Skrzynka na Marvel Champions LCG

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Skrzynka na Marvel Champions LCG

Post autor: andrzejstrzelba »

Witajcie.
Pozwolę sobie nieśmiało pokazać skrzynkę, którą zrobiłem na grę Marvel Champions.
Skrzynkę kupiłem w OBI. Na krótszym boku miała otwory do łatwiejszego przenoszenia, które akurat dla mnie stanowiły problem, dlatego zdecydowałem się na ich zaślepienie sklejką 4 mm. Takie same 4 formatki sklejki wykorzystałem do zrobienia przegród na karty. Ze względu na to, że karty nie powodują jakichś specjalnych obciążeń na przegrodach, do zamocowania sklejki użyłem tylko kleju typu wikol.
Na pokrywie wypaliłem starą lutownicą kolbową logo gry. Przy użyciu zwykłej kalki naniosłem wzór, a później powoli paliłem drewno. Sęk na pokrywie trochę przeszkadza przy literze "A", ale nie ma tragedii.
Na koniec całość 3 razy polakierowałem akrylowym lakierem i gotowe. Warstwy lakieru dodatkowo pełnią funkcję wzmacniającą przegrody, przed wyłamaniem/wyrwaniem. Czekam jeszcze na woreczki lniane z logo gry zamówione na Allegro, do których włożę wszystkie żetony i "pokrętła" do oznaczania ran. W tej chwili w skrzynce są podstawka ze wszystkimi dodatkami w koszulkach i jest jeszcze dużo miejsca.
Ja jestem zadowolony, a jak Wam się podoba ?
Spoiler:
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Skrzynka na Marvel Champions LCG

Post autor: alpha »

Ile kart a koszulkach zmieści się w jednej przegrodzie?
Czy wydaje mi się, że skrzynia jest trochę za niska i karty muszą być lekko pochylone, czy jednak mogą stać w pionie i będzie OK?
Ile waży pusta skrzynia (już po przeróbkach)?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Skrzynka na Marvel Champions LCG

Post autor: andrzejstrzelba »

Wszystkich kart jest około 1250 i są w koszulkach Arcane Tinmen - tych za około 15 zł za 100 szt. W jednej przegrodzie mieści się około 550 kart. Przy 500 będzie luźno, a przy 600 może być za ciasno.
W tej chwili karty są pochylone w kierunku pokrywy, bo nie mam tylu kart, żeby wypełnić ciasno całą przegrodę. Tzn. mam, ale tak sobie podzieliłem rodzajami, że tak jest mi wygodnie.
Wysokość karty w koszulce to 94 mm, a wysokość przegrody to 84 mm i dobrze zauważyłeś, że karty wystają. Przy zakupie skrzynki wydawało mi się to nawet zaletą, bo wtedy nie pomysłem o przekładkach, które teraz też chcę sobie wyprodukować. Sprawdzałem i karty mogą stać w pionie i pokrywa skrzynki przy zamykaniu nie zahacza o karty. Gdy teraz do przegrody włożyłem na próbę karty "na wcisk" to rzeczywiście przegroda zahacza o karty od strony przeciwległej do zawiasu. Tak mocno raczej upychał nie będę, a w razie potrzeby można przykleić malutki kawałek filcu czy odbojnika silikonowego i będzie OK.

Przy okazji jeszcze zapytam czy macie jakiś sprawdzony patent na własne przekładki do kart? Mam dostęp do drukarki laserowej i laminatora i myślałem o takim rozwiązaniu. Macie jakieś lepsze rozwiązanie ?

EDIT: Pytałeś jeszcze o wagę. Pusta, polakierowana skrzynka waży 1740g. Wydaje się leciutka i przed zważeniem byłem pewny, że mniej niż 1 kg :) Mocno się pomyliłem
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: Skrzynka na Marvel Champions LCG

Post autor: niwgnip »

Jakiej wielkości jest skrzynka?:)
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Skrzynka na Marvel Champions LCG

Post autor: andrzejstrzelba »

Skrzynka na zewnątrz ma wymiary 40x30x13,5 cm.
ODPOWIEDZ