Gale Force Nine

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: fitzroy »

Tringa pisze: 25 gru 2021, 20:17 Chyba się mylisz. Dodatek jest u mnie od jakiś 2 tygodni :)
Dune Betryal pl?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1482
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: Tringa »

A nie, sorki, myślałam, że pytasz o dodatek do Dune. Dune: Betrayal dalej nie ma i może będzie po Nowym Roku. Rebel zawiesił premiery, a on jest dystrybutorem tej gry. Zapytałam o nią w wątku Rebela.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 775
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 149 times
Been thanked: 512 times
Kontakt:

Re: Gale Force Nine

Post autor: VivoBrezo »

Chyba wydanie Diuna: Planeta Intryg, powtarza historię z Tyrantsami.

Ciekawe, że GF9 nie kontroluje jakości tego co wychodzi z fabryki.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 422
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 167 times
Been thanked: 207 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: Tachion »

Może maksymalizują zyski i robią po taniości. O ile w przypadku Tyrants chodziło chyba o wygaśnięcie licencji DnD i zrobienie gry jak najszybciej i najtaniej (zmniejszenie pudełka, brak plastiku, dorzucenie dodatku zapewne dlatego, że nie będzie dalej rozwijana w postaci dodatkowych decków itd) to tutaj się dziwię. Chyba, że po prostu wszystko robią w tym samym miejscu teraz i stąd problemy z producentem. A terminy pewnie gonią - strzelam, że celowali z premierą gry w premierę kinową, więc są już bardzo w plecy, bo darmowy marketing im przepadł.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 622
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: Michito »

GF9 szykuje we współpracy z Paizo nowe gry planszowe / karciane w świecie Pathfinder / Starfinder:
Gale Force Nine (GF9), known for producing games such as “Firefly: The Game” and “Dune: A Game of Conquest and Diplomacy”, have teamed up with Paizo to publish original board and card games drawing from the worlds of Pathfinder and Starfinder. The multi-year partnership will see GF9 exploring the rich settings of Golarion, the Pact Worlds, and beyond to bring the heroes, villains, locations, and monsters from the roleplaying systems into several new boardgames.

Starting in Q2 2022, Gale Force Nine will release two board games and one card game over the first year of the partnership, with more following over the course of the relationship. The first three titles are:

Pathfinder: Level 20 (Q2 2022)
Starfinder: Pirates of Skydock (Q3 2022)
Pathfinder: Tall Tales (Q4 2022)

“The worlds of Pathfinder and Starfinder are fun, diverse, and full of character,” says John-Paul Brisigotti, CEO of GF9. “We are excited to explore them further and offer fans of these games an opportunity to interact with the worlds in a new way.”

We look forward to partnering with Gale Force Nine in bringing the Pathfinder and Starfinder worlds to life as board games,” says Paizo President, Jeff Alvarez.
Źródło:
https://www.gf9games.com/pathfinder/pat ... -level-20/
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: Jools »

Jakość gier GF9 to największa tandeta jaką do tej pory widziałem wśród gier ;)
Probe9
Posty: 2452
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 648 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: Probe9 »

Jools pisze: 01 lut 2022, 12:10 Jakość gier GF9 to największa tandeta jaką do tej pory widziałem wśród gier ;)
A widziałeś Aliens: AGDitC, Firefly, SoA, Homeland ? Przecież to solidnie wydane gry. Ja rozumiem, że dali ciała z TofU ale nie formułujmy takich tez na podstawie jednej gry :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: Jools »

Probe9 pisze: 02 lut 2022, 02:03
Jools pisze: 01 lut 2022, 12:10 Jakość gier GF9 to największa tandeta jaką do tej pory widziałem wśród gier ;)
A widziałeś Aliens: AGDitC, Firefly, SoA, Homeland ? Przecież to solidnie wydane gry. Ja rozumiem, że dali ciała z TofU ale nie formułujmy takich tez na podstawie jednej gry :)
No TYCH nie, ale mówię na podstawię Diuny (2019), Tyrants, Diuny: Game of Conquest. Oraz słyszałem że Spartacus też tanio.
Głównie to biedne i nierówno wycięte żetony.
Probe9
Posty: 2452
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 648 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: Probe9 »

Jools pisze: 02 lut 2022, 07:57 No TYCH nie, ale mówię na podstawię Diuny (2019), Tyrants, Diuny: Game of Conquest. Oraz słyszałem że Spartacus też tanio.
Głównie to biedne i nierówno wycięte żetony.
A co w tej starej Diunie było nie tak ?
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 775
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 149 times
Been thanked: 512 times
Kontakt:

Re: Gale Force Nine

Post autor: VivoBrezo »

Probe9 pisze: 02 lut 2022, 09:35
Jools pisze: 02 lut 2022, 07:57 No TYCH nie, ale mówię na podstawię Diuny (2019), Tyrants, Diuny: Game of Conquest. Oraz słyszałem że Spartacus też tanio.
Głównie to biedne i nierówno wycięte żetony.
A co w tej starej Diunie było nie tak ?
Nie chce mi się szukać dokładnie, ale z tego co pamiętam były narzekania na tłumaczenie, plus napis ,,mur zaporowy" na planszy był bardzo mało estetycznie wpisany w planszę.
Dodam od siebie, że GF9 nie używa w swoich grach topowej jakości papieru (szczególnie mówię tu o kartach). Bez koszulek, po kilku grach, karty są mocno zniszczone.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Gale Force Nine

Post autor: Otorek »

GF9, a mam ich Dune po eng oraz full zestaw Aliena figurkowego, po prostu wygląda jakby zatrzymało się wydawniczo ze 20 lat temu. Wydają te gry na progu złego smaku, ale jedno można przyznać właścicielom ich gier, nie kupują ich oczami. Chciałbym napisać, że są bystrzy i kupują umysłami doceniając mechanikę, ale patrząc na Obcego to tłumacze sobie, że lubię film, a figurki przydadzą mi się do sesji RPG.
Dune jest za to wyjątkowa i zawsze będę ją uwielbiał, więc bardzo przeciętne wydanie jestem w stanie przełknąć (trochę się wyratowali bo plansze zerżneli z fanowskiego projektu).
ODPOWIEDZ