Portal Games - plany wydawnicze 2021

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 926
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: sliff »

rav126 pisze: 19 sty 2022, 15:06 Nie wiadomo czy gratulować czy współczuć Grzegorzowi. Nie pracuję w Portalu, nie wiem jakie tam sa relacje, ale Trzewik nie wygląda na osobę, która ot tak oddaje stery.
Nie ma to jak zmartwić się awansem w imieniu awasowanego co, nie.

Gratulacje dla Grzegorza! I czekamy na portacon co tam pokażą ciekawego, oby nie O:NI deleuxe edition ;)
Ostatnio zmieniony 19 sty 2022, 17:49 przez sliff, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2017
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1492 times
Been thanked: 1142 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Bruno »

Dokładnie, gratulacje dla Grzegorza! Cieszę się i spodziewam się naprawdę zmiany na (jeszcze :wink: ) lepsze.
Głosy "zatroskanych"? Zignorować i cieszyć się z sukcesu faceta, który ciężko na ten awans zapracował!
Nie jestem fanbojem ani nawet częstym klientem Portalu, ale rozwój tej firmy w ostatnich latach jest imponujący, a Grzegorz wygląda na gościa z głową na karku. Powodzenia!
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 660
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 241 times
Been thanked: 358 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Otorek »

Muszę przyznać, że nie oczekiwałem od Portalu, że na maila dostanę ich komunikacje wewnętrzną, bo ta informacja dla mnie jako klienta jest kuriozalna.
Jeszcze bym się nie naśmiewał gdyby byli notowani na giełdzie, ale to też info, które może interesować udziałowców. Trzewik to jednak lubi rozgłos wokół siebie, aż mnie kusi użyć słowa narcyzm dla PR Portalowego.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2070
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 274 times
Been thanked: 427 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: tomp »

Dla mnie to również kuriozum. Najwidoczniej ktoś podjął taką decyzję, że trzeba taką rzecz ogłosić mailowo.
Swojego rodzaju innym kuriozum, jest fakt, że chciałbym wiedzieć kto najbardziej nalegał na wypuszczenie takiej informacji.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3290
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 427 times
Been thanked: 1038 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: psia.kostka »

To takie PRowe pitu-pitu. Sporo korpo-gadki w tym przekazie, jak na firme 50osobowa ;) ktos tam w kadrach otrzymal wyszkolenie z HRowego brainwashingu (patrz nazwy stanowisk). Im wiecej takiego pitupitu, tytulow i dyplomow, tym mniej finansowej gratyfikacji, a wiecej obowiazkow, odpowiedzialnosci i czasu pracy :/

Komunikat ogolnopolski wydaje sie byc elementem nagrody/awansu - nie codzien zostajesz Dyrektorem :)
Info w sam raz przed konwentem, dyrektor bedze zaiwanial, a prezes wcinal sernik i rysowal krowy. W sumie kto z nas by tak nie chcial? ;)

Grzegorzowi oczywiscie powodzenia!
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 856
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 270 times
Been thanked: 253 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Dako »

psia.kostka pisze: 19 sty 2022, 19:28 Info w sam raz przed konwentem, dyrektor bedze zaiwanial, a prezes wcinal sernik i rysowal krowy. W sumie kto z nas by tak nie chcial? ;)
Bo prezesowi ten biznes spadł z nieba i nie pracował na niego latami...
Naprawdę?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3290
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 427 times
Been thanked: 1038 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: psia.kostka »

Dako_W pisze: 19 sty 2022, 19:33
Spoiler:
Naprawdę?
Naprawde, bo napisalem co bedzie sie teraz dzialo, a nie jak firma dotychczas dzialala przez 25 lat.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 856
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 270 times
Been thanked: 253 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Dako »

psia.kostka pisze: 19 sty 2022, 19:39
Dako_W pisze: 19 sty 2022, 19:33
Spoiler:
Naprawdę?
Naprawde, bo napisalem co bedzie sie teraz dzialo, a nie jak firma dotychczas dzialala przez 25 lat.
Gdybym był złośliwy to zapytałbym czy ta "szklana kula" to coś więcej może?
Jakieś numerki w lotto?
pcyzm
Posty: 681
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 205 times
Been thanked: 199 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: pcyzm »

Portal co prawda nie jest (jeszcze?) na giełdzie, ale po samej liczbie wydawanych tytułów i liczbie pracowników widać, że firma przeżywa dynamiczny rozwój. A jeśli sam Trzewik więcej czasu spędzi na tworzeniu gier niż siedzeniu w papierkach to tym lepiej dla graczy bo liczę, na to że latach posuchy wyda coś co sprawi, że będzie można wyskoczyć z kapci ;) A dla Grzegorza duże gratulacje, przejmuje stery w fajnym momencie dla Portalu i może wprowadzić korekty, które ten rozwój jeszcze wzmocnią.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3290
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 427 times
Been thanked: 1038 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: psia.kostka »

Dako_W pisze: 19 sty 2022, 19:47
psia.kostka pisze: 19 sty 2022, 19:39
Dako_W pisze: 19 sty 2022, 19:33
Spoiler:
Naprawdę?
Naprawde, bo napisalem co bedzie sie teraz dzialo, a nie jak firma dotychczas dzialala przez 25 lat.
Gdybym był złośliwy to zapytałbym czy ta "szklana kula" to coś więcej może?
Jakieś numerki w lotto?
Zlosliwosci w cenie, wiec sie nie krepuj :)
Pierwsza weryfikacja: ogladaj Portalcon22

Oczywiscie, ze na zlota emeryture trzeba troszke zapracowac (albo kupic bitcoin w dobrym momencie :P) Sygnaly o wypaleniu Trzewik wysylal juz dawno i wielokrotnie. Nic dziwnego, ze przerzucil obowiazki jak byla taka sposobnosc. Domyslam sie, ze palowanie sie z wydawca RFTG aby powstala polska wersja albo z Chinczykami o kazdy kontener jest malo satysfakcjonujace.

PS Na "numerki" mnie nie namowisz ;)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 856
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 270 times
Been thanked: 253 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Dako »

psia.kostka pisze: 19 sty 2022, 20:04 Zlosliwosci w cenie, wiec sie nie krepuj :)
Luzik to nie ja pierwszy wyskoczyłem z sernikiem (szklaną kulą) :)
Żaden z Nas nie ma pojęcia co obaj Panowie ustalili i w jakim kierunku to pójdzie więc po co dziś snuć wątpliwej jakości teorie...
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Jools »

pcyzm pisze: 19 sty 2022, 19:55 A jeśli sam Trzewik więcej czasu spędzi na tworzeniu gier niż siedzeniu w papierkach to tym lepiej dla graczy
No chyba lepiej jednak nie...
Trzewiczek pokazuje że nie umie w projektowanie gier.
shuji
Posty: 1276
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: shuji »

ciekawe czy Portal przestanie przypominać biuro z The Office pod nowymi rządami :D
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4430
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1341 times
Been thanked: 841 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Hardkor »

shuji pisze: 20 sty 2022, 08:33 ciekawe czy Portal przestanie przypominać biuro z The Office pod nowymi rządami :D
kto będzie Dwightem?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2070
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 274 times
Been thanked: 427 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: tomp »

Uważacie, że coś się zmieni ? Nie wyobrażam sobie, że Grzegorz P. mógłby zakazać czegoś Prezesowi.
Spoiler:
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
pcyzm
Posty: 681
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 205 times
Been thanked: 199 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: pcyzm »

Jools pisze: 19 sty 2022, 23:40
pcyzm pisze: 19 sty 2022, 19:55 A jeśli sam Trzewik więcej czasu spędzi na tworzeniu gier niż siedzeniu w papierkach to tym lepiej dla graczy
No chyba lepiej jednak nie...
Trzewiczek pokazuje że nie umie w projektowanie gier.
Nie zgodzę się bo pomijając jaki mamy do niego osobisty stosunek to trzeba mu oddać, że jako twórca ma się czym pochwalić. A że nie wszystko złoto? No cóż, nie zmienia to faktu, że jest tym jednym z bardziej rozpoznawalnych autorów.

Nie wiem czy takim kolejnym przełomem w karierze może być ta gra z Langiem, aczkolwiek ciekawią mnie długofalowe skutki tej decyzji.
teschen
Posty: 111
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: teschen »

Moim zdaniem to niewiele zmieni. Nie dlatego, że Trzewik nie odda władzy tylko dlatego, że oddał ją dużo wcześniej i teraz się poprostu dopełniło. Widać to np. w plansxowki tv gdzie nie jest w stanie podać żadnych konkretów dot. wydawanych gier, terminów itp.
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: tomg »

tomp pisze: 20 sty 2022, 08:46 Uważacie, że coś się zmieni ? Nie wyobrażam sobie, że Grzegorz P. mógłby zakazać czegoś Prezesowi.
Spoiler:
Typowe ... zmienić tytuł stanowiska i rzucić trochę kasy jest najłatwiej
;-)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: seki »

Ja w ogóle nie wiem skąd ekscytacja tą zmianą. Wcześniej Grzegorz był Dyrektorem tylko zmienił obowiązki. Człowiek był i będzie ważny w wydawnictwie a i tak stery są w dłoniach Trzewiczka. To Prezes, Dyrektor Naczelny jest najważniejszy w firmie.
tomg pisze: 20 sty 2022, 11:06
tomp pisze: 20 sty 2022, 08:46 Uważacie, że coś się zmieni ? Nie wyobrażam sobie, że Grzegorz P. mógłby zakazać czegoś Prezesowi.
Spoiler:
Typowe ... zmienić tytuł stanowiska i rzucić trochę kasy jest najłatwiej
;-)
Szczęściarze. W mojej firmie sypną trochę kasy ale za tym idzie mega skok oczekiwań i najgorsze obowiązki. Wolał bym podejście waszych pracodawców.
shuji
Posty: 1276
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: shuji »

Hardkor pisze: 20 sty 2022, 08:36
shuji pisze: 20 sty 2022, 08:33 ciekawe czy Portal przestanie przypominać biuro z The Office pod nowymi rządami :D
kto będzie Dwightem?
Dwighta akurat tam brakuje najbardziej :)
Ale prezes to typowy Majkel - wszystko co robi jest zaprzeczeniem efektów, które osiąga :)
pcyzm
Posty: 681
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 205 times
Been thanked: 199 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: pcyzm »

teschen pisze: 20 sty 2022, 11:01 Widać to np. w plansxowki tv gdzie nie jest w stanie podać żadnych konkretów dot. wydawanych gier, terminów itp.
E tam, tutaj akurat to bardziej asekuracja by czegoś nie chlapnąć bo wiadomo jak to dzisiaj jest z tą pewnością co do terminu dostawy. Jakoś daty "bezpiecznych" premier podaje bez problemu.
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: kuba32 »

Dla mnie jest to całkowicie zrozumiały ruch ze strony Trzewiczka oraz Portalu. Jak dobrze rozumiem nadal zostaje CEO, także wszystkie kluczowe decyzje i tak będą przechodzić przez niego. Grzegorz przejmuje funkcje, które Prezes dotychczas pełnił, bo taka była potrzeba, ale nie do końca mu to odpowiadało, a tych obowiązków było za pewne sporo. Według mnie Portal może tylko na tym zyskać, wszystko zrobione wg. zdrowego wzorca skalowania biznesu.

Nie bardzo rozumiem, że niektórzy dziwią się, że Trzewiczek nie zna konkretnych terminów, czy innych szczegółów wydawniczych. Dla mnie jest to bardzo zdrowy objaw funkcjonowania firmy, gdzie praca jest odpowiednio delegowana, co wskazuje na to, że Prezes ma zaufanie do swoich ludzi.

Trochę śmieszą mnie słowa, że to jakieś głupie HRowe gadanie, podczas gdy to są podstawy rozwijania firmy/biznesu, oczywiście w stylu globalnym. I chwała za to Portalowi. Chapeau bas.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5203
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1073 times
Been thanked: 1678 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: BOLLO »

Ej ej ej, o czym wy piszecie, stop!
Grzesiek dostał awans na dyrektora i jest to MEGA wyróżnienie dla gościa który zaczynał jako magazynier. To pokazuje że drabinka w Portalu działa i można się wykazać. Nie znam wewnętrznych ustaleń w Portalu ale jeżeli odpowiedzialność w postaci zajmowanego stanowiska przekłada się na wymierną pensję to jest wszystko ok. U mnie na przykład w pracy to niestety tak nie działa. Zakładasz koromysło na barki i heja....

Ignacemu się nie dziwię posunięcia. Chłop się już napracował i nadenerwował. Lubi gry , lubi je wydawać , lubi w nie grac ale chyba największą frajdę sprawia mu jednak tworzenie gry. To że scedował część obowiązków które mógł komuś dać nie jest niczym złym i dziwnym. Ma i tak nad tym kontrolę i to jego ostatnie słowo będzie najważniejsze.

Dla mnie to jak najbardziej korzystne rozwiązanie dla nich obu. Mam tylko nadzieję że Grzesiek jak i jego rodzina będzie z tego zadowolona. :mrgreen:
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3290
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 427 times
Been thanked: 1038 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: psia.kostka »

kuba32 pisze: 21 sty 2022, 13:00 Trochę śmieszą mnie słowa, że to jakieś głupie HRowe gadanie, podczas gdy to są podstawy rozwijania firmy
Rozwoj firmy to jedno i tu posypaly sie gratulacje, i awans zostal dostrzezony.

Natomiast ogolnopolski mail do kazdego kto kupil gierke wysylkowo mowiacy, ze mamy nowego COO w Knurowie to glupie HRowe gadanie. :mrgreen:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: kuba32 »

psia.kostka pisze: 21 sty 2022, 14:32 Natomiast ogolnopolski mail do kazdego kto kupil gierke wysylkowo mowiacy, ze mamy nowego COO w Knurowie to glupie HRowe gadanie. :mrgreen:
Nie bardzo rozumiem co ma wspólnego ten mail z głupim HRowym gadaniem, jak już to z marketingiem, skoro poszedł do klientów :)

Widocznie opacznie zrozumiałem Twój poprzedni post:
ktos tam w kadrach otrzymal wyszkolenie z HRowego brainwashingu (patrz nazwy stanowisk). Im wiecej takiego pitupitu, tytulow i dyplomow, tym mniej finansowej gratyfikacji, a wiecej obowiazkow, odpowiedzialnosci i czasu pracy :/
Zablokowany