Stroganov (Andreas Steding)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Norwoks
Posty: 872
Rejestracja: 21 kwie 2017, 21:44
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: Norwoks »

Jakość to tragedia.
O pudełku już ktoś pisał, dodam tylko, że to materiałowo zwykły papier (nawet nie lepszy) ponaklejany niezbyt dokładnie.
Nic co by go zabezpieczało przed zużyciem, jakiejś warstwy lakieru czy czegokolwiek (nie wspominając o płótnowaniu).
Weź papier kredowy i naklej sobie na pudełka do prototypów z Mepla, Jak zrobisz to porządnie to już masz lepszej jakości.
Plansza to żart. Technika jak powyżej. Czyli papier kredowy naklejony na składane elementy planszy.
Wygląda na to że 6 częściowa mapa to składak z 3 dwuczęściowych.
Nikt nawet nie pomyślał, by w miejscach które pracują nakleić pasek taśmy klejącej dla wzmocnienia i dopiero na to papier.
Nie, wszystko wisi na tym zwykłym, cienkim arkuszu papieru, który przedziera się już przy oglądaniu planszy.
Po max kilku grach będziecie mieli 3 luźne kawałki planszy.
Przy powyższym to że plansza ma jakieś wgniecenia, jest porysowana i ma małe ślady plam, jakby po lakierze, który może miał być, le się ktoś rozmyślił; to już tylko detale.
A plansze mam 2 więc solidne podstawy, by twierdzić, że to problem całego wydania.

tu widać plamę, o której piszę
Spoiler:
tu z dalszej odległości i dodatkowo jedną z małych rys
Spoiler:
tu pod światło prześwit na NIE GRANEJ jeszcze planszy
Spoiler:
tu skalę porysowania planszy
Spoiler:
2 plansza ma to samo plus wgłębienia, ale już nie chciałem kopać leżącego
Ostatnio zmieniony 06 lut 2022, 15:04 przez Norwoks, łącznie zmieniany 1 raz.
Mam i się podzielę: Planszostrefa 11%, Planszomania 10%, 3Trolle 7%, AlePlanszówki 3%, Mepel 4%, Portal 2%
Polecam interesy z tymi użytkownikami:
Odradzam interesy z tymi użytkownikami:
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: dwaduzepe »

hehe no jakosc wykonania to jest naplucie ludziom w twarz

edit moja plansza byla chyba jeszcze gorsza:)
Ostatnio zmieniony 06 lut 2022, 15:22 przez dwaduzepe, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: rand »

Widzę, że w niektórych sklepach jest wersja angielska, ciekaw jestem jakości wydania zagranicznego. Bo jak to jest tylko kwestia wersji polskiej to ciekawe co na to Czacha games i kto takie coś zaakceptował. Z racji że gra niezależna językowo kupie chyba wersję angielską.
Norwoks
Posty: 872
Rejestracja: 21 kwie 2017, 21:44
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: Norwoks »

to daj znać jak tam z jakością
Mam i się podzielę: Planszostrefa 11%, Planszomania 10%, 3Trolle 7%, AlePlanszówki 3%, Mepel 4%, Portal 2%
Polecam interesy z tymi użytkownikami:
Odradzam interesy z tymi użytkownikami:
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: mistrz_yon »

Kurde, chyba brałem deluxe. Mam nadzieję, że będzie to wyglądać lepiej...
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: dwaduzepe »

mistrz_yon pisze: 07 lut 2022, 12:56 Kurde, chyba brałem deluxe. Mam nadzieję, że będzie to wyglądać lepiej...
Powiem ci tak - nie wyobrazam sobie zebys mial dostac to co my dostalismy jesli wziales produkt, ktory nosi nazwe deluxe. Musza sobie zdawac sprawe z tego jak to jest wykonane i jak wyglada i ze jezeli ktos dostalby cos takiego jako deluxe to bylby to skandal.
rogatusiek
Posty: 37
Rejestracja: 07 mar 2020, 10:37
Has thanked: 55 times
Been thanked: 20 times

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: rogatusiek »

dwaduzepe pisze: 07 lut 2022, 13:12
mistrz_yon pisze: 07 lut 2022, 12:56 Kurde, chyba brałem deluxe. Mam nadzieję, że będzie to wyglądać lepiej...
Powiem ci tak - nie wyobrazam sobie zebys mial dostac to co my dostalismy jesli wziales produkt, ktory nosi nazwe deluxe. Musza sobie zdawac sprawe z tego jak to jest wykonane i jak wyglada i ze jezeli ktos dostalby cos takiego jako deluxe to bylby to skandal.
Kickstarter nie mówił ani słowa o innej planszy (tak na przykład było w przypadku Gugonga tego samego wydawcy - Game Brewer. większa plansza była jednym z efektów wow), strzelam, że będzie taka jak i u nas szaraków.

Swoją drogą Game Brewer zaliczył jakaś dziwny zwrot polityki wydawniczej. Gugong nawet w retailu był spoko,
Paryż miał kafelki grubsze niż deska do krojenia, a tu... no nie dość że żadnen komponent nie ma efektu wow, to wszystko krzyczy "bylejakość". Mi osobiście podoba się wyłącznie pudełko i kafle terenu, a i tu zgrzyta paleta kolorystyczna (bardziej zgrzyta na zwierzakach) - tak jakby ktoś przygotował pliki do wydruku a następnie wydrukował na sprzęcie o zupełnie innym profilu kolorystycznym. A jakość kart i wspomnianej planszy to zupełnie inna liga - Szkoda, że ta gorsza

Oczywiście trzymam kciuki, żeby wersja z kicka była śliczna i wytrzymała, bo sama gra spoko
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: Gizmoo »

rogatusiek pisze: 07 lut 2022, 20:14 Oczywiście trzymam kciuki, żeby wersja z kicka była śliczna i wytrzymała
No niestety, ale wygląda na to, że wszystkie kopie Stroganova są nędznej jakości. Wspierający, którzy otrzymali swoje egzemplarze deluxe są w szoku, że wszystkie elementy są tak dziadowsko wyprodukowane. Jestem wręcz wściekły, że zapłaciłem za deluxe grube pieniądze, a dostanę produkt w żadnej mierze niespełniający obietnic Game Brewera. Cytując komentarze z KS:
I have to say this is some of the worst material I've seen in a long time. The cardboard is very thin and soft... putting the component holders together was pretty bad and several bent in the process. None of the cards or cardboard have a linen finish. The box lid is even just a little too tall and doesn't sit well on the box. I also backed Gugong and Paris and I have to say that this doesn't feel anything like the luxurious production of those two games.
Linen finish on ALL cards was the 5th stretch goal
My cards do not have a linen finish. Maybe it's just a fluke with my copy. But the components are all really thin and flimsy. The thickness and heft of everything seems to have been reduced by about 30% compared to earlier projects like Gugong and Paris. I hope mine is just a lemon but it sure looks like it was really cheaply made.
Italian backer here, I received my copy yesterday with exactly the same issues...
Co gorsza - według najnowszego update'u - będą kolejne opóźnienia w dostarczeniu egzemplarzy do wspierających. W komunikacji z chińskim producentem i centrum dystrybucyjnym, panuje totalny chaos. Jak to jest możliwe, że 4000 egzemplarzy nie trafiło na statek bo ktoś to PRZEOCZYŁ!? :shock:

Game Brewer właśnie chyba popełnił kickstarterowe seppuku. Chwaliłem ich za Paris i Gugonga, ale jeżeli wszystko to, o czym piszą wspierający się potwierdzi, to dla mnie będzie to ostatnia ich kampania, którą wspierałem.

A miało być tak pięknie... :cry:
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: Coin22 »

nie obwiniałbym producentów gier o opóźnienia transportowe, jak to płynie statkiem to ja pracuję w tej branży i powiem Wam, że to najgorszy okres chyba w ostatnich dekadach dla każdego shippera...
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: Gizmoo »

mistrz_yon pisze: 07 lut 2022, 12:56 Kurde, chyba brałem deluxe. Mam nadzieję, że będzie to wyglądać lepiej...
Odebrałem dziś swój egzemplarz deluxe i jakość to jest niestety masakra. To nie tylko najgorszy deluxe KS jaki kiedykolwiek kupiłem. To jedna ze słabiej wydanych gier ever!

Zapłaciłem za ten egzemplarz "deluxe" ponad 350 złotych i to co otrzymałem nijak ma się do obietnic.

- Karty są totalnie nędznej jakości. Nie dość, że kolory na druku są wyblakłe, bez kontrastu, to jeszcze dodatkowo paleta barw jest tak mało "żywa", że wygląda to jakby zostało wszytko wyprane w jakimś wybielaczu. Szkoda tak pięknych artów na taki syf. Papier jest cienki, a najgorsze, że przy krawędziach farba jest popękana i widać, że to wszystko jest wydane po kosztach. Ale już szczytem wszystkiego jest nie dotrzymanie obietnicy z KS. Karty miały być wysokiej jakości i miały być PŁÓTNOWANE. Zapomnijcie o "linen finish". Mamy gunwo finish. :evil:

- Jakość elementów kartonowych to jest totalna masakra. Dawno nie widziałem tak nędznej jakości kartonu, który co gorsza - strzępi się po wyjęciu z punchboardu. Mam wrażenie, że okleina zaraz odejdzie od reszty.

- Kartonowa wypraska to jest śmiech na sali. Wszystko jest krzywe i z tak cienkiego kartonu, że aż wstyd. W porównaniu do Paris Deluxe to jest tak potworna różnica w jakości, że aż nie mogłem w to uwierzyć. A akurat wczoraj grałem w Paris, więc mam porównanie "na gorąco".

- Nawet żetony, które miały być "screen printed" wyglądają nędznie. Przedwczoraj zagrałem w Khorę i porównując je do Stroganova, to wygląda to tak, jakby porównać Mercedesa do Trabanta. Te z Khory są wyraźne, ładnie zaprojektowane i mają fajny kontrast. Tutaj ma się wrażenie, że farba zaraz się wytrze.

- Najśmieszniejsze są jednak monety. "Deluxe coins" to najgorszy paździerz jaki widziałem w życiu!!! Są rozmiaru naszej 10-cio groszówki, a do tego dużo od niej... Cieńsze. To jest jakaś makabra! Dla tych monetek wziąłem tego deluxe'a, a gdybym to zastąpił 10-cio groszówkami, to byłbym teraz dwie stówy do przodu. :lol:

Poczytałem trochę wątek na BGG (polecam lekturę), oraz komentarze wspierających na KS. To co odwalił Game Brewer to jest zwykłe... Oszustwo.

Tak, nie waham się użyć tego słowa. Nie dowiezienie obietnicy ze stretch golami to jest robienie ludzi w balona. Pamiętny casus woreczków Czachy z kampanii Klanów Kaledonii, to jest przy Stroganovie mały pikuś! Jestem POTWORNIE ROZCZAROWANY. Game Brewer strasznie głupio tłumaczy się z tej wpadki (" Ale egzemplarz testowy był ok" :lol: ), a prawda jest taka, że wydali grę w najtańszej fabryce, a nad produkcją nie było ŻADNEJ kontroli jakości.

Wspierający nie dość, że dostali grę długo po tym jak wersja retail była dawno już w sklepach, to jeszcze otrzymali ją w kompletnie nie satysfakcjonującej jakości. Gdybym zapłacił stówę, to pewnie być może i bym to przemilczał, choć w tej cenie wydanie Terraformacji Marsa jest... W podobnej jakości, z tym, że TM ma dużo więcej komponentów.

Za cenę powyżej 350 złotych otrzymałem półprodukt, który można traktować jedynie w kategoriach "wersji demo". To wygląda jak prototyp zrobiony przez utalentowanego studenta, ale na pewno nie jest to produkt DELUXE.

Szkoda świetnego designera, wielka szkoda pięknych ilustracji Maćka Janika, wielka szkoda być może świetnej gry.

Podobno Game Brewer, chcąc ratować resztki reputacji, zaproponował wspierającym refund. Będę się o niego ubiegał. I na pewno ich kolejne kampanie będę omijał szerokim łukiem. Jak można było tak spie... po świetnym jakościowo Gugongu i Paris? Nie mieści mi się to w głowie... :cry:
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: Arachion »

Czy można prosić o zdjęcia?

Właśnie tworzy się historia która kolejny raz pokazuje żebym jednak darował sobie finansowanie produkcji.


PS. Robię popcorn, subskrybuje temat i obserwuję co to odwalili.
Sucharzysta
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: dwaduzepe »

Arachion pisze: 18 lut 2022, 18:28 Czy można prosić o zdjęcia?

Właśnie tworzy się historia która kolejny raz pokazuje żebym jednak darował sobie finansowanie produkcji.


PS. Robię popcorn, subskrybuje temat i obserwuję co to odwalili.
tam wyzej masz juz zdjecia jak na przyklad wygladaja plansze
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: Arachion »

dwaduzepe pisze: 18 lut 2022, 18:35
Arachion pisze: 18 lut 2022, 18:28 Czy można prosić o zdjęcia?

Właśnie tworzy się historia która kolejny raz pokazuje żebym jednak darował sobie finansowanie produkcji.


PS. Robię popcorn, subskrybuje temat i obserwuję co to odwalili.
tam wyzej masz juz zdjecia jak na przyklad wygladaja plansze
Jestem zaznajomiony z całym wątkiem, obserwuję pozycje, myślę o zakupie i dużo nie brakło abym wsparł, dlatego mocno ubolewam jako zainteresowany nie tylko jako grą/rozgrywką ale również aspektem wizualnym/wykonaniem.
Sucharzysta
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: Gizmoo »

Arachion pisze: 18 lut 2022, 18:28 Czy można prosić o zdjęcia?
Porównanie monet "deluxe", do Tang Garden, Dinosaur World i naszych groszówek:

Obrazek

Te ze Stroganova w lewym dolnym rogu. Rozmiar widać, a dodam, że są najcieńsze ze wszystkich.

Jeszcze tylko dodam, że monety ze Stroganova nie mają nominałów i są w jednym rozmiarze.
ckbucu
Posty: 351
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 393 times
Been thanked: 549 times

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: ckbucu »

Gizmoo pisze: 18 lut 2022, 17:55 Odebrałem dziś swój egzemplarz deluxe...
Dzięki za info. Swojego w takim razie nawet z folii nie będę otwierał - może ktoś kupi. Gra fajna, najarałem się bo piękne grafiki, rozgrywka na TTS którą zagrałem mnie zachęciła. Ale to, co piszesz potwierdza tylko narzekania.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 636
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 241 times
Been thanked: 355 times

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: Nilis »

To co pisze Gizmo jest zaskakujące i straszne. Kupiłem Gugong big box i gra wydana jest Kapitalnie. Czytając opis wersji Stroganova deluxe, mała firma jaką jest game brewer trochę się pogrążył. Szkoda, duża szkoda.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: Gizmoo »

Przepraszam z góry, że jeszcze raz nie o samej grze, a o problemach z jakością wydania, ale trzeba do tego tematu niestety powrócić...

Nie mam pojęcia ile osób z Polski wsparło wersję deluxe, ale jeżeli to zrobiliście, to polecam zajrzeć na stronę kampanii, do sekcji komentarzy.

Po ostatnim update - zrobiła się (łagodnie ujmując) dość przykra wymiana zdań. Nie dość, że update nie był publiczny, to jeszcze po raz kolejny wydawnictwo próbuje się w dość nieudolny sposób tłumaczyć, zwalając całą winę na chińską fabrykę, co jest o tyle zabawne, że po pierwszych głosach krytyki odpowiadali, że to były ich celowe decyzje. Smutne jest również to, że nikt z Game Brewera nie poczuwa się do odpowiedzialności za kontrolę jakości. Jakby tego było mało, na BGG pojawił się filmik jednego z forumowiczów, który porównał jakość tekturowych elementów do Paris i Gugonga:

https://boardgamegeek.com/video/365564/ ... -vs-gugong

Od razu zaznaczam, że filmik ma kiepską jakość i był kręcony telefonem i koleżka trochę tego nie ogarniał, ale rozumiem, że był "trochę" rozczarowany. :lol:

W komentarzach kampanii niektórzy już przeginają z hejtem, ale faktem jest, że GB nie bardzo wie jak rozwiązać problem. Pół biedy, jak ktoś nie dostał jeszcze swojej kopii gry. Wtedy można ubiegać się o sprawny refund, ze standardowym potrąceniem 10% wsparcia na rzecz Kickstartera.

Gorzej mają niestety ci, którzy już grę otrzymali, bowiem GB domaga się "odesłania produktu" w celu otrzymania zwrotu. Najgorsze, że nie bardzo precyzują gdzie tą paczkę z grą odesłać i kto poniesie za tą przesyłkę koszty. Reasumując - panuje komunikacyjny bałagan, a GB nie bardzo wie jak sobie z tym problemem poradzić, bo niektórzy nie chcą zwrotu, natomiast żądają (słusznie) wymiany połowy komponentów. :lol: Ilość uszkodzeń jest spora, więc na pewno dla wszystkich nie wystarczy.

W tej całej smutnej historii, najgorsze jest, że:

1. Piękne ilustracje Maćka Janika wypadają na tych komponentach blado. Serio zwyczajnie szkoda tych artów na takie marne wydanie.

2. Wspierający, którzy opłacili deluxe (w grupowym zamówieniu dałem 355zł! :evil: :evil: :evil: ), nadal w grę nie zagrali - większość nie dostała nawet swojego egzemplarza, niektórzy (w tym ja), chcą grę odesłać z powrotem i dostać refund.

3. Game Brewer już raczej nigdy nie odzyska straconej reputacji. Przy czym nawet próbując pokryć straty - może za to SŁONO zapłacić.

4. Jeżeli dojdzie kiedykolwiek do reprintu, to na bank drugi druk będzie w dużo lepszej jakości niż... Wydanie Deluxe. :?
Norwoks
Posty: 872
Rejestracja: 21 kwie 2017, 21:44
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: Norwoks »

Czytając to wszystko, to cieszę się, że jak zobaczyłem cenę u Czaszek i sprawdziłem różnice to zrezygnowałem z wersji KS.
Zapłaciłem trochę ponad 150 zł, jak zgłosiłem swoje zastrzeżenia do Czacha Games z prośbą o wymianę komponentów, po prostu wysłali mi 2 grę (tak mam 2 nowe egzemplarze).
Czaszki też są w słabej sytuacji, bo to nie ich wina.
Muszę oczywiście zakoszulkować karty, pomyślę o jakimś lakierze, albo impregnacie w puszce by prysnąć elementy tekturowe z boku (może nie będą się rozwarstwiać) i pamiętać oczywiście o tym by na planszy nie turlać itd (trzeba ją oszczędzać przy tej jakości).
To co jest technicznym wyzwaniem to przyklejenie jakiejś taśmy wzmacniającej, by się ta plansza nie rozpadła.
Ciężko będzie odkleić papier by zrobić to jak należy - pod nim.
Jeśli jest tu ktoś obyty z takim craftingiem, chętnie przyjmę każdą radę.
Mam i się podzielę: Planszostrefa 11%, Planszomania 10%, 3Trolle 7%, AlePlanszówki 3%, Mepel 4%, Portal 2%
Polecam interesy z tymi użytkownikami:
Odradzam interesy z tymi użytkownikami:
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: mistrz_yon »

Ja nie mam śladu po przesyłce. Zapewne trafiłem do tej grupy, której gry są w Chinach.
Najbardziej mnie martwi, że mam jeszcze od nich wziętego Hippokratesa.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: dwaduzepe »

mistrz_yon pisze: 21 lut 2022, 14:05 Ja nie mam śladu po przesyłce. Zapewne trafiłem do tej grupy, której gry są w Chinach.
Najbardziej mnie martwi, że mam jeszcze od nich wziętego Hippokratesa.
Nie chce cie martwic, ale jakosc Hippocratesa tez mocno przecietna - jakosc tektury to kpina, kostki to chyba Chinczyk recznie strugal, bo kazda koslawa. Cos przekombinowali chyba z tanioscia fabryki.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4080
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: brazylianwisnia »

Kupiłem przez trolle, anulowałem zamówienie i tyle. To co odwalili ugryzie ich w tyłek. Na KS są skończeni. Cranio nawaliło z Barrage i ich kolejna kampania zebrała mało.. Podobała mi się gra ale poczekam na jakiś drugi druk.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: Gizmoo »

Ostatnie zdanie w temacie jakości. Okazało się, że Game Brewer, szukając tańszego producenta, wybrał drukarnie, która... Nie miała doświadczenia w produkcji gier planszowych. :lol: To tłumaczyłoby brak wzmocnienia planszy, której zgięcia są niczym nie zabezpieczone i wiszą na samym papierze, oraz rozwarstwiające się elementy kartonowe. Rozbroiło mnie tłumaczenie ludków z GB:
We’re not saying that we’re satisfied with the overall quality. The game board seams are manufactured without enforcing tape. These are details that we never had to bring to the attention of any other manufacturer before.
:lol:

Ze zwrotami również nie jest tak różowo. Cytując jednego ze wspierających:
I've backed both Gugong and Paris and found the deluxe editions to be fantastically produced. I am a fan of Andreas Steading's games and back Stroganov without hesitation. Given all of the production problems, I have requested and been issued a refund. The total of the refund issued was 15 Euros. [...] While I certainly did not expect to get a full refund, I did expect to get a larger one. Game Brewer has lost a customer.
:lol:

Miśki z GB, pokrętnie tłumaczą zwrot tej zawrotnej kwoty tym, że:
The refund will happen in two parts: money spent on Kickstarter and money spent on Gamefound. Both have been refunded.
Czyli, że co? Można było zamówić grę jednocześnie przez KS i Gamefound ? :lol:
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 636
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 241 times
Been thanked: 355 times

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: Nilis »

To jest już koniec tej firmy
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
sasquach
Posty: 1822
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: sasquach »

Gizmoo pisze: 21 lut 2022, 20:46
The refund will happen in two parts: money spent on Kickstarter and money spent on Gamefound. Both have been refunded.
Czyli, że co? Można było zamówić grę jednocześnie przez KS i Gamefound ? :lol:
A to nie chodzi o kwotę pobraną po zakończeniu kampanii oraz kwotę dopłaconą w PMie? To 15 euro wygląda jak shipping, który był pewnie do zapłacenia w gamefound, a pleadge'a gość pewnie opłacił na KSie.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4080
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: brazylianwisnia »

Myślę że nigdy nie mieli PPC. znaleźli sporo tansza drukarnie, czas naglił też z retailem i poszli w ciemno. Gdyby w ręku mieli PPC to raczej przyjrzalbys się wszystkiemu skoro jesteś firma która jest jeden niewypał od braku płynności finansowej. Na kolejny projekt z pewnością przeznaczyli sporo środków i czasu więc przekonamy się ile uda im się uzbierać.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ