Zabezpieczanie "niestandardowych" elementów gier

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Ikari
Posty: 195
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:11
Has thanked: 11 times
Been thanked: 42 times

Zabezpieczanie "niestandardowych" elementów gier

Post autor: Ikari »

Jak w temacie, akurat będę pisał o C: DMD ale pewnie można tutaj włożyć każdy tytuł.

Otóż mimo, że bardzo lubie DMD to uważam, że wykonanie niektórych elementów jest po prostu dostateczne. Tektura jet cieniutka a przy dużych planszach np postaci czy przedwiecznego/potworów to tylko kwestia czasu ze któryś róg się zagnie lub plansza odkształci. Czy wy w jakiś sposób dodatkowo zabezpieczacie takie elementy? Jedyne co mi przychodzi do głowy to laminowanie. Tylko tutaj pojawia się pytanie bo nie wiem czy z czasem nie pozbędę się DMD czy laminowanie niektórych elementów wpływa negatywnie na cenę?
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Zabezpieczanie "niestandardowych" elementów gier

Post autor: krwlng »

Ikari pisze: 12 sty 2021, 13:17 Jak w temacie, akurat będę pisał o C: DMD ale pewnie można tutaj włożyć każdy tytuł.

Otóż mimo, że bardzo lubie DMD to uważam, że wykonanie niektórych elementów jest po prostu dostateczne. Tektura jet cieniutka a przy dużych planszach np postaci czy przedwiecznego/potworów to tylko kwestia czasu ze któryś róg się zagnie lub plansza odkształci. Czy wy w jakiś sposób dodatkowo zabezpieczacie takie elementy? Jedyne co mi przychodzi do głowy to laminowanie. Tylko tutaj pojawia się pytanie bo nie wiem czy z czasem nie pozbędę się DMD czy laminowanie niektórych elementów wpływa negatywnie na cenę?
Zazwyczaj staram się dobrać koszulki pod wymiar planszetek, ale nie wszędzie się da. Poszukaj w papierniczym/google/allegro ofertówki - takiej twardej koszulki/obwoluty na dokumenty z grubej folii, można dociąć na wymiar, też ma marginesy jak w przypadku laminowania, ale nie łączy się trwale z planszetką i jak się zużyje podczas eksploatacji można wymienić na nową.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Zabezpieczanie "niestandardowych" elementów gier

Post autor: RUNner »

Ikari pisze: 12 sty 2021, 13:17 Jak w temacie, akurat będę pisał o C: DMD ale pewnie można tutaj włożyć każdy tytuł.

Otóż mimo, że bardzo lubie DMD to uważam, że wykonanie niektórych elementów jest po prostu dostateczne. Tektura jet cieniutka a przy dużych planszach np postaci czy przedwiecznego/potworów to tylko kwestia czasu ze któryś róg się zagnie lub plansza odkształci. Czy wy w jakiś sposób dodatkowo zabezpieczacie takie elementy? Jedyne co mi przychodzi do głowy to laminowanie. Tylko tutaj pojawia się pytanie bo nie wiem czy z czasem nie pozbędę się DMD czy laminowanie niektórych elementów wpływa negatywnie na cenę?
Do CDMD, na karty Przedwiecznych użyłem koszulek Paladin Morholt (89x146 mm). Na długość musiałem je dociąć.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 254
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 60 times
Been thanked: 122 times

Re: Zabezpieczanie "niestandardowych" elementów gier

Post autor: upadly_bankowiec »

Niezwiązane z grą o której wspomniałeś, ale mój znajomy zabezpiecza żetony (np. do Nemesis lub gry o tron) plastikowymi kapsułkami na monety (https://www.ebay.co.uk/itm/100PCS-30mm- ... 2b0c5ad3c]). Dobrze się sprawdzają, dzięki nim żywotność żetonów znacznie wzrasta.
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
Awatar użytkownika
Ikari
Posty: 195
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:11
Has thanked: 11 times
Been thanked: 42 times

Re: Zabezpieczanie "niestandardowych" elementów gier

Post autor: Ikari »

upadly_bankowiec pisze: 12 sty 2021, 13:49 Niezwiązane z grą o której wspomniałeś, ale mój znajomy zabezpiecza żetony (np. do Nemesis lub gry o tron) plastikowymi kapsułkami na monety (https://www.ebay.co.uk/itm/100PCS-30mm- ... 2b0c5ad3c]). Dobrze się sprawdzają, dzięki nim żywotność żetonów znacznie wzrasta.
Mój nemesis tez już tak zabezpieczony ;) sprawdza się bardzo dobrze !
ShinigamiSan
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2020, 11:06
Been thanked: 1 time

Re: Zabezpieczanie "niestandardowych" elementów gier

Post autor: ShinigamiSan »

A Macie jakiś sposób na zabezpieczanie kafli terenów jak np w Imperium Assault/Descent aby się nie rozwarstwiały?

Jakie wymiary mają plansze graczy w C: DMD?
ODPOWIEDZ