostatnią posiadaną kończyną rzucam w akcie rozpaczy ostatkiem sił w znicza toporem i trafiam go w twarz :wink: )

4. Mam 3 sagi aktywne i otrzymuję możliwość dostania kolejnej. Czy czwartą sagę mogę sobie odłożyć gdzieś z boku by czekała aż się zwolni miejsce na sagę aktywną?

5. Jako gardzica nie mogę używać żertw. Czy moje/przeciwnika kości mogą w takim przypadku zostać przerzucone gdy swoich żertw użyje mój sojusznik? (To samo dotyczy wyczynów).
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Zerywia - pytania i wątpliwości

Post autor: damianKr »

ad.1 - Wydaje mi się że walka odpala się automatycznie po zrealizowaniu celów scenariusza. Ganianie się po planszy raczej nie ma sensu.
ad.2 - Wiem o czym mówisz... można bardzo szybko odpaść z walki, ale niestety nie ma możliwości regeneracji punktów atrybutów, poza oczywiście przedmiotami, wyczynami które potrafią to robić w fazie inicjacji, determinacji, rozstrzygnięcia. Trzeba dbać o obronę i produkować tarcze.
ad.3 - Żeby pokonać znicza musisz pokryć wszystkie jego runy przebiciami. Gdy rozpatrujesz atak, to nadmiarowe przebicia możesz przenieść tylko w momencie gdy odeprzesz atak nie ponosząc przy tym urazu. Więc jeśli atak zakończył się dla Ciebie urazem, to nie możesz przenieść nadmiarowych przebić i tym samym pokonać Znicza.
ad.4 - gdy dobierasz nową sagę to bierzesz tylko kartę początkową sagi, dany relikt, sprzymierzeńca, rytuał. Nie bierzesz dla danej sagi opowieści.
Tak, więc masz aktywnie rozwijane 3 sagi i możesz dociągnąć 4, więc bierzesz tylko początkową kartkę, ale żeby móc ją rozwijać musisz dobrać do niej opowieści.
ad.5 - zaznaczam że to moja interpretacja, tak jak gram, żertwy oznaczają przychylność bogów. Tracąc możliwość używanie żertw tracisz wsparcie bogów, tak więc dla mnie jest jasne to że inni gracze nie mogą pomagać Ci żertwami ponieważ straciłeś boską pomoc.

Mam nadzieje, że pomogłem.


Nie wiem jak wy ale ja jak oglądam filmiki to mam jeszcze większy zament w głowie. Czasami autorzy sami zaprzeczają w filmikach zasadą w instrukcji. Jak dla mnie to bardzo ciężka gra pod względem ogarnięcia zasad.
Ostatnio odkryłem, że grałem kompletnie źle, chodzi o wykorzystanie tych samych kart na planszy. Przykładowo rozwijam "Dziedzictwo Kauków" i jako kartę początkową posiadam rytuał, później rozwijam sagę i dostaję nowy. I ja grałem te że oba trzymałem na planszy gracza a okazuje się że można używać tylko jeden. Tak samo reszta kart, jeśli posiada się topór kadzi i zdobędzie się jego ulepszoną wersje to nie można nosić 2 toporów kadzi tylko trzeba zdecydować, którą wersję topora będzie się używać.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2021, 12:57 przez damianKr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 280
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Zerywia - pytania i wątpliwości

Post autor: Azel »

A jeszcze a propos walki ze Zniczem, co się dzieje, gdy jeden z bohaterów ginie, czy tam wypada z walki? W sensie walcząc we dwójkę przeciwko Zniczowi naprzemiennie odpieramy jego ataki i rozumiem, że jak jedna postać nie da rady i odpada, to druga nadal normalnie walczy?
I jeszcze miałem taką sytuację, że jedna postać nie pokonała ataku, ale nie zginęła, zaś druga postać pokonała i jakby poszła level dalej. Czy w takiej sytuacji jeden bohater może wcześniej odeprzeć swoje ataki, a drugi po prostu kontynuuje swoje ataki/obrony?
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Zerywia - pytania i wątpliwości

Post autor: damianKr »

A jeszcze a propos walki ze Zniczem, co się dzieje, gdy jeden z bohaterów ginie, czy tam wypada z walki? W sensie walcząc we dwójkę przeciwko Zniczowi naprzemiennie odpieramy jego ataki i rozumiem, że jak jedna postać nie da rady i odpada, to druga nadal normalnie walczy?
I jeszcze miałem taką sytuację, że jedna postać nie pokonała ataku, ale nie zginęła, zaś druga postać pokonała i jakby poszła level dalej. Czy w takiej sytuacji jeden bohater może wcześniej odeprzeć swoje ataki, a drugi po prostu kontynuuje swoje ataki/obrony?
Walka z Heroldem to jedyny moment w którym postać może zginąć, więc jeśli jedna postać otrzyma uraz, to wypada z gry a walka odbywa się dalej.
Podczas walki z Heroldem nie trzeba grać naprzemiennie. Rozpoczyna się pierwsza tura walki, przesuwacie kamień na kołowrocie dnia i losujecie swoje karty ataku i jednocześnie rozpatrujecie swoje karty ataku. Gracie do póki nie pokryjecie wszystkie przebicia na karcie Herolda. Jeśli w jednej turze tobie udało się odeprzeć atak to swoje nadmiarowe runy przenosisz na kartę Herolda, jeśli koledze się nie udało, to nie może przenieść swoich nadmiarowych przebić, więc jesteście do tyłu. Następnie znowu losujecie kolejne karty ataków i znowu równocześnie je rozpatrujecie.
I tak do czasu aż wszystkie runy Herolda zostaną pokryte. Jeśli komuś nie uda się odeprzeć ataku to nie oznacza że ten gracz jest jest level do tyłu :). Po prostu tracicie turę ponieważ nie udało się pokryć żadnych run na karcie Herolda, a czasu ubywa, z każdą turą macie coraz mniej pkt atrybutów a bez przebić nie zbliżacie się do zwycięstwa :).

W moim poprzednim poście w pkt. 3 pomyliłem się. Zaktualizowałem moją odpowiedź co do jednoczesnego otrzymania urazu i pokonania Znicza.
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Zerywia - pytania i wątpliwości

Post autor: Darkstorm »

damianKr pisze: 25 mar 2021, 09:41
ad.4 - gdy dobierasz nową sagę to bierzesz tylko kartę początkową sagi, dany relikt, sprzymierzeńca, rytuał. Nie bierzesz dla danej sagi opowieści.
Tak, więc masz aktywnie rozwijane 3 sagi i możesz dociągnąć 4, więc bierzesz tylko początkową kartkę, ale żeby móc ją rozwijać musisz dobrać do niej opowieści.
Tak tak rozumiem,tylko chodzi mi o to czy może ona sobie czekać gdzieś w z boku w kolejce aż się zwolni miejsce dla sag rozwijanych?
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Zerywia - pytania i wątpliwości

Post autor: damianKr »

Tak tak rozumiem,tylko chodzi mi o to czy może ona sobie czekać gdzieś w z boku w kolejce aż się zwolni miejsce dla sag rozwijanych?
Nie wydaje mi się. Jeśli masz aktywnie rozwijane 3 sagi i masz możliwość dobrania kolejnej sagi, to raczej musisz sobie dobrać nową kartę początkową sagi.


Czy ktoś dokopał się do informacji, które karty z jednej sagi można trzymać jednocześnie na planszy? Zasad w instrukcji nie ma więc trzeba się kierować intuicją? W sensie mam Topór Kadzi i zdobywam jego ulepszenie to raczej zrozumiałe, że mogę mieć aktywny tylko jedną formę topora. A co w przypadku sprzymierzeńców Gorywa? Na chłopski rozum to nie ma przeciwskazań na trzymanie na planszy i Leszego i Strzygę.
Pytanie co z rytuałami?
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Zerywia - pytania i wątpliwości

Post autor: Darkstorm »

W instrukcji nic takiego nie ma więc nasza Swara lata z dwoma toporami :wink:
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 98 times
Been thanked: 39 times

Re: Zerywia - pytania i wątpliwości

Post autor: Sarna »

Z kolei na ostatnim filmie, autor mówi, że możemy używać jednego z toporów.
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Zerywia - pytania i wątpliwości

Post autor: damianKr »

Z kolei na ostatnim filmie, autor mówi, że możemy używać jednego z toporów.
Dokładnie w instrukcji nie ma o tym wzmianki, jednak w filmie auto twierdzi że można używać tylko jednej wersji i jak dla mnie ma to sens.
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Zerywia - pytania i wątpliwości

Post autor: Darkstorm »

Zakończyliśmy scenariusz Kult Zapomnienia z jednym czarnym kamieniem na twarzy Światowida.

Jak będzie wyglądało przygotowanie kolejnego scenariusza, bo zapisy w instrukcjach znowu są dla mnie niejasne:

1. Światowid zacznie z wszystkimi "kolorowymi" kamieniami lecz na szczelinach będą dwa czarne kamienie
2. Światowid zaczyna z dwoma czarnymi kamieniami na twarzy
3. Światowid zaczyna z dwoma czarnymi kamieniami na twarzy i dwoma na szczelinach.
4. Inna opcja?
ODPOWIEDZ