Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Mr_Fisq »

No i nakład Paxa się skończył (u wydawcy). Cieszy sukces i pozwala mieć (malutką) nadzieję na kontynuację serii.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
wicherek
Posty: 32
Rejestracja: 07 maja 2020, 20:55
Has thanked: 13 times
Been thanked: 8 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: wicherek »

Cole pisał na BGG, że następny reprint pod koniec roku najprawdopodobniej. Wtedy może też i u nas wróci, ale kto wie jakie decyzje biznesowe podejmie Galakta
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 431 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: tomp »

Jeszcze jest dostępny w kilkunastu sklepach, spokojnie :)

Wisienką na torcie, jest fakt momentalnego wzrostu ceny gry.
W poprzednim tygodniu kupiłem grę, w tym tygodniu jest droższa o ~54 zł. W innych sklepach również podobne ceny.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Abizaas »

tomp pisze: 28 sty 2022, 09:10 Jeszcze jest dostępny w kilkunastu sklepach, spokojnie :)

Wisienką na torcie, jest fakt momentalnego wzrostu ceny gry.
W poprzednim tygodniu kupiłem grę, w tym tygodniu jest droższa o ~54 zł. W innych sklepach również podobne ceny.
Za ile kupiłeś w poprzednim tygodniu?

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Mr_Fisq »

tomp pisze: 28 sty 2022, 09:10 Jeszcze jest dostępny w kilkunastu sklepach, spokojnie :)

Wisienką na torcie, jest fakt momentalnego wzrostu ceny gry.
W poprzednim tygodniu kupiłem grę, w tym tygodniu jest droższa o ~54 zł. W innych sklepach również podobne ceny.
Chyba nie pamiętasz jak Uczta dla Odyna zaczęła znikać po ogłoszeniu końca nakładu - chyba w niecały tydzień wyczyściło sklepy. Przy czym tam było prawie pewne, że nie będzie dodruku (tu nie wiem co jest bardziej prawdopodobne - dodruk, czy kolejny Pax, albo np. John Company: 2nd Edition).
Mi wzrost cen nie przeszkadza aż tak bardzo => jakby sklepy nie podbiły cen, to zrobiliby to zapewne spekulanci.

PS. Ja grę chyba jeszcze w grudniu kupiłem za ~285PLN po rabatach. Teraz taka cena jest dla mnie raczej nieosiągalna.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 431 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: tomp »

Abizaas pisze: 28 sty 2022, 09:21
tomp pisze: 28 sty 2022, 09:10 Jeszcze jest dostępny w kilkunastu sklepach, spokojnie :)

Wisienką na torcie, jest fakt momentalnego wzrostu ceny gry.
W poprzednim tygodniu kupiłem grę, w tym tygodniu jest droższa o ~54 zł. W innych sklepach również podobne ceny.
Za ile kupiłeś w poprzednim tygodniu?
290,15 zł z rabatami
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Beskid »

XLR8 pisze: 10 sty 2022, 13:24 Losowość niestety przeszkadza bardzo jak się gra z ludźmi, którzy lubią przemyśleć swoją turę. I nie mam tu na myśli typowych zamulaczy. Na 4 graczy gamestate potrafi zmienić się tak drastycznie, że nie mamy zbytnio co planować w czasie tur innych graczy. Można spokojnie grać i 3h na 4 graczy, a potem wszystko może po prostu się posypać, bo dojdzie druga dominacja od razu na wierzchu nowej talii. Dla mnie byłby to ideał, gdyby nie ta piekielna zmienność planszy i downtime jaki ona generuje.
Nie grałem ale widzę, że nie jest to odosobniona opinia
https://boardgamegeek.com/thread/269129 ... ating-game
bardopondo pisze: 29 gru 2021, 00:52
Tak, Pax Pamir jest grą z tych droższych.
Tak, nie każdy musi ją mieć, a jak go nie stać to nawet nie powinnen.
Rynek zweryfikował cenę, gratuluję nosa bo mnie faktycznie przerasta ten poziom cenowy.

Czy tylko ja mam wrażenie, że Galakta to ostatnio już taki synonim będzie drożej? :roll:
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Mr_Fisq »

Beskid pisze: 28 sty 2022, 18:46 Czy tylko ja mam wrażenie, że Galakta to ostatnio już taki synonim będzie drożej? :roll:
Nowy format LCG wychodzi taniej - nie narzekam. Cena Paxa była wysoka ale do przeżycia (ja jeszcze monety dokupiłem).
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 441 times
Been thanked: 135 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: esubotowicz »

Jakie znaczenie dla zwycięstwa ma w tej grze doświadczenie? Czy jeśli osoba zna grę i ma wiele rozgrywek na koncie to zwykle pokona nowicjusza, czy tez te różnice raczej się szybko niwelują (powiedzmy przy 2 rozgrywce, zakładając, ze pierwsza była zapoznawcza dla nowego gracza)?
Ewa
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: dwaduzepe »

esubotowicz pisze: 29 sty 2022, 23:23 Jakie znaczenie dla zwycięstwa ma w tej grze doświadczenie? Czy jeśli osoba zna grę i ma wiele rozgrywek na koncie to zwykle pokona nowicjusza, czy tez te różnice raczej się szybko niwelują (powiedzmy przy 2 rozgrywce, zakładając, ze pierwsza była zapoznawcza dla nowego gracza)?
doswiadczenie ma ogromne znaczenie, mniej ograny gracz nie ma zadnych, doslownie zadnych szans z bardziej ogranym. Musza grav osoby na podobnym poziomie ogrania i znajomosci gry i zasad
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Fojtu »

dwaduzepe pisze: 29 sty 2022, 23:56
esubotowicz pisze: 29 sty 2022, 23:23 Jakie znaczenie dla zwycięstwa ma w tej grze doświadczenie? Czy jeśli osoba zna grę i ma wiele rozgrywek na koncie to zwykle pokona nowicjusza, czy tez te różnice raczej się szybko niwelują (powiedzmy przy 2 rozgrywce, zakładając, ze pierwsza była zapoznawcza dla nowego gracza)?
doswiadczenie ma ogromne znaczenie, mniej ograny gracz nie ma zadnych, doslownie zadnych szans z bardziej ogranym. Musza grav osoby na podobnym poziomie ogrania i znajomosci gry i zasad
IMO lekko przesadzasz. Ograna osoba po pierwszych 2-3 grach po omacku jest w stanie nawiązać jakąś walkę z bardziej ogranymi graczami, 1v1 może być trochę trudniej, ale gra dalej jest w jakimś stopniu losowa i świeższy gracz IMO ma jakieś szanse.
Awatar użytkownika
612
Posty: 435
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 563 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: 612 »

Też tak uważam i to na swoim przykładzie. Jednego kolegę uczyłem grać w Pamira i w tej samej partii mnie bezlitośnie rozłożył. No ale ja raz przegrałem w szachy w 3 ruchu, co ponoć jest niemożliwe.
Wisimito
Posty: 54
Rejestracja: 15 paź 2020, 10:07
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Wisimito »

Można przegrać i w dwóch ruchach... :wink:
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: pwoloszun »

Doswiadczenie i ilosc partii to jedno.

Lepsze pytanie to: czy to jest gra skillu? I odpowiedz to zdecydowanie tak.
W partii 2p, to lepszy gracz (nawet w pojedynczej partii) wygra w (wartosc mierzona metoda mokrego palca) jakis 95/100 przypadkow. Jest tu pewna losowosc i zwiazana z tym mozliwosc puszowania pana Lucka, ale na koncu o zwyciestwie decyduja akcje podjete przez graczy, ich zaniechania i bledy.

===
Przy grze na wieksza ilosc graczy sprawa sie komplikuje. Gra ma OLBRZYMIA interakcje, wiec jak najbardziej jest mozliwe, ze dwoch lub wiecej graczy uniemozliwi zwyciestwo jednej z osob przy stole.

Zreszta cala gra polega na ciaglym biciu i obalaniu lidera, ALE w taki sposob, zeby nie zrobic dobrze komus innemu, tylko zeby to MOJE bylo na wierzchu. A to wymaga precyzji, planu, elastycznosci, umiejetnosci czytania stanu gry i pewnego przewidywania ruchow przeciwnikow. Slowem duzo skilla.
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: XLR8 »

Dałem PP2 drugą szansę. Zmieniłem ekipę i zagraliśmy dwa razy. Od razu dostała status gry stycznia. Jej główny wady czyli downtime i losowość zostały od razu zniwelowane dzięki zmianie ekipy na mniej zamulającą. Losowość nadal boli, ale nie tak bardzo, bo gra najzwyczajniej nie jest już 4 godzinną partią szachów tylko szybką i dynamiczną rozgrywką na 90min.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: kamron6 »

XLR8 pisze: 31 sty 2022, 16:33 Dałem PP2 drugą szansę. Zmieniłem ekipę i zagraliśmy dwa razy. Od razu dostała status gry stycznia. Jej główny wady czyli downtime i losowość zostały od razu zniwelowane dzięki zmianie ekipy na mniej zamulającą. Losowość nadal boli, ale nie tak bardzo, bo gra najzwyczajniej nie jest już 4 godzinną partią szachów tylko szybką i dynamiczną rozgrywką na 90min.
90 minut to i tak dużo na tą grę moim zdaniem, chyba że na 5 osób, ale na 5 osób to nie polecam ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Fojtu »

kamron6 pisze: 31 sty 2022, 19:04
XLR8 pisze: 31 sty 2022, 16:33 Dałem PP2 drugą szansę. Zmieniłem ekipę i zagraliśmy dwa razy. Od razu dostała status gry stycznia. Jej główny wady czyli downtime i losowość zostały od razu zniwelowane dzięki zmianie ekipy na mniej zamulającą. Losowość nadal boli, ale nie tak bardzo, bo gra najzwyczajniej nie jest już 4 godzinną partią szachów tylko szybką i dynamiczną rozgrywką na 90min.
90 minut to i tak dużo na tą grę moim zdaniem, chyba że na 5 osób, ale na 5 osób to nie polecam ;)
Też mi się tak wydaje, ale u mnie często partie kończyły się przy 2-3 rozliczeniu i nie leciały do końca.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: XLR8 »

Fojtu pisze: 31 sty 2022, 19:09
kamron6 pisze: 31 sty 2022, 19:04
XLR8 pisze: 31 sty 2022, 16:33 Dałem PP2 drugą szansę. Zmieniłem ekipę i zagraliśmy dwa razy. Od razu dostała status gry stycznia. Jej główny wady czyli downtime i losowość zostały od razu zniwelowane dzięki zmianie ekipy na mniej zamulającą. Losowość nadal boli, ale nie tak bardzo, bo gra najzwyczajniej nie jest już 4 godzinną partią szachów tylko szybką i dynamiczną rozgrywką na 90min.
90 minut to i tak dużo na tą grę moim zdaniem, chyba że na 5 osób, ale na 5 osób to nie polecam ;)
Też mi się tak wydaje, ale u mnie często partie kończyły się przy 2-3 rozliczeniu i nie leciały do końca.
U nas wszystkie do czwartego, a graliśmy 6 razy;)
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: dwaduzepe »

Fojtu pisze: 31 sty 2022, 19:09
kamron6 pisze: 31 sty 2022, 19:04
XLR8 pisze: 31 sty 2022, 16:33 Dałem PP2 drugą szansę. Zmieniłem ekipę i zagraliśmy dwa razy. Od razu dostała status gry stycznia. Jej główny wady czyli downtime i losowość zostały od razu zniwelowane dzięki zmianie ekipy na mniej zamulającą. Losowość nadal boli, ale nie tak bardzo, bo gra najzwyczajniej nie jest już 4 godzinną partią szachów tylko szybką i dynamiczną rozgrywką na 90min.
90 minut to i tak dużo na tą grę moim zdaniem, chyba że na 5 osób, ale na 5 osób to nie polecam ;)
Też mi się tak wydaje, ale u mnie często partie kończyły się przy 2-3 rozliczeniu i nie leciały do końca.
musze przyznac, ze na jakies 10 gier jak nie wiecej jeszcze nie widzialem zeby ktos przy drugim sprawdzaniu wygral, az chce sie zapytac co robili wspolgracze ?!
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: XLR8 »

dwaduzepe pisze: 31 sty 2022, 20:42
Fojtu pisze: 31 sty 2022, 19:09
kamron6 pisze: 31 sty 2022, 19:04

90 minut to i tak dużo na tą grę moim zdaniem, chyba że na 5 osób, ale na 5 osób to nie polecam ;)
Też mi się tak wydaje, ale u mnie często partie kończyły się przy 2-3 rozliczeniu i nie leciały do końca.
musze przyznac, ze na jakies 10 gier jak nie wiecej jeszcze nie widzialem zeby ktos przy drugim sprawdzaniu wygral, az chce sie zapytac co robili wspolgracze ?!
Być może ostro grali nad stołem wkręcając nowicjuszy żeby grali pod nich. U nas jest tak ostre szachowanie i pilnowanie co kto wziął na rękę, że nie ma mowy o odskoczeniu.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Fojtu »

dwaduzepe pisze: 31 sty 2022, 20:42
Fojtu pisze: 31 sty 2022, 19:09
kamron6 pisze: 31 sty 2022, 19:04

90 minut to i tak dużo na tą grę moim zdaniem, chyba że na 5 osób, ale na 5 osób to nie polecam ;)
Też mi się tak wydaje, ale u mnie często partie kończyły się przy 2-3 rozliczeniu i nie leciały do końca.
musze przyznac, ze na jakies 10 gier jak nie wiecej jeszcze nie widzialem zeby ktos przy drugim sprawdzaniu wygral, az chce sie zapytac co robili wspolgracze ?!
Miałem kartę zakazującą zabijać szpiegów i mocno udało mi się w nich pójść i nie dali rady mi ich zdjąć i wygrałem 2xnieudaną dominację.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: dwaduzepe »

XLR8 pisze: 31 sty 2022, 20:52
dwaduzepe pisze: 31 sty 2022, 20:42
Fojtu pisze: 31 sty 2022, 19:09

Też mi się tak wydaje, ale u mnie często partie kończyły się przy 2-3 rozliczeniu i nie leciały do końca.
musze przyznac, ze na jakies 10 gier jak nie wiecej jeszcze nie widzialem zeby ktos przy drugim sprawdzaniu wygral, az chce sie zapytac co robili wspolgracze ?!
Być może ostro grali nad stołem wkręcając nowicjuszy żeby grali pod nich. U nas jest tak ostre szachowanie i pilnowanie co kto wziął na rękę, że nie ma mowy o odskoczeniu.
no u mnie to samo, nie wyobrazam sobie zeby jeden gracz odskoczyl w drugiej dominacji, kazdy kazdego pilnuje
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Fojtu »

No i wczoraj wreszcie się to zadziało i graliśmy do czwartej dominacji. I to była partia, która najmniej mi się podobała. Było dość losowo, całkiem ciekawie.

Całość zaczęła się od tego, że pierwsza osoba miała na 2 pierwsze karty 2 karty dworu z Kandaharu a na reszcie tablau było jeszcze 4-5 kart z tej prowincji. Jakoś udało się to zwalczyć, przez zmianę 2 osób na inny alliance i po prostu wciśnięcie udanej dominacji, ale szło to strasznie ślamazarnie, bo nie było żadnej karty zdrady i możliwości ruszenia jego plemion i szpiegów. Potem ja przyfarciłem kosmicznie, bo najpierw wrzuciłem przeciwnikowi wyłączenie partiotów na scoring a potem wydarzenie dające x2 dary w tablau (kupione za 5 monet). Efekt był taki, że byłem nienaruszalny na dominacji i wyszedłem na prowadzenie przed ostatnim scoringiem. Totalny fart.

No i nie miało to kompletnie znaczenia. Cała wcześniejsza gra sprowadziła się do tego, że jakby karta dominacji wyszła w kartach 1-5 to wygrałbym ja, 6-7 drugi gracz, a ostatecznie wyszła ostatnia i była walka na noże i ostatecznie kingmaking z moje strony bo mogłem zatrzymać jednego gracza albo drugiego ale nie obu. Podwójne punktowanie ostatniej dominacji spowodowało, że w zasadzie cały wcześniejszy wysiłek włożony w partię można wywalić przez okno, bo i tak ostatnia dominacja decyduje o wygranej. Mając 3 pkt przewagi (no bo 4 nie można mieć) nad oboma graczami w zasadzie nic to nie daje, bo i tak pierwsze miejsce wbija 4 pkt więcej niż drugie.

Było to dość interesujące rozdanie i pełne plot twistów ale nie wiem czy na tyle, żeby dla mnie osobiście uzasadnić te 1,5h gry i naprawdę intensywnego wysiłku na czytanie kart i ogarnianie stanu stołu. Trochę boli mnie czytelność kart, czcionka mogłaby być trochę większa, bo tak to strasznie dużo wysiłku muszę wkładać w czytanie tego wszystkiego. Wiem, że w porównaniu z Renesansem to i tak proste karty, ale jakoś mnie to męczyło przy partii.

Gra jest niewątpliwie dalej genialna pod względem prostoty zasad a sytuacji które wytwarza na stole, ale troszkę mój entuzjazm opadł po zmęczeniu tą partią.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: warlock »

bo nie było żadnej karty zdrady i możliwości ruszenia jego plemion i szpiegów.
On szpiegów miał na swoich kartach?

Nie wychodziły Wam żadne opsy walki ;)?
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Fojtu »

warlock pisze: 23 lut 2022, 09:51
bo nie było żadnej karty zdrady i możliwości ruszenia jego plemion i szpiegów.
On szpiegów miał na swoich kartach?

Nie wychodziły Wam żadne opsy walki ;)?
Miał ziutka, który wstawia szpiega na wolne karty dworu Kandaharu, więc po prostu ruszasz co turę z tej karty wstawiasz kolejnych, masz bardzo szybko 3-4 szpiegów, jak wejdziesz do niego to po prostu zabije Ci Twojego i wstawia ich na nowo z powrotem. Kart ze zdradą fizycznie nie było w grze przez pierwszą 1/3 partii. Analizowaliśmy to naprawdę z kilku stron i serio nikt nie widział opcji wyjścia z tej pozycji szpiegowo/kartowo. Po prostu było bardzo słabe ułożenie kart na start, szczególnie jeszcze z tym, że musieliśmy potencjalnie płacić łapówki za nasze karty.

Ostatecznie po prostu przerzuciliśmy się na wymuszenie dominacji, więc wyjście znaleźliśmy.
ODPOWIEDZ