Cywilizacja - Poprzez Wieki - fanowskie dodatki

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Cywilizacja - Poprzez Wieki - fanowskie dodatki

Post autor: SirSowa »

Cześć i czołem!
Przez ponad rok pracowałem i dopieszczałem dodatek do tej wspaniałej gry, aż w końcu zdecydowałem się go rozbić na dwa (po namowie kolegi) - Progres i Szpiegostwo.
Dzisiaj udostępniam pliki dla Was na forum, choć miesiąc minął, jak pierwszą wersję opublikowałem na BGG :)
To samo czynię tutaj, ponieważ wiem, że nie wszyscy na BGG siedzą. Także PnP jest do Waszej dyspozycji :)

Słowem wstępu:
Progres - dodatek, który skupia się wyłącznie na nowych liderach oraz cudach, jednakże dodatkowo są nowe karty militarne, jak i nowa niebieska technologia.

Szpiegostwo - ten dodatek wprowadza zupełnie nową mechanikę oraz jednostkę militarną. Jest to dodatkowa opcja militarna, która może sporo namieszać w grze :)

Niestety, dodatki te są słabo przetestowane ze względu na:
a) długość rozgrywki
b) mózgożerność (nie zagrasz 2-3 partii z rzędu)
c) czasu na spotkania
d) koronawirus (mniejsza liczba spotkań)
e) subiektywność - nie chciałbym wpływać na opinię
Efekt jest taki, że rozegranych mam zaledwie kilka partii. Stąd taka moja sugestia, jeśli już zdecydujecie się grać z jednym / oboma dodatkami, napiszcie proszę Wasze odczucia. Chciałbym jeszcze dopracować te dodatki.

Zapraszam do dyskusji oraz świetnej zabawy :)
Link do BGG:
https://boardgamegeek.com/filepage/2158 ... nage-en-pl

Link bezpośrednio do pliku PL i ENG:
https://drive.google.com/file/d/1ap1_Hp ... sp=sharing

Co do praw autorskich, to nie posiadam praw do użytych grafik czy czcionki. Nie mam niestety listy, skąd pobrałem te grafiki, ponieważ zorientowałem się, że jest to wymagane PO ukończeniu dodatku. Póki co żaden z właścicieli praw się nie oburzył, więc dopóty to się nie stanie, plik będzie dostępny. To tak dla jasności :)

Pozdrawiam,
Sebastian
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2022, 08:00 przez SirSowa, łącznie zmieniany 3 razy.
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Cywilizacja - Poprzez Wieki - fanowskie dodatki

Post autor: SirSowa »

Cześć,
Po kilku miesiącach usiadłem do plików z grą i postanowiłem poprawić układ do wydruku, aby był lustrzany. W ten sposób wydruk będzie bardziej przyjemny (mam nadzieję, że wszystko ustawiłem tak jak należy).
Jeżeli ktoś z Was będzie miał lepszy pomysł na to, jak poukładać te karty, aby wydruk był przyjemny, to dajcie znać.

Tutaj link, który dodam również powyżej:
https://drive.google.com/file/d/131KSEq ... sp=sharing
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Cywilizacja - Poprzez Wieki - fanowskie dodatki

Post autor: playerator »

Czy są planowane polskie rewersy dla kart szpiegowskich?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Cywilizacja - Poprzez Wieki - fanowskie dodatki

Post autor: SirSowa »

OOOO EMMMM DŻIIII
Zabieram się do pracy. Dzięki! :D
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Cywilizacja - Poprzez Wieki - fanowskie dodatki

Post autor: SirSowa »

playerator pisze: 05 cze 2021, 18:16 Czy są planowane polskie rewersy dla kart szpiegowskich?
Naprawione! Podczas poprawy układu kart w PDF musiałem pomylić pliki podczas przenoszenia :)
Dzięki wielkie za to!

Link:
https://drive.google.com/file/d/1mdQqaY ... sp=sharing

PS: Jak wydrukujesz karty, to mógłbyś dać opinię na temat układu kart i druku? Chodzi mi o to, czy jest równo. Jak nie, to będę kombinował dalej :/
PPS: Mała uwaga, możliwe, że podczas otwierania linku pojawią się pliki o nazwie "Unknown". Nie martwcie się tym, to są też pliki PDF z dodatkiem do ciwki, tylko z jakiegoś powodu Google nie czyta ich nazw :roll:
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Cywilizacja - Poprzez Wieki - fanowskie dodatki

Post autor: playerator »

SirSowa pisze: 05 cze 2021, 22:53 Naprawione (...)
Dzięki! Na razie nie będę drukował, bo nie mam na czym, ale zazwyczaj i tak sklejam "na szpilkę", daje to komfort nieprzejmowania się przesunięciami :)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Cywilizacja - Poprzez Wieki - fanowskie dodatki

Post autor: SirSowa »

Cześć wszystkim,

Dzisiaj wrzuciłem aktualizację do tych dodatków.

Zmiany:
Rozwój - dodałem ikonkę technologii do karty Pachacutec. Niby niebieskie karty nie mają innego kosztu, no ale... zachować konwencję :)

Szpiegostwo:
W polskiej wersji jedynie:
1. Skorumpowanie urzędnicy - lekkie ulepszenie karty
2. Zasadzka - zmiana reguł. Od teraz ta karta ma takie działania jak Fabrykowanie roszczeń
3. Fabrykowanie roszczeń - nowa mechanika, jeśli w fazie politycznej zagrasz agresję lub wojnę, masz zwiększoną siłę (w przypadku wojny doliczasz do rozstrzygnięcia) i w razie wygranej, zabierasz przeciwnikowi 1 żółty żeton

Wyjaśnienie, dlaczego tak, a nie inaczej:
W przypadku karty Zasadzka, jej efekt był zbyt silny. Przy niewielkim koszcie można było zniszczyć jednostkę przeciwnika, co sprawiało, że przeciwnik mógł stracić ponad 50% swojej siły (zniszczona jednostka + taktyka + samoloty). To zdecydowanie za dużo, dlatego postanowiłem zmienić jej działanie na to, które do tej pory miało Fabrykowanie roszczeń, a fabrykowanie dostało zupełnie nowy efekt, który moim zdaniem nawet lepiej pasuje "fabularnie".

Link do BGG (uwaga, z racji mojego błędu, w archiwum brakuje jednego pliku, już zainterweniowałem i czekam na aktualizację, tak że czekajcie na info ode mnie, czy już plik działa poprawnie :)
https://boardgamegeek.com/filepage/2158 ... nage-en-pl

Link do pliku - bezpośrednio:
https://drive.google.com/file/d/1ap1_Hp ... sp=sharing

W razie gdyby coś nie działało lub były jakieś błędy, dajcie znać.
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
ODPOWIEDZ