Stroganov (Andreas Steding)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Zwolay
Posty: 91
Rejestracja: 25 mar 2023, 10:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: Zwolay »

No ale jakby taką taśmę samodzielnie nakleić to problem powinien zniknąć.Pytanie tylko co kupić i jak to zrobić.Może jakiś planszówkowy majsterkowicz napisze co i jak
autopaga
Posty: 1433
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 95 times
Been thanked: 320 times

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: autopaga »

Ta taśma jest pomiędzy tekturą w wierzchnią warstą papieru na łączeniach, więc powodzenia:) Mi się marzy mata do tej gry.
Zwolay
Posty: 91
Rejestracja: 25 mar 2023, 10:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: Zwolay »

Grę już mam ale jeszcze nie odpakowałem. Czuję się jak dziecko 6 grudnia-co będzie w środku? :)
Awatar użytkownika
Dianne
Posty: 168
Rejestracja: 15 kwie 2020, 08:49
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 61 times
Been thanked: 87 times

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: Dianne »

Zdjęliśmy ostatnio Stroganova z półki wstydu, a nawet odpakowaliśmy i zagraliśmy. Myślę, że na temat jakości wykonania powiedziane zostało już wszystko (ja najmocniej ubolewam nad żetonami koni :oops: ). Mamy wersję retail. Ja się jakoś tak wzbraniałam przed tą grą, nie chciałam, prawie się z moim pokłóciliśmy... Aż w końcu mówię "ściągaj".
Na plus:
- instrukcja nie jest długa, nad niektórymi rzeczami trzeba się nieco mocniej skupić, ale jak już się człowiek skupi, to wszystko okazuje się logiczne. Czasami podczas rozgrywki potrzebowaliśmy do niej wrócić i też przebiegało to sprawnie - wiedzieliśmy gdzie i czego szukać.
- ilustracje są przepiękne. Naprawdę cudownie się na tę grę patrzy.
- rozgrywka jest zacna. Z jednej strony bez większego downtime'u, z drugiej decyzje są dość głębokie i wymagają dalszego planowania.
- zremisowaliśmy idąc zupełnie różnymi ścieżkami, więc test balansu zaliczony.

Mechanika polowania na "futra" nie każdemu musi przypaść do gustu, ale płacenie monety żeby ktoś mi uwierzył na słowo, że futro z norki jest jeleniem było przezabawne :lol: A punkty opowieści za upolowanie niedźwiedzia są mega tematyczne. Znaleźliśmy w tej grze klimat i bardzo mnie to cieszy.

Co na minus? W sumie to poza jakością wykonania, w samej rozgrywce nie dopatrzyliśmy się minusów. Trochę czekamy na Big Box i liczymy, że mimo wszystko się ukaże w naszym języku, a jeśli nie to być może pokusimy się na wersję angielską, bo sama gra jest i tak językowo niezależna. Gdyby ta gra dostała lepszą jakość wykonania, to uplasuje się w naszej topce gdzieś pomiędzy Great Western Trail, a Maracaibo, ale jednak za Brassem ;)
sasquach
Posty: 1838
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 935 times
Been thanked: 588 times

Re: Stroganov (Andreas Steding)

Post autor: sasquach »

Wpadła w moje ręce wersja "deluxe" z dwom kompletami kart. Przy czym obie nie są płótnowane. Sprzedający mi napisał, że wydawca dosłał mu drugi komplet, ale nie pamięta dlaczego. Ktoś kojarzy o co mogło chodzić? Były jakieś błędy w druku, że wysyłali poprawione karty?
ODPOWIEDZ