Wojna! Budżetowy bitewniak/skirmish

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Wojna! Budżetowy bitewniak/skirmish

Post autor: szafaaaa »

Pomóżcie. Podoba mi się pomysł bitewniaka, ale nie mam miejsca, czasu, towarzystwa ani kasy żeby głęboko wejść w zbieranie armii.
Szukam czegoś co mi da ten sam feeling, ale w wersji mini.

Miałem Warhammera Diskwars (jednak wolałbym figurki), Warhammer Underworlds: Shadespire (pozbyłem się przy odchudzaniu kolekcji, może zerknę na Direchasm).

Szukam czegoś co będzie w miarę zamkniętą całością (bez miliona dodatków jak x-wing), w jednym pudle, nie wymagającą przesadnego zbieractwa, raczej na mniejszą skirmishową skalę.

Pomysły?
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 1002
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 1009 times
Been thanked: 451 times

Re: Wojna! Budżetowy bitewniak/skirmish

Post autor: KurikDeVolay »

Jak rozumiem Summoner Wars i Lumeria odpadają przez brak figurek? Aristeia! może podpasować, chociaż to już ciut inne odczucia...
Cyel
Posty: 2601
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1460 times

Re: Wojna! Budżetowy bitewniak/skirmish

Post autor: Cyel »

Guild Ball (jeśli wolisz mózgożera), Blood Bowl (jeśli radosne turlanie).

War Cry lub Kill Team to też wesołe turlanki GW ale zamknięte w przystępnym rozmiarowo formacie. Vanguard to skirmishowa opcja systemu Kings of War zaś Frostgrave (nie grałem) to nowoczesna wariacja na temat klasycznego Mordheim. Marvel:Crisis Protocol autorstwa twórcy Warmachine jest jedną z ciekawych nowości.

Ostatnio powychodziło parę planszowo-skirmishowych propozycji (np Super Fantasy Brawl) ale nie grałem, więc nie wiem na ile dobre. Natomiast do bitewniaka im trochę daleko, to jednak po prostu planszówki.

Wiele bitewniaków ma zasady za darmo i można w nie grać figurkami dowolnego producenta (nawet polskie, jak Warheim czy Wojnacja). Są tego tony online, tylko wybrać tematykę (fantasy, s-f, modern combat, historical...), ściągnąć, zorganizować jakiekolwiek figsy i grać za grosze. Na tym blogu:
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/
omawiane jest mnóstwo tego typu tytułów, mniej znanych niż giganty ze stajni Games Workshop, ale oferujące zabawę w o wiele przystępniejszej formie za ułamek ceny. Trzeba tylko zjechać parę wpisów w dół strony i zaczynają się opisy systemów.

Szczególną uwagę polecam poświęcić Gaslands, bo to zupełnie inne podejście do figurkowego aspektu bitewniaka.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Ruqu
Posty: 23
Rejestracja: 11 mar 2019, 21:57

Re: Wojna! Budżetowy bitewniak/skirmish

Post autor: Ruqu »

Hej,

Mam podręczniki frostgrave i Gaslands na sprzedaż.
Frostgrave to walka magami i ich pomocnikami, można grać pojedyncza potyczkę, można kampanię, gra nie jest nastawiona na wykończenie przeciwnika tylko na wykonanie celu. Gaslands to morderczy wyścig hot wheelsami. Obie gry pozwalają na dowolne modele.

Roman
ODPOWIEDZ