Drukarka A3

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
pasza_sadyka
Posty: 194
Rejestracja: 11 lis 2017, 19:52
Lokalizacja: Ùlëniô
Has thanked: 54 times
Been thanked: 65 times

Drukarka A3

Post autor: pasza_sadyka »

Cześć.

Szukam porady. Używam drukarki A4 Epsona L3150 z ciss'em która była przeskokiem z kardridżowego HP. Zakup nie do końca przemyślany co zaskakujący. Przede wszystkim koszt eksploatacji mnie zaskoczył - w porównaniu z wcześniejszym HP różnica jest gigantyczna na plus Epsona. Gigantyczna! Z kolorami trochę gorzej ale powrotu do wcześniejszego rozwiązania że względu na koszty eksploatacji sobie nie wyobrażam. A zatem - czy ma ktoś doświadczenia z drukarkami A3? Nie potrzebuję kombajnu a jedynie drukarki, zbędne choć wygodne są też bajery w rodzaju WiFi czy BT. Ważne żeby miała system stałego zasilania w tusz i format druku A3+ oraz przyzwoite odwzorowanie kolorów. Jeśli była by opcja dodatkowej szuflady do drukowania na kartach to już byłbym przeszczęśliwy.

Pozdrawiam, Marcin.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 551
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 239 times
Been thanked: 289 times

Re: Drukarka A3

Post autor: andrzejstrzelba »

Szukasz kogoś kto sprzeda Ci takie urządzenie czy chcesz zapytać o doświadczenia?

W pracy od lat korzystam z drukarki A3 różnych producentów i zawsze były też urządzania z tonerami. Jeżeli chcesz o coś zapytać to śmiało.
pasza_sadyka
Posty: 194
Rejestracja: 11 lis 2017, 19:52
Lokalizacja: Ùlëniô
Has thanked: 54 times
Been thanked: 65 times

Re: Drukarka A3

Post autor: pasza_sadyka »

Szukam porady jaką kupić. Skłaniam się ku Epsonowi L1300 ze względu na ciss ale może są lepsze opcje. Zależy mi na druku A3+, dobrym odwzorowaniu barw i ekonomice użytkowania.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 551
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 239 times
Been thanked: 289 times

Re: Drukarka A3

Post autor: andrzejstrzelba »

Nie lepiej zapytać na jakimś forum komputerowym ? Tam pewnie będzie więcej ekspertów w tej dziedzinie.
pasza_sadyka
Posty: 194
Rejestracja: 11 lis 2017, 19:52
Lokalizacja: Ùlëniô
Has thanked: 54 times
Been thanked: 65 times

Re: Drukarka A3

Post autor: pasza_sadyka »

Pomyślałem że osoby mające doświadczenie w pnp /a do tego głównie będzie używana/ mają jakieś sugestie :)
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Drukarka A3

Post autor: KurikDeVolay »

Jeśli nie odstrasza cię dolewanie tuszu do kartridży (ale bez konieczności wyjmowania ich z drukarki, igłą i strzykawką), to polecam XP 960 albo XP 970. Nie bardzo drogie, 6-kolorowe, Kaseta na A4, kaseta na papier foto, podajnik tylny na A3, wifi, druk na płytach, opcji masa. Brak CISSa to jak dla mnie wcale nie wada.
ODPOWIEDZ