Karciana Remiza- Gra Karciana o Straży Pożarnej

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Na Ratunek 998 - Gra Karciana o Straży Pożarnej

Post autor: Palmer »

BOLLO pisze: 19 lut 2021, 14:24
Podeślesz linka z BGG nie bardzo ogarniam tam wyszukiwania.
Forum wszelakich konkursów twórczych - https://boardgamegeek.com/forum/974620/ ... n-contests

Aktualny konkurs na 54 karty - https://boardgamegeek.com/thread/249530 ... gn-contest

Aktualny konkurs na 9 kart* - https://boardgamegeek.com/thread/257752 ... gn-contest


*- tutaj dopuszczone są tekże dodatkowo max. 18 innych komponentów, kostki, znaczniki.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Na Ratunek 998 - Gra Karciana o Straży Pożarnej

Post autor: Kin@a »

Bardzo lubię Ognisty Podmuch no i ogólnie tematyka Straży Pożarnej bardzo ok.

Tytuł jednak powinien być inny. Jest już gra o podobnym tytule na rynku "Na ratunek" typu memory (w której też jest straż pożarna), chyba z Egmontu.

Kiedyś nabyłam taką zabawną karcianko planszówkę, słabe wykonane ale grafiki i teksty całkiem dobre, z Kuźni gier: "Na sygnale".
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Na Ratunek 998 - Gra Karciana o Straży Pożarnej

Post autor: BOLLO »

Za mna kolejne dni testow i modyfikacji. Wzialem sobie do serca wasze cenne uwagi i nieco okroilem gre. Dodalem rowniez kilka ciekawych smaczkow ktore sie sprawdzaja. Aktualnie mam 20partii za soba i gra sie przyjemnie. Nie jest do rodzaj gry ktory lubie ale wiem ze to gra dla dzieci wiec musze sie nieco przestawic. Na dniach wrzuce nowe zasady i moje odczucia.
Nazwa jak pisalem wczesniej oczywiscie bedzie zmieniona. Na te chwile podoba mi sie Karciana Remiza.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Karciana Remiza- Gra Karciana o Straży Pożarnej

Post autor: BOLLO »

Edytowałem pierwszy post zmienione rzeczy. Gra zdecydowanie się uprościła a jednocześnie jest bardziej grywana dla młodszych. Źle się sugerowałem czytając regulamin konkursu że gra jest dla 4-8 klasistów. Gra ma być stworzona przez grupę wiekową takich ludzi ale dedykowana jako gra "prosta" więc domyślam się że przedszkolaki i gra dla dzieciaków szkolnych.
Nie mniej jednak przy rozegranych ok 30 partii w różnym wieku bawiłem się dobrze i trzeba troszkę pokombinować co nam się opłaca zrobić a co nie. Czy już dołożyć przeciwnikowi pewne karty ułatwiając mu zdobycie wydarzenia a tym samym zrzucić karty z ręki by więcej dobrać kart na ręke w kolejnej turze? A może spasować i poczekać na ruch przeciwnika? A może dołożyć tylko kilka kart i założyć blokade licząc na to że coś podejdzie ciekawego w kolejnej turze.

No właśnie BLOKADA. Dodałem taką kartę akcji i działa fajnie. Karta ta ma następującą funkcję:
Położona na karcie wydarzenia blokuje możliwość zagrywania na nią jakichkolwiek kart akcji przeciwnika przez jedną turę. Po turze przeciwnika należy kartę blokady odrzucić na stos kart odrzuconych. Tym samym ponownie umożliwiamy opcje dokładania kart akcji do danego wydarzenia.

Pytanie.
Czy znacie jakąś stronę na której mozna robić szablony kart? Zapisywać i drukować?
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1281
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Karciana Remiza- Gra Karciana o Straży Pożarnej

Post autor: ShapooBah »

W Magic Set Editorze Można dawać własne makra i ramki, ale musiałbyś najpierw pobawić się w paintcie żeby je stworzyć.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Karciana Remiza- Gra Karciana o Straży Pożarnej

Post autor: BOLLO »

ShapooBah pisze: 01 mar 2021, 16:11 W Magic Set Editorze Można dawać własne makra i ramki, ale musiałbyś najpierw pobawić się w paintcie żeby je stworzyć.
O rety ale przywolales wspomnienia :mrgreen:
Zapomnialem jak sie go obsluguje ale mysle ze na ten momemnt prototypu wukorzystam go. Pamietam ze kolory ramek mozna bylo zmieniac a to juz spoko opcja. No to dzialaly nie ma co czekac.....
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Karciana Remiza- Gra Karciana o Straży Pożarnej

Post autor: BOLLO »

A oto efekt zabawy. Chciałem zachować prosty styl ale nie do końca dziecinny. Jako że czas goni to wykorzystałem wektory/cliparty i swoje "zdolności" graficzne. Efekt końcowy mi się podoba. Na kartach będą jeszcze napisy : NAZWA KARTY AKCJI/WYDARZENIA i krótki opis lub flav txt.
Spoiler:
Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Karciana Remiza- Gra Karciana o Straży Pożarnej

Post autor: anitroche »

Bardzo fajny pomysł, podziwiam, że udało wam się takie coś wymyślić :). Na pierwszy rzut oka wygląda fajnie, a zarys fabularny tłumaczący, że to nie coop tylko pvp, można wstawić, że osoba z największą liczbą punktów dostanie w remisie np. tytuł strażaka miesiąca ;).

Jeśli chodzi o liczbę kart, to niekoniecznie chyba musi być to akurat wielokrotność 56. Jeśli zrobisz mniejszy wymiar kart np. 43,5 x 67,5 mm to wtedy takich kart na arkusz a4 wchodzi 12, więc można zrobić wielokrotność 12 ;). A w przypadku talii po 56 kart o rozmiarze 59x91 mm, to po prostu na a4 wchodzi 8 kart, więc chyba wystarczy wielokrotność 8.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Karciana Remiza- Gra Karciana o Straży Pożarnej

Post autor: BOLLO »

Dziekuje za mile slowa
Pomysl jest spoko to prawda i sie sprawdza w testach. Nie jest to moze jakis wybitny tytul w ktory moge grac godzinami (samouwielbienie) ahe naprawde przyjemnie sie zagra pod rzad 2-3partie jako odskocznia od codziennosci.

Osoba wygrana i tyt. Strazak miesiaca brzmi spoko.
Od poniedzialku zaczym walczyc z instrukcja a to domyslam sie larwe nie jest no ale trzeba cos sensownego sklecic.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Karciana Remiza- Gra Karciana o Straży Pożarnej

Post autor: BOLLO »

Kolejne testy za mną i już grafiki wszystkie ukończone. Zostały do zrobienia "plecy" kart i napisy oraz instrukcja.
Spoiler:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Karciana Remiza- Gra Karciana o Straży Pożarnej

Post autor: BOLLO »

Pomimo że karty są już ukończone i cała gra już w 90% przygotowana to dziś doznałem pewnego olśnienia*. Pliki kart dałem dziś do drukarni, w tygodniu postaram się ogarnąć instrukcję.

* olśnienie
Spoiler:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Karciana Remiza- Gra Karciana o Straży Pożarnej

Post autor: BOLLO »

KARTY WYDARZEŃ
Spoiler:
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Karciana Remiza- Gra Karciana o Straży Pożarnej

Post autor: Gizmoo »

Widzę, że nieśmiertelny MSE się nieźle sprawdza! :D Fajnie, że działasz!

P.S. Znaczki małych główek strażaków, szczególnie na pierwszej karcie, mogą kojarzyć się dwuznacznie. Szczególnie jak spojrzysz na nie z pewnej odległości. :lol:
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1281
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Karciana Remiza- Gra Karciana o Straży Pożarnej

Post autor: ShapooBah »

BOLLO pisze: 16 mar 2021, 11:56
Spoiler:
Fajnie, że jako rodzic to odkryłeś, chociaż szkoda, że tak późno :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Wielu rodziców do dziś żyje w przeświadczeniu, ze wszystko muszą robić za dzieci, bo ma być idealne.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Karciana Remiza- Gra Karciana o Straży Pożarnej

Post autor: BOLLO »

ShapooBah pisze: 19 mar 2021, 08:27
BOLLO pisze: 16 mar 2021, 11:56
Spoiler:
Fajnie, że jako rodzic to odkryłeś, chociaż szkoda, że tak późno :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Wielu rodziców do dziś żyje w przeświadczeniu, ze wszystko muszą robić za dzieci, bo ma być idealne.
Wcześniej nie było takiej potrzeby bo nie brałem udziału w konkursach dzieci. Raczej podpowiadałem,pomagałem ale żeby zrobic coś za nich to nigdy. Tym razem się połasiłem i dobrze że wczas zmądrzałem. Synowi było trochę przykro ale wytłumaczyłem i fajnie że zrozumiał.

Mam już kompletną grę wydrukowaną (jeżeli chodzi o karty bo instrukcja wciąż jeszcze się robi). Zagraliśmy kilka razy i powiem wam że jest to dziwne uczucie grać w swoją grę. Nie żeby nie było to fajne uczucie ale grasz w coś co jest naprawdę grywalne , daje frajdę , chcesz zagrać jeszcze raz a po czasie zdajesz sobie sprawę z tego że "ej hola...przecież to moja gra :-)"

Jest też coś takiego jak mówią znani projektanci że w swoje gry się jednak nie chcę grać bo tyle się im czasu poświęciło. Jak na razie ja chętnie gram z dziećmi w mój twór. Chociaż już widzę co mógłbym dodać, zamienić ulepszyć....pomimo tego że inni się i tak nią cieszą:-)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Karciana Remiza- Gra Karciana o Straży Pożarnej

Post autor: BOLLO »

No i mam już druki u siebie. Zrobiłem zaokrąglone i prostokątne. I te drugie bardziej przypadły mi do gustu. Grafiki na kartach wyglądają bardzo dobrze karta to 350g z folia mat . Można jeść chipsy i z kartami nic się nie stanie. A że to gra dla dzieciaków to takie rozwiązanie jak znalazł. Można jeszcze całkiem z plexi drukować ale wtedy już cena sporo wyższa.
Aktualnie gra po kolejnych testach i lekkich modyfikacjach bo znalazłem błąd z którym się już uporałem.
Aby ugasić kartę ogień trzeba użyć dowolnej niebieskiej karty z kropelką lub "drużyny". Może się zdarzyć że nikt z graczy nie będzie miał takiej karty na ręce. Należy wówczas odrzucić swoją rękę i dobrac kolejne 5kart. I tak postępujemy do czasu aż ugasimy ogień. Ale to będzie opisane w instrukcji jeszcze.

A tak gra prezentuje się na stole:
Spoiler:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Karciana Remiza- Gra Karciana o Straży Pożarnej

Post autor: BOLLO »

Poprawiłem pierwszy post oraz uzupełniłem go o kompletną instrukcję.
Gra jest wydrukowana i ograna. Działa i się podoba nie tylko mi ale i współgraczom. Czekają mnie kolejne kroki co dalej. No właśnie co dalej?
Nie ukrywam że chciałbym to jakoś wydać za pomocą jakiegoś wydawnictwa które specjalizuje się w takich grach.
Myślałem o Granna/Rebel/Alexander/Trefl? Gdzieś jeszcze warto napisać?
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Karciana Remiza- Gra Karciana o Straży Pożarnej

Post autor: Kin@a »

Może zainteresuj tą karcianką Państwową Straż Pożarną, która prowadzi akcje edukacyjne/zapoznawcze wśród dzieci. Może spodoba się im ten pomysł, "spojrzą fachowym okiem" na propozycje kart, coś ulepszą..., zmienią.

Na rynku mało jest gier o tej tematyce, w zasadzie tylko Ognisty Podmuch, który mam nadzieję, że zostanie kiedyś wznowiony, tym razem wraz z dodatkami.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Karciana Remiza- Gra Karciana o Straży Pożarnej

Post autor: BOLLO »

Kin@a pisze: 02 kwie 2021, 08:19 Może zainteresuj tą karcianką Państwową Straż Pożarną, która prowadzi akcje edukacyjne/zapoznawcze wśród dzieci. Może spodoba się im ten pomysł, "spojrzą fachowym okiem" na propozycje kart, coś ulepszą..., zmienią.

Na rynku mało jest gier o tej tematyce, w zasadzie tylko Ognisty Podmuch, który mam nadzieję, że zostanie kiedyś wznowiony, tym razem wraz z dodatkami.
Raczej odpada bo wlasnie dzis mija termin nadsylsnia gier wlasnie do nich na konkurs z ktorego z oczywistych wzgledow zrezygnowalem.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1281
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Karciana Remiza- Gra Karciana o Straży Pożarnej

Post autor: ShapooBah »

Zawsze możesz im wysłać to po terminie z dopiskiem, że za bardzo wczułeś się w pomoc dziecku, więc chciałbyś, żeby rzucili okiem na tę grę poza konkursem i może byli zainteresowani pomocą i wsparciem przy wydaniu.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Karciana Remiza- Gra Karciana o Straży Pożarnej

Post autor: BOLLO »

Przez święta testowałem po rodzinie wariant 3-4 osobowy i działa dobrze więc dodam go do gry jako opcja chociaż mi osobiście najlepiej się gra na 2 osoby.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Karciana Remiza- Gra Karciana o Straży Pożarnej

Post autor: BOLLO »

Wszystkie drugi prototypow i instrukcja juz u mnie w domu wiec kolejnym krokiem bedzie proba podeslania ich jakiemus wydawnictwu.
Jako ze to dosyc latwa gra przeznaczona dla dzieci to myslalem o REBEL. EGMONT.ALEXANDER....jak mysliscie czy jeszcze jakas nasza firma wydawnicza moglaby byc tym tytulem zainteresowana?
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Karciana Remiza- Gra Karciana o Straży Pożarnej

Post autor: xilk »

Hmm... Nie mogłem śledzić projektu, ponieważ w moim życiu sporo się działo ostatnio.

Co do wydawnictw, to z bardziej znanych, to może Granna? Napisałbym też do Cube: Factory of Ideas z Poznania.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Karciana Remiza- Gra Karciana o Straży Pożarnej

Post autor: BOLLO »

xilk pisze: 11 kwie 2021, 13:36 Hmm... Nie mogłem śledzić projektu, ponieważ w moim życiu sporo się działo ostatnio.

Co do wydawnictw, to z bardziej znanych, to może Granna? Napisałbym też do Cube: Factory of Ideas z Poznania.
Mam nadzieję że sporo się już u Ciebie wyprostowało w życiu i dzięki mimo to że znalazłeś czas żeby zerknąć na mój projekt.Tak o Grannie myślałem w pierwszej kolejności a zapomiałem ich wymienić. :mrgreen:
CFoI zapiszze sobie i zapytam się ich czy byliby chetni.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Karciana Remiza- Gra Karciana o Straży Pożarnej

Post autor: BOLLO »

Hej Hej wszystkim.
Zapytanie o Karcianą Remizę zostało rozesłane do wydawców o których myślałem. Oczywiście nie podpalam się ale po cichu liczę na to że ktoś pozytywnie odpowie. Lekko nie będzie bo widać że wydawcy robią masę dodruków sprawdzonych tytułów oraz mają bardzo napięte grafiki wydawnicze więc kto by się tam przejmował takim projektem. Nie mniej jednak jak to mówią nadzieja umiera ostatnia a że ją mam to cierpliwie czekam.

W głowie są kolejne 3 pomysły więc nie ma co się zatrzymywać i trzeba iść do przodu.
Życie jest strasznie krótkie...... :mrgreen:
ODPOWIEDZ