Dzień kota i gry planszowe!

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4114
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2662 times
Been thanked: 2576 times

Dzień kota i gry planszowe!

Post autor: Gizmoo »

Dziś 17 luty, czyli dzień kota. Jako miłośnik NAJWSPANIALSZYCH zwierząt na planecie musiałem założyć ten wątek! Gdy byłem dzieckiem wielbiłem psy, jako dorosły człowiek poznałem koty i w zasadzie całe moje dorosłe życie było związane z tymi wdzięcznymi (i niewdzięcznymi :lol: ) sierściuchami. Człowiek, jak dojrzewa, docenia niezależność, lenistwo, asertywność, puszystość i dystans do rzeczywistości (a przede wszystkim do innych ludzi). Czyli wszystko, czym cechują się koty.

Jednak planszowych gier o kotach - jak na lekarstwo! :evil: Istnieje oczywiście szansa, że mało widziałem i mało grałem, ale jak dotąd nie znalazłem gry o kotach, którą chciałbym mieć w kolekcji. Może jednak wspólnymi siłami, odnajdziemy taki idealny tytuł?! Puszysty, pachnący kocią karmą, a nie kuwetą. :lol:

Co znam?

Najlepsza gra o Kotach - Sympatyczna, ładna, ale daleko jej do "najlepszości". Prosta i mało angażująca niestety karcianka.

Calico - Sympatyczny i sprytny abstrakt. No, ale właśnie abstrakt, czyli coś czego chronicznie w planszówkach nie znoszę. Ani to o kotach, ani o szyciu kołderki. Ciekawa gra, ale dla mnie zbyt sucha i zbyt losowa.

Kotobirynt - Karcianka, bardziej dla dzieci, niż dla dorosłych. Niby Antoine Bauza, ale nie czuć tu ręki geniusza. Miałem, zagrałem kilkanaście razy i podarowałem znajomym.

Ogródek - Trochę naciągane, bo tutaj tylko koty w formie wypełniaczy, ale są. Porządna gra, porządny autor, ale za mało kota w kocie.

W co jeszcze nie grałem:

Isle of Cats - Podobno fajne to i sprytne, ale to kolejny abstrakt. Poza tym koty oderwane od rzeczywistości, czyli fantastyczne. Gdyby koty miały skrzydła, to gołębie miały by przes....e. Niemniej czekam na możliwość rozegrania partyjki.

No i to tyle. Nemesisa nie liczę, bo kot był w dodatku. Także... Dosyć pustawa ta kuweta. Czekam na Terraformację Kota, Epokę Kota, Marco Koto i Wasze propozycje! :wink:
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1971
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 858 times

Re: Dzień kota i gry planszowe!

Post autor: Neoptolemos »

Kiedyś recenzowałem takie cudo: Hot Tin Roof. Z jedną z najdziwniejszych zasad wyboru pierwszego gracza i cudownymi catplami :D

Oprócz Kotobiryntu (który również miałem i sprzedałem po kilku grach) istnieje coś takiego, jak Kotostrofa, ale nie wiem, jak działa.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9475
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Dzień kota i gry planszowe!

Post autor: MichalStajszczak »

Gizmoo pisze: 17 lut 2021, 12:18 Jednak planszowych gier o kotach - jak na lekarstwo!
Raczej by pasowało w tym miejscu: "tyle, co kot napłakał". Ale to nieprawda. Na bgg w kategorii Gry o kotach jest 484 pozycji. A to i tak nie wszystkie, bo nie ma na tej liście np. nowej gry Trefla Kotki
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2104
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Dzień kota i gry planszowe!

Post autor: tomp »

Do listy można dopisać Kłębuszki
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1971
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 858 times

Re: Dzień kota i gry planszowe!

Post autor: Neoptolemos »

No i jakoś pominęliśmy Eksplodujące kotki.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Dzień kota i gry planszowe!

Post autor: Witchma »

Z okazji Dnia Kota chyba bardziej na miejscu by było pytanie o gry dla kotów. Moje nie są wybredne, gryzą wszystko, choć oczywiście niektóre gry są dla kotów atrakcyjniejsze od innych. Na przykład, Pięć Klanów jest super :)
Awatar użytkownika
Piskal
Posty: 152
Rejestracja: 11 lis 2015, 22:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 41 times

Re: Dzień kota i gry planszowe!

Post autor: Piskal »

Mója kocica lubi różne gry, najbardziej te w średnich pudełkach i bez insertów, żeby łatwo było wskoczyć i się położyć :D
Zrzucanie elementów (kostek i znaczników ze stołu nie jest już ulubioną zabawą, ale od czasu do czasu coś tam zrzucić można :wink: )
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5290
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Dzień kota i gry planszowe!

Post autor: BOLLO »

Witchma pisze: 17 lut 2021, 13:16 Z okazji Dnia Kota chyba bardziej na miejscu by było pytanie o gry dla kotów. Moje nie są wybredne, gryzą wszystko, choć oczywiście niektóre gry są dla kotów atrakcyjniejsze od innych. Na przykład, Pięć Klanów jest super :)
Mój skór....kotek znaczy miało być uwielbia grę https://boardgamegeek.com/boardgame/270133/sumo-slam
Niemiłosiernie pastwi się nad zawodnikami.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 786
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 157 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: Dzień kota i gry planszowe!

Post autor: VivoBrezo »

Gizmoo pisze: 17 lut 2021, 12:18
Isle of Cats - Podobno fajne to i sprytne, ale to kolejny abstrakt. Poza tym koty oderwane od rzeczywistości, czyli fantastyczne. Gdyby koty miały skrzydła, to gołębie miały by przes....e. Niemniej czekam na możliwość rozegrania partyjki.

Isle of Cats bardzo dobre. Tak, niby Abstrakt, ale z fajnymi rozwiązaniami, celami do wykonania. Całkiem nieźle odnajdą się w niej osoby mało zaawansowane, a i geek będzie się dobrze bawić. Fajnie, że wyjdzie po Polsku, myślę że się dobrze sprzeda. Chociaż z abstraktów o kotach bardziej wkręciłem sie w Calico :D
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
m_marple
Posty: 69
Rejestracja: 29 lut 2020, 23:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 62 times

Re: Dzień kota i gry planszowe!

Post autor: m_marple »

Mój kocur lubi sucharki.
Spoiler:
A ja bardzo lubię kocie meple z Roota :wink:
Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Dzień kota i gry planszowe!

Post autor: dicer »

Jest jeszcze Felinia.
Nawet mi się gdzieś kurzy na półce. Może to dobra okazja, żeby wyciągnąć.
ODPOWIEDZ