Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Zodd_immortal
Posty: 7
Rejestracja: 18 kwie 2023, 09:24

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Zodd_immortal »

gracz zawsze zagrywa kartę ataku pierwszy (w ciemno) przed odkryciem karty przeciwnika, nawet jeśli jest to faza aktywacji wrogów.
Hmm to znacząco utrudnia rozgrywkę.
W każdym razie bardzo dziękuje za odpowiedzi, na pewno będę miał jeszcze więcej pytań :)
Zdzichosław
Posty: 39
Rejestracja: 01 lut 2020, 07:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 12 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Zdzichosław »

Po moim ruchu aktywowała się, wymieniliśmy się atakami, po czym grająca ze mną partnerka teleportowala się ze snu tropiciela do nas przez lampe.
Pamiętaj, że na kaflu otoczonym mgłą lampa jest nieaktywna (zakrywasz ją znacznikiem potłuczonej lampy).
Zodd_immortal
Posty: 7
Rejestracja: 18 kwie 2023, 09:24

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Zodd_immortal »

Pamiętaj, że na kaflu otoczonym mgłą lampa jest nieaktywna (zakrywasz ją znacznikiem potłuczonej lampy).
Racja! Co zatem, gdy zginę w walce z przeciwnikiem znajdującym się na odciętym od świata kaflu, lub ucieknę do snu tropiciela w obawie przed śmiercią? Czy da się tam jakoś wrócić, czy ta misja jest już niewykonalna do końca rozgrywki?
Awatar użytkownika
Koslaz
Posty: 100
Rejestracja: 03 paź 2022, 19:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 50 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Koslaz »

Mgła nie pozwala wyjść, ale możesz wejść na kafel otoczony mgłą z innego kafla.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: RUNner »

Czy gniazdo broni posiadające swoją zdolność, po włożeniu w nie karty statystyk, sumuje efekty gniazda i karty statystyk? Czy efekt karty nie liczy się? Mam na myśli Wyrzutnię Kołków z dodatku Lochy Kielicha.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Zdzichosław
Posty: 39
Rejestracja: 01 lut 2020, 07:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 12 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Zdzichosław »

Według mnie karta może wzmocnić tylko główny atak (w tym wypadku 4 obrażenia) ale nie ma wpływu na zdolność dodatkową (po 2 obrażenia).
Thyrfing17
Posty: 12
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:42

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Thyrfing17 »

Witam mam pytanie czy
W przypadku kiedy podczas walki z tą samą prędkością ginę ja jak i przeciwnik to dostaje żeton za zabicie wroga i go jednoczenie tracę? Czy też zachowuje?
Awatar użytkownika
Grzeg0rz
Posty: 84
Rejestracja: 19 lut 2019, 10:36
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Grzeg0rz »

Thyrfing17 pisze: 25 lip 2023, 20:01 Witam mam pytanie czy
W przypadku kiedy podczas walki z tą samą prędkością ginę ja jak i przeciwnik to dostaje żeton za zabicie wroga i go jednoczenie tracę? Czy też zachowuje?
Oczywiście zdobywasz żeton, który niestety tracisz podczas śmierci... No chyba, że posiadasz pewien przedmiot, który pozwala zachować jedno Tętnie Krwi podczas śmierci.
Kurzynsky
Posty: 137
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 50 times
Been thanked: 26 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Kurzynsky »

Drodzy,
Zdurniałem :/ taka sytuacja.

Obrazek

Zaatakowałem grupę łowców z 2 kartami unik na ręce (wcześniej zachwianie użyłem do ruchu).
Wybrałem slot „brutalna chłosta” i wylosowałem wrogowi atak podstawowy który ma dokładnie takie same statystyki jak mój.
Rozumiem że oboje powinniśmy otrzymać w tym samym czasie po 2 obrażenia, ale ..
Czy to że włożyłem w slot kartę uniku powoduje, że on mnie nie trafia ? Czy dopiero w pkt.3 który mówi „wykonaj unik” mogę go zrobić wykorzystując dodatkową kartę uniku ?
I gdybym chciał skorzystać z broni palnej, które w tym wypadku jest najwolniejsze to także jak ono działa?
Musze także poświęcić kartę aby skorzystać z niego czy mogę jednorazowo użyć przekręcając na drugą stronę ?
Jak w tym wypadku rozegralibyście tę walkę mają 2 karty uniku ?

Czy moja taktyka jest ok ?
Używam działa które jest wolniejsze ale zadaje 3hp następnie zagrywam kartę uniku na jego atak podstawowy przez co unikam obrażeń a dodatkowe obrażenie zadaje mu że zdolności bohatera ?”kiedy unikasz zadaj po 1hp wszystkim wrogom w zasięgu 1 pola”?

Będę wdzięczny za pomoc
Pozdrawiam
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Bloodborne: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: bartekb8 »

Hej,
Karty uniku można użyć na dwa sposoby:
-do ataku (zadajesz obrażenia od ataku, usuwasz kartę z gniazdu -punkt pierwszy walki)
-do uniku (wtedy nie zadajesz obrażeń tylko unikasz wolniejszego lub tak samo szybkiego ataku, nadal usuwając kartę z gniazda -punkt trzeci walki).

Oznacza to, że nigdy tej samej karty uniku nie można wykorzystać i do ataku i do uniku.

Twoja taktyka jest poprawna, ale pamiętaj że żeby użyć działa nie musisz wkładać do gniazda żadnej karty (podobnie jak przy użyciu pistoletu) - po prostu deklarujesz użycie działa odwracając je na drugą stronę, następnie dobierasz kartę ataku przeciwnika. Nawet jeśli działo jest wolniejsze od ataku przeciwnika, to w punkcie trzecim walki możesz użyć karty uniku, żeby ten unik wykonać i uniknąć obrażeń.
Wtedy po wykonaniu uniku zdolność jak najbardziej zadziała.
ODPOWIEDZ