Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Coen »

Obrazek

Z youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=L1rAILDBSRM

Opis gry:
Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa, która zabiera graczy w podróż po fantastycznym świecie pełnym niebezpieczeństw, tajemnej magii, mrocznych sekretów i niezwykłych miejsc, które tylko czekają na odkrycie.
Akcja gry toczy się w uwielbianym przez fanów uniwersum Wiedźmina, wiele lat przed wydarzeniami z sagi o Geralcie z Rivii, w czasach, gdy plaga potworów trawiła Kontynent. Przeciwdziałać jej byli zdolni tylko wiedźmini — profesjonalni zabójcy szkoleni do walki z istotami wrogimi ludziom.

By zwalczyć magiczne plugastwa, pięć rywalizujących ze sobą szkół szkoliło adeptów wiedźmińskiego fachu. Po zakończeniu treningu wiedźmini wyruszali w świat w poszukiwaniu przygód i zarobku.

Rozgrywka:
Wiedźmin: Stary Świat to gra dla 2-5 graczy, którzy mogą wędrować po rozległej mapie, wykonywać ciekawe i wciągające zadania, podejmować trudne wybory moralne oraz walczyć z potworami, a nawet — od czasu do czasu — awanturować się w karczmie o honor swojej szkoły z innym wiedźminem!

W trakcie rozgrywki, gracze tworzą unikalną talię kart, wybierając z puli dostępnych umiejętności: ataków, uników i wiedźmińskich znaków. Gracze korzystają z talii w walce, gdzie łączą karty w potężne kombinacje ataków i używają specjalnych zdolności wiedźmińskiej szkoły, do której należą. Zadania, potyczki, a nawet kościany poker pozwolą im zaś zdobywać nowe przedmioty i pieniądze oraz rozwijać swoje umiejętności.

Zostań najpotężniejszym wiedźminem na Kontynencie. Wielka przygoda czeka!



Czyżbyśmy w końcu dostali porządną grę przygodową w świecie wiedźmina.
Jestem ciekaw co z tego wyjdzie, ale pierwsze opinie recenzentów wyglądają bardzo zachęcająco.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: japanczyk »

Wydzieliłem nowy temat do dyskusji nt wrażeń z zapowiedzi - cała dyskusja nie miała praktycznie nic wspólnego z grą, a większość to rozważania nt. opinii recenzentów i jakieś szczątkowe komentarze nt. tego czym może być mechanika:
viewtopic.php?f=64&t=70439&p=1331457#p1331457

Poniewaz padaja pytania to o czym tu dyskutowac - o mechanice, opiniach, które sie pojawiły
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 93 times
Been thanked: 42 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Damon22 »

Zwłaszcza pierwsze opinie tych co grali powinny się tutaj znaleźć. Np. Gambit rzucił trochę światła na to jak ta gra wygląda.
Rozumiem, że "gra będzie/nie będzie dobra" to jednak zaśmiecanie tematu.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 758
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 660 times
Been thanked: 771 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: anitroche »

Jak dla mnie to dobrze, że opisy pierwszych wrażeń po zapowiedzi gry zaczęło się w tym wątku i od razu mam tu link do wydzielonego wątku. Teraz jak kogoś ta gra interesuje, to pierwsze co to wejdzie w ten wątek i zobaczy, że dyskusja o reakcji na zapowiedź znajduje się pod danym linkiem i tam przejdzie, jeśli będzie chciał poczytać. Za to jak wejdę w ten wątek w momencie, jak już gra zostanie wydana, to nie będzie mnie interesowało czytanie tego, co ludzie myśleli rok temu, czym ta gra będzie, tylko będę szukała konkretnych info o już wydanej grze, więc dzięki wydzieleniu tego wątku zaoszczędzi to w przyszłości użytkownikom czytania n-stron informacji, które ich w ogóle nie interesują.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Hi,

Thank you for all the love! We are super excited to do the Witcher game!

The main difference between two boxes will be the monster miniatures, but there may be more differences in the content (no gameplay difference though).

The standard box will have the 5 witcher miniatures (32 mm scale) and tokens for the monsters and the Deluxe box will have monster miniatures and maybe more.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4406
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 836 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Hardkor »

Gildiril Blackcairn pisze: 12 lut 2021, 00:10
Hi,

Thank you for all the love! We are super excited to do the Witcher game!

The main difference between two boxes will be the monster miniatures, but there may be more differences in the content (no gameplay difference though).

The standard box will have the 5 witcher miniatures (32 mm scale) and tokens for the monsters and the Deluxe box will have monster miniatures and maybe more.
Czyli klasyk od AR, frostpunka i wielu KS xD Obejrzałem dziś wywiad u Kaczmara i właśnie miałem pisać, że coś małe to pudełko się wydaje... A co do okładki to leszy i wilki spoko, ale ten wiedźmin mi coś nie siada. Może dlatego, że to nie Geralt (do której jednak jestem przyzwyczajony), ale coś mi w nim nie pasuje.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: polwac »

Gildiril Blackcairn pisze: 12 lut 2021, 00:10
Hi,

Thank you for all the love! We are super excited to do the Witcher game!

The main difference between two boxes will be the monster miniatures, but there may be more differences in the content (no gameplay difference though).

The standard box will have the 5 witcher miniatures (32 mm scale) and tokens for the monsters and the Deluxe box will have monster miniatures and maybe more.
Idealnie. Dobrze, że inni wydawcy biorą przykład i robią takie opcje.
Im więcej takich kampanii tym mniej przepłacania za figurki :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Golfang »

Hardkor pisze: 12 lut 2021, 00:51
Gildiril Blackcairn pisze: 12 lut 2021, 00:10
Hi,

Thank you for all the love! We are super excited to do the Witcher game!

The main difference between two boxes will be the monster miniatures, but there may be more differences in the content (no gameplay difference though).

The standard box will have the 5 witcher miniatures (32 mm scale) and tokens for the monsters and the Deluxe box will have monster miniatures and maybe more.
Czyli klasyk od AR, frostpunka i wielu KS xD Obejrzałem dziś wywiad u Kaczmara i właśnie miałem pisać, że coś małe to pudełko się wydaje... A co do okładki to leszy i wilki spoko, ale ten wiedźmin mi coś nie siada. Może dlatego, że to nie Geralt (do której jednak jestem przyzwyczajony), ale coś mi w nim nie pasuje.
Bo to Mutant! i złodziej! Bo każdy Mutant to Złodziej! - eeee chyba nie tak było w oryginale :)

A mnie się okładka podoba. Pomysł na grę bez Geralta też świetny. Za to żałuję, że to nie równoległa do Geralta. Mogłaby się przeplatać z dziejami sagi. W Sadze pojawiają się inni Wiedźmini na chwilę. Chociaż z tego co wiem to tylko ze szkoły Wilka oraz Kota. tutaj dali więcej tych szkół - bo aż 5. Ciekawe czy będą takie jak w Dzikim Gonie? Niedzwiedź Żmija, Kot, Wilk i co jeszcze?
----------------
10% flamberg.com.pl
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: omas »

Gryf.
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Manticora
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Gambit »

Dobra, to jako że największe peany były chwilowo ode mnie, to może dorzucę kilka groszy o samej grze. Będzie bardzo ogólnie :)

Wiedźmak to przygodówka. Każdy wciela się w wiedźmina z jednej ze szkół. Celem jest zdobycie odpowiedniej liczby trofeów. Kto tego dokona wygrywa. Zatem pod skórą całości mamy wyścig. Trofea zdobywamy za pokonywanie potworów, pokonywanie innych wiedźmaków w bójce, rozwijanie cech swojej postaci na najwyższe poziomy.

Cechy - każdy wiedźmin ma cztery, albo pięć cech (nie pomnę dokładnie). Jedna z nich to zdolność specjalna szkoły, reszta to standardy typu siła, wytrzymałość i takie tam. Cechy podnosimy za hajs w odpowiednich lokacjach na planszy. Podnoszenie cech daje nam dodatkowe możliwości (więcej kart dociąganych w walce, więcej napojów do wypicia i takie tam). Cecha specjalna, to dość konkretny dopak unikatowy dla danej szkoły.

Karty - każdy wiedźmak ma talię kart, która spełnia trzy funkcje. Po pierwsze to nasze punkty życia, po drugie ikony na kartach pozwalają nam poruszać się po mapie, po trzecie inny zestaw ikon służy do walki. Ruch - prosta sprawa. Pola na planszy mają oznaczenia terenu. Żeby na nie wejść muszę zagrać z ręki kartę z ikonką tego terenu, albo dwie dowolne. Punkty życia są "tricky". Jeśli w czasie walki skończy nam się talia, zostajemy pokonani...Ale przed walką tasuje się odrzucone z talią i mamy full zdrowia (to co na ręku, zostaje na ręku).

Walka - w walce z potworem lub innym wiedźmakiem zagrywamy karty z ręki, tworząc kombosy z kolorów i symboli. Karty mają jakiś kolor z symbolami pokazującymi działanie karty (zadane obrażenia, obrona, dociąg kart i takie tam) oraz info o tym, jakie kolory przedłużają kombosa (czasem przy lepszych kartach sam fakt przedłużenia kombosa jakimś kolorem daje dodatkowe bonusy). Walka między Wiedźmakami jest jasna. Każdy gracz po kolei zagrywa karty i patrzymy, kto się wykopyrtnie. Walka z potworem jest inna. Tu najsampierw mamy kwestię tropów, czyli tego, czy wiedźmak wie gdzie szukać potwora. Zmienia to tyle, że jak wiedźmak ma trop, to on pierwszy zagrywa karty w walce. Jak nie ma, robi to potwór. Potwór zaś ma własną talię z której inny gracz zagrywa karty. I teraz...w wersji, w którą grałem, gracz "sterujący" potworem zagrywał w ciemno kartę z góry talii bestii i zanim ją odsłonił, mówił czy potwór szarżuje, czy kąsa. Każda karta monstrum miała dwie części. Na jednej pokazane było co się dzieje jak kąsa, a na drugiej jak szarżuje. Ten element mnie trochę uwierał bo to "zgadywanie" trochę odzierało walkę z emocji i nieco logiki. I znowu - komu skończyła się talia ten padał na twarz. Jak padł potwór, wiedźmak dostawał je jako trofiejkę i do tego miał w zależności od moba dostęp do zdolności specjalnej. To, że potwory same z siebie mają specjalne umiejki wpływające na walkę, to niech będzie wiadome, ale nie będę się rozpisywał.

Deckbuildng - Na planszy jest wystawka kart do kupienia. A właściwie do dobrania do talii. Nie pamiętam dokładnie mechanizmu, ale generalnie dobierając karty budowaliśmy sobie talię na kombosy i wzmacnialiśmy życie. Nie trzeba było mieć żadnej waluty. Po prostu odrzucało się karty z ręki (możliwe, że był dodatkowy koszt w postaci wywalenia karty z gry, ale nie jestem pewien, czy był on stały, czy incydentalny)

Spotkania - łażąc po planszy można odbywać spotkania, czyli dobierać karty z dwóch stosów - miasta i dziczy. Spotkania, jak to spotkania. Tekst fabularny i jakiś wybór. Część z nich kończyła się na jednej karcie, część dawała questa, z którym trzeba było gdzieś iść żeby dostać na przykład hajs, lub kartę przedmiotu (eliksiry, czy coś). Czasem spotkanie miało więcej kart, które odkrywało się stopniowo - pierwsza kierowała nas w jakieś miejsce, tam odkrywaliśmy kolejną i w zależności od decyzji mogliśmy iść znowu gdzieś, aby zobaczyć trzecią kartę i wtedy dostać nagrodę (też czasem zależną od decyzji). Karty napisane fajnie. Z jajem, czasem lekko mrocznie. Mam nadzieję, że będzie ich jak najwięcej.

To chyba na szybko wszystko.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: japanczyk »

Gambit pisze: 12 lut 2021, 09:35 Trofea zdobywamy za pokonywanie potworów, pokonywanie innych wiedźmaków w bójce
Dobrze zakładam, że tego elementu PvP jak ktos rzuci ci wyzwanie nie da sie uniknac?

jak wygladaja w ogole potwory na planszy? Poruszaja sie? Cos sie z nimi dzieje? Mozemy dazyc do spotkania z nimi czy jest to jakos warunkowane?
Gambit pisze: 12 lut 2021, 09:35 Spotkania - łażąc po planszy można odbywać spotkania, czyli dobierać karty z dwóch stosów - miasta i dziczy. Spotkania, jak to spotkania. Tekst fabularny i jakiś wybór. Część z nich kończyła się na jednej karcie, część dawała questa, z którym trzeba było gdzieś iść żeby dostać na przykład hajs, lub kartę przedmiotu (eliksiry, czy coś). Czasem spotkanie miało więcej kart, które odkrywało się stopniowo - pierwsza kierowała nas w jakieś miejsce, tam odkrywaliśmy kolejną i w zależności od decyzji mogliśmy iść znowu gdzieś, aby zobaczyć trzecią kartę i wtedy dostać nagrodę (też czasem zależną od decyzji). Karty napisane fajnie. Z jajem, czasem lekko mrocznie. Mam nadzieję, że będzie ich jak najwięcej.
A do czego bys to porownał? Spotkania jak z Eldritch Horror czy jednak cos ciekawszego?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: mat_eyo »

Ja bym jeszcze zapytał o liczbę graczy i czas Twojej partii.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Gambit »

japanczyk pisze: 12 lut 2021, 09:44
Gambit pisze: 12 lut 2021, 09:35 Trofea zdobywamy za pokonywanie potworów, pokonywanie innych wiedźmaków w bójce
Dobrze zakładam, że tego elementu PvP jak ktos rzuci ci wyzwanie nie da sie uniknac?
Nie da, ale nie ma też gankowania
japanczyk pisze: 12 lut 2021, 09:44 jak wygladaja w ogole potwory na planszy? Poruszaja sie? Cos sie z nimi dzieje? Mozemy dazyc do spotkania z nimi czy jest to jakos warunkowane?
Potwory stoją w konkretnych lokacjach. Jednocześnie na planszy są trzy moby. Można na nie iść z buta, ale można najpierw spróbować znaleźć tropy takiej bestii, co pozwoli wiedźmakowi pierwszemu zagrać karty w walce - co zwiększa szanse na zwycięstwo.
japanczyk pisze: 12 lut 2021, 09:44
Gambit pisze: 12 lut 2021, 09:35 Spotkania - łażąc po planszy można odbywać spotkania, czyli dobierać karty z dwóch stosów - miasta i dziczy. Spotkania, jak to spotkania. Tekst fabularny i jakiś wybór. Część z nich kończyła się na jednej karcie, część dawała questa, z którym trzeba było gdzieś iść żeby dostać na przykład hajs, lub kartę przedmiotu (eliksiry, czy coś). Czasem spotkanie miało więcej kart, które odkrywało się stopniowo - pierwsza kierowała nas w jakieś miejsce, tam odkrywaliśmy kolejną i w zależności od decyzji mogliśmy iść znowu gdzieś, aby zobaczyć trzecią kartę i wtedy dostać nagrodę (też czasem zależną od decyzji). Karty napisane fajnie. Z jajem, czasem lekko mrocznie. Mam nadzieję, że będzie ich jak najwięcej.
A do czego bys to porownał? Spotkania jak z Eldritch Horror czy jednak cos ciekawszego?
Dużo ciekawsze. Tak jak pisałem, niektóre są proste i ograniczają się do jednej karty i decyzji, a niektóre odpalają dwu/trzykartowe questy z kilkoma decyzjami.
mat_eyo pisze: 12 lut 2021, 09:44 Ja bym jeszcze zapytał o liczbę graczy i czas Twojej partii.
Trzech graczy, tłumaczenie zasad, opowiadanie o grze, dopytywanie o zasady w trakcie - jakieś 2-2,5 godziny. Ale to spotkanie czasowo było dość niemiarodajne.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: japanczyk »

Gambit pisze: 12 lut 2021, 09:52 Potwory stoją w konkretnych lokacjach. Jednocześnie na planszy są trzy moby.
Czyli defacto figurki tylko dla blichtru? :D
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Gambit »

japanczyk pisze: 12 lut 2021, 09:54
Gambit pisze: 12 lut 2021, 09:52 Potwory stoją w konkretnych lokacjach. Jednocześnie na planszy są trzy moby.
Czyli defacto figurki tylko dla blichtru? :D
Głównie tak, choć jak się skupiłem, to chyba były sytuacje, gdzie mobek się przemieszczał. Nie pamiętam tylko z jakiej okazji - czy to jakaś zdolność mobka, czy jakieś zdarzenie z okazji spotkania.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: EVOCATVS »

Gambit pisze: 12 lut 2021, 09:35 Wiedźmak to przygodówka. Każdy wciela się w wiedźmina z jednej ze szkół.
Wiedźmini są mocno asymetryczni, czy te różnice pomiędzy szkołami są raczej mniejsze?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Gambit »

EVOCATVS pisze: 12 lut 2021, 10:19
Gambit pisze: 12 lut 2021, 09:35 Wiedźmak to przygodówka. Każdy wciela się w wiedźmina z jednej ze szkół.
Wiedźmini są mocno asymetryczni, czy te różnice pomiędzy szkołami są raczej mniejsze?
Różnica między szkołami to jedna zdolność "klasowa" i te są dość zróżnicowane. Oczywiście im bardziej je rozwiniesz, tym ładniej się "rozjeżdżają", ale i tak z tego co pamiętam przynajmniej jedna sprawiała, że szukało się odpowiedniego typu kart do talii.
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: _leigam_ »

A co macie na myśli pisząc że to przygodówka? Dla mnie przygodówka to gra z kampanią z jakąś historią spajającą całość, a tutaj widzę rywalizację z małymi historyjkami z tali kart spotkań.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
autopaga
Posty: 1403
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: autopaga »

A jakbyś Gamit ocenił czy ta gra się nadaje dla eurogracza? Na ten moment trochę z opisów to przypomina skrzyżowanie Mage Knighta, Aeon's End i zewnętrznych rubieży, więc tak na granicy tolerancji eurogracza :D A tak przy okazji czy karty spotkań będą tak samo "nieregrywalne" jak w zewnętrznych rubieżach? Czy jest tak jakiś system randomizacji ich wyników?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: grzeslaw90 »

_leigam_ pisze: 12 lut 2021, 10:39 A co macie na myśli pisząc że to przygodówka? Dla mnie przygodówka to gra z kampanią z jakąś historią spajającą całość, a tutaj widzę rywalizację z małymi historyjkami z tali kart.
Dla mnie typowym przedstawicielem przygodówki jest Western Legends, czyli gatunek bardziej znany jako sandbox. Idealnie się wpisuje w definicję planszowej gry przygodowej jaką poznałem grając w planszówki. Klasycznym przedstawicielem gry przygodowej jest Tales of the Arabian Nights.
To co Ty nazywasz przygodówką dla mnie jest grą tematyczną i lubię to nazywać też grą fabularną (nie mylić z RPG).
Nie uważam, że podana przez Ciebie definicja jest zła, bo chociażby taki Tainted Grail z samego opisu jest grą przygodową.

Już ujednolicając definicje to na moje oko Wiedźmin to gra typu sandbox a Twoja definicja przygodówki jest poprawna, chociaż dość ogólna ale jakiejś dużo lepszej nie znalazłem :D
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Gambit »

_leigam_ pisze: 12 lut 2021, 10:39 A co macie na myśli pisząc że to przygodówka? Dla mnie przygodówka to gra z kampanią z jakąś historią spajającą całość, a tutaj widzę rywalizację z małymi historyjkami z tali kart spotkań.
Jest rozwój postaci, walka z potworami, spotkania i questy - dla mnie przygodówka
autopaga pisze: 12 lut 2021, 10:47 A jakbyś Gamit ocenił czy ta gra się nadaje dla eurogracza? Na ten moment trochę z opisów to przypomina skrzyżowanie Mage Knighta, Aeon's End i zewnętrznych rubieży, więc tak na granicy tolerancji eurogracza :D A tak przy okazji czy karty spotkań będą tak samo "nieregrywalne" jak w zewnętrznych rubieżach? Czy jest tak jakiś system randomizacji ich wyników?
Spotkania w Rubieżach opierały się w sporej części na testach. Tu masz decyzję graczy, które pchają Cię do różnych odnóg i wyników. Co nadawania się dla eurogracza, wybacz ale nie jestem w stanie z czystym sumieniem teraz odpowiedzieć.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: PytonZCatanu »

Gambit, a jak myślisz, jak będzie z regrywalnościa? Przecież ta talia questów/spotkań w końcu się skończy....
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Gambit »

PytonZCatanu pisze: 12 lut 2021, 11:18 Gambit, a jak myślisz, jak będzie z regrywalnościa? Przecież ta talia questów/spotkań w końcu się skończy....
Skończy, ale te talie (osobna dla miasta, osobna dla dziczy) nie są trzonem rozgrywki. Dociąganie tych kart o ile pamiętam jest opcjonalne, a nie narzucone.
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 102 times
Been thanked: 23 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: ram »

Brzmi jak bardziej karciany Runebound 3ed. Dobrze.

A są tam jakieś scenariusze, specjalni przeciwnicy na koniec (jak w R3ed czy w przedwieczni w Eldritchu)?

I warunek zwycięstwa - wyścig do określonej liczby punktów (za rozwój, trofea itp.), tak? Czy może różne warunki?
Ostatnio zmieniony 12 lut 2021, 11:54 przez ram, łącznie zmieniany 1 raz.
47
ODPOWIEDZ